Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Pritisak na mjehur, tvrd trbuh nakon mokrenja..

  1. #1
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno Pritisak na mjehur, tvrd trbuh nakon mokrenja..

    Evo nas na 24+5 , zadnjih 2 tjedna kad legnem na večer u krevet i odem spavati, dižem se u roku sat vremena minimalno 5 puta na wc.. Mislim si, to je normalno, pa trudna sam.. Zadnjih par večeri se legnem , tjera me na wc svakih par minuta jedno 7-8 puta dok sve ne izbacim valjda pa me pusti do jutra.. I sad, nebi to mene ništa brinulo da mi se ne stvrdne trbuh iznad pubične kosti kad se dignem iz kreveta , pa do wc-a prođe, pa stisne opet kad se izmokrim do kraja pa se gegam nazad do kreveta.. Gledam vaginalne infekcije, osim čestog mokreja mene ništa ne boli, ne pecka, mokraća mi je tamnija i jačeg mirisa od početka trudnoće a nalazi urinokulture su bili u redu..

    Pa sad, da li netko zna jel imam nekog razloga za brigu, da jurim doktorici ili je ovo možda normalno a ja sam paranoična?

  2. #2
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sam se znala i popišat u gaće, od pritiska na mjehur,i svaki put je urinokultira bila u redu, a toliko sam bila preplašena da ju radim svaki mjesec. Radila sam Kegelove vježbe i još dodatne vježbe za ojačavanje zdjelice i ojačala sam mjehur pa sam prestala mokrit u gaće. Bila sam i kod doktora zbog nekih čudnih bolova ali u visini pupka i rekao mi je da je sve u redu-
    Ipak, ne mogu napisati da sam osjećala takva stezanja, mislim stegne me kao da moram na wc,ali nisam obraćala pozornost je li maternica ili što već i nisam obraćala pozornost je li tad trbuh tvrd ili mekan. U principu,sad kad razmislim-meni je trbuh uvijek dolje tvrd kad moram mokriti čak i da se radi o maloj količini i to još i prije trudnoće.

    Idi ti lijepo kod doktora pa mu objasni kako to izgleda. To ti je najbolji savjet, možda ti je beba u čudnom položaju ( moja je bila s glavicom nisko u zdjelici i radila mi je strašan pritisak na mjehur i zdjelicu s priličnim bolovima i u prepone,stidnu kost itd i i taj dio je naravno bio malo tvrđi) ali se podignula tj.namjestila i sad je sve OK.

  3. #3
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Apsu...i meni se to isto dešava...kad legnem uvečer obvezno odem 5-6 puta na wc i dok idem prema tamo bude mi tvrd stomak pa ga nekad i pridržavam rukama...bude mi tvrd i nakon mokrenja al popusti brzo. Onda znam prespavat po 6-7 sati bez odlaska na wc.
    Rijeđe me to uhvati po danu, al imam i takvih momenata.
    Ja nešto kontam da je to normalno (bar se tješim )

  4. #4
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    meni se slična stvar dešavala...
    ginić mi je rekao da mi beba guzom sjedi na mjehuru i da se ne brinem...

  5. #5
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    i meni, zapiškavanje je bilo toliko često da nisam mogla ni do grada stići, a po gradu gledala samo di ću u wc, taman tad mi je bio uzv, dr reko da mi beba sjedi na mjehuru, prošlo je kad se beba maknula, iako sam i dalje često piškila, al ipak ne toliko, a ovo stvrdnjavanje-možda bh kontrakcije, taman je vrijeme za njih, al da ne nagađamo-pitaj dr-a

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam kontrolu za tjedan i pol, samo sam htjela vidjeti dal je još nekome bilo ovako, ako me počne nešto jače mučiti otići ću i prije.. Malac ima party u donjem djelu trbuha čim se spusti mrak, mislim da i meni sjedne na mjehur ili ga gura nogama i to uopće nije tako strašno kolko kad me bubne pa mi sijevaju munje dolje haha micek ..

    Snovolovka me utješila , čim nije samo meni odma je lakše

  7. #7
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Apsu ja sam imala pritisak na mjehur i nekakva pikanja sitna,pa su me svi uvjeravali da se to maternica rasteze,doduse ja sam danas 12. Tjedan.Otisla sam ponovitinurinokulturu koja je prije 3 tjedna bila u redu i jucer sam dobila nalaz imam i eserihijui jos neku bakteriju.....Bolje provjeriti,nit me peklo,nit bolilo,nista......

  8. #8
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Apsu...ti provjeri urin za svaki slučaj...bolje provjeriti nego da se nešto zakomplicira!
    Ja sam prije 20-tak dana radila urinokulturu i bila je ok, a onda sam radila obične nalaze i imam malo bakterija u urinu. U pon ću kod gin pa ću vidjet hoće li mi šta reći za to.

  9. #9
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Pozz cure, isti "problem" ...cak navijam sebi sat po noci, na svaka tri sata ustajem i idem da piskim, tako izbjegnem to svrdnjavanje stomaka usljed punog mjehura. Kazu da je to normalno...pritisak na uterus i dodje do "stvrdnjavanja". Ali isto sam , poslije mokrenja znala da se drzim za stomak jer boli. Zato bolje piskiti cesce ne cekati da se napuni besika. Jacati misic medjice, cini mi se da je Nanimira napisala za Kegl...Urin naravno kontrolisati, meni je urinokultura ok, ali zadnji nalaz pokazuje protein na granici i malo bakterija...pa sam popi"dila jer dok kaze da je "urin ok". Milsim da je bolje prevenirati neku upalu...zato sto vise tecnosti, smanjiti slatise jer stvaraju pogodnu sredinu za razvoj bakterija u cijelom organizmu, i od voca i povrca neki prirodni diuretik...

  10. #10
    tamarisa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Imam kontrolu za tjedan i pol, samo sam htjela vidjeti dal je još nekome bilo ovako, ako me počne nešto jače mučiti otići ću i prije.. Malac ima party u donjem djelu trbuha čim se spusti mrak, mislim da i meni sjedne na mjehur ili ga gura nogama i to uopće nije tako strašno kolko kad me bubne pa mi sijevaju munje dolje haha micek ..

    Snovolovka me utješila , čim nije samo meni odma je lakše
    ja sam prije nekih 2 mj htjela otvorit istu temu o stvrdnjavanju mjehura... ja sam sad u 30-om tjednu i to nije uopće prestalo nikada... stalno mi se mjehur nakon mokrenja stvrdne..pitala sam svoju doktoricu koja nema neki poseban odgovor na to... slala me na urinokulturu i sve je bilo ok..
    tako da je to sve valjda normalno... kako mi raste trbuh tako se i povisilo stvrdnjavanje ... ne znam što je to... ali sam isto bila u panici i još me muči... pogotovo kad nakon wc-a legnem na bok... uhhhh
    vidim da nam je objema termin u 12.mj i da imamo dečkiće... ....hihihihi slatko skroz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •