Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Posvojiti dijete u Međugorju?

  1. #1
    Tockica

    Početno Posvojiti dijete u Međugorju?

    Bok, cure

    Prilično sam nova na ovom dijelu foruma, iako sam već "gostovala" na onom u kojem se raspravlja o problemima oko začeća i neplodnosti.
    Suprug i ja smo odustali od vlastitog djeteta (ja sma već 41., a muž 45, stvarno više nema smisla gubiti vrijeme) i krenuli u postupak posvajanja.
    Obradu smo završili, molbe već pslali i već par mejseci se 2borimo sa vjetrenjačama", odnosno sa administracijom po centrima za socijalnu skrb.
    U međuvremenu smo čuli da taj postupak ide lakše i brže u dječjem domu u Međugorju. Ima li netko iskustva s tim domom, je li ta informacija točna i je li netko od vas već bio tamo? Ako jest, bila bih zahvalna na iskustvima, a možda i na kakvom kontakt-telefonu.
    Nestrpljivo čekamo odgovor.
    Veliki pozdrav Točkica

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Nemam informacije, ali i mene zanima, jer sam u sličnoj situaciji, kolegice ... Od vlastitog djeteta još nismo odustali, ali se nakon dvije neuspjele trudnoće i mi spremamo u postupak posvajanja, pa nam se ovako "vremešnima" (40-42) možda i dvostruko posreći!

  3. #3
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ne vjerujem da je lakše. MM i ja već više od godinu dana ćekamo i još nema naznaka da bi bilo što moglo biti od toga. Ako hoćete ja ću vam saznati broj telefona pa provjeritejer ne znam kad ću opet ići u Međugorje.

  4. #4
    Tockica

    Početno

    Sonja,

    jesi li bila tamo u tom domu u Međugorju? Ako jesi, prenesi nam svoja iskustva. Je li točno da moraš imati državljanstvo BiH ako želiš usvojiti klinca od tamo? Ja sam tako čula, ali nisam sigurna u to.

    Svaka informacija dobro dođe, ne samo meni nego sigurno ima još zainteresiranih. Pozdrav od Točkice

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    ispod duge
    Postovi
    23

    Početno

    Točna je informacija da morate biti državljani BiH kako bi mogli usvojiti dijete u Međugorju. Druga je opcija, ako dobijete dijete u Međugorju da tražite suglasnost od Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi u Sarajevu da kao strani državljanin dobijete dijete. Odmah vam moram reći da je to gotovo nemoguće, osim u slučaju da to dijete ne želi nitko usvojiti, što se nikada ne događa. Ako imate dobru vezu ( kao što je imao bivši visoki predstavnik Petrić, jer je usvojio dječaćića ili još neki pripadnici međunarodnih snaga) tada možete računati i na tu mogućnost.

    Inače je lista čekanja duga i svako dijete bude vrlo brzo usvojeno ( naravno, ako su svi papiri u redu ).

  6. #6
    Tockica

    Početno

    Bako, puno hvala na informacijama. Znači, čini se da ne treba niti pokušavati, jer MM i ja svakako nismo ni Petritsch, a ni u visokim krugovima BiH vlasti, niti smo s njima blisko povezani. :/

    U međuvremenu sam razgovarala sa jednim čovjekom koji je isto pokušavao posvojiti klinca u Međugorju. Kaže mi da je čak, obzirom da je pravnik, imao vrlo jake veze u samom vrhu vlasti, čak i u crkvenim krugovima, pozivao se na neke svoje kolege koji obnašaju visoke dužnosti u BiH, ali ni on nije uspio. Znači, doista je gotovo nemoguće.

    Dakle, moj savjet svima: ako niste "velike face" u BiH, nemojte gubiti vrijeme. Koliko god se ponekad čine nedostižnima, naše su "vjetrenjače" (mislim, centri za socijalnu skrb) još uvijek bolje i realnije rješenje. Samo treba živaca i strpljenja. A ja baš ne spadam u one jako strpljive....


    Nela, ako nisam indiskretna, smijem li te pitati bojiš li se trudnoće? Naime, vidim da još nisi odustala od svojeg djeteta, ako sam dobro shvatila, iako ste krenuli u posvajanje. Voljela bih kada bismo razmijenili neka razmišljanja i nedoumice, jer se i MM i ja još uvijek nadamo, nismo stvarno odustali i dalje "vrijedno" radimo na vlastitom klincu ali mene već polako hvata strah zbog mojih godina i, čak i ako uspije, kako ću to podnijeti. Imam 41, na jesen ću napuniti 42, a to su već "lijepe" godinice. Muče li i tebe isti strahovi? Bilo bi mi drago malo prodiskutirati o tome. Ako ne želiš na forumu, javi mi se na moj mejl (imaš ga u profilu). Ako ne želiš pričati o tome, nema problema, razumjet ću. Ovaj poziv je bez obaveze.

    Puno pozdrava od Točkice

  7. #7
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Točkice poslala sam ti pp.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Točkice, poslala sam ti mail.

  9. #9
    Tockica

    Početno

    Nela,

    imaš odgovor na mailu. :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •