Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 583

Tema: Urlanje na porodu

  1. #451
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    evo zasto boli vise i zasto se ne radja lazecki narocito u tom polozaju bebe http://www.babycentre.co.uk/v1052215...y-during-birth

    (zanimalo me pa sam guglala )
    sjajan video, vrlo jednostavan i razumljiv
    trebalo bi ga puštati našim opstetričarima

  2. #452
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    je, sjajan je video
    i u tih 14 minuta koliko sam bila u boxu i na stolu, prvo sam bila na boku, odradila par trudova i jedno tiskanje i onda je babica rekla da se okrenem na leđa
    tad je tek krenula luđačka bol, i znam da sam joj to i rekla
    čini mi se da će proći puno, puno vremena da umjesto da ti kažu da legneš na leđa, da se postaviš u četveronožni
    a meni su stvarno ispunili svaku, ali baš svaku želju koju sam imala
    možda bi i ovu da sam se uopće sjetila toga

  3. #453
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja sam rodila u UK i tamo ti ne dozvoljavaju da radjas na ledjima, jer time sebe i bebu izlazes riziku, te otezavas vlastiti porod. MOzes u polozaju kojem zelis, ali na ledjima mozas biti jedino ako imas carski.

  4. #454
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    wow, Y_m, oni su izgleda bas napredni

    ne salim se, nemrem si jos zamisliti da ce kod nas u dogledno vrijeme biti defaultan neki uspravni polozaj

    ovaj video je fakat super, i to sto kazes pomikaki

  5. #455

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Meni nisu dali ni na boku da budem, pitala sam. Sreća pa je isto bilo samo par trudova jer je kratko trajalo, ali znam da sam mislila da bih doslovce htjela pobjeći iz vlastite kože i panika me uhvatila kako ću to izdržati. Ma grozno. I onda još beba poslije plavila, treba kisik pa hajd na neonatologiju...
    Eh, kad će ova UK procedura biti kod nas...

  6. #456
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ako se dobro sjecam, 2012. je jedna forumasica uspjela roditi na SD u cetveronoznom polozaju.
    al to je to
    Posljednje uređivanje od leonisa : 05.03.2014. at 13:38

  7. #457
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku

    ne salim se, nemrem si jos zamisliti da ce kod nas u dogledno vrijeme biti defaultan neki uspravni polozaj
    to je ono što me skroz zbunjuje, nešto tako jednostavno da ne mogu shvatiti ljudi koji studiraju i studiraju tolike godine? Zašto?

  8. #458
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zato sto oni znaju bolje i vise od nas

  9. #459
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma nisu samo su lijeni uciniti promjenu jer njima je i ovako ok :D

  10. #460

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    naravno da im je ok, kad ne rađaju oni.

  11. #461
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    zato sto oni znaju bolje i vise od nas
    sve mi je jasno
    ali onako logički:

    sve razvijene zemlje su to do sad prihvatile

    bilo bi im manje posla

    vrlo je očigledno da su u krivu


  12. #462
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    navika, pa kakva god bila teško se mijenja
    a pogotovo ako nije pod "mus"
    i ja sam sigurna da kad bi opstetričari gledali ovaj video da bi shvatili da je to ispravno, ali nitko njima to ne pušta na faksu

  13. #463
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mnoge su se prakse promijenile pa bi mogla i ova, uz neki jači javni pritisak koji nije jednokratan.

  14. #464
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ma naravno da bi se moglo promijeniti
    mislim da bi bilo dobro krenuti od faksa, a ne na krajnjoj točki, odnosno tek u rađaoni

  15. #465
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Kad smo vec na toj temi, moja prijateljica je rodila cuceci na Svetom Duhu. Isto tako sam cula da Varazdinska bolnica dozvoljava radjanje na stolceku.

  16. #466
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo vec na toj temi, moja prijateljica je rodila cuceci na Svetom Duhu. Isto tako sam cula da Varazdinska bolnica dozvoljava radjanje na stolceku.
    Je, dozvoljavaju u Varazdinu, ako naidjes na primalju kojoj se da sagnuti
    Mojoj se na proslom porodu nije dalo
    Ovaj put nisam ni pitala, jer nisam ni skuzila da ide izgon

  17. #467
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Je, pa da ne radas na leđima kak bi ti se onda nalaktili na trbuh. Mislim, hello?!

  18. #468
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    milamaja, kad smo kod lakcenja, ja sam radjala na cetveronoske i sama laktovima bebu gurla van

  19. #469
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Hvala Bogu mene su tek na trećem porodu pustili da rodim bez laktarenja i bilo je neusporedivo bolje.

  20. #470
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nakon što sam drugo dijete rodila bez ikakve intervencije, baš onako kako je priroda zamislila, uopće ne mogu zamisliti kako bih se ponašala da mi kojim slučajem netko na porodu krene govorit u kojem položaju moram bit, kad moram tiskat, ili da ne daj bože, krene laktovima ili rukama prema mom trbuhu.
    U biti mogu zamislit kako bih se ponašala, a to ne bi bilo baš 'pristojno'

  21. #471
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    sjajan video, vrlo jednostavan i razumljiv
    trebalo bi ga puštati našim opstetričarima
    A od kud ideja da se ne gledaju ovakvi i slični filmovi na fakultetu . Gledaju se itekako. A i u živo se gleda, jer kako će budući opstetričari naučiti ako ne gledanjem, pregledavanjem, mjerenjem zdjelice, određivanjem vodeće česti bebe, praćenjem napredovanja bebe i praćenjem svih vitalnih funkcija...

    I gledanjem i učenjem puno gorih situacija, koje na porodu ne završe dobro po bebu, mamu ili oboje. Možda da svojim liječnicima date kredit i vjerujete da znaju više (ako ništa, statistički znaju puno više) i dozvolite im da učine sve, da se u što manjem broju poroda dogode one "ružne" stvari koje su učili i gledali. Pa makar na uštrb mamine udobnosti. A sad kamenjem po meni

  22. #472
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ...pa nije samo mamina udobnost...i beba pati kad je mama na ledima.

  23. #473
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Huh, koliko sam ja skuzila: rodila dvoje bez urlanja ako ne racunam zadnji urlik u izgonu s malom koji bi ponovila i opet. Nisam vikala jer mi se to cinilo kao trosenje energije koja mi je itekako trebala jer sam radala na dripu 12h a urlik je dosao prirodno(nisam isla na tecaj, nisam nikaj znala o disanju a niti o deranju) cuo se na daleko(ne bih mogla tako sada zavristati)i spasio me, nakon toga jedno tiskanje i mala je bila vani a ja bila spremna skociti sa stola puna energije, ponavljam drip i trudovi na minutu i pol pa tako 12h.

    Zadnji koji je bio nazalost gubitak ali ipak porod, inducirani s monstruoznim bolovima 18h isto na minutu razmaka, takoder nisam ni glasa ispustila. Ne zato kaj eto sam bila hrabra nego jer sam osjecala da ce me dodatno izmoriti. Na kraju nije bilo urlika....Dok sam ja rodila, proslo ih je dosta, neke su vikale neke ne...sjecam se da sestre ne gledaju blagonaklono na vikanje, u magli su mi ostali komentari.Trudnice koje cuvaju trudnocu su redovno izbezumljene urlicima.Trebali bi boxevi biti zvucno izolirani Inace na svaku malu bol jaucem, da ne ispadne da sam black stena Po meni onaj zadnji je pozeljan tj. mene je spasio.

  24. #474
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A od kud ideja da se ne gledaju ovakvi i slični filmovi na fakultetu . Gledaju se itekako. A i u živo se gleda, jer kako će budući opstetričari naučiti ako ne gledanjem, pregledavanjem, mjerenjem zdjelice, određivanjem vodeće česti bebe, praćenjem napredovanja bebe i praćenjem svih vitalnih funkcija...

    I gledanjem i učenjem puno gorih situacija, koje na porodu ne završe dobro po bebu, mamu ili oboje. Možda da svojim liječnicima date kredit i vjerujete da znaju više (ako ništa, statistički znaju puno više) i dozvolite im da učine sve, da se u što manjem broju poroda dogode one "ružne" stvari koje su učili i gledali. Pa makar na uštrb mamine udobnosti. A sad kamenjem po meni
    moj kamenčić:
    svoju statistiku nek obave van mog poroda,
    svaka čast nauci, ali ležanje na leđima dovodi u opasnost i dijete i majku
    da udobnost

    kako to da naši liječnici znaju upravo suprotno od svojih kolega sa zapada?

  25. #475
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A od kud ideja da se ne gledaju ovakvi i slični filmovi na fakultetu . Gledaju se itekako. A i u živo se gleda, jer kako će budući opstetričari naučiti ako ne gledanjem, pregledavanjem, mjerenjem zdjelice, određivanjem vodeće česti bebe, praćenjem napredovanja bebe i praćenjem svih vitalnih funkcija...

    I gledanjem i učenjem puno gorih situacija, koje na porodu ne završe dobro po bebu, mamu ili oboje. Možda da svojim liječnicima date kredit i vjerujete da znaju više (ako ništa, statistički znaju puno više) i dozvolite im da učine sve, da se u što manjem broju poroda dogode one "ružne" stvari koje su učili i gledali. Pa makar na uštrb mamine udobnosti. A sad kamenjem po meni
    pa ideja da ne gledaju dođe prilično logično, jer u videu kaže da je četveronožni položaj najbolji za rađanje djeteta (pogotovo kad je u položaju kralježnica na kralježnicu)
    a još nisam čula da doktori sami preporučuju ženama da se postave u taj položaj
    dakle, prilično je lako za zaključiti ili da ne gledaju video (što mi je draže od druge opcije), a druga opcija je da ga gledaju i da ih nije briga
    i da, dajem im puno kredita, ali da može bolje - može
    Posljednje uređivanje od rahela : 07.03.2014. at 08:50 Razlog: tipfeleri

  26. #476
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a da lijecnici daju vise kredita primaljama? i puste primalje da se posvete rodilji, a oni nek budu negdje, gdje god, dok ih se ne pozove?

  27. #477
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, al puno trazis leo...

  28. #478
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Kako puno traži?

    Meni je na oba poroda "bio" isti liječnik - pišem u navodnicima jer je oba poroda prespavao - i meni je to bilo odlično.
    Išla je babica po njega, ali on je samo rekao: Ugasi svitlo, ugasi svitlo

    Drugi put je samo došao poviriti na kraju, ocijenio da nema što šivati i odšetao.

  29. #479
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E blago tebi
    Moje primalje nisu bas imale pravo glasa
    Kako doktor kaze - tako mora biti (a guraju se svugdje)
    Jos ak je sefica rodilista u pitanju, tko bi se usudio nesto i reci

  30. #480
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moje primalje nisu bile baš nešto
    neljubazne, nezainteresirane, jedino što sam shvatila da im je vrlo bitno je da cijelo vrijeme ležim na leđima kako bi se neprestano pravilno očitavao ctg

  31. #481
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Na zadnjem porodu su moje primalje bile ok (na onom prije jedna je bila ok, druga koma), al velim, ne smiju protiv doktora

    Na ledjima? Uf...
    I mojima je bio vazan ctg, a nudili su mi lijevi ili desni bok, ledja nikad
    Doduse, nisu mi dali ni kretati se, iako sam pitala

  32. #482
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam cijelo vrijeme do izgona morala biti na desnom boku

    Inače mislila sam da nisam vikala, ali me muž podsjetio... viknula sam samo jednom, taman prije nego ću se do kraja otvoriti. Bilo je jedno: aaaaa i "ja to neću moći".

  33. #483
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam satima bila jedina trudnica u radaoni, tako ostalo i do izgona, bas ih je bilo briga za mene (jupi :D ), cuceci sam docekala malog da se spusti kroz porodajni kanal a na stolu u boxu su me samo jednom zamolili da legnem na leđa i to u tiskanju, s tim da se nisam dala nego me dragi drzao podignutu za leda a ja dupe dignuto pa sam i to nekako obavila skupa s gravitacijom.. Babica mi davala vode kolko hocu, doktora nisam ni vidjela.. Uglavnom, tolko sam srece imala da je to prekrasno, tak bi sve trebali pustiti na miru sve do izgona kad bebu treba primit

  34. #484
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Na zadnjem porodu su moje primalje bile ok (na onom prije jedna je bila ok, druga koma), al velim, ne smiju protiv doktora

    Na ledjima? Uf...
    I mojima je bio vazan ctg, a nudili su mi lijevi ili desni bok, ledja nikad
    Doduse, nisu mi dali ni kretati se, iako sam pitala
    do tada sam na pregledima ležala na boku za ctg, ali kako se pred porod beba malo spustila, ctg nije hvatao nikako drugačije
    pa je bilo bitnije da oni sve uredno bilježe nego da se moje dijete sigurnije rodi :/

  35. #485
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja mislim da bih na leđima doživjela napad panike. najozbiljnije. ne bih to mogla podnijeti. nisam mogla uopće na leđima ležati zadnjih 2-3 mjeseca trudnoće, imala sam osjećaj da se gušim.

  36. #486
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam mogla uopće na leđima ležati zadnjih 2-3 mjeseca trudnoće, imala sam osjećaj da se gušim.
    isti je slučaj bio i sa mnom, zato sam sve ctg-ove prije ležala na boku
    pokušavala sam to dokazati u rađaoni, ali ih jednostavno nije zanimalo

  37. #487
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    tako je meni u svakoj trudnoći od samog početka
    kad sam išla kod zubara, rekla sam da ne znam hoću li moći izdržati u nekom poluležećem/polusjedećom položaju, pa je zubarica rekla da javim kad mi je dosta, pa ćemo smišljati položaje (isto tako i za depilaciju) - i svi su imali razumijevanja
    nevjerojatno je onda da tamo gdje treba biti najviše razumijevanja, ima ga najmanje

    edit:
    iako moram priznati da osim samog izgona, meni su ovaj put ispoštovali svaku želju, a možda bi izgon bio drugačiji da sam pitala (iako jaaako sumnjam)
    Posljednje uređivanje od rahela : 10.03.2014. at 15:11

  38. #488
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kako puno traži?

    Meni je na oba poroda "bio" isti liječnik - pišem u navodnicima jer je oba poroda prespavao - i meni je to bilo odlično.
    Išla je babica po njega, ali on je samo rekao: Ugasi svitlo, ugasi svitlo

    Drugi put je samo došao poviriti na kraju, ocijenio da nema što šivati i odšetao.
    i meni je na porodu lijecnik dosao dodati primalji ulje
    rekla je: doktore, u porodu sam, on je dosao, ona je rekla: dodajte mi ulje, on je dodao i ona je rekla: hvala i nastavila do kraja sve sama. <3
    zato znam da je to moguce i znam koliko je vazno i bitno.

  39. #489
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da bih na leđima doživjela napad panike. najozbiljnije. ne bih to mogla podnijeti. nisam mogla uopće na leđima ležati zadnjih 2-3 mjeseca trudnoće, imala sam osjećaj da se gušim.
    pa i je fora s time da se pritisce neka vena i tlak pada u odmaklom stadiju trudnoce (beti bi to bolje znala objasniti, ja sam vec zaboravila, al se sjecam cura u bolnici iz prve trudnoce da su zbog toga stisakle gumb panike)

  40. #490
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Na prvom porodu koji je bio induciran gelom, dripom i probijenim vodenjakom odlezala sam 12 sati divljih neprirodnih trudova na ledjima i vikala iz dubine duse jer su trudovi bili toliko jaki i povezani da su iskopcali ctg jer nije vise moga mjeriti jacinu trudova. Zene koje nisu prosle drip+gel+lezanje na ledjima+probiven vodenjak a bez iceg za bolove ne mogu to uopce pojmiti a kamoli razumit. Citala sam o predahu tj odmoru izmedju trudova i nikad mi nije bilo jasno o cemu to pricaju... Kakav predah tj odmor!?!? I I

  41. #491
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I tako 12 sati da bi mi bebica od jacine bolnih divljih trudova patila i poceli mu padati otkucaji pa zavrsili na hitnom carskom sa 8-9 cm otvorenosti i velikim pritiskom za obavljanje velike nuzde... Imamo posljedice i dan danas. Mislim da me culo pola Splita iako inace dobro podnosim bolove( imam i par tetovaza i piercing)...

  42. #492
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Doista sam pred kraj mislila da cu umrijeti i ja i bebica.. Iznenadilo me vikanje jer je to bio neki glas za koji nikad nisam mislila da mogu proizvesti..iz dubine duse doslovce.. Prije toga sam ispovracala dusu i gubila svijest od bolova....

  43. #493
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Drugi porod sa prirodnim trudovima. Bolilo je ali se prodise dok ne prodje. Tad sam shvatila sta je to odmor izmedju trudova.. jedan aaaaaaa kod izgona.. Malo popucala ali je to sve ok u usporedbi sa prvim porodom..

  44. #494
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa evo ja sam tražila da legnem na leđa. nisam nikad mislila da ću to napraviti, ali jesam.
    Dali su mi loptu, i poskakivala sam par minuta dok mi od jednom nije toliko pao tlak sa sam samo mogla ležati.
    Kasnije su me digli u sjedeći položaj na onom stolu kojem se diže naslon i spuste noge i tu sam bila do izgona kad sam išla na stolčić, ali mi ništa od toga nije pasalo, najradje bi se opet bila legla na leđa.
    Ali meni je i inače tlak toliki da jedva hodam, a u trudnoći je bio ravan sa zemljom.

  45. #495
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma daj? Na ledjima ti pasalo?
    Ja mislim da bih ja zavrsila u komi da su me na ledja okrenuli
    Ja sam u svim trudnocama ostajala bez zraka cim bi se okrenula na ledja, a ni moja djeca to nisu bas podnosila- odmah bi krenulo panicno lupanje
    Ocito smo sve razlicite pa bi nas tako trebalo i tretirato, ali...

  46. #496
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    I meni je pasalo na ledjima. Iako sam tijekom cijele trudnoce mislila da mi sigurno to nece pasati.
    Isto tako, mislila sam da nikad, ali bas nikad ja ne bi mogla urlati. I iskreno, ne sjecam se da sam urlala. Ali mm kaze da sam tako urlala jednakotoncem da ne vjeruje da netko moze imati toliko zraka u plucima
    Eto...neke stvari (puno njih) ne mozes planirati, i budu posve drugacije nego si mislio da ce biti.

  47. #497
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni lopta nikako nije pasala... pokusala sam sjesti na nju al je bilo bolno... mozda zato jer je tad beba bila vec na izlazu (desetak minuta prije izgona).

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  48. #498
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sve nešto čitala tu kak se zene šetaju, kako su ljute jer ih kopcaju na ctg a one bi hodale ..pa ocekivala prohodat cu trudove.. Al bome ja kak sam se legla na ctg tak sam ostala do kraja, jedva sam do wc-a dosla par metara, kakvo hodanje ili lopta, daj ti meni krevet

  49. #499

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ni meni nije pasala lopta. Najbolje mi je bilo na lijevom boku. Na prvom porodu smo se dogovarali za stolčić, i kad je došlo vrijeme (sve već spremno) ja se nisam mogla pomaknuti, tih metar od kreveta do stolčića mi je bilo kao kilometar. Nitko me ne bi u tom trenutko nagovorio da ustanem.

  50. #500
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Meni je lopta bila moj zen. Provela sam skoro cijelo vrijeme na lopti. Trudovi su mi jači bili dok sam hodala, ali i na to sam se povremeno natjerala radi nje. Nije mi odgovarao četveronožni, možda samo malo na početku. Cesto sam se zapravo vješala u jačim trudovima i vrtila zdjelicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •