Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 583

Tema: Urlanje na porodu

  1. #501
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam prehodala vecinu trudova, tj. prestajala, a negdje pred kraj (sto me ne cudi, s obzirom na maratonski porod) sam zalegla u krevet. Dok sam jos bila na nogama, skakala sam po lopti, po podu, po krevetu, tko ce ga vise znati. Kad sam legla, najvise mi je odgovarao lijevi bok, ali primalja me trazila da se prebacim na desni zbog polozaja bebe - nije se dao van i preokretao se na sve nemoguce strane. Nije ni to bilo lose. Na kraju sam, suprotno svojim uvjerenjima i planu poroda, rodila na ledjima, ali nisam lezala, bila sam u nekom polusjedecem polozaju. Ono sto je bitno u cijeloj prici jest da sam to ja trazila i da je to tako meni odgovaralo. Nije bilo ni zbog primalje, ni zbog doktora, ni tko zna kakve procedure.

  2. #502

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da bih na leđima doživjela napad panike. najozbiljnije. ne bih to mogla podnijeti. nisam mogla uopće na leđima ležati zadnjih 2-3 mjeseca trudnoće, imala sam osjećaj da se gušim.
    tak i ja. Ne dolazim do punog daha na leđima. Od toliko ležanja na bokovima imam osječaj da su mi se upalili bočni mišići

  3. #503
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    istina je to s napadima panike,mene su počeli loviti,nisam mogla disati,ali hvala Bogu na dobrim dr.....ženskica mi je došla disanje pokazat nevezano za porod i mene panika popustila

  4. #504
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Ja sam vikala poprilicno i ponosim se time
    doduše mozda da nisam pljenila toliku pažnju nebi ni skužili da to nece tako van.

  5. #505

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Evo i sama sam par dana do termina i citam sve zivo,sta me ceka,zanima me sve,pa bi htjela da mi netko od vas pojasni ovo...80% prica sa poroda su horori,uzasi,sve ste umrle i vratile se medju zive,trpile nesnosne i nadljudske bolove,a na prste mogu nabrojati one koje su ostale na jednom djetetu...pa mi je cudo pravo da netko tko doslovno umre na porodu,trpi bolove nadljudske po 15-20sati nakon god do dvije ooopet dodje u tu istu poziciju i ide roditi...i da napomenem necu odgovore tipa kad ugledas to dijete sve zaboravis i sl...hvala!

  6. #506
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam na trecem porodu mislila da cu umrijeti i raspoloviti se

    ne znam kako bi sazela taj osjecaj, ali porodi su mi bili najbolja stvar u zivotu, pogotovo druga dva gdje sam rodila vlastitim snagama, neometana. i sad si ponekad pozelim jos jedno dijete, iako sam se na trecem porodu 'vracala medu zive'. neobicno za nekog tko nije iskusio.

  7. #507
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam na svom vikala jer mi je tak bilo puno lakse!

  8. #508
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam porod nisam uopce dozivjela kao nesto tesko i dramaticno do umiranja kako sam u mladjim danima imala nekoliko napada migrene, meni je porod najlakse s tim usporediti... To je taj bol, ne znas kud bi sa sobom i samo cekas da prodje
    Ja sam na porodu popucala i svasta nesto, mrdnut nisam mogla, ali psihicki - to je takva euforija bila kad sam dosla u sobu, da sam odmah htjela jos jedno dijete i ponoviti taj osjecaj. Drzalo me to skoro godinu... Kasnije je preslo u onu "normalnu" zelju za djetetom, kao prvi put. Sad imam nekoliko dana do termina i nisam nimalo euforicna, strah me lovi i rado bih da je vec iduci mjesec

  9. #509
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj inesskica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i sama sam par dana do termina i citam sve zivo,sta me ceka,zanima me sve,pa bi htjela da mi netko od vas pojasni ovo...80% prica sa poroda su horori,uzasi,sve ste umrle i vratile se medju zive,trpile nesnosne i nadljudske bolove,a na prste mogu nabrojati one koje su ostale na jednom djetetu...pa mi je cudo pravo da netko tko doslovno umre na porodu,trpi bolove nadljudske po 15-20sati nakon god do dvije ooopet dodje u tu istu poziciju i ide roditi...i da napomenem necu odgovore tipa kad ugledas to dijete sve zaboravis i sl...hvala!
    ja ti mogu ponuditi varijaciju na "zaboravi se", a to je "isplati se"
    plus, ipak je porod jedinstveno adrenalinsko iskustvo
    meni je osim toga i trudnoća bila divan period

  10. #510
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I trudnoca i porod su mi bili vise nego savrseno iskustvo. A mogla bih i nabrojati brdo stvari bolnijih od poroda.

  11. #511
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Potpisala bih Kaae.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj inesskica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i sama sam par dana do termina i citam sve zivo,sta me ceka,zanima me sve,pa bi htjela da mi netko od vas pojasni ovo...80% prica sa poroda su horori,uzasi,sve ste umrle i vratile se medju zive,trpile nesnosne i nadljudske bolove,a na prste mogu nabrojati one koje su ostale na jednom djetetu...pa mi je cudo pravo da netko tko doslovno umre na porodu,trpi bolove nadljudske po 15-20sati nakon god do dvije ooopet dodje u tu istu poziciju i ide roditi...i da napomenem necu odgovore tipa kad ugledas to dijete sve zaboravis i sl...hvala!
    Ja sam bila uvjerena da necu glasa pustiti jer dobro podnosim bol, a na kraju nisam usta zatvarala od glasnog stenjanja i povremenog vikanja.
    Nisam bila psihicki spremna na takvu bol (pocne iz dubine tvog bica, kao prijeteci potres i tutnja tvojim tijelom tako da jedva cekas da prodje, a istodobno znas da vrlo skoro slijedi drugi trud. Nikad kraja, iako sam ja relativno brzo rodila, od 9 do 12 sve bilo gotovo-predradaona, boks, porod. Doma sam trpila od 11 navecer do 8 ujutro i to ti preporucujem ako mozes. ) Ja jos nisam zaboravila, meni je to bilo prestrasno bolno iskustvo, a nigdje utjehe-osoblje hladno, profesionalno, a samo cekas neku utjehu, malo ohrabrenja, ali nista od njih nisam dobila. I to me pokosilo, kao ljudsko bice. Muzu sam skoro ruku istrgla od potezanja i grcenja.

    Ja sigurno necu zaboravit, ali kad se ovaj krezubi smotuljak nasmijesi, malo ublazi sjecanje.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od perla5 : 03.05.2014. at 10:28

  13. #513
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    i ja sam veliki tolerant na bol, ali osjetila sam kao neko trenutno olaksanje kod izgona dok sam vikala!Trudove sam odrađivala pjevajuci i ispustajuci glas aaaaa...

  14. #514
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj inesskica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i sama sam par dana do termina i citam sve zivo,sta me ceka,zanima me sve,pa bi htjela da mi netko od vas pojasni ovo...80% prica sa poroda su horori,uzasi,sve ste umrle i vratile se medju zive,trpile nesnosne i nadljudske bolove,a na prste mogu nabrojati one koje su ostale na jednom djetetu...pa mi je cudo pravo da netko tko doslovno umre na porodu,trpi bolove nadljudske po 15-20sati nakon god do dvije ooopet dodje u tu istu poziciju i ide roditi...i da napomenem necu odgovore tipa kad ugledas to dijete sve zaboravis i sl...hvala!
    Kad ugledaš dijete sve zaboraviš
    ma ja sam dvije noci za redom imala nocne more da opet rađam....i evo nisu ni dva tjedna prošla ja se ne sijecam boli. koliko god glupo zvucalo stvarno zaboraviš

  15. #515

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    s prvim i trećim djetetom ne pamtim neko vikanje. s drugim sve ok, otvorila se do 8 i tad su mi dali dali drip. pomutio mi se razum, nestali su trudovi, nestalo je disanje, nestala je ikakva kontrola, bol neizdrživa i neprekidna i vrištanje bez kontrole. opseg glave 38(valjda pamtim dobro), ispucala strašno...
    ne znam zašto su ubrzavali porod a tada nažalost nisam bila informirana i nisam pitala...

  16. #516
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ja sam isto bila normalna dok nije došao drip...pitala sam nešto za bolove a ona me stavi na drip

  17. #517
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, najgori dio mi je bio sto sam nakon jakog truda u pauzi bila izbezumljena jer dolazi jos jedan trud

    Takoder, u par sati se sama otvorila 7cm, a dobila drip...kao jer nemam dovoljno redovite i jake svoje trudove. Al dobro, dobila sam i normabel i dolantin, tako da nemam ogromne traume, i brzo je bilo gotovo (45min od jakih trudova, a meni se cinilo kao 10min)

    Vikala sam par puta, jer nisam znala kako disati i boljelo me i vise zbog toga. Jaukala sam da necu moci vise, i par puta aaauu. Za izgon ni glasa, to mi nije bilo bolno uopce

  18. #518
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Imam pitanje. Da li su trudovi pod dripom bolniji od običnih???? Ja jesam rodila i nemam iskustvo normalnog truda. Imala sam izgon pod dripom jer svojih trudova opče nisam imala.

  19. #519
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Po mom iskustvu, nisu. Prvo i drugo dijete su bez dripa, trece na dripu, zadnji, najjaci trudovi, jednako bolni, porodi su bili ekspresni ( zadnja 2)

  20. #520
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje. Da li su trudovi pod dripom bolniji od običnih???? Ja jesam rodila i nemam iskustvo normalnog truda. Imala sam izgon pod dripom jer svojih trudova opče nisam imala.
    Nisu. Svi trudovi pri kraju poroda su jednako bolni, bio drip ili ne, boli za popi..., ups, za ne vjerovati.

    Dva poroda posve prirodna, bez ikakvog dripa, ni injekcija. Jedan posve inducirani, od početka i jedan s dripom zadnjih pola sata ( 4. porod, pa da ne bi došlo do krvarenja nakon poroda, maternica se brže kontrahira ako se dobiva drip).
    Sva četiri su boljela. No, meni ta jaka bol pri kraju znači samo da moje tijelo zna što radi i da je beba za čas tu. To je bol teškog rada, kao maratoncu prije cilja, kao planinaru prije vrha, nije to bol, boli radi.

    I kad tako gledaš na to, lakše je , recimo. Ma, je lakše je. I one sekunde kad dijete izađe, ali isti tren, svaka bol prestaje, potpuno. A ti imaš osjećaj da si kraljica svijeta i da oko glave imaš vatromet od sreće, da lebdiš na oblaku samopouzdanja, ono: ja mogu, ja jesam...rodila!!!

  21. #521
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E pa ja se ne bih slozila da nisu
    Moj drugi porod (a prvi VBAC) je bio pod dripom i to je bilo strava i uzas!
    Treci porod su bili moji prirodni trudovi (samo malo dripa na kraju), a razlika u odnosu na prethodni porod - nebo i zemlja

  22. #522
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Meni postoji razlika sa i bez. Ne toliko u trudovima koliko u boli i duljini u pauzi izmedu trudova.
    ne prirodnim trudovima ta pauza je bila pravi odmor, na dripu ( kojeg su nafrljili ) je pauza bila kraca i nekako ne tako osvjezavajuca kao bez dripa.

  23. #523

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    To je vječno pitanje. Mislim da se treba spremiti samo na to da će boljeti jako i da tako treba biti. Boljeti će onoliko koliko treba da dijete izađe. Ovo silno promišljanje prije poroda i nakon o tome boli li jače na dripu ili bez, ne pomaže dok boli, pa o meni i nema nekog smisla. Ipak, najjače boli ako se opireš trudu i o tome treba mislit i prije i za i poslije poroda.

  24. #524
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Drugačiji su.

    Prirodni trudovi imaju svoj početak, vrhunac i kraj. Možeš ga pratiti, meni su vremenom (tijekom 15 sati) ti vrhunci postajali sve duži i intenzivniji.

    Trudovi pod dripom bi me ščepali, od početka do kraja istim (groznim) intenzitetom. Količina boli je bila ista u stvari, ali ove pod dripom mogu okarakterizirati kao probadajuće a prirodne nekako obložene, mekše.

    Ali pretpostavljam da je i to subjektivno.

  25. #525
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, trampolina, jako dobro opisano
    I pauze su razlicite
    Kod prirodnih se nekako oporavis, priberes...i ono, ima pauza
    Kod nadripanih te pauze nisu bas nesto
    A da, naravno da je subjektivno

  26. #526
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    E sad sam u strahu. Ja prvi trud koji sam doživila pod dripom nikad neću zaboravit. Doslovno sam ga čula u glavi (prasak), stvorio se niotkuda i imala sam osječaj kao da mi je neko otvorio bocu šampanjca kroz micicu i čep se zaustavio u tjemenu. Mislila sam da ga neću preživit.

  27. #527
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    To je vječno pitanje. Mislim da se treba spremiti samo na to da će boljeti jako i da tako treba biti. Boljeti će onoliko koliko treba da dijete izađe. Ovo silno promišljanje prije poroda i nakon o tome boli li jače na dripu ili bez, ne pomaže dok boli, pa o meni i nema nekog smisla. Ipak, najjače boli ako se opireš trudu i o tome treba mislit i prije i za i poslije poroda.
    E probala sam se ja opustit i predat trudu, ali savijao me doslovno na stranu ..... fala bogu trajalo je kratko- možda 15-20 trudova kroz manje od dvadeset minuta. Nije bilo praznog hoda.

  28. #528
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    E sad sam u strahu. Ja prvi trud koji sam doživila pod dripom nikad neću zaboravit. Doslovno sam ga čula u glavi (prasak), stvorio se niotkuda i imala sam osječaj kao da mi je neko otvorio bocu šampanjca kroz micicu i čep se zaustavio u tjemenu. Mislila sam da ga neću preživit.
    Trudna si? U kojem mjesecu?
    Ne mora biti da ćeš opet biti na dripu, samo nemoj prerano u bolnicu. Pokušaj ispitati u kojem rodilištu možeš prirodnije roditi, i dođi tamo što kasnije i to s planom poroda. Nisi prvorotka pa bi trebalo ići brže.

  29. #529
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    E probala sam se ja opustit i predat trudu, ali savijao me doslovno na stranu ..... fala bogu trajalo je kratko- možda 15-20 trudova kroz manje od dvadeset minuta. Nije bilo praznog hoda.
    ma tebi bi tako bilo i bez dripa, intenzivno i kratko, sto posto.
    ja sam satima bila na dripu s prvim, i sjećam se da su mi u jednom trenu rekli, sad ćemo vas malo skinuti s dripa da se odmorite s prirodnim trudovima. i bome sam se odmorila. najviše radi pauza.

  30. #530
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Prvi porod drip 7h na leđima. Bilo mi je divno,nezaboravno,da sam imala snage slala bih oproštajne sms-ove. Drugi porod,prirodni,stalno na nogama. Mislila sam koliko su prirodni trudovi laganiji dok nisam legla. Isti su kad si na leđima,srećom nisam dugo. Osim pauza,na dripu si nekako bez snage

  31. #531
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Trudna si? U kojem mjesecu?
    Ne mora biti da ćeš opet biti na dripu, samo nemoj prerano u bolnicu. Pokušaj ispitati u kojem rodilištu možeš prirodnije roditi, i dođi tamo što kasnije i to s planom poroda. Nisi prvorotka pa bi trebalo ići brže.


    yes , opet sam trudna. Na samom sam početku, drugi mjesec. Ja već razmišljam o porodu... a kako kod mene ide- možda opet ne bude ništa.

  32. #532
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Meni su na prvom porodu nafrljili drip ma maksimum, inace bila sam skroz otvorena i valjda su mislili da budu me se brzo rijesili - 3,5 sata sam imala JEDAN trud, bez pauze. Izgubila sam se od te boli i vecine vremena se ne sjecam nego mi je mm prepricavao.
    Prije 3 dana, prirodni ali zbilja jaki i dugi trudovi, zadnjih 2 sata pauza je bila i na manje od pola minute ali svejedno neusporedivo. Dovoljno da se u glavi skoncentriram na disanje koliko sam mogla i da izmedju trudova barem dva put duboko udahnem, a to u onom trenutku znaci jako puno.
    Svejedno, mislim da puno zavisi koliko ti dripa daju, nama je na tecaju sad doktor pricao da ako daju previse dripa da je onda maternica u jednom velikom grcu i da onda to naravno nema smisla. A meni se tocno to desilo prvi puta, grc koji tri sata ne pusta. Uzas, ne bih nikome pozeljela.

  33. #533
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Imam samo iskustvo trudova bez dripa i ne bih ga mijenjala ni za sto. Ne mogu se složiti da boli za poluditi. Boli, ali sve nekako ide postepeno, privikava nas.
    Stvarno je grozno to inzistiraje na dripu od samog početka poroda, kao što je cvijeta napisala da su joj rekli da ce je maknuti s dripa da se odmori; pa zašto u startu nisu pustili da ide svojim tijekom! Ista stvar s forsiranjem trudova na ledima, ako to trudnici ne paše. Ali i to su vječna otvorena pitanja.

  34. #534

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam rodila i bez dripa i s dripom i po meni razlike neke značajne nema, osim što su pauze kod prirpdnih rudova nepravilnije i lakše, a kod dripa pravilnije i nekako teže, s tim da drip ubrzava proces. Meni je definitivno najveća razlika u stavu rodilje. I nekako čini mi se da je strah od poroda sastavan dio trudnoće, i da je najvažnije proraditi svoj strah i krenuti u porod spremna na bol i svjesna da je bol dobra jer otvara.

  35. #535
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    A cuj bila sam i ja svjesna da je bol dobra i otvara, al kad padas u nesvjest od boli i nemozes niti disati mislim da tu nikakva psiha ni stav nemoze pomoc

  36. #536
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam sad u rodilištu imala cimericu koja dosta nepravilno govori, puno slova guta ili krivo izgovara, npr često umjesto d kaže t. Umirala sam od smijeha prvi dan kad je svima na mobitel pričala kako je tri sata bila na tripu
    Sjetila sam se sebe tu noć u rađaoni, kako između trudova upadam u nekakvu REM fazu u kojoj mi dolaze najviše scene iz serije koju sam gledala prethodni dan (Orange is the new black, serija koja se odvija u ženskom zatvoru), i onda se probudim kad počinje trud sama u mračnoj rađaoni, privezana za ctg. Stvarno koji loš trip

  37. #537
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    tangerina lol

  38. #538

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    A cuj bila sam i ja svjesna da je bol dobra i otvara, al kad padas u nesvjest od boli i nemozes niti disati mislim da tu nikakva psiha ni stav nemoze pomoc
    Ma ali zar stvarno misliš da ja ni u jednom porodu nisma padala u nesvijest od boli... Apsolutno sam uvjerena da baš tad psiha, stav i priprema radi značajnu razliku... Dok boli podnošljivo, potpuno je svejedno kakav ti je stav ili psiha...

  39. #539

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    26

    Početno

    pozdrav svima,
    evo da ispričam i svoje iskustvo s prvog poroda. Malo prije termina sam se uhvatil čitati priče s poroda i tamo su žene pisale kako je slušanje tih urlika užasno...ja bi samo promislila da me baš briga, neka viču koliko hoće, to nije moja stvar i nisam vidila neki 'problem' u tome...sve dok nisam na dan poroda došla u predrađaonu...zrakom se prolomio takav urlik da sam se doslovno naježila od glave do pete...ko u najgorim horor filmovima. Bilo mi je grozno to slušat, ali kako su sati prolazili i sve me više bolilo nekako sam se navikla na to urlanje, kasnije je bilo i psovki i to kakvih...za ne vjerovat... dok s druge strane, bilo je i žena koje nisu pisnule cijeli porod...
    Moje mišljenje je da urlaš ako ti je tako lakše podnijeti tu bol (koja toliko boli da više ne osjećaš ništa), ali čemu to psovanje i slanje muža u neku stvar itd... e to neću nikada razumijeti...
    p.s. tangerina, baš si me nasmijala svojim postom ahahahhaha
    Posljednje uređivanje od Bella1 : 04.11.2014. at 14:10

  40. #540
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ali zar stvarno misliš da ja ni u jednom porodu nisma padala u nesvijest od boli... Apsolutno sam uvjerena da baš tad psiha, stav i priprema radi značajnu razliku... Dok boli podnošljivo, potpuno je svejedno kakav ti je stav ili psiha...
    pa upravo tu nastupa ona da nismo sve iste. Ja sam čitala, gledala i slušala o porodu, al nista me nije moglo pripremit na to što me čeka.
    Isto tako mi je bilo lakše urlati i potpuno razumijem žene koje urlicu

  41. #541
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    I ja isto. Načitala sam se, vizualizirala doma, disala.. Zapravo, htjela sam sve to izvesti mirno, nježno, dišući i koncentrirajući se. Moš mislit!
    Ni ne znam kaj sam radila ni kolko sam se derala, kaže dragi da sam se u par navrata baš derala.. Sjećam se ja toga u magli, ali definitivno se ne sjećam da je bilo i malo onako kako sam ja htjela da bude

  42. #542
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    hahahah
    meni nista nije bilo onako kako sam zamislila od dripa do hitno carskog pod općom. Al sve bi ja to ponovno za ovu nagradu

  43. #543
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Bitno da nisi urlala hehe

  44. #544
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Još da dodam o bolovima- svi su mi rekli da boli kao kod jake menstruacije x 100 ali mi nitko nije rekao da zapravo boli kao da ti se kaka a nemožeš i to x10000...majko mila,očekivala sam bolove u trbuhu a ne bolove,da prostite,u guzici...

  45. #545
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    na ovu temu me ustvari baš ljuti što su rodilišta napravljena tako da o nekakvoj privatnosti i prostoru rodilje nitko nije vodio računa
    naravno da svaka rodilja ima pravo vikati, kad ćeš zaboga vikati ako ne onda kad rađaš (ako osjećaš da ti to treba), i da svaka rodilja ima pravo biti pošteđena tuđe vike jer kad ćeš misliti na sebe i ono što tebi treba nego tad

    ali to naravno nikome nije bitno i još se smatra trivijalnom stvari jer "najvažnije je da svi budu živi i zdravi", pa ispadneš još i sitničava. al eto, daleko bilo da arhitekt koji radi nacrt rodilišta uopće razmišlja pitati žene za mišljenje (iako se bojim, da i pitaju, koliko bi bilo koristi, jer nitko ni ne zna za bolje)

  46. #546
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam urlala, ustvari neznam dali je to bilo urlanje, uglavnom jezovito glasni zvukovi, ali samo zadnjih 10minuta, kad su mi rekle da ne tiskam da nije vrijeme, a mene stislo i ne mogu ne tiskati..i tako dok sam se ja trudila da ne tiskam ispuštala sam takve zvukove..uglavnom, u tom trenu je došao dr. pogledao i rekao ajmo još 2 truda i gotovo..e mislim da su sestre zapamtile moj pogled onda..ne daju mi tiskat jer nije vrijeme, a ja pa gotova..negdje u tim momentima su pustili mog muža unutra i rekao mi je dok je hodao prema rađaoni i kad je čuo to glasanje, da je odmah znao da sam to ja i da je stao i zapitao se hoće li nastaviti hodati naprijed ili krenuti natrag to jest pobjeći..haha..da sam zvučala kao neka divlja životinja

  47. #547
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Još da dodam o bolovima- svi su mi rekli da boli kao kod jake menstruacije x 100 ali mi nitko nije rekao da zapravo boli kao da ti se kaka a nemožeš i to x10000...majko mila,očekivala sam bolove u trbuhu a ne bolove,da prostite,u guzici...

    aha.... poslje poroda, idući dan sve u sobi smo kukale kako nas boli rit kao da smo na nju rodile.

  48. #548
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Još da dodam o bolovima- svi su mi rekli da boli kao kod jake menstruacije x 100 ali mi nitko nije rekao da zapravo boli kao da ti se kaka a nemožeš i to x10000...majko mila,očekivala sam bolove u trbuhu a ne bolove,da prostite,u guzici...
    Kako su moje menstr. jako bolne (hereditarna primarna dismenoreja), mene je kad su trudovi počeli boljelo točno kao pri menstr..

    Samo s pauzama između trudova, a kod menstr.nema pauze...

    I da: žene su mi rekle da onima koje imaju bolne menstr. trudovi liče na te menstr.bolove, a da kad osjetim poriv kao da moram

    kakati da to znači da kreće izgon.

    I tako sam ja kad sam osjetila taj poriv na kakanje rekla mužu da izađe iz boksa i ide potražiti nekoga: doktora ili babicu jer izgleda

    da izgon počinje.

    I tako je i bilo.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    ima li neka da je dobila drip i da nije vikala?
    ja sam se nakon drugog poroda duboko posramila sebe i svog čuđenja 'zašto toliko viču?'

  50. #550
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li neka da je dobila drip i da nije vikala?
    Ima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •