Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: "Vi ne mozete imati svoje trudove" ??????

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno "Vi ne mozete imati svoje trudove" ??????

    Ove rijeci je danas dr. uputila mojoj prijateljici.
    Jucer joj je bio termin, danas je isla na pregled. Doktorica joj je rekla da se na ctg-u trudovi ocitavaju jedino pod njenom stimulacijom i da ona ne moze imati vlastite trudove. Rekla joj je da ce svakako roditi uz pomoc dripa i da dojde u ponedjeljak ujutro da ju ona porodi i "rijesi muke".
    Ma zar je to moguce? Da netko ne moze nikako imati svoje trudove? I da dr to vec sada vidi?
    Ja ne znam sto reci prijateljici, ne osjecam se kompetentno da joj namecem svoje stavove koji su u potpunoj suprotnosti njenoj doktorici, ne osjecam se ni spremno preuzeti odgovornost za nju i njenu bebu da joj ja recem da ceka, a opet, stvarno ne zelim da ju ovakva doktorica poradja.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Uh, ne znam što bih ti rekla.
    Ma zar je to moguce? Nije. (u teoriji se može dogoditi situacija kad je potreban hitan porod bez da se čekaju trudovi, ali mi tu ne govorimo o tome)
    Da netko ne moze nikako imati svoje trudove? Može imati slabe/rijetke trudove zbog vanjskih uvjeta (ili hitnosti u prvom slučaju kad se nema vremena čekati)
    Da netko ne moze nikako imati svoje trudove? To se ne može znati dok porod stvarno ne počne (i traje neko vrijeme).

    Što tvoja prijateljica misli o tome? Možeš joj reći da je pravi termin poroda do 42 tj. trudnoće , tako da je ok čekati (trudove, da porod krene) ako nema situacije koja zahtjeva hitnost.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.01.2012. at 14:14

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    da meni to dr. kaže ne bih joj voljela biti u koži dok bi slušala ono što bih ja njoj nakon toga rekla

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja bih joj ipak rekla da ne ide roditi kod te doktorice
    i da se drip ne daje bez potrebe
    a pogotovo ne samo zato što je termin prošao dva dana

  5. #5
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja bi pobjegla od takve
    posebno kad je tako vidovita, na temelju znanosti, valjda
    uostalom, zdrava trudnooća se računa od 37/38-punog 42tj.
    a di je još mogućnost preračunjavanja...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Da živčanim ili da se smirim?

    Žena nije kritično, nije ne znam šta prešla termin (koji je, recimo, meni osobno, obavezno krivo izračunat jer NIKAD nisu htjeli uzeti u obzir da imam produžene cikluse). Zašto bi uopće imala ikakve trudove kad im nije vrijeme?

    Moj (vaginalni) pregled s nekih 40 (?) tjedana, treće dijete - komentar :"Uf, pa vi ste posve zatvoreni, niš'se ne otvarate, a uskoro ćete roditi, aj, jaj!".

    A moj odgovor- "A šta vi hoćete? Ja sam zdrava i normalna trudnica, mogu ići okopavat vinograd ako hoću sve do poroda i šta mi fali. Kad se žene otvaraju prije vremena, ne valja, te lijekovi, te šivanje, te ležanje, kad se ne otvaraju prije vremena, opet vam ne valja. Otvarat ću se kad dijete bude htjelo ići van, a ne kad vama paše".

    -"Dobro, dobro, samo komentiram".

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nisam čula da trudnica ne može imati svoje vlastite trudove. I da se to unaprijed zna. To je jako čudna doktorica.

    Baš bi bilo dobro da ju tvoja prijateljica demantira sa svojim jakim i pravilnim trudovima. Zamisli reći da će ju ona poroditi i riješiti muke-koja glupost. Jednostavno mi ne ide u glavu da ima takvih liječnika. Ne ide. Da li sam ja imala sreću da nisam na takve nailazila ili ako su tako i pričali, nisam ih uopće smatrala?

  8. #8
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Svakako neka priželjkuju drugog doktora kad osjeti svoje trudove!
    I nije mi jasno kako CTG očitava trudove pod doktoričinom stimulacijom. Zar samo dok ona dira trbuh on se steže?
    Glupost!

  9. #9
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako neka priželjkuju drugog doktora kad osjeti svoje trudove!
    I nije mi jasno kako CTG očitava trudove pod doktoričinom stimulacijom. Zar samo dok ona dira trbuh on se steže?
    Glupost!
    ni meni nije ovo jasno,prvi put čujem da doktor stimulira trudove, a da žena sama nema tu sposobnost?????

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Slazem se sa svime gore napisanim, doktorica si je ocito uzela malo previse maha...

    Ali...mislim da te frendica nece poslusat tj. da ce prije vjerovat doktorici, nazalost. Pogotovo ako je prvorotka.

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se sa svime gore napisanim, doktorica si je ocito uzela malo previse maha...

    Ali...mislim da te frendica nece poslusat tj. da ce prije vjerovat doktorici, nazalost. Pogotovo ako je prvorotka.
    To sam i ja pomislila, pogotov ako nisi na njenu inicijativu otvorila topic.
    Kaj frendica veli na sve?

  12. #12
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se sa svime gore napisanim, doktorica si je ocito uzela malo previse maha...

    Ali...mislim da te frendica nece poslusat tj. da ce prije vjerovat doktorici, nazalost. Pogotovo ako je prvorotka.
    i ja se slažem, imala sam inducirani porod i neke ne baš ok procjene doktora,iako sam se jako puno informirala o svemu, biti prvorotka i još k tome ako ju je strah da s djetetom bude sve ok, naravno da će poslušati doktora...i ja sam tako i sad žalim,jer mislim da su neke stvari mogle i drugačije

  13. #13
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    a ne znam što bih rekla na ovakvo ponašanje i na ovakve riječi

    i potpisujem Nenu za računanje termina...meni je bio također kriv jer su mi ciklusi produženi što nikad nisu uzeli u obzir...
    zato sam drugi puta lagala datum zadnje mjesečnice pa je sve bilo točno....ma mislim...

    ja bi čekala svoje trudove....

  14. #14
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se sa svime gore napisanim, doktorica si je ocito uzela malo previse maha...

    Ali...mislim da te frendica nece poslusat tj. da ce prije vjerovat doktorici, nazalost. Pogotovo ako je prvorotka.
    i kako je ovo strašno...jer je tako istinito....
    a koliko je takvih primjera...
    ma za nevjerovat...

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dr. priča gluposti na netaktičan način, samo je pitanje da li prijateljica želi da je se "riješi muke".
    Puno puta je i to slučaj da je trudnici več svega dosta, došao 40. tjedan, beba ni makac, rodbina i prijatelji non stop zovu i "brižno" ispituju, pa što čekate,... I onda dr. dođe kao točka na i s ovakvom izjavom.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zaboravila sam napisati, što bih ja rekla.
    Nije mi muka i nije mi bitno da čim prije "to" riješimo, da li je sve u redu? Ima li kakvih pokazatelja da nije? Da li možemo čekati do isteka pravog termina?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Moja mama je mene i brata rodila u 43. tjednu.Oba puta je čekala u bolnici.Na kraju ju je dobila neku tabletu pod jezik,valjda nešto poput dripa.Uglavnom,bilo je presmješno.Dobila je trudove koje uopće nije osjetila.
    Veli dr:Tiskaj dušo!
    Mama:"Koga?"(babica opala na pod od smjeha)
    DR:"Dušo,imaš jake trudove,tiskaj"
    Mama:"Ak vi tako kažete..."
    Tako je rodila i brata i mene.Poslje joj nisu dali živjeti...svi ju dolazili pitati kakve droge ona to uzima.)))

    Ja sam oba puta dobila trudove na dve minute.Prva beba je bila jako velika i zapetljana u pupčanu,pa samo malo tehnicirali da se odpetlja.Druga je samo izletila,al ona je bila pristojne kilaže 3600g.Eto,neki imaju trudove da i ne znaju.

  18. #18
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama je mene i brata rodila u 43. tjednu.Oba puta je čekala u bolnici.Na kraju ju je dobila neku tabletu pod jezik,valjda nešto poput dripa.Uglavnom,bilo je presmješno.Dobila je trudove koje uopće nije osjetila.
    Veli dr:Tiskaj dušo!
    Mama:"Koga?"(babica opala na pod od smjeha)
    DR:"Dušo,imaš jake trudove,tiskaj"
    Mama:"Ak vi tako kažete..."
    Tako je rodila i brata i mene.Poslje joj nisu dali živjeti...svi ju dolazili pitati kakve droge ona to uzima.)))

    Ja sam oba puta dobila trudove na dve minute.Prva beba je bila jako velika i zapetljana u pupčanu,pa samo malo tehnicirali da se odpetlja.Druga je samo izletila,al ona je bila pristojne kilaže 3600g.Eto,neki imaju trudove da i ne znaju.
    istina...neke su trudne i rađaju a da niti ne znaju da rađaju...svašta vidjeh na tv...
    ali nije tema o trudnicama u neznanju..
    već o smiješnoj dijagnozi dotične dr. koju većina prvorotki tik tak uzme zdravo za gotovo...
    pa je fino induciraju...dobije čitav paket koji ide uz to....pa se još na kraju i zahvaljujemo takvim dotičnim dr. što su nas spasili jer smo jelte u startu okarakterizirane da ne možemo roditi...
    meni je ovo zaista prestrašno i čude me svi oni kojima to nije...

    ako je beba ok...ja bih usporedila termin po uzv i mjesečnici...i rekla dr da dok god dijete nije ugroženo ništa ne mislim požurivati...

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam od onih koji ne kuže te trudove, s prvim klincem sam skoro kopala vinograd 4 sata pred porod, zezam se ali sam pljevila i brala salatu, radila burazu tortu za imendan, i ošla u bolnici, tam trudovi ( ctg) jako visoki , ali i tlak pa bi carski,
    drugo ista priča ( samo kaj smo išli na sanjkanje) ali je bilo skoro 42 tjedna,pa opet carski
    za treće se nisam trudila za trudove, jer se planiral opet carski

  20. #20
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je ovo stravično, da postoje liječnici koji tako manipuliraju sa ženama
    a još mi je strašno i to da većina žena povjeruje u takve nebuloze
    koja je to bahatost, samo je doktorica sposobna izazvati ženi njene vlastite trudove
    Posljednje uređivanje od flopica : 29.01.2012. at 09:09

  21. #21
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Ja sam htjela prirodan porod, al bio je to u svemu osim što se dripa tiče nažalost
    I ja sam malo prenijela i pukao mi vodenjak oko ponoći i otišlo dosta vode i čekali i čekali trudove al nikako nisu dolazili
    Rekao je i meni ginekolog da možemo još malo čekati al ne previše jer voda više i nije bila baš mliječna, dosta je otišlo već , a ni traga trudovima
    Baš sam se bila radovala porodu jer smo malenog dugo čekali, puno problema ranije imali, dosta spontanih iz nepoznatih razloga i ničeg me nije bilo strah
    Al onda sam malo promislila i vidjela da se ništa ne dešava zaista,a nisam htjela ugroziti dijete nekom nesmotrenom odlukom. pa sam ipak pristala na drip
    5 sati nakon toga rodila jer se nisam niti otvarala baš isto kao što ni trudove nisam ranije imala
    srećom je sve prošlo dobro

    to je moje iskustvo. ja jesam pročitala brdo literature i pogledala gomilu video snimki da se upoznam sa svim jer je meni tako lakše, ali nisam time stručnjak
    htjela sam prirodno, u tom trenutku se činilo da je ovo ipak sigurnije i tako sam odlučila
    a nije mi izgledalo da me se silini na šta već mi ukazuju na mogućnosti
    možda bih ja bila i dobila trudove s vremenom. al opet nagađati kada i ako uopće.....

  22. #22
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ovo stravično, da postoje liječnici koji tako manipuliraju sa ženama
    a još mi je strašno i to da većina žena povjeruje u takve nebuloze
    koja je to bahatost, samo je doktorica sposobna izazvati ženi njene vlastite trudove
    ne branim žene koje povjeruju u takve nebuloze, ali vjerujem da su u strahu velike oči, a kad dođeš u situaciju da ovisiš o nekome (npr.doktoru),puštaš se toj osobi u ruke jer misliš da ona zna šta radi, a taj dio je prilično nezgodan kad se dogodi da je to primjerice ovakva doktorica...
    hvala Bogu da postoji ovakav forum i knjige gdje se svaka žena može educirati.meni je žao što umjesto da se posveti porodu mora se posvetiti "borbi" s ovakvim osobljem koje bi trebalo podržavati,a ne dovoditi u sumnju neke temeljne stvari kao što su sposobnost da ima trudove...

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Alkemicar to je po meni sasvim druga prica od ove iz prvog posta. I ja sam silno zeljela prirodno. Ma silno je preblaga rijec, zeljela sam ga svakim atomom. Pa su rekli da su bebini otkucaji previsoki..I sta cu? Ne mogu riskirat! I da, ZNAM da bi rodila bez problema i bez dripa, kasnije se to i pokazalo al u onom trenu..eto..nisam se usudila iako mi je intuicija govorila da ce sve bit ok bez dripa.

  24. #24
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Cure, puno vam hvala na odgovorima, pratim vas ali nikako da stignem nesto napisati.
    Uglavnom, ovakve izjave doktorice su i mene sokirale, pa cak su me i natjerale da se zapitam je li to zaista tako, da netko ne moze imati svoje trudove.
    Ona je prvorotka i mozete misliti kako je njoj bilo. Premisljala se sto da napravi, ima tu jos nekih okolnosti ( ne zdravstvene prirode), ali posto se ne radi o meni mislim da nije u redu da dalje pisem konkretno o njenoj situaciji i dilemamau vezi prijedloga doktorice.
    Priroda se pobrinula za sve i ona je jucer dobila vlastite trudove i rodila kada je beba bila spremna, a ne kada je doticna doktorica odlucila da je vrijeme.
    Ovakav pristup doktorice me jos jednom razocarao, ali to je neka druga tema.
    Ova prica se sretno zavrsila. Zao mi je radi svih onih koje ce se naci u slicnoj situaciji, slucajno naici na slicne doktore i dozivjeti drugaciji porod.

  25. #25
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ajde drago mi je da je sve završilo bez tih "glupih" intervencija jedne doktorice.
    Čestitam na bebici!

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno


    Eto, doktorici u inat! Ja bi joj sad, da sam na mjestu tvoje prijateljice, to natrljala na nos!

  27. #27
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    baš mi je drago radi tvoje prijateljice.iskrene čestitke!!!baš volim happy endove...
    kao i koksy,imam poriv za osvetom, trebalo bi malo doktorici natrljat na nos,možda se zamisli kad slijedeći put pomisli izvaliti onakvu glupost

  28. #28
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    baš me veseli što je sve prošlo super !!

  29. #29
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    trebalo bi malo doktorici natrljat na nos,možda se zamisli kad slijedeći put pomisli izvaliti onakvu glupost
    Ne znam da li bi to pomoglo
    do sada je doktorica već kroz specijalizaciju, ako ne i kroz praksu (ne znam koliko dugo radi) trebala imati dovoljno iskustva da ne izvali ništa slično

    mislim da bi bilo bolje poslati pismo žalbe nekom tko joj je nadležan

    e da, i čestitam na bebici kao na prirodnim trudovima
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 30.01.2012. at 15:40

  30. #30
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pa mozda da se napravi blesava i pita cisto kako je to moguce da je ipak dobila trudove

  31. #31
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Slazem se, trebalo bi nesto napraviti. Ali, znate da je ona sad cijelim svojim bicem usmjerena na svoju bebu, na dojenje, na prilagodbu i mislim da joj doktorica nije ni na kraj pameti. A kasnije, ako i prevrti film i poslozi kockice biti ce kasno.....ono - bilo i proslo. A jos ona i nije u cijeloj ovoj prici o prirodnom porodu i bahatosti doktora kao mi koje smo na ovom forumu. Tako da mislim da nista od toga.
    Vjerujte mi, ja bi najradije napisala neko pismi nadleznima, ali kako? Ne radi se o meni, a nju ne zelim s tim sada opterecivati. Imam osjecaj da mi nije mjesto u bilo kakvim reagiranjima prema doktorici u ovoj konkretnoj situaciji, a tako je tesko samo to pustiti kao da nista nije rekla ni pokusala.
    Cak zelim napisati ime i prezime doticne doktorice tu na forumu, ali..........ne znam.....nekako mislim da ni to nije u redu posto se nije radilo o meni.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa možda i tvoja frendica nije dobro razumjela doktoricu. Ne znam ni tebe i tvoju frendicu ni doktoricu, ali nekako mi se ćini mogućim da prvorotkinja koja dolazi na pregled u 40. tjednu trudnoće izluđena nestrpljivim očekivanjem i doktorica u gužvi kojoj je to 1768 rodilja ne komuniciraju najbolje. Odbijam vjerovati da ima doktora koji uistinu govore takve stvari o trudovima. Ja sam očito vječni optimist, ali mislim da se najviše može pomoći razgovarajući i s trudnicama i s doktorima, a ne prijavljivanjima ikoga ikome. Ono, lijepa riječ svaka vrata otvara.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni se cini da je tvoja frendica u strahu nesto krivo razumjela....ne mogu vjerovat da bi strucna osoba drobila takve gluposti...pa trudnice koje nesto znaju bi joj se u lice smijale...

  34. #34
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se, trebalo bi nesto napraviti. Ali, znate da je ona sad cijelim svojim bicem usmjerena na svoju bebu, na dojenje, na prilagodbu i mislim da joj doktorica nije ni na kraj pameti. A kasnije, ako i prevrti film i poslozi kockice biti ce kasno.....ono - bilo i proslo. A jos ona i nije u cijeloj ovoj prici o prirodnom porodu i bahatosti doktora kao mi koje smo na ovom forumu. Tako da mislim da nista od toga.
    Vjerujte mi, ja bi najradije napisala neko pismi nadleznima, ali kako? Ne radi se o meni, a nju ne zelim s tim sada opterecivati. Imam osjecaj da mi nije mjesto u bilo kakvim reagiranjima prema doktorici u ovoj konkretnoj situaciji, a tako je tesko samo to pustiti kao da nista nije rekla ni pokusala.
    Cak zelim napisati ime i prezime doticne doktorice tu na forumu, ali..........ne znam.....nekako mislim da ni to nije u redu posto se nije radilo o meni.
    pitaj je je li joj to važno...onako diskretno...jer nije nebitno...
    ali, ako joj nije važno....nema veze....

  35. #35
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    meni se cini da je tvoja frendica u strahu nesto krivo razumjela....ne mogu vjerovat da bi strucna osoba drobila takve gluposti...pa trudnice koje nesto znaju bi joj se u lice smijale...
    pa ako mogu uvjeravati zene da ne mogu dojiti, da im je mlijeko slabo, da imaju premale grudi itd zasto ne bi i ovo. ili kad tvrde da zene ne mogu vaginalno roditi? pa se onda ipak pokaze da mogu

  36. #36
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Nazalost, nije nista krivo razumjela.......bila je dva puta kod nje na pregledu i oba puta je slusala nebuloze. Dovoljno je reci ju je u 38 tj poslala u radjaonu jer je bila 4 cm otvorena. Bez trudova. Sva sreca pa su ju iz predradjaone poslali na odjel pa doma.
    Mislim da bi bilo vrijeme da se zakljuca ova tema jer, kao sto sam vec rekla, ne zelim dalje pisati o ovom slucaju, a ako krenemo u nekom drugom smjeru to vise nije ta tema.
    Ovo gore sam vam napisala da vidite da je ta doktorica stvarno takva kakva je.
    Puno vam hvala na svim odgovorima na moje prvo pitanje, sve ste bile u pravu, a to smo, na svu srecu i u slijedu dogadjaja potvrdile. Moja prijateljica je dobila vlastite, prave trudove iako je doktorica tvrdila da ona to ne moze.

  37. #37
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    meni se cini da je tvoja frendica u strahu nesto krivo razumjela....ne mogu vjerovat da bi strucna osoba drobila takve gluposti...pa trudnice koje nesto znaju bi joj se u lice smijale...
    možda, ali one koje znaju i ne znaju često su nesigurne i ranjive u tom periodu,a pogotovo ako k tome smatraju tu osobu kako ti kažeš "stručnom"

  38. #38
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako mogu uvjeravati zene da ne mogu dojiti, da im je mlijeko slabo, da imaju premale grudi itd zasto ne bi i ovo. ili kad tvrde da zene ne mogu vaginalno roditi? pa se onda ipak pokaze da mogu
    xxx
    nažalost da-uvjeravaju u koješta

  39. #39
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se, trebalo bi nesto napraviti. Ali, znate da je ona sad cijelim svojim bicem usmjerena na svoju bebu, na dojenje, na prilagodbu i mislim da joj doktorica nije ni na kraj pameti. A kasnije, ako i prevrti film i poslozi kockice biti ce kasno.....ono - bilo i proslo. A jos ona i nije u cijeloj ovoj prici o prirodnom porodu i bahatosti doktora kao mi koje smo na ovom forumu. Tako da mislim da nista od toga.
    Vjerujte mi, ja bi najradije napisala neko pismi nadleznima, ali kako? Ne radi se o meni, a nju ne zelim s tim sada opterecivati. Imam osjecaj da mi nije mjesto u bilo kakvim reagiranjima prema doktorici u ovoj konkretnoj situaciji, a tako je tesko samo to pustiti kao da nista nije rekla ni pokusala.
    Cak zelim napisati ime i prezime doticne doktorice tu na forumu, ali..........ne znam.....nekako mislim da ni to nije u redu posto se nije radilo o meni.
    sasvim mi je jasno da se ne želiš miješati, to je u potpunosti odluka tvoje prijateljice.

    I naravno da joj je sada beba prioritet. Ali ako ona bude htjela, pismo se može poslati i naknadno.
    vidi ovu temu
    http://forum.roda.hr/threads/70229-Pismo-quot-Želim-prijateljsko-rodilište-i-porod-bez-straha-quot?highlight=rodilišta
    i
    jedna starija tema
    http://forum.roda.hr/threads/37054-Pisati-pismo-bolnici-u-kojoj-ste-rodile?highlight=pisma+rodilištima

    R
    odilišta bi morala dobivati povratnu informaciju, da bi se dogodile promjene koje su nam svima bitne... kod nas su ljudi navikli da se ne bune, i zato se promjene sporo događaju - nije da kritiziram, i ja sam tome podložna.

    Ovo pišem čisto kao temu za razmišljanje, ne da vršim pritisak na tebe niti na tvoju prijateljicu

  40. #40
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Hvala Pomikaki, pitati cu ju kroz par dana zeli li kako reagirati.

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja bih je zapravo pitala kroz par mjeseci kad se sjetim sebe nakon poroda

  42. #42
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Hmmmm.....da, u pravu si

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •