Citiraj kate prvotno napisa
1) Da li je netko uspio riješiti svoju cistu Proverom i kakva je cista bila?
2) Što govori protok kroz cistu,tj. što je "normalan protok"?
3) Jesu li nekome pomogli čajevi i kupke od stolisnika+neven
U biti sve vezano za iskustvo s cistom, laparskopijom
Kate , isto mi je 37 godina i laparoskopski sam odstranila cistu 4x4 cm, endometriom. Ne znam što je unilokularna cista, ali pretpostavljam da je lakši oblik od endometriotične. Na UZV su mi bile otkrivene dvije ciste otprilke iste veličine, 3x3 tada, i jedna je nestala nakon uzimanja Dabrostona 16.-25. dc, dok je druga narasla još centimetar i zbog planirane trudnoće sam otišla na lprsc, tako da mislim da je, (pitanje 1.)kao i Dabrostonom, moguće da uzimanjem Provere ona nestane.
2. Normalni protok mislim da znači (nisam sigurna) da je rjeđeg sadržaja i moguće ju je ukloniti oralnom terapijom (Proverom) - moja je bila gušća i zato sam išla na lprsc.
3. Pila sam marulju i vrkutu, i nisu pomogle, čak je i narasla cista. Ne znači da ne trebaš probati, pomažu vjerojatno za sluz, endometrij i sl., a tko zna, možda i na cistu djeluju, svatko ima različita iskustva. Sad pijem od MB-a Čaj za zaštitu žena, ali isto ne računam na neki uspjeh, nego, eto, never know.
I da, kod laparoskpije su mi odstranili gotovo pola desnog jajnika, ali je nakon 5 mjeseci došao opet na svoju staru veličinu, jedino što baš ne proizvodi neke folikule, malo je lijen.