Stranica 50 od 60 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2957

Tema: IMUNOLOŠKE PRETRAGE

  1. #2451
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Strašna, ja sam se na kraju naručila mailom na: predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr. Treba vam jedna uputnica za genetsko savjetovanje, a za kariogram svatko mora imati svoju uputnicu. Skeniraš i pošalješ, drukčije ih nećeš dobiti.

  2. #2452
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Uspjela sam danas to riješiti. Zvali su oni mene
    Jer sam slala mail....i naručila nas i rekla šta točno treba pisati na uputnici i na koji odjel treba biti naslovljena....
    Svejedno hvala Konfi
    Da li se za još šta od tih imunoloških pretraga treba naručivati?

  3. #2453
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Nema na čemu.
    Ovisi što trebaš raditi od imunoloških. I gdje.

  4. #2454
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    ANA, ACA (IgG, IgM), LAC, homocistein, FV leiden, FII-protrombin, MTHR, antitrombin III, protein S i C....
    To mi je ostalo. Da li to sve mogu na Rebru? Trebam li se naručiti?

  5. #2455
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Homocistein su radili samo na VV, naručuje se. MTHR je zadnje što sam čula radila Petrova, treba provjeriti naručivanje. ANA - ne znam, nisam radila. Ovo ostalo na Rebru, nisam se naručivala, radila sam u ožujku.
    Bilo bi dobro da ti se javi netko s novijim informacijama.
    Sretno, želim ti puno strpljenja.

  6. #2456
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Strašna, sve nabrojeno bi trebalo radit rebro, osim homocisteina, kako je konfi (konfu), napisala, i provjeri naručivanje jer ponekad prestanu nešto radit ako se potroše pare za reagense

  7. #2457
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    Poz svima, ima pitance jedno na relaciji FET-trombofilija?

    Da podsjetim moji nalazi su sljedeći:
    Faktor V - normalan tip gena za faktor V
    Faktor II - normalan tip gena za faktor II
    MTHFR - heterozigotni tip gena (CT)
    PAI-1 - delecijski polimorfizam (4G/4G)
    ACE - insercijsko-delecijski genotip (ID)


    Moj hematolog smatra da je kod mene problematičan PAI-1 i da bi u slučaju prirodne trudnoće odmah po saznanju trebala koristiti niskomolekularni heparin (npr. Fragmin 2.500 i.j. jednom dnevno tijekom cijele trudnoće i 6 tjedana nakon), a u stimuliranom postupku IVF obzirom da sam pod stimulacijom zbog koje se očekuje hiperestrogenizam da trebam odmah početi sa niskomlekularnim heparinom tj.od prvog dana stimulacije, a ne čekati embriotransfer – i tako sam koristila u svom prvom postupku.

    Mene sad zanima, kad idem na FET, pri kojem uopće ne koristim nikakvu stimulaciju, od kad da se pikam, od FET-a ili pozitivne bete ako ju dočekam?

    Kad sam se spremala u prvi postupak, dr mi je više puta naglasio da je ova moja mutacija kod PAI-1 više "škakljiva" samim tim što je u tijeku terapija gonadotropinima.

    Svaki savjet je dobro došao tnx!
    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    Drage suborke, bila sam kod hematologa jučer pa da podijelim s vama njegov odgovor (ako se netko nađe u istoj situaciji).
    Dakle, obzirom da idem na FET i da nisam pod stimulacijom nema potrebe da se pikam, nego tek ako dođe do trudnoće da tada odmah uvedem fragmin 2.500 i.j. Još da naglasim, ja cijelo vrijeme pijem aspirin protect 100 mg/dan, a ako dođe do trudnoće s aspirinom treba prestati onda kad počmem uzimati fragmin.
    Cure prije svega oprostite na dužini posta, al sve sam citirala baš iz razloga da ima na jednom mjestu sve.

    Poslala sam upit u MB prof.Reljiču u svezi terapije kada idem u FET. On je od početka upoznat s mojom trombofilijom i potvrdio je mišljenje mog hematologa u svezi terapije kada sam išla u stimulirani postupak.
    Naime, za FET prof.Reljič ima nešto drugačije mišljenje nego moj hematolog. Savjetuje da trebam koristiti niskomolekularni heparin ( Fragmin 2.500 i.j.) već od 5dc, bez obzira što nisam pod stimulacijom. Moram priznati da sam malkice ostala zatečena ovim odgovorom, obzirom da MB stalno slovi „kao netko tko nema sluha za trombofiliju“.

  8. #2458
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Bruna, čini mi se da u vezi heparina svatko ima svoju filozofiju. Ali ne može ti naškoditi ako ga uzimaš, a ako ne uzmimaš može. Tako si ja razmišljam.

  9. #2459
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Konfuzija isto razmišljamo Kad dođe na red i to ćemo probati...

  10. #2460
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    ja sam homocistein radila prije 10-ak dana na VV. naručuje se i relativno brzo dođe na red, nalaz šalju poštom.
    na njihovim stranicama isprintala narudžbenicu, popunila, faksirala, zvali me sutradan i dali mi termin.

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Strašna, sve nabrojeno bi trebalo radit rebro, osim homocisteina, kako je konfi (konfu), napisala, i provjeri naručivanje jer ponekad prestanu nešto radit ako se potroše pare za reagense

  11. #2461
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Hvala cure....mislila sam da cu veci dio moc na rebru....a dio kod sebe u PZ.....
    Još ću provjerit za ovo...
    Hvala vam!

  12. #2462
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Evo mene zvala sestra za karigoram, budući da sma naručena za 23.10, a jedan par je odustao, pa se oslobodilo mjesto za sutra. Tako da sutra odošmo!

  13. #2463
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Sretno Strašna!!!

  14. #2464

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Strašna sretno, i želim vam da imate dobar i zdrav genetski zapis!
    I puunnoooo vibrica čarobno srečonosnih!

  15. #2465
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Pa dajte cure, šta je sad ovo....LAC, ANA, ACA, FV Leiden, PAI 1, F2protrombin, MTHFR, protein S i C i antitrombin 3 su mi ostali.....i sad zovem Rebro...oni kažu da to više ne rade za vanjske pacijente.......WTF!*?!? i kao da idem na vinogradsku?!
    Pomagajte i ovako s ene snalazim... (((

  16. #2466
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    strašna, zovi vinogradsku da spojite taj dan s rebrom, svake godine isto-kako ide kraj godine tako je sve manje para za reagense, evo ti broj molekularnog laba u Vin pa provjeri 01/3787-432

  17. #2467
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Sad sam zvala...kazu da rade sve osim PAI 1 i MTHFR...jel netko zna gdje to mogu obaviti? Za ostalo se navodno ne naručuje, nego od 7-9.......
    Gospodja s kojom sam pricala bas i nije bila ljubazna... Protein S i C te antitrombin 3 su mi na uputnici za transfuzijsku medicinu...uopce ne znam jel to dobro....., a LAC, ANA i ACA na uputnici piše medicinska biokemija..... Nije me htjel ani saslušat, kaže da je to uredu..

  18. #2468
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    MTHFR možeš blago zaobići, al po ovom http://www.hztm.hr/hr/content/7/usluge/10/usluge/ radi ga petrova 3, treba nazvat, al bitniji je genotip PAI, idemo dalje kopat (znam za privatno, al tražimo po bolnicama)

  19. #2469
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pa meni nikako nije jasno zasto neki sa istim nalazom ko i moj , primaju fragmin ili heparin ??

    pa cak i isti dr. daje preporuku za heparin a meni nitko

    sta mislite da i ja trazim uputnicu za protein C, protein S, homocistein ?
    to nisam nikad vadila a bitno je ?
    radila sam protrombinsko vrijeme koje je u ref. vrijednostima

    ponavljam svoj nalaz trombofilije:

    MTHFR c677t heterozigotni tip gena CT

    PAI-1 insercijsko- delicijski polimorfizam 4G/5G

    vjerujem da mi se nesreca nije desila zbog ovoga ali strah u sl. trudnoci je velik , pusem na hladno ako me kuzite

  20. #2470
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    imamo identične nalaze. meni je dr. propisao NMH od transfera s obzirom na spontani.
    inače, ove mutacije nisu tako strašne...

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    pa meni nikako nije jasno zasto neki sa istim nalazom ko i moj , primaju fragmin ili heparin ??

    pa cak i isti dr. daje preporuku za heparin a meni nitko

    sta mislite da i ja trazim uputnicu za protein C, protein S, homocistein ?
    to nisam nikad vadila a bitno je ?
    radila sam protrombinsko vrijeme koje je u ref. vrijednostima

    ponavljam svoj nalaz trombofilije:

    MTHFR c677t heterozigotni tip gena CT

    PAI-1 insercijsko- delicijski polimorfizam 4G/5G

    vjerujem da mi se nesreca nije desila zbog ovoga ali strah u sl. trudnoci je velik , pusem na hladno ako me kuzite

  21. #2471
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Evo opet mene, trebam jednu dobru dušu koja će mi reći što znači nalaz:

    CMV IgG 35IU/ml
    CMV IgM negativan
    Rub IgM negativan
    TOXO IgM negativan

  22. #2472
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    to ti znaci cytomegalovirus IgG poz. = prebolila si nekad , bitno da nije IgM jer bi to znacilo zarazena si sad

    ja sam npr. poz . na herpes, rubella i cmv sve IgG

    uredan nalaz ne brini
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 10.10.2012. at 11:16

  23. #2473
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    A sad jedno glupavo pitanje...heh... Kod mene na nalazu piše samo to. Jel to neki kraći nalaz? Čujem da neke cure pričaju o puno više "stavaka"...ja ih imam samo 4...

  24. #2474
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    maco,
    ja imam iste nalaze trombofilije kao ti. homocistein i antitrobmin III nisam radila, a to bi dodatno rasvjetlilo situaciju. uglavnom, profesorica L. koja mi je vodila trudnoću predlagala je heparin, dr R. iz Vilija, rekao da ne treba je mutacije nisu značajne.
    kod prof Đ. sam bila 2-3 puta privatno na konzultacijama. prof. Đ. na konzultacijama mi je rekao da nema potrebe za heparinom jer nisam imala spontanih do sada. na to sam mui rekla mu da nisam do sada niti bila trudna i da stoga niti nisam mogla imati spontani i upitala: "trebam li sada u 1 tjednu IVF trudnoće i u svojoj 41. godini imati spontani da bi mi onda preporučio heparin?! nakon toga je "naredio" sestri koja sa njim radi u privatnoj klinici da me naruči u Petrovu na obradu i nakon toga sam negdje u 19. tt dobila heprain.

  25. #2475
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Marlen prvotno napisa Vidi poruku
    Strašna sretno, i želim vam da imate dobar i zdrav genetski zapis!
    I puunnoooo vibrica čarobno srečonosnih!
    Hvala Marlen!

  26. #2476
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    A sad jedno glupavo pitanje...heh... Kod mene na nalazu piše samo to. Jel to neki kraći nalaz? Čujem da neke cure pričaju o puno više "stavaka"...ja ih imam samo 4...
    to su pretrage na TORCH ,4 pretrage fali ti jos herpes virus,
    opsirnost ovisi o labosu , ja sam radila u šibeniku i splitu , oba su mi razlicita , na ovom iz sibenika mi je pisalo koliko sam pozivitna broj.

    najbitnije ti je da ti je Toxo i Cmv negativno IgM

  27. #2477
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Super... Znaci nemoram taj herpes virus? osim ako mi doktorica ne kaze
    E super.... Baš ti hvala!

  28. #2478
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    maco,
    ja imam iste nalaze trombofilije kao ti. homocistein i antitrobmin III nisam radila, a to bi dodatno rasvjetlilo situaciju. uglavnom, profesorica L. koja mi je vodila trudnoću predlagala je heparin, dr R. iz Vilija, rekao da ne treba je mutacije nisu značajne.
    kod prof Đ. sam bila 2-3 puta privatno na konzultacijama. prof. Đ. na konzultacijama mi je rekao da nema potrebe za heparinom jer nisam imala spontanih do sada. na to sam mui rekla mu da nisam do sada niti bila trudna i da stoga niti nisam mogla imati spontani i upitala: "trebam li sada u 1 tjednu IVF trudnoće i u svojoj 41. godini imati spontani da bi mi onda preporučio heparin?! nakon toga je "naredio" sestri koja sa njim radi u privatnoj klinici da me naruči u Petrovu na obradu i nakon toga sam negdje u 19. tt dobila heprain.
    Tnx Inesz. Ja sam sad na Fragminu 2500 od pozitivnog tt.
    Do kada si ga ti uzimala?

  29. #2479
    bambolina avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    35

    Početno

    jel može pomoć kod tumačenja nalaza. dobila sam nalaz od koagulacije. sve je unutar ref. vrijednosti osim PAI koji je 6,1 te APC rezistencija gdje kaže da je nalaz FV leiden upućuje na APC rezistenciju i AT III je na gornjoj granici.Hvala

  30. #2480
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    Kada bi se trebale raditi imunološke pretrage, nakon koliko neuspjeha?

    Nama se embriji super razviju, ali eto mislim da već 2.puta nema implantacije. Strah me zbog čega...

  31. #2481
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    I da, ne znam da li je ovo pravo mjesto za pitati, ali znate li imaju li autoimune bolesti (kao hashimoto) posljedicu probleme s postupcima? Tj. neuspješne ishode? Googlanje mi kaže da tu može biti problema, ali to su sve stari tekstovi

  32. #2482
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    maco,
    napisali su mi na otpusnom pismu iz rodilišta da uzimam još 6 tjedana.

  33. #2483
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    bambolina ne znam za APC rezistenciju (nisam sigurna što je to) ali nije baš dobro da je AT III na gornjoj granici meni je zbog tog i povišenih antikardiolipinskih antit. dr. propisao heparin.
    Vrci naravno da je hasimoto isto odgovoran za probleme sa neplodnošću, imaju ga neke cure s forumu to spada u domenu problema sa štitnjačom koji bi svakako trebalo iščekirati na početku to nije tako skupa pretraga a može dati kompletniju sliku, iako mislim da 2 neuspješna transfera nisu još povod za paniku.

  34. #2484
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    Ma hashimoto mi je pod terapijom, ali opet sam čitala kao da ta antitijela mogu biti problem...

  35. #2485
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Misliš da bi ti mogao biti problem bez obzira na terapiju? Ne znam, ali znam za slučaj naše Miki76 koja je zatrudnila sa hasimotom pa možda da joj pošalješ pp ona nije više puno na forumu ali probaj pa će ti se javiti kad vidi

  36. #2486

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Uh Vrci ne znam ni sama šta bi ti rekla, ali koliko sam ja saznala s implantaciom nema toliko zapreka što se tiče bilo kojeg područja medicine koliko ima sa zadržavanjem ploda i iznošenjem trudnoće. I ja sam ti sl. prmjer, puno ET a nikad nije došlo do inplantacije. Meni beta nije nikad bila iznad 2...
    Ali svakako napravi obradu po imunologu i hematologu bez obzira koliko postupaka imala, čisto da znaš s čime imaš ili nemaš posla. Želim ti sve najbolje

  37. #2487

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Joj, da netko me pitao šta je to Decortin, e ja sam ga sada dobila kao imunosupresor (možda?) on kao stišava imunološku reakciju tijela na novo "strano tijelo", a nemam dokazane probleme s imunologijom niti hematologijom(vadila sve živo)!
    Mislim da mi je dr to dao ono kao pa ajmo probati nakon 7 ET neće škoditi....

  38. #2488
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Meni nije ni taj Decortin pomogao...stvarno više ne znam šta bi moglo!

  39. #2489

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ne bi rekla da hashimoto bas ima toliki utjecaj na implantaciju, ja ga imam i imala sam i spontanu trudnocu i ICSI u kojem se plod implantirao u prvom pokusaju. S tim da mi i TSH nije bio idealan za postupak. Par prijateljica mi je najnormalnije spontano zanijelo uz Hashimoto tako da ja bas i nisam sigurna da je on uvijek problem.

  40. #2490
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    Hvala. Ispitujem sve opcije i educiram se

  41. #2491
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Evo čitam nešto o upotrebi heparina skinuto sa linka IVF poliklinike kojeg je postavila jedna forumašica i nije mi jasno što je pjesnik htio reći pa prenosim:

    Heparin i aspirin Niskomolekularni heparin ima dva učinka koji se mogu povezati s poboljšanjem implantacije. Sprečava trombozu i učinak antifosfolipidnih protutijela. Profilaktična primjena heparina počinje od aspiracije oocita, embrio transfera ili prvoga pozitivnog testa na trudnoću (1,2,4,45).
    Aspirin u niskoj dozi (100 mg) inhibitor je ciklooksigenaze i koči agregaciju trombocita i potiče vazodilataciju i poboljšanu prokrvljenost. Sam ili kao partner heparinu poboljšava uterini krvotok i implantaciju.
    U metaanalizi šest istraživanja s ukupno 2 500 pacijentica nije nađen pozitivan učinak aspirina na uspjeh IVF-a (RR 1,09 CI 0,92-1,29). I druge su metaanalize upozorile na granično poboljšanje CPR-a uz aspirin.
    U pacijentica s dokazanim antifosfolipidnim sindromom ili ponavljanim neuspjehom IVF-a, heparin i aspirin započeti od ovulacije, poboljšavaju uspjeh liječenja. Opravdanost navedene indikacije i liječenje istaknulo je i Britansko društvo za fertilitet.
    Zaključno, antifosfolipidna protutijela ne utječu na uspjeh IVF-a. Zato, prema mišljenju ASRM-a, danas nije opravdano rutinsko testiranje na APP, niti je dokazana učinkovitost heparina i aspirina ako nije dokazana trombofilija (42).

    Ovo što sam boldala mi je proturiječno i ne kužim jeli na kraju opravdana upotreba heparina za to ili nije?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 14.10.2012. at 09:18

  42. #2492
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    To je u prijevodu, ako vjeruješ da ti to treba, ok, a ako ne, nikom ništa!
    Opravdano je, nije opravdano. Učinkovito, ali ipak nije učinkovito. Znati ću ti reći za 2tj kad budem dobila pozitivnu ili negativnu betui, nakon korištenja Andola 100mg. Kažu da je isto kao i Aspirin 100.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 14.10.2012. at 11:10

  43. #2493
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Stigao moj nalaz od homocisteina...kaže rezultat 9,8. Ref. vrijednosti su od 4,7-13,8. To je onda valjda uredu!?

  44. #2494

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Strašna moj homocistein je 8,5 i nalazi se u referentnim vrijednostima kao i tvoj nalaz, ali koliko sam vidjela dok sam istraživala za trudnoću izgleda je bolji nešto niži od tvog i mog. Koliko sam skužila oko 5 bi bilo ok, ali to ti je moj osobni zaključak. I da folna ga navodno spušta. Pomoć curke- jesam u pravu?
    Zato se nadam da će se javiti netko tko se bolje kuži u homocistein.

  45. #2495
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    to sam i ja čula da jedina terapija za homoc. folna

  46. #2496
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Folna spušta homocistein, pa bi ju trebalo uzimati cijelo vrijeme, ne samo kad smo u postupku. Drugi je par rukava što ona može potaknuti svakojake tvorevine na rast.

  47. #2497
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Budem ja pricekala i ostale nalaze pa kad odem kod MPO doktorice valjda ce mi rec

  48. #2498
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Evo me opet! Danas stiglo još nalaza. Uglavnom, opet molim jednu dobru dušicu da mi objasni što znači: Određivanje mutacije C ->T na položaju 677 u genu MTHFR: Homozigot (mut/mut),
    Polimorfizam 4G/5G na položaju 675 u inhibitoru plazminogen aktivatora tip 1 (PAI-1): Prisutan 4G polimorfizam na jednom alelu.


    I molim vas nekako da mi bude jasno... našim riječnikom. Da li se tu može krit riješenje mojih neuspjelih pokušaja? Može li se to kako popravit?
    Pretpostavljam da ovo gdje nema mutacije-da je to ok.

  49. #2499
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Cure koliko ste čekale nalaz kariograma sa rebra? Mi smo bili 25.9. pa me zanima dal postoji kakva mogućnost da ga dobijem do kraja ovog mjeseca?!? Dr je rekao da se čeka 2 mj a sestra 3 mj a ja bi ga naravno trebala što prije ...

  50. #2500
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mucice, mi čekali ravno 3 mj. Zovi ih, pitaj gdje je zapelo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •