Evo i ja donosim dobra iskustva. Rodila sam u Merkuru dva puta. Prvi put sam skužila da moram jasnije iznjeti svoje želje i stavove i da ja moram isto doprinjeti nekom odnosu između sebe i osoblja (a ne samo od njih očekivati ljubaznost).

Drugi puta sam imala plan poroda (preporučam) .. isčuđavali se jesu, ali su i poštivali, komunicirali samnom ... i jedino što je bilo van plana (ali na što sam pristala, ali tek kasnije) je bilo probijanje vodenjaka.
U rađaoni je kontakt s djetetom prilično kratak, a mislim da trenutak kad će ti dati dijete dosta ovisi o dobu dana (odnosno gužvi, gdje su sva druga djeca u trenutku... )

Generalno mislim da jasno treba izreći svoje želje (što je za porod, jer je puno detalja, najbolje planom).. Ja sam posebno tražila da dojim svoje dijete koje je bilo pod lampama zbog žutice i uspjela sam.. (da nisam tražila ne bih ni dobila)

Mislim da je još jako puno žena koje imaju sasvim drugačiji stav od "roda", pa je teško sestrama znati ko šta hoće. Dok sam s jedne strane ja inzistirala na dojenju djeteta sa žuticom, SVE :shock: druge mame su tražile da im bebe tu noć budu u dječjoj sobi .. sestre su bile užasnute (citat: mogu im ja glumiti mamu tu dva dana .. a šta onda) /naravno, osim bebe moje cimerice )