Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 232

Tema: kutak za šivanje

  1. #151

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Eeee iberdek ! Znala sam da je neka zaguljena riječ...
    Koliko košta takva mašina (npr. Singerica tvoje mame )?

  2. #152
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    etogana, nikad nikad cula za takvu masinu!

    hvala vje, na pojasnjenju

    e, imam ovdje jednu frendicu, nije nesto ekstra strucna sivaljka, al si je nedavno kupila dvije preturbonove masine. jednu sivacu - mislim da je pfaff neka sa stotine programa, kompjutorom i svim mogucim cudesima, a druga je overlock s osam (osam) konaca! ja sam znala da postoje sa 4, sad vidim i sa pet, al ova sa osam me onesvjestila

    overlock plus iberdek mi treba... huh... idem smisljat daljnja pitanja

  3. #153
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    evo me nakon malo razmisljanja...

    moze li koja novija masina, da je dobra i kvalitetna, ipak izvesti taj sav koji mene zanima a da isti bude upotrebljiv? recimo - mogu li djetetu skratit hlace od jerseya?

    a overlock masina se koristi onda samo i iskljucivo za porubljivanje? mislim, moze se spojit isto dva komada s njom, ali taj sav uvijek bude "strseci", ne moze se spojiti dva komada a da sav bude plosnat, jelda?

    i, buduci da se ja necu baviti profi sivanjem, osim za svoju obitelj, meni onda treba jedna doooobra masina i jedna baby overlock, ha? vjesticica? marta? savjet?

  4. #154
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    overlok mašina, u zavisnosti kakva je, ima nekoliko vrsta šavova, koji mogu biti sa dva, tri ili sva četiri konca, sa jednom ili dvije igle i podesive širine od dva do osam milimetara
    običnom mašinom i dvoiglovkom možeš porubiti dječije žersej hlače
    endlericom možeš porubljivati i sastavljati dva komada materijala, to joj je, u ostalom, i svrha
    naime, samo se endlericom šije žersej a da to ima upotrebnu vrijednost, jer su samo njeni šavi dovoljno rastegljivi
    šav je uvijek "stršeći", ali u zavisnosti od širine istog, manje ili više "smeta"
    meni lično ne smetaju ni oni od 8mm
    mamina Singerica je koštala ondašnjih blizu 2000DM
    nisam čula za overlok mašinu sa osam konaca, biće da ili ja nisam upoznata, ili ti je drugarica pazarila mašinu za vez (one imaju beskrajno mnogo konaca)

  5. #155
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    hvala draga

    a sta je ova u stvari kupila - to valjda ni ona sama ne zna ona voli imat najbolje od najboljeg kad nesto kupuje, pa kad je to veseli - neka

  6. #156
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Bokić tete šivalice. Trebala bi pomoć. Gdje mogu nabaviti materijal za đon za male cipelice za pužića!?
    Do sad sam šivala šlapice bez toga jer je samo puzala, ali od kad opkazuje volju za dizanjem strašno joj se skliže pa joj želim staviti nešto da se više ne kliže kad se ustane. Ima netko kakvu ideju?

  7. #157
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    radije kupi cipelice
    toga nema kupiti nigdje, čak sam i online tražila, i na kraju odustala
    probaj staviti kožni đon, od velur kože, možda će se manje klizati

  8. #158
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    eto bila sam u bagatu, imaju tu "alatku", mozes s njom raditi drukere, nitne, razne metalne kopce, svasta nesto, ima na slici naslikano sta sve mozes s njome. dodje 79 kunica...
    meni je muz obecao kupiti, ovaj tjedan, nadam se....
    nana-san u zagrebu ima neki veliki paket , bušilica, klješta za stiskanje drukera oko 200kn ali nemam pojma šta je sve unutra!
    gledala sam na Nana-san stranici nemaju taj alat, vjerojatno imaju u ducanu i to bas ovaj od Prym-a na koji sam stavila link, jer vidim da imaju i ostalu opremu od njih. Oni inace prodaju burda krojeve a u burdi koriste sve te drukere i alatke od Prym-a. Inace cula sam da to za busenje rupica ima i u bauhaus-u ili baumax, nisam vise sigurna u jednoj od tih bau- trgovina, a klijesta za stavljanje drukera i nitni imaju u Omnitehu u vrapcu 90kn, tamo ima i raznih drukera.

  9. #159
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    super cijena! imam par pitanja - ako mi možeš pomoći
    - jel to izgleda kao ona bušilica za rupe - što su kondukteri imali u vlakovima?
    - jel dobiješ uz to drukere i nitne?
    - jel može onda ista ta alatka pričvrstiti veće i manje drukere? ili samo jednu veličinu?
    kupljeno! ova je marka prym:
    http://www.prym-consumer.com/prym/proc/docs/index.html

    - ne izgleda bas kao ta kondukterska, vise kao klijesta, manje je
    - ne dobijes nista
    - hm, cini mi se samo jednu, no jos nisam isprobala razne veliine, mozda je i to moguce, naime na uputstvima je naslikano samo da moze jednu velicinu, vidicu ....a i moram jos otic na njihovu stranicu malo prouciti.....

  10. #160
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    evo ovakve sam ja kupila, slika:

    http://www.prym-consumer.com/prym/pr...&nav=0H09003N4

    pa kaze:
    - alati za probijanje za promjer 3 i 4 mm, sa ručkom, eyelets, hlače gumbima, zakovica...- znaci samo te dimenzije drukera...

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    wow cokolina - sretan rođendan (koliko se sjećam to je od mužića dar)
    super alatka! sretno drukanje!

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Bokić tete šivalice. Trebala bi pomoć. Gdje mogu nabaviti materijal za đon za male cipelice za pužića!?
    Do sad sam šivala šlapice bez toga jer je samo puzala, ali od kad opkazuje volju za dizanjem strašno joj se skliže pa joj želim staviti nešto da se više ne kliže kad se ustane. Ima netko kakvu ideju?
    da probaš one kožne zakrpe što se prodaju za koljena i laktove?

    čuj što sam ja napravila :
    prvo smo se 'krpali' sa čarapicama koje su imale gumu na stopalima i to je nekako išlo
    onda više nije bilo tih čarapica a mi smo prohodali samo je još bilo prehladno za bose noge - i otkrijem ja 3D liner - boju za tkanine 'marabu' - uglavnom sa time sam crtala po čarapicama - onda se to grije (fen ili pegla a piše da može i u pećnici) , boja se napuhne i postane gumasta!!
    odlično je! prvo malo šljapka dok se ne pokupi prašina sa poda a onda hoda ko velika i ne kliže se!
    imam i slike negdje ako te zanima kako to izgleda!

  13. #163
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    da probaš one kožne zakrpe što se prodaju za koljena i laktove?

    čuj što sam ja napravila :
    prvo smo se 'krpali' sa čarapicama koje su imale gumu na stopalima i to je nekako išlo
    onda više nije bilo tih čarapica a mi smo prohodali samo je još bilo prehladno za bose noge - i otkrijem ja 3D liner - boju za tkanine 'marabu' - uglavnom sa time sam crtala po čarapicama - onda se to grije (fen ili pegla a piše da može i u pećnici) , boja se napuhne i postane gumasta!!
    odlično je! prvo malo šljapka dok se ne pokupi prašina sa poda a onda hoda ko velika i ne kliže se!
    imam i slike negdje ako te zanima kako to izgleda!
    ja sam to stavljala sa peglom na vunene zepice, ok je za djecu, koza se isto ne bi klizala. Meni treba gumeni džon za odrasle jer sam u Burdi vidjela kako napraviti balerinke i zato mi treba taj alat za busenje i nitne. Sigurno se ti gumeni potplati mogu kupiti u njemackoj. Kod nas sigurno kod postolara ali ne znam dal se isplati, ja sam razmisljala o nekoj tankoj gumi od onih prostirki za aerobik pa izrezati velicinu svog stopala, ali jos sam na idejama. To vjerojatno ima i sportskim radnjama.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    mina30 nije ti u nana-san to samo ta 'bušilica' - ja sam vidjela u dućanu - kutija kao za alat i šerafe - sa prozirnim poklopcem, unutra ta bušilica i nekoliko vrsta drukera i nitnica!
    ako ne možeš do njih - nazovi ih i pitaj jako su ljubazne u oba dućana!

    svaka ti čast ako misliš raditi balerinke - bravo!

  15. #165
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    pa izgledalo je prilicno jednostavno ako imas sav materijal, zalijepi se potplat sa super ljepilom, mislim da to ne traje neku vjecnost ali prilicno je originalno pa me vuce. Tako sam napravila i torbu frendici za rockas, izgledala je jednostavno al sam se cijeli dan zezala s njom, glavno je da se, na kraju, frendici svidja! Zivim na Tresnjevci a nana-san ima duckas u ozaljskoj pa cu skoknuti da opipam sto to imaju, htjela sam danas al ne stigoh od djece.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    bušilica za drukanje uskoro u lidlu!

    http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_14276.htm

  17. #167
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Bobica hvala na savjetu. upravo danas kupila neku reljefnu barvu pa bum vidjela kak bu to ispalo.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma super ispada, ja sam kupila i neku u teglici pa se crta sa kistom i isto se napuhnula ko luda

    mene samo muči ljenost, ne da mi se držati peglu ili fen i puhati u to - nego ja stavim papir za pečenje i ostavim peglu na tome i onda povirim svako malo - super se napuhne ali ali ali pegla stisne boju pa bude nekako pljosnata
    trebalo bi to lagano zapeći u rolu ali ja se ne usudim!

    sretno! javi kako je!

  19. #169
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    ma super je ispalo- sve šlapice sam nakeljila, na neke smajliće na neke valove, ali bitno je da joj se više ne skliže. no dobro , ovih dana je tako i tako bosa jer je pakleno. odmah sam dobila volju pa sam joj sašila još jedne traper šlapice

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ja stalno mislim na onu tvoju šiltericu - super mi je, a nikako da krenem u akciju šivanja
    od korisnih odjevnih predmeta mogu se pohvaliti samo sa jednom vrlo jednostavnom haljinicom - ali jako sjatkom!

  21. #171
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    krasne ljetne i lagane haljinice za djevojcice mogu se jednostavno napraviti od potkosuljica - sasvim jednostavnu potkosuljicu pretvori se u haljinicu tako da se na donji rub nasije tanak materijal u bogatim naborima. gornji dio se moze ukrasiti aplikacijama ili slicnim. posebno je efektno ako se donji dio napravi od tila u kontrastnoj boji i jos se na ledja nasije veeeelika masna od tila i eto male - vile varijacije na temu, naravno - neogranicene

    isto se moze napraviti i od body-potkosulje ili obicnog bodyja (pa i krasna "zimska" haljinica za kucne predstave)
    Posljednje uređivanje od litala : 05.07.2010. at 01:19

  22. #172

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    litala - puno sam razmišljala o tome - čak sam htjela od dva bodija raditi jedan (uskoro uskačemo u br 104 a onda nema dalje)
    ali kako šivam amaterski zanima me - treba li za šivanje pamuka neki poseban konac, poseban bod šivanja ili pak posebna mašina da se on i dalje razvlači kao prije

    jednom sam sebi produžavala majicu za potrebe trudničkog trbuha pa sam vidjela da mi ne ide šivanje pamuka - valjda sam prečvrsto zašila pa se više nije rastezalo kad se oblači - čak je nešto i pucketalo

  23. #173
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    e na ta pitanja ce ti odgovorit neka malo strucnija od mene

    ali, koliko sam pohvatala, to bi trebala moci sivati svaka "imalo pristojnija" masina, kvaka je u igli (ili duploj igli - vidis da nemam pojma ) i nekom bodu, valjda

    a za haljinicu za skroz malu bebu - ma ja bi to rukom "zaheftala", to je ionako vise sminka nego ista drugo

  24. #174
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    pristojno zašiti pamučni (i bilo koji drugi) žersej jedan za drugi može samo specijalna mašina - endlerica
    sve drugo, rašeno običnom mašinom, je djelomično rješenje koje na kraju završi - pucketanjem i raspadom odjevnog predmeta

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    nisu dobre vijesti - ali hvala na informaciji!
    tako sam si ja i mislila ali ne zato što sam mudra nego što sam budala iz poslovice - pa učim na svojim greškama!

  26. #176
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ali, vjesticice, ako sam ja dobro pohvatala ono sto sam nedavno ispitivala - sasiti nabrani (plisirani) til na zersej - moze i obicna masina, ne?

    kako sasiti aplikaciju od obicnog platna (dakle, ne rastezljivog) na zersej? endlerica to ne moze, ona reze visak materijala... dakle, ako hocu na sred rastezljive majice nasiti auto od platna - cime sijem? sad kad mi kaze - iglom i koncem...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ja mislim - pazi mene, mislim
    da kad su u pitanju dva različita materijala od kojih je jedan rastezljiv a drugi nije - da onda može obična mašina!
    ovo je bila priča o dva rastezljiva (žerseja) - koji ako se zašiju jedan za drugi - u mom slučaju poradi produženja majice - obična mašina ubije njihovu rastezljivost i to nije dobro!

    a kombinacije bodija i tila veliš da može
    ja ću još probati neko platno na body - pa da vidim jel pucketa!

  28. #178
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nemoj ti meni - velim ja pa da poslije ja budem kriva

    ja nemam pojma o pojmu i zato stalno postavljam ista tupa pitanja, jer ocito jos nisam shvatila gradivo a shvatit cu ga kad napokon nabavim i endlericu i obicnu ali dobru masinu pa krenem isprobavat

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    bojim se reakcije stručnjaka ali imam i ja jedno 'pametno pitanje'
    jel netko kupio onu mašinu iz konzuma - Tristar što je bila na akciji oko 300kn?!

    hm , sad ziher je nije kupila vještičica i društvo koje zna šivati, nego mi koji nemamo pojma a šivali bi i one šivalice što samo čitaju a nemaju se hrabrosti javiti - hihih
    ajmo priznajte , recite da je kupila susjeda ili da ste čuli da je 'netko' kupio - samo recite kakva je!

    meni se činilo da ima puno programa a kaj je najbolje NOVA JE , pa si mislim zdurala bi moje akrobacije još 2-3godine!?!? a?
    pa 100kuna godišnje za ispravnu mašinu mi nije puno! A?

  30. #180
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nemam pojma kakva je to mašina od 300 kuna, ali sasvim sigurno znam da je ja nikad ne bi kupila :snob za šivaće mašine:
    imam Brother Innov-is 900 i Bernina 1150MDA
    prvo je "obična" mašina (sve samo ne obična ) a drugo je endlerica

    aplikaciju od nerastegljivog materijala na majicu od rastegljivog šiješ običnom mašinom, sa dosta flizelina ili specijalnog stabilizatora sa donje strane da sve skupa pri štepanju ne utekne
    i, naravno, pomiriš se s tim da se dio koji pokriva aplikacija više ne rasteže

  31. #181
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    moze pomoc;
    kako postici da se rubovi majice ne rastegnu kad se pravi porub ili kad se stavlja traka oko poruba? pazila sam da igla bude tanka, konac takodjer, zategnuto nije bilo...
    konkretno:
    http://img535.imageshack.us/img535/2620/img3742y.jpg

  32. #182
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    običnom mašinom - ništa
    nije predviđena da šije žersej
    možeš probati nalijepiti uske trake tankog (papirnog) flizelina na rubove koje trebaš štepati, možda to dovoljno stabilizuje tkaninu da uspiješ prošiti bez rastezanja
    Posljednje uređivanje od vještičica : 09.07.2010. at 16:51 Razlog: tipfeler

  33. #183
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Malo podižem da oživi tema.

    Imam jedno tehničko pitanje.Tj treba mi savjet kaka da napravim nabore na pamučnoj suknji.
    Evo slikice da vidite i na kaj mislim.
    http://www.3suisses.fr/portail3s_img.../1/20817_2.jpg
    Posljednje uređivanje od Lupe : 17.06.2011. at 15:03

  34. #184

  35. #185
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Joj hvala hvala hvala!!!
    Ovo je super!!!
    Punoooo hvala! =DD

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    curke iz Zg i okolice imam pitanjce? Gdje nabavljate materijale (mako, traper i sl.)
    a da su kvalitetni s obzirom na cijenu?
    Najgore mi je kad nešto sašijem, a nakon par pranja odj. predmet izgleda
    kao da sam ga kupila u HM-u

  37. #187
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno


  38. #188
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Evo našla sam i na hrvatskom sad kad si mi iti pomogla.
    http://krpiceikonci.blogspot.com/201...a-karnera.html

    ali svejedno Veliko hvala!

  39. #189

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    podižem dvije godine umrtvljen topik

    imam dosta nekakvog jako jako jako jakog ljubičastog materijala od sintetike, izgleda kao neka teža svila. star je dvadesetak godina, ostao kod mame u nekom zakutku

    sašila bih si suknju puni krug, ima dovoljno materijala da to izvrtim iz jednog komada

    već sam radila suknju puni krug od nekog rastezljivog materijala, samo sam izrezala pravilan krug i napravila pasicu u koju sam ušila lastik

    ali ne znam kako na ovom potpuno nerastezljivom materijalu napraviti pasicu, odnosno kako to zgotoviti u struku

    nemam volje šivati neki zatvarač jer em ne znam dobro em ne volim kada nije prilagodljivo variranju od nekoliko kg

    dakle, kako da napravim tu pasicu, onako po otvoru na suknji, kao oko vrata, u polu/krug?

    samo neka je jednostavno

    pitanje vrijedi i za takvu traper suknju

  40. #190

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    sad vidim da topik nije tako krepan kako sam ja mislila

  41. #191
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    odabereš širinu oko struka koja ti je OK preko najšireg dijela kukova kad imaš najveću kilažu, ono da se komotno uvučeš
    izmjeriš
    njena dužina treba odgovarati obimu gornjeg kruga suknje
    iscrtaš i isječeš suknju
    sašiješ šave (ili šav) suknje, sašiješ pasicu na gornji dio, ostaviš u šavu pasice otvor za gumu, prevrneš, zašiješ, uvučeš gumu
    gotovo
    suknju ostaviš na vješalici nepodvrnutu do sutra, da se rastegne koliko misli, odsiječeš viškove i porubiš
    skroz gotovo

  42. #192

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    taj dio mi je jasan, nego nisam sigurna treba li pasica biti krojena kao = ili O

    je li sada jasnije pitanje

  43. #193
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    pasica je traka, dužine i širine koja ti odgovara
    jel' sad odgovor jasniji?

  44. #194

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    idem probati na žutici

  45. #195
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kad je vec ozivljen (topic, jelte ) samo da javim da sam se ja u medjuvremenu ponovila jednom rabljenom endlericom koja je nakon par mjeseci ipak otegnula papke (pukla neka donja igla, ovdje zvana lower looper, totalno neisplativo popravljanje s ove strane, popravak bi me dosao dvaput sto sam je platila pa sam odustala). odluka je da cu u neko buduce vrijeme pristedit i kupit neku dobru, pravu endlericu... eventually...

    a sto se tice "obicne" masine, priustila sam si ovo: http://www.brother.com.au/products/s...es/nx-400.aspx ja zadovoljna, jos da si "nabavim" nesto vise vremena za bavljenje istom, bit ce presuper

  46. #196
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Litala, probaj naci taj looper na ebayu. Ja sam nebulozna dijelove za kojesta nalazila po netu. Ponekad ima rabljenih, pa kostaju neku sicu.

  47. #197
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ajd, probat cu, iako sam tutlek za takva nalazenja meni najlakse kad vidim pred sobom

  48. #198
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i, znas sta je jos, kad sam pricala sa ljudima u servisu, osim sto su rekli da sam komad kosta i da ce servisiranje kostat svetogpetrakajganu, rekli su mi da taj looper ne puca bas ko igla, da je moguce da ima neki razlog zasto je puklo, jer ne prolazi kroz robu nit dira ista drugog osim sto voda konac amo-tamo... ma, vidjet cu. ako nadjem za neku sitnu lovu (ovo sto sam sad nabrzinu vidjela kostaju pola od onog sto sam platila masinu...)...

  49. #199
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prema modelu i serijskom broju mašine pretražuj. Bas takav looper vjerojatno nije upotrebljen samo u jednom modelu masine nego u raznim serijama. Onda kad nadjes kompatibilne masine, raste ti šansa da nadjes dio. A vjerujem da si dovoljno vjesta da cak i sama to zamijenis i onda samo u servisu poštelaš masinu. Ni zrna zita neprijatelju!

  50. #200
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ma lako za moju vjestinu nego bas me to stelanje handri... masinu sam platila 80, a za stelanje mi nece uzet manje od 100. pridodaj tome trosak komada, eto me na preko 200. dodam jos sto i kupim bolju, a novu... to je moje premisljanje...

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •