Stranica 51 od 182 PrviPrvi ... 41495051525361101151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #2501

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    sad dva tehička - kaka pitanja

    - mrkva - kako vam ju dječica probavljaju, točnije kakaju pojavljuju li vam se onako komadići cijele mrkve kao neprerađeni
    primjetila sam da je M pokaki onako u sitnim komadićima, ali uglavnom samo onda kada je samo zgnječena, a kada je izmiksana nisam primjetila
    je li to do neprobavljanja ili samo zato što je gnječenjem nisam skroz usitnila

    - blitva - otprilke isto pitanje - onako kakica bude prošarana listićima blitve, dok recimo špinat ne, ali njega uglavnom pravim onako s mlijekom

    da brinem (a kad ja to ne brinem )?

  2. #2502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    to samo sad znači da nije dobro prožvakano, bar jedan dio

  3. #2503
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    sad dva tehička - kaka pitanja

    - mrkva - kako vam ju dječica probavljaju, točnije kakaju pojavljuju li vam se onako komadići cijele mrkve kao neprerađeni
    primjetila sam da je M pokaki onako u sitnim komadićima, ali uglavnom samo onda kada je samo zgnječena, a kada je izmiksana nisam primjetila
    je li to do neprobavljanja ili samo zato što je gnječenjem nisam skroz usitnila

    - blitva - otprilke isto pitanje - onako kakica bude prošarana listićima blitve, dok recimo špinat ne, ali njega uglavnom pravim onako s mlijekom

    da brinem (a kad ja to ne brinem )?
    Koliko se sjecam, sve sto malo dijete pojede izadje u peleni u ne bas puno promjenjenom obliku. Mislim da je to normalno

  4. #2504
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to je normalno.
    kad je izmiksana je sitna pa se pomiješa s drekecom pa je ne možeš vidjeti kao komade.

  5. #2505
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Kad ste počeli davati rižine krekere? Imam neke (proizvođača neću navoditi ), sastav je riža i jabuka. A piše da je za 8 mjeseci. Valjda zbog oblika?

  6. #2506
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    klara, ja mislim da se ti u svemu žuriš
    ja to ne bih davala prije navršenih 9 mjeseci, kada počne pincetni hvat
    ili nešto malo prije

    a komentar o proizvođaču si mogla i preskočiti, potpuno je nebitan

  7. #2507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    mislim da sastav je bitan, jer gotovo svi krekeri sadrže ili sezam ili sol, ili neke glutene u sebi, i jako rjetko se mogu naći čisti rižini, bar sam ja uspjela naćsamo jedan i to ne svaki put.

  8. #2508
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Mi jutros bili na pregledu u pedice,nakon sto joj je na kartonu pisalo neuhranjena jer je u startu premalo dobivala,od posljednjeg pregleda (prije 2mj) je dobila 2kg i sad ima 7100gr..sa 6,5mj je to sad po meni taman....a dr mene napala da joj previse mlijeka davam,da ce dobit,ubite me sad...mislim da je rekla anemiju????
    (vec sam se pocela iskljucivat kad je pocela sa govorom)
    I kad sam rekla da smo dosad jeli 'samo' jabuku,marelicu i puru,kaze ona: a povrce,a meso?aaaaa...po njoj joj premalo davam dohrane,da moram smanjit na mlijeku (a davam naravno koliko je propisano)...dobro,mi smo na AD pa smo po njoj trebali vec krenut sa dohranom sa 4mj....i bice dosad vec jest masu toga...

    ugl,s kim god pricam,pedijatar gura dohranu prije 6og mj i da se cim vise toga jede,tesko se borit protiv savjeta 'bijelih kuta',vidim da je i MM lagano pokoleban kad je izasao iz ordinacije...podsjetite me (ili dajte link),gdje je ono na site-u naveden podatak odakle preporuke sa tablice dohrane,da dokazem nevjernicima da tablicu nisu sastavile tamo neke Rode kako je njima palo na pamet...

    i ja sam mojoj maloprije u stolici vidjela komadice marelice,pretpostavljam onda da je to OK...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 22.02.2012. at 16:02

  9. #2509
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    WHO kaže sa 6 mjeseci
    ESPGHAN od 17. do 26. tjedna

    pa ti sada vidi koga ćeš uzeti za autoritet, svjetsku ili europsku organizaciju

    Roda se drži smjernica WHO i kad sam radila tablicu i priručnik, time sam se vodila
    nisam od struke, ali eto.
    pa ti kako hoćeš.

  10. #2510
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    I mi smo danas bili na kontroli i isto nam je rečeno da bi ona sada trebala imati dva konkretna obroka - jedan voćni i jedan od povrća i piletine. Ja sam klimala glavom i nisam spominjala da je ona samo zadnja tri dana malo cuclala komad jabuke kuvane na pari, jer bismo prošli kao skulirana. Kada sam je pitala trebam li da joj dajem i žitarice ona je odgovorila da joj to još uvek ne treba, jer je krupna i napredna. Navodno žitarice nabijaju masu i daju energiju i jedino ako mislim da je beba gladna da mogu da joj dam kuvane na mom mleku ili gotove kašice koje imaju ad u sebi i prave se sa vodom. Glupost! Kao da ih ne mogu skuvati na vodi.

    Opet, sa druge strane hvali nas kako je beba super, sa 6 meseci ima 8350 g i da joj je očigledno dovoljno to što joj dajem (a ona valjda misli da joj dajem sve što kaže, pošto ja samo klimam glavom), nalazi krvi i urina su odlični, beba je uvek vesela kada dođemo, motorika super iako nosi pavlika i da samo nastavimo tako.

    MM se smejao kada sam mu pričala i složio se sa mnom da nastavljamo ovako. Nekako mi, kada je gledam, ne izgleda prirodno da joj dajem svu tu hranu, dva puta dnevno.

  11. #2511
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je rekla anemiju????..
    pa jel vas poslala vadit onda krv, ovak pričat , a ne napravit ništ

  12. #2512
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Sinoc sam malo proucavala dokumente ESPGHANA o nadohrani,bolje da nisam.....
    Jer po nekim istrazivanjima ispada da bi djeca na AD-u cak KASNIJE trebala pocet sa dohranom nego dojena,iz razloga sto formule (za razliku od majcina mlijeka) imaju veci postotak zeljeza,cinka i proteina..pa pisu npr. da bi dojena djeca trebala prije poceti jesti meso nego ona na AD-u...no to bilo prekomplicirano i neprakticno pa su se preporuke unificirale.....

    Jedan od zakljucaka im je: avoidance or delayed introduction of potentially allergenic foods, such as fish and eggs, has not been convincingly shown to reduce allergies, either in infants considered at risk for the development of allergy or in those not considered to be at risk....
    a za gluten: It is prudent to avoid both early (<4 months) and late (7 months) introduction of gluten .... pa onda pomalo i oprezno uvodjenje glutena uz pocetak dohrane sa 6mj ispada taman...

    Jelena O, nikakve pretrage,jos nijednom joj nije ni krv ni urin dala na analizu....ma blebece bezveze,isla me prepast da ce joj nesto bit ako ne pojacam dohranu...

    Ja idem polako i tempom kojim N hoce,jutros bas nije bila raspolozena i nakon 5-6 zlicica je pocela okrecat glavu i protestirat,pa necu je silit da jede ako nece...

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    pozz,
    molim vas za hitnu pomoć !! malecki mi ima 6 i pol mj, rođen je u 38. tj. sa 2600 kg.
    prva 2 mj. je dobio po 1300 kg, 3., 4. i 5. mj. 1800 kg (svaki mj. po 600 g) i 6. mj. 300 g. sada ima cca 7300.
    sve je bilo ok do danas, pedijatrica je rekla da je mogao dobiti i više
    ok, možda i je ali kao prvo, on je žilav, raste u dužinu (kao šparoga), aktivan je 200 na sat, muž i ja smo vitki (ako je genetika u pitanju), kao i veći dio obitelji....
    nisam napomenula da dojim i da smo počeli sa dohranom sa nepunih 5 mj. (moja greška jer slušam druge, mogli smo i kasnije početi).
    počeo je sa pahuljicama, voćem, povrćem...
    a pedijatrica mi na kraju kaže da možda nemam mlijeka, da trebam preći na AD jer ne dobiva dovoljno na kilaži ??? ja nemam ništa protiv AD, ali ako imam mlijeka i ako mi se dojke pune, ne želim mu ništa davati !!
    dnevno pojede: oko 11 h voće (kruška, jabuka, banana, još mu i plazma kekse stavim u voće osim kad je u pitanju banana jer mu je kiselkasto), oko 14 h povrće (npr. tikvica, mrkva, celer, peršin ili korabica ili krumpirom sa blitvom i mrkvom....) i oko 17.30 h rižine pahuljice, nisam spomenula dojenje jer doji između ovih obroka, nakon njih, (stalnooo, jer ga zezaju zubići a sisa ga smiruje). spava cijelu noć, od 20h do 8h bez buđenjna !!
    pedijatrica mi kaže da mu ubacim još koji obrok, (npr. povrće jer ga voli). helpppp jer ne znam kada i šta bi vi napravili ????
    patronažna (SPAS) mi kaže da je sve super, samo da ga stavljam na sisu , nikakvo AD jer imam mlijeka, a njezin je savjet jači doručak (npr pahuljice sa voćem i jača večera, samo ne znam da li da mu i tada ubacim voće ili) ????
    zaboravila sam napisat da zna pojesti navečer palentu osim pahuljica i da mu je SVAKA pelena (mjenjanje svaka 2-3 h) full mokra !!
    nadam se da ćete me razumjet šta sam sve nadrobila....
    molim vas za odgovor što prije !!!!

  14. #2514
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj luka2011 prvotno napisa Vidi poruku
    pozz,
    molim vas za hitnu pomoć !! malecki mi ima 6 i pol mj, rođen je u 38. tj. sa 2600 kg.
    prva 2 mj. je dobio po 1300 kg, 3., 4. i 5. mj. 1800 kg (svaki mj. po 600 g) i 6. mj. 300 g. sada ima cca 7300.
    sve je bilo ok do danas, pedijatrica je rekla da je mogao dobiti i više
    ok, možda i je ali kao prvo, on je žilav, raste u dužinu (kao šparoga), aktivan je 200 na sat, muž i ja smo vitki (ako je genetika u pitanju), kao i veći dio obitelji....
    nisam napomenula da dojim i da smo počeli sa dohranom sa nepunih 5 mj. (moja greška jer slušam druge, mogli smo i kasnije početi).
    počeo je sa pahuljicama, voćem, povrćem...
    a pedijatrica mi na kraju kaže da možda nemam mlijeka, da trebam preći na AD jer ne dobiva dovoljno na kilaži ??? ja nemam ništa protiv AD, ali ako imam mlijeka i ako mi se dojke pune, ne želim mu ništa davati !!
    dnevno pojede: oko 11 h voće (kruška, jabuka, banana, još mu i plazma kekse stavim u voće osim kad je u pitanju banana jer mu je kiselkasto), oko 14 h povrće (npr. tikvica, mrkva, celer, peršin ili korabica ili krumpirom sa blitvom i mrkvom....) i oko 17.30 h rižine pahuljice, nisam spomenula dojenje jer doji između ovih obroka, nakon njih, (stalnooo, jer ga zezaju zubići a sisa ga smiruje). spava cijelu noć, od 20h do 8h bez buđenjna !!
    pedijatrica mi kaže da mu ubacim još koji obrok, (npr. povrće jer ga voli). helpppp jer ne znam kada i šta bi vi napravili ????
    patronažna (SPAS) mi kaže da je sve super, samo da ga stavljam na sisu , nikakvo AD jer imam mlijeka, a njezin je savjet jači doručak (npr pahuljice sa voćem i jača večera, samo ne znam da li da mu i tada ubacim voće ili) ????
    zaboravila sam napisat da zna pojesti navečer palentu osim pahuljica i da mu je SVAKA pelena (mjenjanje svaka 2-3 h) full mokra !!
    nadam se da ćete me razumjet šta sam sve nadrobila....
    molim vas za odgovor što prije !!!!
    Ja ću ti samo kratko napisati da možeš biti potpuno zadovoljna sa apsolutno svime!! (A na cijelonoćnom spavanju vam stvarno zavidim ) Ok, malo ste uranili sa dohranom, ali što je tu je. Sad fino nastavite polako i sve će biti ok.
    Što se tiće dojenja, samo naprijed i nikavo AD vam ne treba, apsolutno. Mnogi pedijatri su nažalost jako loše informirani o dojenju i znaju pokolebati mame, ali ti si uspila do sada i nema potrebe da odustaješ. Kao što drage savjetnice za dojenje znaju reći, koliko bi to dijete imalo kila sa godinu dana da nastavi tempom sa kilo i nešto po mjesecu..??!!
    Pročitaj ovo http://www.roda.hr/article/readlink/2301
    Želim vam puno sreće!!
    Posljednje uređivanje od Lotta : 23.02.2012. at 23:09

  15. #2515

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala !!!!!!!!!

  16. #2516

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    a što se tiče hranjenja, da li bi trebala pojačati doručak ili večeru ?
    kakvo je tvoje mišljenje ? i ovako se borimo sa dohranom, dok mu je sisa najdraža

  17. #2517
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih slušala patronažnu
    i izbacila taj keks iz voća, pa i pod cijenu da i još manje dobiva

    toliku težinu su moja djeca imala sa godinu dana
    a rođeni u terminu

    stvarno nemaš razloga za brigu

  18. #2518
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Stvarno, izbaci taj keks. Osim što je pun aditiva i masnoća, sadrži i proste šećere koje organizam mnogo brže usvaja od onih u voću (pretežno prostih). Onda dete dobija energiju (kratkotrajnu) i goji se, a vitamini i minerali kao da ga nisu ni videli. Ni odraslima to nije potrebno, a pogotovo bebama.

  19. #2519
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Bila sam s malim na kontroli 4 mjeseca i pitala me sestra da li trebam tablicu dohrane, pa sam rekla da imam. Sad mi je malo zao, bas me zanima sto stoji u toj koju mi je nudila, zadnji put smo dobili neku koja pocinje sa 6 mjeseci ali na kontroli sa 6 mjeseci, a ne sa 4 mjeseca. Mozda imaju neku novu?

    Ma ionako nema sanse da bi sad pocela s dohranom, jer kad ga pogledam - to je jos prava mala beba, za dva mjeseca ce puno vise biti spreman izraziti svoje (ne)zadovoljstvo ponudjenom hranom, ovako bi ga samo pasivno sopala. Kao kad mu dajem lijek ili one d-kapi, napravi neku zgadjenu facu ali ni pljunut jadan ne zna jos kak spada pa samo proguta...

    Meni se 4 mjeseca cini prerano za dohranu, sa starijom sam pocela s 6 mjeseci i odmah je pocela hvatat zlicu i gurat je u usta

  20. #2520
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda ti je nudila zato što sada do navršenih 6 mjeseci i nema kontrole?
    pa da se unaprijed pripremiš, da slučajno dijete ne napuni 6 mjeseci, a ti, jadna, bez tablice?

  21. #2521
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    možda ti je nudila zato što sada do navršenih 6 mjeseci i nema kontrole?
    pa da se unaprijed pripremiš, da slučajno dijete ne napuni 6 mjeseci, a ti, jadna, bez tablice?
    Ma mozda ja previse brijem... Taj dan sam prvo sa starijom cekala preko dva sata s bolesnima a onda jos 2 sata s malim za cijepljene - jesam zavalna sto imamo pedijatra ali ovi omjeri djece na jednog doktora su koma, pa koliko se kvalitetno moze uopce tako raditi? Mozda mi je to sestra samo ponudila reda radi, nakon takvog dana tesko da ima puno kalkuliranja... da ne spominjem da je jos bila puna cekaona a vec je bilo pola dva. Sad sam bas offtopic...

  22. #2522

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    za keks se i ja slažem sa vama, ali ne voli voće jer je kiselkasto, pa sam ga htjela zavarati...ali u biti sam sebe !!
    mora se učiti i na prave okuse. hvala vam na brzim odgovorima !!!

  23. #2523
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    kada beba moze jesti kiwi i da li se uopce preporuca prije navrsene godine dana?

  24. #2524

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    s koliko ste djeci počele davati hranu koju i vi jedeta na način npr. da iz juhe izvadite povrće i kuhano meso i usitnite.mi inače ne solimo jako.moja curica ima 9 mj i jede povrće i meso iz pileće juhe.do sada sam sve kuhala u lonciću za kavu.

    mi imamo priliku doći do domaće piletine koja nije hranjena koncentratom,pa sam si zaledila male kockice.to mi je stvarno praktično,samo ubacim povrće...

    da li se može svježe skuhana povrta i mesna kašica zamrznuti? ja evo nakon dvoje djece još uvijek nisam savladala mjeru

  25. #2525

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    kada beba moze jesti kiwi i da li se uopce preporuca prije navrsene godine dana?
    ne prije godinu dana

  26. #2526

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    s koliko ste djeci počele davati hranu koju i vi jedeta na način npr. da iz juhe izvadite povrće i kuhano meso i usitnite.mi inače ne solimo jako.moja curica ima 9 mj i jede povrće i meso iz pileće juhe.do sada sam sve kuhala u lonciću za kavu.

    mi imamo priliku doći do domaće piletine koja nije hranjena koncentratom,pa sam si zaledila male kockice.to mi je stvarno praktično,samo ubacim povrće...

    da li se može svježe skuhana povrta i mesna kašica zamrznuti? ja evo nakon dvoje djece još uvijek nisam savladala mjeru
    prije godinu dana ne bi davala djetetu ništa što je kuhano u posoljenom

    radije zasoli juhu nakon što skuhaš i izvadiš djetetu koliko treba

  27. #2527
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jutros sam N dala kuhani pa zgnjeceni pastrnjak....neznam jeli bio lose kvalitete ili je on inace takav,kad sam ga zgnjecila bilo je jako puno vlakana i zilica iz sredisnjeg dijela???...morala sam dosta toga povaditi van pa joj nije puno ostalo za pojest...

  28. #2528
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    valjda je malo stariji,i odrvenil to si mogla ti poklopat

  29. #2529
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i jesam,mogu ti rec da mi se svidio a i inace sve sto njoj ostane pocistim...

  30. #2530
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Jucer sam kupila kukuruzni griz od Severa, pod idejom da se malo maknemo od prosa. Pise na kesici da sadrzi gluten. Kako to?
    Jel netko davao svojim bebama ovaj griz na pocetku dohrane?

  31. #2531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    kaže da je moguće da sadrži gluten, jer sve melju u istom mlinu, pošto je moj kloinjo jako alergičan na sve i vsa pa i na gluz+ten, najbolje je brašno kupovat od kumica s placa, koje šrotaju kuruzu za kokoši

  32. #2532
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da li netko može napisati kako pripremiti amaranth i kvinoju?
    Mislim,jel treba prije nego se kuha močiti,neki poseban omjer žitarica i vode i koliko se kuha?

    I da li je "pametno" davati dijetetu od cca 7.mj.-mislim ih uvesti taman pred 7.mj. jer sam čitala da ne idu prije godine dana?!

  33. #2533

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    možeš amarant i kvinoju, barem po odinoj tablici, ne znam koju pratiš

    nemaš potrebe namakat, samo kuhaj

  34. #2534

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    amarant je kuhan za nekih cca 25 minuta, ne znam točno jer kuham u Zepteru, zgasim kad prokuha i ostavim, uvijek je kuhan
    kvinoju nisam kuhala
    stavim nekih 3 šalice vode na 1 šalicu amaranta

    ono gore glasi: barem po Rodinoj tablici

  35. #2535
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    amarant je kuhan za nekih cca 25 minuta, ne znam točno jer kuham u Zepteru, zgasim kad prokuha i ostavim, uvijek je kuhan
    kvinoju nisam kuhala
    stavim nekih 3 šalice vode na 1 šalicu amaranta

    ono gore glasi: barem po Rodinoj tablici
    Thanx!

  36. #2536
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jeli mogu dat korjen celera sa 7mj?pretpostavljam da spada u porodicu sa korabom koja moze odma od starta....

  37. #2537
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš

  38. #2538
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Imam pitanjce,možda nije za ovdje..hm..
    Naime,za sada,svu hranu koju radim miksam sa štapnim mikserom-uskoro 7.mj.Ne bih htjela naučiti dijete na skroz kašasto-naime,već ima dva donja zuba,pa sad ne znam kako da mu ubuduće radim hranu?!
    Da kupim pasirku?!
    Ili kako?!
    A opet ne bih htjela da budu preveliki komadi,da se ne zagrcne-imam stalno fobiju da bi mu komadići mogli biti preveliki,ako ne smiksam.

    I kako se onda usitnjava meso-na što sitnije sa nožićem ili da to smiksam ili ...to pitam za budućnost

  39. #2539
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam ti reći jer ja nikada ništa nisam smiksala niti pasirala
    samo gnječila vilicom ili ribala na ribež
    od prvoga dana, bez obzira što nisu zube imali (desni su dovoljno oštre)

    ali znam da ima djece kojoj se diže želudac čim dobiju nešto kruto
    pa sama vidi kako ćeš

  40. #2540
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanjce,možda nije za ovdje..hm..
    Naime,za sada,svu hranu koju radim miksam sa štapnim mikserom-uskoro 7.mj.Ne bih htjela naučiti dijete na skroz kašasto-naime,već ima dva donja zuba,pa sad ne znam kako da mu ubuduće radim hranu?!
    Da kupim pasirku?!
    Ili kako?!
    A opet ne bih htjela da budu preveliki komadi,da se ne zagrcne-imam stalno fobiju da bi mu komadići mogli biti preveliki,ako ne smiksam.

    I kako se onda usitnjava meso-na što sitnije sa nožićem ili da to smiksam ili ...to pitam za budućnost
    ja sam od početka samo gnječila vilicom...ako je trebalo na početku biti više gnjecasto, dodala sam vode u kojoj se povrče kuhalo ili mlijeka (mi smo bili na AD)
    kad smo počeli sa mesom, rezuckala bi na sitne komadiće...kako su rasli, postepeno sam ostavljala veće komadiće

    inače malac ima 16 mj i samo tri zubića (donje jedinice i jednu gornju)...sve najnormalnije jede tj. žvače sa desnima (voće obavezno dobiva veće komade koje drži u ruci i polako odgriza koliko mu treba)

  41. #2541

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mene muči kamo ubaciti i što za treći obrok.
    Sad ćemo 10 mjeseci, pristojno je prihvatio dva obroka, jedan kao ručak oko 12-13 i jedan voće-žitarice poslijepodne oko 16-17. Tijekom dana ubacimo još bananu ili krušku dok ja jedem pa on kao sam sebe hrani.
    Da li staviti taj treći kao doručak ili kao ranu večeru? I što ponuditi za taj obrok (to bi trebao biti žitaricomliječni, ne?)?

    Jes malo sramota da to ne znam s trećim ali prva dvojica su bila na adaptiranom pa sam samo bočicu zamijenila obrokom, a ovaj je sav u dojećem neredu.

  42. #2542
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema pravila, daj mu kad ti padne na pamnet
    iako bih ja tu bananu/jabuku "doživljavala" kao treći obrok
    mislim, to i jest obrok

  43. #2543
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene muči kamo ubaciti i što za treći obrok.
    Sad ćemo 10 mjeseci, pristojno je prihvatio dva obroka, jedan kao ručak oko 12-13 i jedan voće-žitarice poslijepodne oko 16-17. Tijekom dana ubacimo još bananu ili krušku dok ja jedem pa on kao sam sebe hrani.
    Da li staviti taj treći kao doručak ili kao ranu večeru? I što ponuditi za taj obrok (to bi trebao biti žitaricomliječni, ne?)?

    Jes malo sramota da to ne znam s trećim ali prva dvojica su bila na adaptiranom pa sam samo bočicu zamijenila obrokom, a ovaj je sav u dojećem neredu.
    ja sam žitarice sa mlijekom davala ujutro u 10 (kao jači tj zasitniji doručak), ručak oko 14 i onda voće oko 6! tako mi i sad jede (prvi i zadnji obrok je bočica)

  44. #2544

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    apri, pliz ako imaš vremena

    na pahuljicama koje ja kupujem Ekozona u Konzumu, a to su ustvari pahuljice bio bio ( suradnja sa Konzumom ) piše da se trebaju kuhati 3-4 minute - ja ih ne kuham nego potopim u vrućoj vodi neko kratko vrijeme

    na pahuljicama direkt iz bio bio dućana ne piše ništa

    kupujem samo čiste ječmene, ražene, pirove.....

    kolegica kupuje isto u bio bio raznorazne vrste tih pahuljica, ali miješane sa nekim bobičastim voćem ili nečim....ne kuha ih, ne potapa u vrućoj vodi, nego samo zalije jogurtom, mlačnim mlijekom i tako ih konzumira - i ona i njenja djeca

    ne vidim neku razliku na deklaraciji, u izgledu....da li su te pahuljice dovoljno obrađene da se uopće ne trebaju kuhati, zašto ih većina potapa u vrućoj vodi, jel to nešto znači za probavljivost, da li samo zbog mekoće ili....

  45. #2545
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne trebaju se one kuhati, razlika je u lakoći probavljivosti
    one koje omekšaš kuhanjem, vrućom tekućinom ili natapanjem, brže će postati probavljive
    one koje ostanu tvrđe, trebat će malo više
    jedite onako kako vam paše
    moja djeca vole da budu tvrđe i žilavije pa ne čekaju da se namoče, nego preliju jogurtom ili mlijekom i odmah jedu
    ja volim da odstoji desetak minuta, pa tek onda jedem

  46. #2546

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajde dobro, ja nekako zabrijala na to namakanje
    a s obzirom na još noviju briju ( fitinsku kiselinu u žitaricama zbog koje namačem pahuljice navečer do jutra ) ako ćemo ih jesti tako da ih samo namočim u nečemu mlačnome onda nema potrebe za namakanjem jer ne idu u vruće i ne uništava se onaj enzim u njima koji služi da se neutralizira fitinska
    a da ne kažem da je jednostavnije

  47. #2547
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da li dijetetu od 7.mj mogu uvesti namirnice koje sadrže gluten-napr.pir?

  48. #2548
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, pogotovo ako doji

  49. #2549

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Znači mogu svojoj 9.mj. curi kupit eko zobene pahuljice, usitnit i umješta u jogurt i voće?

  50. #2550
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    kad mogu orasati plodovi? sjecam se da sam cerkici mljela ljesnik, badem , orah i tu mjesavinu stavljala povremeno u mlijecne kasice sa grizom npr., bas su bile ukusne, znam da je bila blizu 2 godine , ali se ne sjecam tacno kada mogu to da dajem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •