Stranica 11 od 182 PrviPrvi ... 9101112132161111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #501
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    MoMo
    Miksam kuhanu hranu jer Lara povrati zgnječenu i samo iz tog razloga, imasada 2 zuba donja.
    Anemična je, željezo joj 66, sad je ozdravila pa mi pedijatrica rekla da joj dajem čisto željezo jer neće sa ničim popiti, tj. ocjedim mrkvu ili jabuku napravim sok i sa željezom ferrum lek je dobila sirup i neće. Dala joj prije pola sata prije sikenja i spavanja 2,5 ml u žlićici i odmah je povratila. Odlučila sam da joj neću to više niti davati
    Drage mame napišite mi namirnice koje imaju željeza da pokušamo sa hranom nafilati se željeza. Trenutno od povrća joj kuham mrkvu, kelj pupčar ili ti prokulica, pileće meso, malo špinata, krmpir mali, par zrna graška, od toga skuham juhu ocijedim dam joj par žličica juhe i tu kašicu smiksanu i pojede, tako 2 puta dnevno a ujutro voćna kašica.
    lasada,
    pogledaj ovdje Nisko željezo i dohrana ???, imaš popis namirnica koje imaju dosta željeza.

    svakako bi trebala pripaziti da dijete ne dobiva mliječne proizvode cca 1h prije i poslije željeza, da dobiva dosta c vitamina (da se željezo može iskoristiti) i da jede dosta mesa (kod nas je to science fiction, ali trudimo se)

    špinat nemoj davati, to nije dobra namirnica za anemičare. kad se željezo oporavi, možeš joj povremeno dati, ali ne pretjeruj

    međutim, ako je željezo jako nisko, teško da ćete ga moći nadoknaditi samo iz hrane :/

  2. #502
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala ti puntice na savjetu. Znam sve o tome što si i sama napisala al ne znam kako da joj dam ferrum lek a u krvi ima malo željeza. Oslabila je od one glupe temperature od 5 tjedana. Od 03.02. je vagana na kontroli imala je 11 kila i sada 09.03. isto 11 kila. Ne brine me kilaža samo je ona klonula vidi se na njoj. 10 dana je bila zdrava i sad je cijepljena u ponedjeljak i od utorka opet temperatura.
    Pokušavam joj kuhati juhe od povrća i mesa i to od namirnica sa željezom a špinat stavim samo komadić za čajnu žličicu.
    Dobila je ona i vitamin c tabletice koje stavljam u domaći sokić pa popije i to mi rekla pedijatrica da joj dajem i 2x po 2,5 ml željezo da se bolje apsorbira u organizmu a ona željezo nikako da popije.
    Kako nam prvo rekla da joj dam u sokić pa nije htjela par dana jesti ništa sa žlicom.
    Sami problemi sa njom od njenih 8,5 mjeseci stalno je bubana
    Više ne znam što da joj kuham mada hoće jesti napisala ja 3 obroka po skoro 100 ml, mjerila sam vodu u mjerici. Uz naravno sisanje.
    I hvala na linku do topica o željezu i dohrani

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Lasada, provjeri smije li piti sirup feroglobin (zbog uzrasta) i ako da slobodno joj ga daj da popije sa nekim sokom. Feroglobin se puno bolje podnosi od ostalih sirupa, cak ima vrlo prijatan ukus.

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Imga - da to se odnosilo na integralno brasno.

  5. #505
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ako će joj ipak trebati dodatno željezo, možda da joj probaš dati Aktiferrin. Mi smo ga kupovali u ljekarni na Dolcu (15 kn 30 ml, ako ti ga netko može donijeti iz Zg) jer su nam u bolnici rekli da ga djeca bolje podnose od Ferum leka.

  6. #506
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala curke pitat ću za dob da li smije koji od tih koje ste navele jer je naršila 10 mjeseci. Hvala vam puunooo i od nas

  7. #507

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Imga - da to se odnosilo na integralno brasno.
    ok
    sorry ako sam te nečim uvrijedila, ovi postovi bez smajlića me čine paranoidnom

    danas samo hodam forumom i ne slažem se
    bit će da je i meni neki loš dan - pretvaram se u dežurno zanovijetalo

  8. #508

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Žitarice

    Molila bih informacije
    - koju rižu kupujete/koristite iz Bio&bio (smeđa, bijela ili neka treća ... , nisam zapamtila, ali ima puno vrsta)
    - gdje se na stranicama Makronove nalaze uputstva o pripremi žitarica (Imam i staro izdanje autorice Jadranke, ali nisam pronašla uputstva za sve žitarice).

    Unaprijed hvala,

  9. #509
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja koristim smedju i slatku rizu iz BioiBio (slatka nije slatka okusom nego ima vise skroba). Kad je skuham, protisnem je kroz cjedilo, tako da vecina neprobavljivih vlakana ne ulazi u kasicu.

    Sto te zanima o pripremi zitarica?

  10. #510
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Molim nekoga da mi kaze da li je davao bebi batat-slatki krumpir? Mi cemo sutra biti 9 mjeseci, znaci smije vec krumpir ali sam cula da je batat lakse probavljiv. Imate li kakva saznanja o tome?

  11. #511
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Najveći problem krumpira je alkaloid solanin, a svojstven je za plodove iz obitelji pomoćnica. Batat spada u slakove i nema solanina. Eto.

  12. #512
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Hvala!

  13. #513
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    sonata
    Dajem Lari batat - slatki krumpir od počekta dohrane i to sa kruškom i jabukom skuhano sve zajedno i smixano jer ako zgnječim povrati ima 2 zuba i 10 mjeseci i 7 dana. Nije imala nikakvih problema sa batatom a dajem joj ga jer u početku nije htjela običan krumpir sad ga jede a batat je slatki

  14. #514
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Lasada, hvala i tebi! Probat cemo ga i mi sutra pa cemo vidjeti. Inace, sve jede, ne moram miksati i sto se toga tice, vrlo je lako s njom. Pa se nadam da ce i s ovim biti tako

  15. #515
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Najveći problem krumpira je alkaloid solanin, a svojstven je za plodove iz obitelji pomoćnica.
    koliki je to problem? bi li zato trebalo izbjegavati krumpir, ili bi li ga trebalo uvesti u dohranu još kasnije? možeš li molim te reći što još spada u tu obitelj? paradajz, čini mi se, ali možda lupetam

  16. #516

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Priprema žitarica

    BusyBee, hvala na odgovoru. Zanima me kako se pripremaju pšenica, ječam i zob koji se kupe u sirovom obliku, npr. u Bio-bio (negdje sam pročitala da se prethodno prže, a zatim kuhaju, ali bih trebala detalje - koliko dugo se prži, da li se može čuvati neko vrijeme i na koji način, koliko dugo i kako se kuhaju).

    Unaprijed hvala,

  17. #517
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja sam zbunjena iz razloga što ne znam više što da Lari skuham
    Pa tražim vašu pomoć. Od početka dohrane pratim tablicu naziva "tablica dohrane", i sad je više ne mogu naći, al nije to sam po sebi pravi razlog.
    Od početka kuham voćnu kašicu jabuka + kruška + batat
    ili jabuka + kruška + mrkva,
    ručak sad već oko 2 zadnja mjeseca ; meseko + mrkva + peršin (koji izvadim van), + kelj pupčar + brokula ili cvjetača = to sve izmiksam jer ako zgnječim povrati, ima 2 zuba a 10 mjeseci i 10 dana danas broji.
    Dosadio mi je već jedno te isti meni već 2 mjeseca a sad i treći a ona bi jela drugu hranu jer ovu voćnu jede tako-tako (već i njoj dosadilo). Muče je zubići pa i ovako slabo jede ima 3 obroka + dojenje na zahtjev.
    Mi nemamo u blizini trgovinu bio&bio, severe ili ti trgovinu zdrave hrane, još smo svi šmrcavi, sunce grije al još je hladno pa i ne šetamo baš po tom trulom vremenu da bi mogli već sad skoknuti autom sa Plitvica do npr. Karlovca po sve namirnice ( amaranth, proso, ječam, zob, pahuljice, itd), nisam joj još počela davati žitarice ma da mi je pedijatrica rekla da joj mogu sve davati od hrane :/ al ja bi se ipak pridržavala neke tablice po mjesecima.
    I tako nastane zbrka u glavi, moje dijete bilo bolesno pa nije mogla količinski jesti ( inače pojede 100ml/obroku), ima već 2 mjeseca istu kilažu al to me ne zabrinjava jer prema dobi 11 kila je čist ok
    A što da joj kuham eto dam joj jednom tjedno žlicu svježeg sira razrjeđen sa prokuhanom vodom + jedan keks da se najede, ponekad u voćnu kašicu i malo banane i povremeno 1-2 puta kupljenu kašicu da promijeni da ne jede uvijek isto. I opet nemam pojma što da joj dam jesti a sve moram miksati što joj skuham, jer zgnječeno povrati. Dala bi joj da sisa koru od kruha, npr. kupila bi bijeli grah i skuhala u njemu povrće i dala joj tu juhu sa kruhom ili smiksala taj grah ili nešto, ne znam što bi joj dala, kako čitam o tom glutenu primio me taj strah pa ne znam više kad da joj dam koju žitaricu sa tim glutenom i ikad da uopće počnem, sva sam zbunjola i na kraju ne dajem djetetu ništa što bi možda već trebala. Samo se divim vašim receptima sa topica: što danas kuhate i moja faca kad čitam ovako izgleda :shock:
    Zato Lari fali željeza i čini mi se da bi ona puno toga više jela (mislim na one namirnice koje joj ja ne kuham).
    Osjećam se ko da sam pala s marsa pa vas molim ako ste me shvatile drage mame pomozite ja ću se potruditi da nahranim svoje dijete.
    Pusa mame

  18. #518
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Al da me ne biste krivo shvatile nije Lara gladna samo joj se više ve jede ista papica. Moji roditelji imaju vrt i voćnjak u KC i svake godine odvezemo voće i povrće svježe i blanširam i zamrznem tako da ne mislite da baš ništa ne pravim od domaćeg voća i povrća, samo molim smjernice jer su mišljenja pojedinih mama različita. Hvala!

  19. #519
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Da i čitam vas pišete o žgancima i grizu na drugom topicu o dohrani pa kak da joj to skuham sa vodom?
    Ja se ne mogu izdojiti niti zera a probala sam u uredno spremila izdajalicu jer kako Lara cica nisu cike tvrde i ne mogu se izdojiti. Nemojte me upućivati na ručno izdajanje izdojila se 2 puta po pola dcl i to teškom mukom jednostavno je teško i zaboli ruka. :/

  20. #520
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Da i čitam vas pišete o žgancima i grizu na drugom topicu o dohrani pa kak da joj to skuham sa vodom?
    Ovo "kak" što pitaš, pretpostavljam više pitaš jer se čudiš, ili? Jer inače, staviš vodu, staviš unutra žgance i miješaš dok ne bude mekano na laganoj vatri!
    Ja žgance i inače kuham na vodi, gris doduše na mlijeku ali probali smo i njega sa vodom.
    Malo je, za moj ukus, bljutavo ali ako ti se to čini too much, stavi unutra kakvo voće i evo finog doručka, večere...

  21. #521
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    enchi
    točno sam tako mislila, čudim se jer kad sam jednom skuhala griz na vodi, bljak ne bi ga dala ni pajceku kak je bljutavo. Drago mi je da ima još mama koje kuhaju na vodi kad dojimo. Meni pedijatrica rekla da mogu kuhato na AD mliječni obrok al neću jer mi nema smisla miješati joj AD i moje mlijeko.
    No dobro, hvala ti na savjetu sa voćem.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Probaj skuhati neko povrće i onda na kraju ubaciti griz da se s tim kuha. Moj to obožava. Još dodam dvije kapi maslinovog i super je.

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ili mozes griz ukuhati u supicu. Bas bude super.

  24. #524
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Najveći problem krumpira je alkaloid solanin, a svojstven je za plodove iz obitelji pomoćnica.
    koliki je to problem? bi li zato trebalo izbjegavati krumpir, ili bi li ga trebalo uvesti u dohranu još kasnije? možeš li molim te reći što još spada u tu obitelj? paradajz, čini mi se, ali možda lupetam
    Ne lupetaš. Tu je još (osim krumpira i paradajza) i patlidžan i duhan. Solanin se razgrađuje na visokim temperaturama, a najproblematičniji je ipak krumpir, osobito ako ima zelenih dijelova.
    Kod većeg unosa solanina dolazi do zaistač trovanja, a "pošteni" obrok može sadržavati količine dovoljne za pravo pravcato trovanje. Klopanje sirovog krumpira će te otrovati puno prije skuhanog.

    Makrobiotičari izbjegavaju povrće sa solaninom. (nisam makrobiotičar)

  25. #525
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Davor, je li ok ako se krumpiru ti zeleni dijelovi skroz odstrane pa ostane samo bijeli krompir ili generlano treba izbjegavati takav krompir?
    Pitam jer je nas iz baste i onaj koji kupim iz eko uzgoja imao dosta tih zelenih dijelova/primjeraka. One koje nisam mogla ocistiti sam bacala ali sam neke koristila ali kad ih dobro dobro ocistim od tih zelenih djelova. Muku mucimo s cudnim pelenskim osipom pa zelim eliminirate sve potencijalne uzrocnike.

  26. #526
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zelene dijelove svakako treba ukloniti jer su zasićeni solaninom. Krumpir pozeleni na mjestima koja su izložena svjetlu i tamo koncentrira solanin kako bi se obranio od štetnika.
    Za malu djecu mislim da treba u potpunosti izbjegavati krumpir koji ima zelene dijelove. Sav ostali krumpir treba dobro skuhati, najbolje u mikrovalnoj (na neku foru najefikasnije razgrađuje solanin).

  27. #527
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jednako i mrkva i luk (ti zeleni dijelovi)

  28. #528
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    lasada - kukuruzni griz (žgance) niti nikad nisam za sebe kuhala nego na vodi. Odlični su. Moj maleni je imao jedno razdoblje kad je htio samo takve žgance s povrćem. I sad ih jede barem 3 x tjedno (jučer s špinatom, za vikend obično u jutro sa sirom i malo špeka - on je puno stariji od tvoje bebice). Ali u njezinoj dobi: žganci s mrkvicom, ili bilo kojim povrćem koje ona smije jesti su stvarno odlični, može i malo mesa, ako ga jede.
    Pšenični griz nam nekako nikad nije sjeo, pa ga maleni niti danas ne jede.

  29. #529
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Koju psenisnu krupicu tj. griz dajete?

  30. #530
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Davor, hvala ti puno.

  31. #531
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    anemona
    Hvala ti probat ću joj skuhati žgance s povrćem evo sutra pa javim kako prošlo.

  32. #532
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Koju psenisnu krupicu tj. griz dajete?
    alnatura

  33. #533
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Koju psenisnu krupicu tj. griz dajete?
    Severov.

  34. #534
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Alnatura znam da ima u dm-u a Severov, koliko sam shvatila, to je neki stand na trznici ili toga ima i u trgovinama?

  35. #535
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja ću sada bubnuti jer nisam sigurna ali mislim da i Severovog ima za kuooiti u DM-u...

  36. #536
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa
    kuooiti
    Naravno, kupiti...

  37. #537
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa
    Ja ću sada bubnuti jer nisam sigurna ali mislim da i Severovog ima za kuooiti u DM-u...
    Ima. Kupujem Severove žgance u DM-u i vidjela sam da imaju i pšeničnu krupicu.

  38. #538
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Danas sam kuhala kukuruzne žgance i stavila jogurt a u druge žgance jabuku i pojela je žlicu od svakog. Dala sam joj njeno jelo što već 2 mjeseca jede jabuka + kruška+batat i pojela je 90 ml na žlicu. Jedno hoće, drugo neće :/

  39. #539
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Polako.
    jedna žlica danas, sutra dvije.

    Janu pokušavam dati jogurt, danas je močio prste u zdjelicu. Sutra ćemo jednu žlicu. Kiselo mu je pa se mršti.

  40. #540
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa jel ti sve podjednako voliš?

    meni je draža kupus salata od matovilca :/

  41. #541
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Zaboravih vas upitati; nije mi nikako jasno da Lara uvijek kad dođe ka kraju obroka, tj. kad joj ostane 3-4 žlice vraća joj se, kao da će povratiti onda ja zabavljam - pričam joj da joj odvratim pažnju pa uspijem nekad da ne povrati al u većini slučajeva povrati 2-3 velike jušne žlice hrane koju jede sve joj miksam a zlo joj je i kad gnječeno krenem joj dati i to već od prve žličice. Kad ju hranim iz šalice od 100 ml ona pojede nekad toliko nekad bude oko 80 i onda joj dođe zlo a ne znam zašto. To radi oko mjesec dana tako. Do tada joj nikad nije bilo zlo, znala je početi sa 2-3 žličice pa 30 ml, pa 50 ml, pa već 2 mjeseca jede od 80-100 ml. I to kad joj je tako zlo meni je to njen znak da je kraj hranjenja.
    Zašto je tome tako svaki obrok ?
    Savjet :/

  42. #542
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a zašto ti njoj mjeriš količinu hrane koju pojede?
    mjeri li tebi netko?
    (ja ne bih bila sretna da meni mjeri. zapravo, bila bih )

  43. #543
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Kad joj bude tako zlo znači da joj je dosta jela al možda se i već zasitila iste hrane već 2 mjeseca pa zato izmišljam, pa čak sam si i kopirala iz topica što danas kuhate sve vaše doručak, ručak, večera, da isprobam nešto novo. :/

  44. #544
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Apricot
    nemoj zamjeriti al meni nije zlo ko njoj

  45. #545
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    ako vidiš da joj je dosta, dakle vidiš kao da će povraiti, nemoj joj utrpavati još te dvije-tri žlice.

    Tako su mene kad sam bila mala, šopali su me jer nisam htjela jesti, zabavljali me, igrali ku-ku samo da otvorim usta. Išlo mi je na povraćanje. Sa 6 godina bila sam ko prut, još su mi davali one crvene kuglice (riblje ulje, što li). A vidi me sad. Sigurno nisam prut.

    Jan se počne trljati po nosu i zna mi odgurnuti žlicu. To mi je znak da stanem.

  46. #546
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    to se i kod nas događa u vrijeme nicanja zubića.nemoj je tjerati, bolje da manje pojede i da ostane u njoj nego da vraća.
    ja odmah prestanem, i ako je malo pojeo, pokušam za sat vremena, ako opet neće ja smatram da mu je to takav dan kad ne jede baš puno.

    kod mene je olakotna okolnost što znam da kad I.odbija hranu da nešto nije u redu.obično su to zubići,a jednom smo bili i jako bolesni

  47. #547
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Apricot
    nemoj zamjeriti al meni nije zlo ko njoj
    pa baš zato; postoji li očigledniji dojaz da joj je dosta (bilo to 10 ili 100 ml) od izbacivanja hrane?

  48. #548
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Dobro, ja stanem hraniti je kad mi da takav znak da joj je zlo bez obzira koliko joj ostalo. Ona je sama do prije dva tjedna toliko pojela od 80-100 ml i kasnije između obroka koliko posisa toliko se i proizvodi mlijeka pa kad pojede manje dohrane a više sisa a ima manje mlijeka u dojkama onda je cendrava, al nevezano sa tim dojenjem dobro pojede ja sam zadovoljna.
    Kako je pojela jučer za doručak samo žlicu žganci sa jogurtom danas je za doručak po prvi put jela kuhanu jabuku sa rižinim pahuljicama al sam smiksala i sve je pojela bilo je u čaši od 80 ml al opet mi na kraju dala znak da joj je dosta onako otvori usta ko da joj zlo a ostalo joj za 1 žlicu i prestala sam joj davati. Možda je to njoj takav znak da joj je dosta jela što izgleda kao da joj je zlo, je li tako?
    Al mene to zabrinjava pa kako pišeš i ti matilda da jan gurne žlicu od sebe kad mu je dosta, možda je o ovo larin znak za dosta jela
    Ako je mislim da sam riješila nedoumicu.
    Hvala vam curke a posebno apricot

  49. #549
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Dobro, ja stanem hraniti je kad mi da takav znak da joj je zlo bez obzira koliko joj ostalo. Ona je sama do prije dva tjedna toliko pojela od 80-100 ml i kasnije između obroka koliko posisa toliko se i proizvodi mlijeka pa kad pojede manje dohrane a više sisa a ima manje mlijeka u dojkama onda je cendrava, al nevezano sa tim dojenjem dobro pojede ja sam zadovoljna.
    Kako je pojela jučer za doručak samo žlicu žganci sa jogurtom danas je za doručak po prvi put jela kuhanu jabuku sa rižinim pahuljicama al sam smiksala i sve je pojela bilo je u čaši od 80 ml al opet mi na kraju dala znak da joj je dosta onako otvori usta ko da joj zlo a ostalo joj za 1 žlicu i prestala sam joj davati. Možda je to njoj takav znak da joj je dosta jela što izgleda kao da joj je zlo, je li tako?
    Al mene to zabrinjava pa kako pišeš i ti matilda da jan gurne žlicu od sebe kad mu je dosta, možda je o ovo larin znak za dosta jela
    Ako je mislim da sam riješila nedoumicu.
    Hvala vam curke a posebno apricot

  50. #550
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    lasada,
    mislim da svako djete ima neki svoj znak...
    moja npr. mahne rukom i kaže NJE. i to je to, nema šanse da ponovo otvori usta. ili kaže NJE pa pokaže na nešto drugo, to znači da bi gospodična jela nešto drugo (ili pila ili...)

    tako da, samo promatraj svoje dijete, ona će ti reči kad joj je dosta. nemoj je tjerati da jede kad više ne može. zamisli kako bi bilo tebi

    i nemoj gledati mililitre... Zašto?
    1. Zato što ti je to nepotrebno mučenje same sebe (pitanja tipa jučer je pojela 80 a danas samo 60...nije valjda bolesna???)
    2. nije isto 100ml mesa i povrća, 100 ml juhe, 100ml voća, 100 ml žitarica... Svako jelo je drugačije zasitno (ja bih npr. mogla pojesti kilu mandarina, ali kilu mesa...nema šanse :shock: )



Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •