Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 337

Tema: Motorika- 3. dio

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    Mi smo kod Sandre, koliko znam, ona je već tamo dosta dugo, nisam sigurna na kakvu smjenu misliš?
    ne znam kad ste bili zadnji put...................ali svi terapeuti iz kućice lijevo su zamijenjeni.
    Bili smo 18.9. kod Sandre, u onoj kućici di je ordinacija od dr. Žućka, drugi kad gore, naručila nas za 1.10. :? I ja sam čula sad kad sam se raspitivala da često rade takve rotacije.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Jel' vama ide ovaj novi "Baby handling" ili kako se već zove...
    ...
    Mislim ono za podizanje bebe, malo na stranu malo na ruku pa povuci rame pa prebaci nogu...
    ...
    Ok, radimo vježbice doma isto, ali sad baš i da ne smijem podignut guzu bebi dok ju prematam, već ju moram rotirat, a kad ju rotiram na bok još mi se više izvija...
    ...
    MM je šiznuo, od kad sam mu rekla e sad ovako i ovako, a ne onako kako smo navikli, boji se primit bebu 8) .
    ...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    66

    Početno

    Mi vjezbamo i vjezbamo samo od vjezbi koje su mi pokazali to je sve nesto lagano mislim nista konkretno nemam za radit. Sve se vodi kao na dodirivanje hvatanje sto ona bas i neizvodi. Mene najvise brine drzanje glavice koja iz lezećeg u sjedeći polozaj nikako nedrži. Pa mene zanima kakve ste vi vježbe radile za to, jer neznam kako je očvrsnit jer glava bas nesmje da visi tako. Meni su u biti rekli da je vučem za ruke malo i kao pripomognem joj glavu dići, ali ona je bas nista nedrzi pa sad neznam koliko joj ja pomazem ako joj dignem ja ili pridrzim glavu. Dali imate neke vježbe za to i koje ste sve vježbe radile s bebama od 3 mj kod nas je dijagnoza hipotonija.

  4. #54
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Jel' vama ide ovaj novi "Baby handling" ili kako se već zove...
    ...
    Mislim ono za podizanje bebe, malo na stranu malo na ruku pa povuci rame pa prebaci nogu...
    ...
    Ok, radimo vježbice doma isto, ali sad baš i da ne smijem podignut guzu bebi dok ju prematam, već ju moram rotirat, a kad ju rotiram na bok još mi se više izvija...
    ...
    MM je šiznuo, od kad sam mu rekla e sad ovako i ovako, a ne onako kako smo navikli, boji se primit bebu 8) .
    ...
    sweety, nitko se nije rodio sa znanjem baby handlinga. jednostavno, treba vremena i prakse, zato bez nepotrebnog nerviranja (nije ni za bebicu dobro). polako... iz dana u dan će te postajati sve spretniji, a na kraju će te to raditi a da uopće ne razmišljate o tome, jedostavno će vam postati sasvim normalno, "prirodno" tako prematati bebu, oblačiti je, podizati, spuštati...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Nakon par puta što sam dečke tako dizala, a i moj muž (koji si je morao dati truda to naučiti) više ni ne neznam nikako drugčije ih dići.
    Čak i tuđu djecu tako dižem...
    Nezamislivo mi je da sam ikada drugačije...
    A kad vidim duge kako podižu svoje male bebe (onako ruke ispod pazuha s pridržavanjem glavice i prema napred) zlo mi dođe jer sad sam ja majstor
    Sweety to stavrno nije problem, vidjet ćeš...
    Ma i bake i frendice sam naučila...
    Bake su sad isto majstorice baby handlinga

  6. #56
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    nas je zadesila promjena
    Ivan otišao,dobili novu curu;ne želim ju imenovati,al nije mi nikako sjela
    totalno je neorganizirana i imam dojam da ništa pametno nije odradila s njima kad smo gore
    imale smo razgovor i o cipelama (u 7 mj.),ona je tvrdila da trebaju cipele,ja sam lijepo rekla da se ne slažem s njom,da mislim da nisu potrebne
    nakon 30 min. je i ona rekla da ne trebaju
    nakon mjesec dana sam pitala za cipele i ona je mrtva hladna rekla da je prerano :?
    danas smo bili na pregledu kod neuroped. i ona je rekla da možemo kupiti cipele (što sam znala i bez nje,al drago mi je da je potvrdila moju informiranost )
    sreća da su ptičice dobro motorički i da su dobro prihvatili promjenu
    dr mi danas rekla da će nam opet doći netko drugi :shock: mislim fakat užas
    jasno je meni da njima ljudi odlaze i dolaze,da imaju rošade... i nemampojma kaj sve ne,al to je zbilja koma :/

  7. #57
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    nas je zadesila promjena
    Ivan otišao,dobili novu curu;ne želim ju imenovati,al nije mi nikako sjela
    totalno je neorganizirana i imam dojam da ništa pametno nije odradila s njima kad smo gore
    imale smo razgovor i o cipelama (u 7 mj.),ona je tvrdila da trebaju cipele,ja sam lijepo rekla da se ne slažem s njom,da mislim da nisu potrebne
    nakon 30 min. je i ona rekla da ne trebaju
    nakon mjesec dana sam pitala za cipele i ona je mrtva hladna rekla da je prerano :?
    danas smo bili na pregledu kod neuroped. i ona je rekla da možemo kupiti cipele (što sam znala i bez nje,al drago mi je da je potvrdila moju informiranost )
    sreća da su ptičice dobro motorički i da su dobro prihvatili promjenu
    dr mi danas rekla da će nam opet doći netko drugi :shock: mislim fakat užas
    jasno je meni da njima ljudi odlaze i dolaze,da imaju rošade... i nemampojma kaj sve ne,al to je zbilja koma :/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Kad su vam djeca počela stabilno držati glavu kad su u položaju nošenja okrenuta prsima i trbuhom prema vama? Ono,bez da glava padne ponekad naprijed ili naglih pokreta pa da više niste morali ga pridržavati?
    Sa 3 mjeseca mom još zna glava ponekad trznuti naprijed ili natrag.

  9. #59
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa
    Sa 3 mjeseca mom još zna glava ponekad trznuti naprijed ili natrag.
    mislim da je to još normalno

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Po meni je to sasvim normalno....

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    66

    Početno

    Ako mi ko moze detaljnije objasnit vjezbe za 3 mj starosti bebe, jer mislim da nisam sve zapamtila a i nije mi dala bas nekih različiti vježbi. Pa ako mi ko moze objasnit bar vjezbu za jačanje trbušnih mišića da bi bolje držala glavu iz ležećeg u sjedeći položaj. Jer ta mi je najbitnija druge stvari nas idu lako i to već sama može ali glavica nam je jako slaba mislim držanje.

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vesna, jako je važno da ti vježbe pokazuje stručna osoba
    nepravilno izvođene vježbe ne da ne koriste nego mogu i jako štetiti djetetu.
    najbolje da odeš još jednom kod fizioterapeuta i eventualno poneseš kameru i snimiš što ti pokazuju.

  13. #63
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    potpisujem Apricot
    najbolje ti je kad ste kod fizio. tražiti da ti napraviš istu vježbicu nakon što ti pokaže,uvjerit ćeš se da radiš pravilno i puno lakše zapamtiti

  14. #64
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    potpisujem Apricot
    najbolje ti je kad ste kod fizio. tražiti da ti napraviš istu vježbicu nakon što ti pokaže,uvjerit ćeš se da radiš pravilno i puno lakše zapamtiti

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Moje dijete je doslovno preko noći počelo držati glavice potrbuške oslanjajući se na laktove. Glavu drži minutu,dvije,koliko hoću...ali još se oslanja na šakice. Da li je to sa tek napunjena 3 mjeseca već problem?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja samo da poskočim za svoje zlato...mislila sam da ćemo sigurno biti vježbači (apgar 3/5/8) i krvarenje drugog stupnja u mozgu. ALi, mališa napredan! Okreće se na trbuh od 3. mjeseca, sad je počeo i na leđa, super drži glavicu, hvata igračke i teta doktorica nam rekla da ne moramo niš vježbat i da ne moramo više na kontrole :D
    (MOramo opet ponovit UZV mozga jer je nalaz grozan)

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    obožavam kad mi se taj glupi smajli 8) stane umjesto broja 8

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Molim vas kako ja mogu kao laik vidjeti da je dijete u hipertoniji? Mame sa iskustvom please.

  19. #69
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    L. je imala dijagnozu normohipertonus, a skužila sam po tome kaj je "krutila" nogice i križala ih.
    Evo sa vježbanjem sve došlo skroz u normalu.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    kod jačeg uzbuđenja i plača ih ispruži onako čvršće, ma joj..bolje da vas ne čitam ovdje jer sam paničar do besvijesti

    Da li su i stisnute šakice znak hipertonusa i ako je palac vani? Neću više..

  21. #71
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    da, stisnute šakice mogu biti znak pojačanog tonusa mišića i onda kada su palčevi van šake.

    no, bitno je i koliko dijete ima mjeseci?
    od 5 mj se već traži da beba otvara šačice, jeste li vi već prošli tu dob?

  22. #72
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    inače, djeca s povišenim tonusom su čvršća uvijek a ne samo kad je u pitanju emocionalni odgovor na neku trenutnu situaciju.

    ...možda si se ipak malo previše prepala svega što si pročitala

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Ima 3 mjeseca , znači još je rano za neku pretjeranu brigu?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    I što zapravo znači traži se da otvara šakice. Otvara ih i moje dijete,ali uglavnom su zatvorene, sa palcem najčešće vani. Često ima onaj kako ja kažem stav boksača.

  25. #75
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    da, ipak si se bezrazložno zabrinula (sindrom "nova mama" )

    ne da je rano za pretjeranu brigu, nego uopće ne znam zašto bi se imalo brinula? prstić je van šačica, ima 3 mj. i stav "boksač".

    a što točno znači da se traže otvorene šake...
    to znači da kad, primjerice, bebu postaviš na stomak i kad se ona pokušava podignuti na rukice da su joj dlanovi otvoreni, a ne stisnuti. to od bebe od 5 mj. već očekuju (mislim na fizijatre), no ne i od tromjesečne

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Ej,hvala ti do neba, a sad bježim odavde.
    Palac zna biti u šaci,ali zadnjih dana kao da polako to nestaje. Iako na trbuhu uvijek,ali vidim da još nema brige.

  27. #77
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Moja curica stara 6 mjeseci nas pomalo sve iznenađuje brzinom usvajanja novih pokreta
    Ništa je ne želim forsirati i mislila sam da ću se malo načekati dok to sve dođe samo od sebe, a ono obrnuto :/

    Sa 3 mjeseca se počela okretati sa trbuha na leđa...sa 4 se okretala sa leđa na trbuh.
    Sad ima 6 mjeseci i već nekih 2 tjedna puže...pa je iz tog puzanja prije tjedan dana i sjela.....a sad se, zadnjih par dana i diže na noge :shock: Dođe do muža ili mene ili do stranice kreveta (nije bitno) i fino se digne prvo na koljena pa onda na nogice. Sinoć je čak nakon takvog dizanja napravila i korak naprijed :/

    A ja ne bi bila ja da me sve ne brine pa tako i ovo Nisam još čula da se neka beba počela dizati tako rano....nije li to puno prerano????

    Dajte me utješite da postoji još ovakvih brzilica!

  28. #78
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Postoji, ne brini
    Dokle god to sve radi sama, bez ikakvih asistencija, to je ok

    M. je počeo isto tako; sad ima 9 mj i hoda uz namještaj i sl., dakle sve ide svojim tokom normalno iako se jako rano posjeo, propuzao itd

    Ne brini i uživaj

  29. #79
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Iz Klaićeve je otišao dr. Žučko jer se njihova fizijatrica vratila s porodiljnog, a on ju je mijenjao. Ima li netko iskustva s njom? Vjerujem da je OK, ali dr.Ž. nam je baš bio prirastao srcu.

  30. #80
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Žućko radi na Goljaku koliko ja znam :?

  31. #81
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Da, ali je još mijenjao ovu fizijatricu dok je bila na porodiljnom.

  32. #82
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Iz Klaićeve je otišao dr. Žučko jer se njihova fizijatrica vratila s porodiljnog, a on ju je mijenjao. Ima li netko iskustva s njom? Vjerujem da je OK, ali dr.Ž. nam je baš bio prirastao srcu.
    Je li dr. Žutelija? O njoj sam čula pozitivno .

  33. #83
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj vesna2102 prvotno napisa
    Cure, evo pitanje i od mene.Danas sam bila na pregledu drugom kod pedijatra, i sad neznam dali da se brinem ali me malo strah. Moja Iva je stara 2 i pol mjeseca. Problem je sto ona slabo drzi glavicu kad ju se diže u sjedeći položaj, i kad leži na trbuhu slabo diže i drži glavu. I sad i onaj potez kad doktorica je kao uzme za šake i ispusti joj ručice ona kao mlitavo ih pusti. Jest da je doktorica par puta sve te vježbe uradila s njom pa je ponekad odgovorila pozitivno jednom je i glavu pridigla i jednom rukama odgovorila. Poslala nas je neuropedijatru i na uzv glave, to sve idući tjedan. Sad me zanima dali je još rano jer nema puna tri mjeseca a svagdje čitam da glavu samostalno drži s 3mj. ili je tu mozda i problem jer sam je rijetko okretala na stomak svega par puta, mozda nije dovoljno ojačala mišiće koje je trebala.
    kao da sam ja napisala
    :/
    s tim da nas na pregledu sa 2mj doktorica nije slala nikamo nego sam preporucila da ju sto cesce stavljamo na trbuh i zaigravamo tako pokusavajuci joj staviti paznju na nesto sto bi trazilo da digne glavu...ja vec 10ak dana to radim, ali ne znam da li je mojih 2-3 puta dnevno dosta. ponekaad mi ju je zao gledati kako se muci pa ju uzmem na ruke ili okrenem na ledja prije nego sto pocne plakati, ali nekad inzistiram na takvom igranju skroz dok se ne razljuti...
    eh sad, kak sam hipohondar po prirodi vec vidim kak cemo morati na vjezbe i najradje bi odmah kod neuropedijatra ili fizijatra...a s druge strane, uzasno ne volim doktore i ne bi nikome ako bas ne moram...
    sta vi mislite?

  34. #84
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    Postoji, ne brini
    Dokle god to sve radi sama, bez ikakvih asistencija, to je ok

    M. je počeo isto tako; sad ima 9 mj i hoda uz namještaj i sl., dakle sve ide svojim tokom normalno iako se jako rano posjeo, propuzao itd

    Ne brini i uživaj
    Ma to si i ja mislim....pošto sve to sama radi bez da je itko forsira, ne bih se trebala brinuti. Valjda su onda njene kosti spremne na to :/

    Hvala na utjesi! Baš to mi je trebalo!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Curke, jel' neka od vas zna kakva je situacija sa parkiranjem na Goljaku.

    Mi idemo u Klaićevu, i muku mučimo s parkiranjem.
    Rado bi mjenjala ako ima smisla...

  36. #86
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mejra je prvo puzala vojnicki (punih 8mj.), znaci nije se dizala cetveronoske odmah. Tek je poslije skuzila i sa 9 mj je puzala 'pravilno'. Ahmed, mamin motoricki genij, je sa 5mj6dana podigao se cetveronoske i u trenu poceo polako puzati. Ja i MM smo :shock: . Sa punih 6 mj je bio spidi gonzales. Iako smo mislili da ce rano prohodati 'tek' je napravio prve korake par dana prije 1og rod. Mejra isto tako 3 dana prije 1 rod.
    Dvoje djece ko naranca i jabuka...

    I jos pitanjce. Moji necaci, (nedonoscad rodeni u 32 sedmici) su super napredni. Sa 8 mj su preko 80 procentila za tezinu. Prije par dana su poceli se samostalno rolati, ledja na stomak. Nedaju znakove da ce ubrzo samostalno sjediti. H. mrzi tummy time, T. donekle tolerira. Mislim ipak im je 8,5 mj. Kao sto rekoh napredni su sa kilazom nebi li i motorika trebala napored kilazom ili to nema veze. Mozda prevaze to sto su nedonoscad.

    (bas se znam izrazit)

  37. #87
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Moj K. nikako da se digne na "sve četiri".

    S 5 mj sepočeo okretati s leđa na trbuh, mjesec dana kasnije s trbuha na leđa. I to je još uvijek njegovo jedino dostignuće - ne diže se u četveronožni i ne posjeda se sam. Ja mu po preporuci FT odižem guzu od podloge ali on tako ukruti noge da mi je to često nemoguće.

    Kako da ga privolim na to?

  38. #88
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj ivorka prvotno napisa
    Moj K. nikako da se digne na "sve četiri".

    S 5 mj sepočeo okretati s leđa na trbuh, mjesec dana kasnije s trbuha na leđa. I to je još uvijek njegovo jedino dostignuće - ne diže se u četveronožni i ne posjeda se sam. Ja mu po preporuci FT odižem guzu od podloge ali on tako ukruti noge da mi je to često nemoguće.

    Kako da ga privolim na to?
    E, isto tako nam je bilo. Njoj je sad 7 mjeseci prošlo, vježbamo na Goljaku i privatno. To krućenje nogu smo zaobilazili tako da bi je prvo pokušali posjest onako postrance, s osloncem na jednu ruku, igračka ispred nje pa rukica koja je slobodna malo istražuje, i onda bi je iz takvog sjeda malo (par sekundi) dobili u taj četveronožni i onako malo ljuljali naprijed nazad. To je bilo par sekundi uz veliki protest, pa je onda jedan dan dopustila jer je skužila da je to ljuljanje zabavno. Sad se sama digne u taj položaj, ali ako treba dohvatit neku igračku iz tog položaja opet trup zaroni i nogice se ukoče, sad na tome radimo.

  39. #89
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jel zna itko ista o studiju Aurora?

    zanima me moguscnost savjetovanja, a ne bih nekim sarlatanima
    A. je jos jako mala, ja jako oprezna, a ona u odnosu na svog starijeg brata jako spora u napretku (u potrbusnom polozaju - dizanje glave - sve ostalo super) znam,znam ne usporedjivati, svako dijete je posebno, ali stalno brinem.
    znam za dr. Sabola, ali kod njega se jako puno placa pregled, a meni je fakat potrebno savjetovanje...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Moj mali od 3.5 mjeseca kad ga oprevijam stalno bježi u stranu,tj.na bok i to uglavnom na lijevi i kao da se hoće okrenuti,uglavnom to završi kao pomicanje kazaljke na satu cijelog njegovog tijela. Na desnu stranu neće nikad,ali kad ga stavim na bok on se onda svojom snagom sam okrene dok na ovoj strani na koju stalno ide,to mu ne uspijeva :?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Okrene se s trbuha na leđa uz moju mali pomoć postavljanja na bok

  42. #92

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Pardon,sa leđa na trbuh.

  43. #93
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    zašto ga postavljaš na bok? :?
    ja bih pustila dijete da se slobodno vrti ko kazaljka na satu dok se ne nauči okretati.
    još je mali, ima vremena

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Pa da mu pomognem da se okrene,ali bit će da je to nepotrebno. hvala ti.

  45. #95
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    jel zna itko ista o studiju Aurora?

    zanima me moguscnost savjetovanja, a ne bih nekim sarlatanima
    A. je jos jako mala, ja jako oprezna, a ona u odnosu na svog starijeg brata jako spora u napretku (u potrbusnom polozaju - dizanje glave - sve ostalo super) znam,znam ne usporedjivati, svako dijete je posebno, ali stalno brinem.
    znam za dr. Sabola, ali kod njega se jako puno placa pregled, a meni je fakat potrebno savjetovanje...
    Pa čuj, pitaj ih koje je to aducirano osoblje koje provodi terapiju, gdje se educiralo i steklo iskustvo. Možda možeš saznati ime i prezime terapeuta.
    Ako te samo malo brine motorika, sigurno da bi iskusni terapeut mogao pogledati dijete i reći što misli. A pregled ne moraš platiti, možeš se naručiti na Goljak.

  46. #96
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa

    zanima me moguscnost savjetovanja,
    ovo je mjesto koje bi preporučila svima koji imaju neurorizično dijete, al i onima koji imaju ikakve sumnje, dvojbe...

    http://centar.testiranje.net/jc-kabinet-rps

    mislim da su na ovom siteu sve potrebne informacije, a o prof. Joković-Oreb imam samo riječi hvale (kao i svi roditelji koji su je posjetili a koje poznajem - ta brojka je uistinu poveća...)

  47. #97
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kopiram:
    Citiraj aprilska_mama prvotno napisa
    Prelistala samo motoriku, pa nisam naisla na ovo. Naime moj 6 mj. sin u zadnjih 10 dana lijevom rukicom mase.mlati udara. Nemogu reci da su to kontorolisani udarci. Znaci kada krene kao da mu ruka krene nekontrolisano da udara jedno 10-15 puta. I to vise puta na dan :?

    Da li ima mama koja se susretela sa ovim? Ne znam da li je razlog za brigu.
    Sa desnom rukicom ovo ne radi.
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Nisam baš skroz shvatila - ono mahanje rukicama i nogicama? I moja cura je u početku mahala jednom rukom, ali s onom koja joj je bolja, kojom rađe grabi i sl. - lijevom (inače smo vježbači). Sad maše s obje ruke. Kako to misliš - nekontrolirano?

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo i ja kopiram svoj dio:

    Nisam baš skroz shvatila - ono mahanje rukicama i nogicama? I moja cura je u početku mahala jednom rukom, ali s onom koja joj je bolja, kojom rađe grabi i sl. - lijevom (inače smo vježbači). Sad maše s obje ruke. Kako to misliš - nekontrolirano?

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    aprilska mama, L. je znala dok bi lezala na ledjma na babygymu lupati rukama i nogama o pod- nekontrolirano. ako je to "nekontrolrano" 10 puta u 5 sekundi, npr.
    cesto bi to radila jer bi proizvela zvuk.
    ti joj jedino mozes stimulirati i drugu rukicu i poticati je da radi i sa njom.

  50. #100
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    dali je normalno da dijete ne koristi palac dok hvata neku igracku,i dali se to razvija sa pinceta hvatom.....naime,moja curica kojoj je 7mj.kad hoce dohvatiti neki predmet ne koristi cijeli dlan da uzme igracku nego samo hvata prsticima...kao,oni su duzi pa cu prije dosegnut....to se ne dogada stalno nego povremeno...inace,bili smo kod fizijatra zbog tog palca koji jos uvijek malo zeza,mada ona kaze da neki pedijatri toleriraju i do god.dana...sa sinom nisam nikada vjezbala pa je bilo sve u redu.....

    malo sam se raspisala...

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •