Stranica 92 od 182 PrviPrvi ... 42829091929394102142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,551 do 4,600 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #4551
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kuda se zuris?
    mislim da joj nije potreban treci obrok, a meso mozes uvesti u jedan postojeci ili veceru pomaknuti na rucak.

    inesz, ja joj dajem i ledo smrznuto voce ili pak suho voce. draze mi je to nego kupovne kasice.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 25.03.2013. at 15:54

  2. #4552
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Moze smrznuto? Recimo skuham povrće, smiksam, odvojim u čašice koliko pojede po obroku i to u led? Jel to svetogrđe dohrane ili može proći?

  3. #4553

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Inesz ja sam znala skuhati susene marelice ili sljive i od toga raditi kasice (kupila sam ih uvijek u BioBio ili sl). Ali osobno mislim da nije problem ako nekad pojedu i nesto iz staklenke...vocne, mislim, ove mesno-povrtne staklenke su mi brrrr. Mozes kombinirati, nekad svjeze voce koje imas, nekad kuhano suho, pa ako nekad i das gotovu kasicu ja mislim da nije nista strasno. Naravno to je samo moje misljenje, znam da ima mama koje nikad ne bi dale kupovno...

  4. #4554
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pretpostavljam da masline mogu od kad i maslinovo ulje? ili krivo pretpostavljam

  5. #4555
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    krivo
    jer su one opako zasoljene
    osim ako imaš neslane

  6. #4556
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imam, svoje. zamrznute.
    al dobro si me sjetila da pitam starog jesu i te "odgorcavane". tnx!

  7. #4557
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    probala je jogurt, boze koja reakcija.
    mislim da cemo ga staviti na stand by.

  8. #4558
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Leonisa, probaj joj dati sutra ili za koji dan opet. To je drugi tip okusa pa se trebaju naviknuti. Moja je došla u fazu kad bi samo jogurte jela po cijele dane...
    I mlijeko obožava, a ostali mliječni proizvodi su mi nejasni - jedan dan se ubija u skuti, sljedećih par dana je pljuje. Kefir pljuje, a onda odjednom pojede pola. Svježi sir jede u svim varijantama, a onda odjednom ni u jednoj...

  9. #4559
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Na jogurt joj se dizao želudac u početku. Tako groznu facu nije pravila ni na jednu namirnicu. Tada je imala problema sa kandidom, pa sam joj ga na sve načine pokušavala podvaliti. Stavljala sam u svako jelo bar kašičicu jogurta da se navikne na njegov ukus.
    Sada ga obožava i svaki dan bi ga jela. Čim otvorim frižider hvata se za njega.

  10. #4560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    najlakše je ako se dete smije nahraniti jogurtom, pričam to iz iskustva, ali nisam smjela previše to upotrebljvati

  11. #4561
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Mala mi krade kriske narance, zeli ih sisati, dere se ako joj nedam, dere se ako joj otmem iz ruke. Obozava ih. Jos cu se morati sakrivati kad jedem narance.

  12. #4562
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa ako je probala i nije bilo ništa, neka jede
    samo neka nije na prazan želudac

  13. #4563
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Moj sin obožava naranče, kad ih vidi poludi od sreće. Mi imamo neprskane, domaće naranče. Dam mu nekoliko puta tjedno po 2-3-4 kriške od njegovog 10 mj. starosti.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 26.03.2013. at 15:22

  14. #4564
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moja bi stalno jela naranče i mandarine. I jogurte. To dvoje joj je najdraža hrana, preklinje kad vidi jedno od toga.

  15. #4565
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako je probala i nije bilo ništa, neka jede
    samo neka nije na prazan želudac
    A da? Super, bas ti hvala! Jos ja i kupujem iz bioloskog uzgoja i obicno vidi mene nakon sto smo obje porucale

  16. #4566
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    probala je jogurt, boze koja reakcija.
    mislim da cemo ga staviti na stand by.
    leonisa,
    moj isto nije htio jednu vrstu jogurta, ali kad sam mu ponudila tekući od Veronike, spremo je prihvatio i jako rado jede.

  17. #4567
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    tražim temu ali ne nalazim, pa da pitam ovdje... nema još zuba (sedam mjeseci) ali iz mog tanjura grabi rukama i sebi stavlja u usta. Inače nemam praksu miksati, malo prognječim s vilicom i on guta i zgnječeno i komadiće. Pitanje: kad ste dale djetetu da brlja rukama po tanjuru i sebi stavlja u usta? Kako i šta? Znači, kad su vam djeca počela sama "jesti"?

  18. #4568
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    od prvoga dana dphrane
    ali samo ono što ja mislim da smiju jesti
    ne iz moga tanjra jer sam u naše ipak stavljala malo soli i veći broj namirnica nego djeci

  19. #4569
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Prvi dan dohrane. Dala sam joj palentu i ona je to sama trpala u usta... i bacala na pod. Nakon toga sam nastavlja sa samohranjenjem....dok mi nije dosadilo čistiti stan svaki put nakon njenog jela pa sam je počela hraniti, mada voli ona uvijek sve zgrabiti i trpati rukom, žlicom, vilicom, bilo čim. A hrana leti sve dalje.

  20. #4570
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ma naravno da mu ne dam da jede iz mog tanjura, ali vidim da se zainteresirao. Ajde dat ću mu bananu malo zgnječenu da vidim kako će to izgledati.

  21. #4571
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mani bananu
    daj tikvicu
    ili mrvu prokuhanu jabuku
    ili palentu

  22. #4572
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    uf
    Obavili hranjenje. Palenta sa tikvicom. Skinula mu hlačice i dala plastičnu zdjelicu. Par puta si je donio ruku do usta i liznuo. Bilo mu je interesantnije da gnječi i razmazuje ( po stolu, sebi, stolici, meni)... Dat ću mu sutra jabuku ali onako prokuhanu feticu. Za žitke stvari pričekat ćemo toplija vremena pa ćemo se hranit na travi (goli). A poslje ručka tata će nas oprat šmrkom za poljevanje vrta.

  23. #4573
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, pa to ti je super
    tako se to i radi
    prvih nekoliko dana će mu zanimljivija biti tekstura ktor prste, to mljackavo i svakakvo
    dok ne skuži čemu to zapravo služi

  24. #4574
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Opet smo u 3 ujutro kuhali prosenu kašu - jedan dan došlo mlijeka ko u priči, a zadnje dvije noći pustinja. Doduše i vlasnica izvora je presahla energijom. Inače, ja sam oduševljena okusima i spojem nekih namirnica - kruške i prosa, jabuke i prosa (s tim da sam dodala jednu suhu šljivu a ne znam mogu li tri namirnice u jednom obroku - apricot, ne jelda?), palente i tikvice malo manje, no nije loše.

  25. #4575

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi ovih dana polako krecemo s drugim obrokom i uvodim i meso, bebacica puni 8 mj. i na granici je s tezinom... Pedijatrica nije spominjala nikakvo sopanje ali je rekla neka pazim da raznovrsno i dosta pojede. A kako da pazim na kolicinu? Njoj je sve fino, zijeva k'o pticica, ali nakon 10-15 zlica vise ne bi; ubacim joj jos koju i onda stvarno vise nece. Mjerila sam, pojede oko 100ml dohrane...i poslani smo na vadjenje krvi da se vidi zeljezo.

    Cica tijekom noci bar 3-4 puta, plus za uspavljivanje i za dobro jutro, i tijekom dana jedno 3-4 puta.

    Vidjet cemo kako ce biti s dva obroka, pa makar i takva mini, trebalo bi biti bolje, jel da? Sad ima 7450g, a rodjena je s 3250.

  26. #4576
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Opet smo u 3 ujutro kuhali prosenu kašu - jedan dan došlo mlijeka ko u priči, a zadnje dvije noći pustinja. Doduše i vlasnica izvora je presahla energijom. Inače, ja sam oduševljena okusima i spojem nekih namirnica - kruške i prosa, jabuke i prosa (s tim da sam dodala jednu suhu šljivu a ne znam mogu li tri namirnice u jednom obroku - apricot, ne jelda?), palente i tikvice malo manje, no nije loše.
    ma možeš
    kod tebe je to iznimka, a ne pravilo

    ja volim biti stroga jer ionako znam da me nitko ne lsuša
    pa si mislim... ako ovdje kažemo dvije namirnice, svi će staviti 4
    ako kažemo 4, to više nitko ne izbroja!

  27. #4577
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala. Ma stroga sam i ja kod namirnica jer vidim da bi u protivnom moja mama djetetu dala štošta samo da se malo ugoji.
    Pojede sigurno 100 g dohrane dnevno - za jedan obrok cijelu, nemalu krušku, plus dvije žlice prosa ili jabuku. Hoće i rado jede (nažalost samo miksano pa ne forsiram ništa za sada, samo neka jede). Nama je suha šljiva spasila i unormalila probavu.
    Sljedeći tjedan nam je vaganje, mada kako stvari sada stoje, s robicom i pelenom u 2 mj. je 300g u plusu. Slutim vađenje krvi, a ionako je izbezumljen kod pedice.

    Da, vidjela sam nešto kao adaptirano, u bio&bio, ali od kozijeg mlijeka - što je to i ima li to smisla? (kemijam neku noćnu mliječnu bocu jer mu ne mogu baš davati toliko krute hrane).

  28. #4578
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne kuzim ovu moju mustru koja ne zeli imati komadicke u svojim obrocima jer ih vadi prstima van, a danas sam joj dala 3 komadica susenog crnog ribizla i s gustom ih je izvakala i pojela.

  29. #4579
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ovih dana polako krecemo s drugim obrokom i uvodim i meso, bebacica puni 8 mj. i na granici je s tezinom... Pedijatrica nije spominjala nikakvo sopanje ali je rekla neka pazim da raznovrsno i dosta pojede. A kako da pazim na kolicinu? Njoj je sve fino, zijeva k'o pticica, ali nakon 10-15 zlica vise ne bi; ubacim joj jos koju i onda stvarno vise nece. Mjerila sam, pojede oko 100ml dohrane...i poslani smo na vadjenje krvi da se vidi zeljezo.

    Cica tijekom noci bar 3-4 puta, plus za uspavljivanje i za dobro jutro, i tijekom dana jedno 3-4 puta.

    Vidjet cemo kako ce biti s dva obroka, pa makar i takva mini, trebalo bi biti bolje, jel da? Sad ima 7450g, a rodjena je s 3250.
    Meni to zvuci dobro 10-15 zlica s osam mjeseci... A i tezina mi zvuci ok, sto i pedijatri ne gledaju samo da udupla sa 6 mjeseci?

  30. #4580
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isprika, sada vidjeh da se ne tipka o adaptiranom.

  31. #4581
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Charlie meni se 10 - 15 žličica čini sasvim pristojna količina
    ja to svojoj računam kao obrok

    kod nas nema pravila što se tiče jela
    ponekad jede sve što joj se nudi
    neke dane pravim 3 jela i nema šanse da uzme više od dva zalogaja

    pod zadnje joj voće ne paše uz žitarice, pa onda dam samu bananu ili naribam samu jabuku - to prolazi
    isprobavamo uglavnom i mislim da je to ok.

  32. #4582
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Idem nac onu temu odbijaci dohrane postrojimo se jer opet smo u strajku!
    Punih devet mjeseci i nista ne jede osim mog mlijeka!
    Dvije zlicice su vrh!!!

  33. #4583
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    bokić curke, pridružujem se i ja.

    iako imam jedno skoro 6ogodišnje dijete, ja ko da prvi put čujem za dohranu, na momente . tako da imam i ja pitanje. pretpostavljam da je već negdje o tome bilo govora, ali ovo druženje ima 92 stranice, a i slične teme su pozamašne pa ih ne stignem sve iščitati, iako sam krenula hrabro i s voljom , stoga, ako vam nije tlaka brzinski mi odgovoriti:

    kad dijete prihvati neku namirnicu i npr. nakon nekoliko dana pojede cca 100 - 120 gr te namirnice, je li to dovoljna količina da zamijeni npr. jedan obrok cike ili da nakon toga ipak dam još malo cike, dok količina krute hrane jednog dana ne dosegne cca 200 gr?

    naime, probala sam nakon tih pojedenih 100 gr ne dat joj više ciku i sve je bilo dobro par dana, ali od prekjučer za cca sat i pol do 2 ona postane cendrava, skužim da je gladna, popapa ciku i nakon toga ciki svakih cca 2 sata (a prije smo bili na cca 3 sata - nisam dojila na zahtjev jer to dijete od početka nije imalo zahtjeva, morala sam joj ja nuditi i po danu i ponoći ju čak i buditi da bi nekaj pojela (od 10. dana spavala po 10 sati i nije se mogla probuditi, ono malo bi pocicala i opet spavanac), zato velim da nije dojena na zahtjev već sam ja to odokativno procjenjivala kad bi ona mogla možda biti gladna ). sad, ili sam potrefila dohranu baš kad joj je krenuo i skok u razvoju (inače su nam skokovi bili školski, po 1 dan) ili se ne najede dovoljno (iako joj je tlaka toliko mi sjedit u krilu i da pojede i tih 100 gr).
    za cca mjesec dana vraćam se na posao, a MM kreće na roditeljski pa bih voljela kad bi imala barem jednu ciku već zamijenjenu konkretnijim obrokom, ta da ne mora suprug prečesto davati izdojeno dok se ja ne vratim kući s posla.
    sa sinom se nekak ne sjećam toga, odnosno nisam se toliko opterećivala jer sam bila doma godinu dana pa ako je nakon nadohrane htio još i cikati, nije mi bio problem.

    sorry ako sam pitala nešto što je već po n-ti put pitano i puno hvala na odgovoru .
    Posljednje uređivanje od Franny : 02.04.2013. at 13:54

  34. #4584
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Franny, ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mogu napisati nase iskustvo. Mali ima 6,5 mj i dohranu mu dajem 1-2h nakon dojenja, da nije niti presit, niti pregladan. Kolicina slicna ko ti, oko 100-130g. Sat, dva nakon dohrane on hoce cicu i opet dosta pojede. S time da mu nakon dohrane ponudim vodu na zlicicu (nece bocicu) tako da se ne radi o zedji pa da zato trazi cicu. Bilo je par dana kad je on uz dohranu jos vise dojio, ne znam protumaciti zasto.

  35. #4585
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isto tako. Ima 7 mj. i jede i prije i poslije (recimo pola sata do sat) obilnog obroka dohrane. I popije vode.
    Posljednje uređivanje od palčica : 02.04.2013. at 17:17

  36. #4586
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Joj drage moje da podijelim s vama!
    Bili smo jutros na sistematskom, dr pita da li dijete jede sta osim mlijeka! Ja kazem da uglavnom ne, da je imao par svjetlih trenutaka, ali uglavnom nece! Pojede dvije tri zlicice, nekad malo vise i zatvara usta! A ona meni da sta cu kad nestane mlijeka?! Meni para na usi i ljubazno odgovorim tesko da ce nestati mlijeka dok god ovoliko doji! A ona meni :"a sto cete kad pocnete radit?!" I nastavi: "mama ako nece milom onda silom! Vi odgajate dijete, a ne ono vas! Natjerajte ga da jede! " ( Ja si mislim kako da ga natjeram?!? da mu silom guram zlicu s hranom u usta?!?!?) "Malo mu prodinstajte hranu na maslinovom ulju pa mu tako ponudite!" I tako jos par nekih izjava u tom stilu... Uglavnom sva sam se od nervoze oznojila i svasta bi joj bila rekla, ali nisam! I sad mi je zao da nisam odrzala jedan monolog!
    Sestra ju ocito nije mogla slusat pa je izasla van, sestra je prije ulaska pitala sto dijete jede i kad sam rekla da i dalje doji, a dohrana tako tako njen je komentar bio nema veze, super da doji (onako sva odusevljena), samo mu nudite svaki dan po malo i nek isprobava okuse!! Sestra je sigurno tu negdje na rodinom forumu
    Joj joj joj...

  37. #4587
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    cure, hvala na odgovoru, tj. iskustvima . mi smo kao krenuli s dohranom kad je napunila 5 mj. i kusur (apricot, nemoj me po guzi ), ali samo liz, dva. tek toliko za okus, da okusi nešto novo i da vidim je li na što alergična(makar su to tak male količine bile da se možda alergija ne bi ni skužila). i tada sam joj isto te lizove davala između cikanja, negdje na pola, od cice do cice. ali kad je napunila 6 mj. malo smo povećali dozu, na par žličica dok nismo došli do cca 100 - 120 gr. očito joj to ili nije dovoljno ili možda siročica kuži da uskoro idem radit pa se boji da bu ostala bez cice no tješi me da ima sličnih iskustava. danas smo nakon dohrane i cikili i bilo je sve oke, nije ubrzo tražila još cike. mi vodicu pijemo na čašu. običnu. isto par lizova da skuži kak to ide. jer će joj kasnije MM davat tak izdojeno, da se ne navikava na bočicu.

    giussepe, boožžee, svašta majka rodi. jedna je žena dojila dijete do 6. godine i mlijeko nije presušilo. kak ciganice doje do mature??? ajmee, svašta.
    Posljednje uređivanje od Franny : 03.04.2013. at 16:31

  38. #4588
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nas ovih dana čekaju biseri naše. I vaganje.

  39. #4589
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    I mi smo danas bili na sistematskom.
    Kad je pedijatrica čula da je još dojim pitala me u čudu da li ja mislim da je njoj još potrebno moje mleko kao hrana ili je to samo navika. Rekla sam da joj treba i nutritivno i emotivno. Nije više ništa komentarisala.

    Giussepe, ne daj da te nerviraju. Tako su i mene gnjavili da joj pustim crtani i kada ne primeti da ubacujem hranu u usta. (To bi značilo da prvo treba da je naviknem na gledanje crtaća pošto tv ne primećuje.) Ili da joj uskratim siku, pa će morati jesti. Nešto posle rođendana je sama odlučila da bi mogla pojesti malo i čvrste hrane. I sada ima dana kada odbija hranu i onih kada je pravi mali ždero.

  40. #4590
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    I sada ima dana kada odbija hranu i onih kada je pravi mali ždero.
    a bome smo i mi takvi.
    samo što nama nitko ne broji zalogaje, pa se ni ne primijeti

  41. #4591
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i mi smo bile na sistematskom, ovog puta je bilo da je sve ok, da je unutar svih tablica, iako s tezinom na zadnjoj, ali opseg glave, duzina, tezina, zlatna sredina...samo ne za 11mj lol
    al je bar proporcionalna :D

    i opet joj izbija zub i odbija jesti.
    prefine ruckove mi odbija :place:

    al se za uskrs ubila u mladom luku. cak je i krastavac (kupovni) grickala.

  42. #4592
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    A joj da je meni samo jedan dan da mi se ne jede!!!!

    Ma iznervirala me u momentu jer nisam mogla vjerovat koliko moze lupetat, lupetanju nije bilo kraja!!!

    Jos u cekaoni mala bebica cca mjesec dana stara place i mama joj daje dudu i govori "ajde nemoj plakati evo male sikice"
    kao duda je mala sika?!?
    ?!?!?
    I ja ne mogu izdrzat, pucam po savu i kazem kuzi dijete da nije to cica ako je na prsimasto mi ne date jest! A ona da je jeo doma i da ce samo povracat ako bude jeo!
    I tako prekrasan je bio taj sistematski danas! Ukupan dojam: ne ponovilo se!!!

    No da se vratim temi: dala sam mu danas jabuku u ruku (nadajuci se da ce gricnut), ali nije mu zanimljivo! Gledao malo prebirao po rukama i bacio sutra cu pokusat ponovo! Kak daljinski i ostalo odmah trpa u usta?!? Mamicu mu!!!

  43. #4593
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mi imamo sistematski za 7 dana. valjda me neće klat zbog težine (bebine . zbog moje bi me i mogla, hahaha jer sam prećerala) jer ispada da je sad u 2 mj. dobila jedva 500 gr . imam doma vagu pa ju tu i tamo izvažem. oke, sad je postala i pokretljivija, ne spava samo i ne jede, ali skoro 14 dana je bila i bolesna i nije mi htjela skoro pa ništa cikiti . čudim se da nije dehidrirala. nadala sam se da ću sad kad krene dohrana malo podebljati njenu težinu . naravno, ne mlati ona već toliko da bi nadoknadila. nadam se da će se pedica ipak voditi onom da do 6 mj. treba uduplat porođajnu težinu, a to je.
    Posljednje uređivanje od Franny : 03.04.2013. at 23:27

  44. #4594
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e, imam još jedno pitanje pa sam out:
    apricot, kak postići da palenta nema ona mikromikromikroskpska zrnca? moja nije baš oduševljena palentom, iako sam ju pripremila i s malo svojega mlijeka (ne samo s vodom), čini mi se da ju ta zrnca žderu. ili sam možda nedovoljno kuhala palentu? mlijeko sam dodala tek naknadno.

  45. #4595
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Nisam apricot, al ja to postignem stapnim mikserom

  46. #4596
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemojte mene pitati takve stvari
    da - usitnjavati palentu
    da ne bi

  47. #4597
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ajme miksati palentu stapnim mikserom - cure guru Apricot ce vas u kaznu staviti!
    I mene skupa s vama jer sam ljencina kojoj se ne da natezati a uz mikser mala pojede cuda toga. A sad sam skuzila da obozava povrce. Nakon papice ucinilo mi se da bi jos jela a ostalo mi miksanog buckurisa za sljedeci obrok tikvice-mrkvice, pa sam joj davala dodatno jos bez mesa i pahuljica, onako ko juhu na zlicu. Bome mazne ona toga jos 70 grama povrh rucka. Caki bolje otvara usta na samo povrce

  48. #4598
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne kuzim.
    pa raskuhas.
    ne skuhas gusto.

  49. #4599
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    pa nek se navikne na zrnca!

  50. #4600
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    viš, meni uopće nije palo na pamet palentu sa štapnim jer mi nekak uz palentu ne ide štapni , nego možda da postoji neka caka pri kuhanju da se ta zrnca raspadnu. prvi sam ju put radila za bebu (sinu se nisam sjetila to ponudit kao tak malom nego kad je već bio veći i jeo normalnu gustoću ko i mi) i zato nisam znala. znači treba prekuhati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •