Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Prekid rodljnog (roditeljskog) dopusta radi promjene posla i još par sitnica

  1. #1
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno Prekid rodljnog (roditeljskog) dopusta radi promjene posla i još par sitnica

    Situacija je sljedeća:
    Mini još nema 6 mjeseci (sad će), ali sam ja već produžila RD (rješenje je već stiglo).
    Suprug i ja smo se složili da ću ja iskoristiti dopust u cijelosti.

    E sad... Trebala bih promijeniti posao, odnosno, postoji mogućnost da dobijem posao koji silno želim već duže vrijeme pa mi je to "sad ili nikad" prilika.

    Što se može (i kako) učiniti? Dakle, kad i kako prekinuti RD - vratiti se prvo na stari posao pa dati otkaz ili se otkaz daje još dok ovo traje..? Može li suprug onda ipak koristiti taj dio dopusta umjesto mene? Hoćemo li u tom slučaju dobiti još ona dodatna dva mjeseca?

    Pretpostavljam da negdje postoje odgovori na sva ova pitanja. Možete me usmjeriti.
    Molim vas, recite mi to jednostavnim jezikom, odn. nemojte mi citirati zakon jer me boli želudac od pravnog jezika.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e u svakom slučaju prvo treba dat otkaz na poslu, pa če ti dat godišnji od ove godine, pa se onda prebaciti, a na hzzo treba dat papire da će muž ići na porodiljni ( znači iz njegove firme papir od kojeg datuma bi išo) s time da bi bilo dobro da i on odradi godišnji prije.

  3. #3
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Nisam shvatila - prvo najavljujem HZZO-u da prekidam porodiljni pa dam otkaz ili prvo dam otkaz pa se RD prekida po defaultu?
    Što je s onim da mi treba pismena potvrda poslodavca da mogu prekinuti RD?

    Muž zbog nekih komplikacija ipak ne bi mogao koristiti roditeljski dopust. Znači li to da nam ovaj neiskorišteni dio i dalje ostaje do 8 godina starosti djeteta?

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako daš otkaz, onda nećeš dobiti godišnji. On je pravo samo onih koji su zaposleni. Ali moći ćeš ga iskoristiti na novom poslu.
    Sve ovisi o poslodavcu. Ovako:

    1) Zaposleni roditelj, koji u tijeku korištenja prava iz ovoga Zakona namjerava mijenjati način korištenja tog prava, obvezan je najmanje 30 dana prije nastanka te promjeneili prijeponovnog uspostavljanjaneiskorištenoga pripadajućeg prava, pisano obavijestiti svog poslodavca o toj namjeri.
    (2) Na pisanu obavijest iz stavka 1. ovoga članka poslodavac je dužan izdati pisanu izjavu o svojoj suglasnosti o iskazanoj namjeri zaposlenog roditelja, s mogućnošću neprihvaćanja te namjere za razdobljeod najviše 30 dana pod uvjetima utvrđenim propisima o radu


    Znači, sadašnji poslodavac mora biti suglasan da ti se prekine roditeljski dopust. I to moraš najaviti bar 30 dana ranije.Ne možeš se vratiti kad ti hoćeš, ako poslodavac neće.

    Ako daš otkaz, onda možeš prekinuti roditeljski, zaposliti se na drugom poslu, a u HZZO pitaj što će biti s ostatkom dopusta.

    U slučaju da su i stari i novi poslodavac fleksibilni, sve se može dogovoriti.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 11.07.2013. at 23:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •