Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Čudno (u)disanje - ima li mjesta za brigu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno Čudno (u)disanje - ima li mjesta za brigu?

    Već smo imali ovakvu situaciju prije par mjeseci. Vita je počela čudno udisati. Svako malo udahnula bi zrak glasno-ne znam kako da to dobro opišem-kao da je ostala bez zraka, pa je onako "povukla" naglo zrak i to je proizvelo (ne baš lijep ) zvuk.. Radila je to povremeno i ljudi su me uvjeravali da to ona namjerno radi-da je to skužila kao foru pa se tako zabavlja ( :? ) Kad smo otišle kod pedice, naravno da nije tako disala. Kad ju je poslušala, rekla da je sve ok.

    Onda je jednostavno to prestala raditi.Do danas.Danas tako svako malo udiše. Toliko da se čak i mm zabrinuo.
    Pala nam je na pamet i astma i sad razmišljamo da li da idemo k pedici ili direktno na hitnu. U međuvremenu mala je zaspala i pratila sam malo kako diše u snu i čini mi se da je sve normalno...

    Ma ne znam..Je li moguće da to ona stvarno namjerno radi? Ili je možda najbolje lijepo u auto i u Klaićevu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Da nije malo prehlađena, pa joj se šmrkljice slijevaju niz grlo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    nije prehlađena. Nos prohodan. Ne kiše, ne kašlje. Ponaša se normalno i vesela je. Jedino što svako malo udahne kao utopljenik koji se dočepa zraka.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    A mikica, ovo nije u mojoj domeni-samo ti šaljem

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno Re: Čudno (u)disanje - ima li mjesta za brigu?

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Već smo imali ovakvu situaciju prije par mjeseci. Vita je počela čudno udisati. Svako malo udahnula bi zrak glasno-ne znam kako da to dobro opišem-kao da je ostala bez zraka, pa je onako "povukla" naglo zrak i to je proizvelo (ne baš lijep ) zvuk.. Radila je to povremeno i ljudi su me uvjeravali da to ona namjerno radi-da je to skužila kao foru pa se tako zabavlja ( :? ) Kad smo otišle kod pedice, naravno da nije tako disala. Kad ju je poslušala, rekla da je sve ok.

    Onda je jednostavno to prestala raditi.Do danas.Danas tako svako malo udiše. Toliko da se čak i mm zabrinuo.
    Pala nam je na pamet i astma i sad razmišljamo da li da idemo k pedici ili direktno na hitnu. U međuvremenu mala je zaspala i pratila sam malo kako diše u snu i čini mi se da je sve normalno...

    Ma ne znam..Je li moguće da to ona stvarno namjerno radi? Ili je možda najbolje lijepo u auto i u Klaićevu?
    Jel ona to radi na usta i pritom proizvodi onaj udisuci skripuci aaaaah kao da se iznenadi i zacudi?
    Ako jeste....Viktor u tome uziva vec mjesecima. KAd se sjeti da moze i to...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    pa ne znam...teško je opisati taj zvuk...Udišući "proizvodi" taj zvuk, ali nekako više kao da teško udiše...

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Eva to radi vani kad je hladan zrak i doma kad joj se stavi nešto hladno npr. hladna grickalica.

  8. #8
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    moja bebica isto tako udahne zrak, no samo ako nešto "puše" u smjeru nosa. npr. brat ga zabavlja i onda zviždi, e pa ta navala zraka naglo uđe u njegov nosić i zato ga "proguta", blago izbulji oči i iznenadi se.

    i meni je teško opisat taj zvuk

    moj je još mali, no tvoja beba se sigurno zabavlja

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Eva to radi vani kad je hladan zrak i doma kad joj se stavi nešto hladno npr. hladna grickalica.
    i luka isto,kad vani puse, on 'udahne'...
    a smijesno je da je to radio i moj pas kad bi joj neko puhnuo u lice ili kad je vani puhalo...
    sveki kaze da kad djeci puse u lice, malo izgube ritam disanja... nista za zabrinuti se...

    ako to radi bez ocitog povoda, onda ne znam... :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    ali mis mo u stanu i ništa joj ne puše :/

    Odlučila sam da ću je snimiti kako to radi pa pokazati pedici.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Jedva cekam da potvrdis da si panicila bez razloga, a time djetetu dala super motiv da ponavlja radnju....

  12. #12
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Loonalee, i Jan to radi, iako necu sigurirati da je to isti zvuk..onako kad se uzbudi pa lamata rukicama i nogicama tako udahne, pa kao da sam sebe iznenadi tim udahom i zvukom koji proizvodi..hm..sad si i mene zabrinula! Javljaj sta je bilo! I Viti!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Jedva cekam da potvrdis da si panicila bez razloga, a time djetetu dala super motiv da ponavlja radnju....
    i ja se tome nadam

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    za sada smo odlučili pričekati i vidjeti kako će se ponašati danas. Dok spava diše normalno, ali dok je budna povremeno tak čudno udiše. Još sam primijetila da se zna uhvatiti za glavicu i stisnuti ručicama-baš kao da je boli :/

    Ne znam jel može biti povezano, ali prije par tjedana su nas hitno bili poslali kod kardiologa na ekg i uzv srca jer je pedica čula extra sistolu (otkucaj). Svi su nalazi bili ok, ali sad me nekako strah da to možda nije povezano..

    Ako i večeras bude tak udisala, sutra idemo u bolnicu

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mila, zbog ovog što si napisala, ja bih na tvojem mjestu išla sve provjeriti kod nekog specijaliste. I iskreno se nadam da je sve ok...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Loona, držimo F. i ja palčeve! 8)

  17. #17
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    ima li kakvih promjena? :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    sinoć to više nije radila, a jutros samo dvaput...

    ma nemam pojma..totalno sam zbunjena :?

    Ja sam je snimila s kamerom jučer, pa ću to odnijeti pedici.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Molim da mi napišete kako je završilo to sa disanjem jer mi imamo isti takave simptome

  20. #20
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Kod astme nema problema i zvuka s udahom vec s izdahom

  21. #21
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Nama je pedijatrica rekla da to može biti jer se sluznica osuši zbog zraka u kući.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •