Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 109

Tema: vracena 3 embrija , javite se .....

  1. #1
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno vracena 3 embrija , javite se .....

    pozzz cure, meni su vracena 3 embrija, sretna sam sto sam uopce imala sto vratiti ali me sad strah sto ako se prime sva 3.....dr. su to odlucili....javite se kojoj su vracena 3 embrija plizz pa da vidimo koliko se primilo i kakvi su bili .....

  2. #2
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Joj crvenkapice, mogu zamislit kako ti je. Hvala ministre, hvala još jednom!
    Jesu li ti što spominjali kvalitetu embrija? I o tome ovisi mogućnost višeplodnih trudnoća.

  3. #3
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a embriji su odlicni sva tri su 8 stanicna....znaci jako dobri...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Evo,i nama vraćena tri embrija.1. IVF,čekamo do 23.06.kad bi trebali saznati ima li uspjeha...Pozdrav!

  5. #5
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    meni su vracena sva 3 - nemam pojma kakvi su bili jer nisam razgovarala s biologicom. rezultat je ogromna beta koja i odgovara trojkama (cak mi je dr rekao da ih je sigurno ko u prici), blizanacka trudnoca i na kraju samo 1 plod. inace, kod nas je prvenstveno mehanicki problem (nemam jajovode) pa je moguce da su sva 3 bila ok.

    i ja sam se bojala trojki - znam kako ti je... sad se pak bojim za ovu jednu bebu... draga moja, tu ti nikad kraja strahovima...

    moj savjet ti je da se opustis koliko god mozes (znam da je tesko) i ne istrazujes previse jer ces izludit samu sebe (govorim iz iskustva). nemoj o tome razmisljati dok ne dodje vrijeme. jako je tesko, ali vjeruj mi da je tako najbolje - ja sam se ziva pojela...

    sretno!!!

  6. #6
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jesi tri dobrovoljno pristala na 3 da vrate?
    i ne kuzim ovo " je prvenstveno mehanicki problem (nemam jajovode) pa je moguce da su sva 3 bila ok." mislis da su primili pa da je otisao plod ili?

  7. #7
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    crvenkapice - ja nemam jajovode i zato ne mogu prirodno zatrudniti. mm-ov spermiogram je savrsen, imam 27 godina i pretpostavljam da mi jajne stanice nisu lose kvalitete tako da imam razloga vjerovati da su sva 3 embrija bila ok (mada ne mogu 100% tvrditi jer nisam razgovarala s biologom).

    dobrovoljo sam pristala da sve 3 oplode na savjet dr-a, a posto su se sve 3 i uspjele oploditi, sve su se morale i vratiti... pocelo je kao blizanacka trudnoca, ali jedna je GV od starta bila nedovoljno razvijena i nije imala realne sanse. ta GV je jos uvijek tu i jako je mala, a pored nje je druga s plodom od sada 15mm

  8. #8
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ne kuzim kako ne odlucujete koliko ce vam vratiti. radi se o vasem tijelu. znam da je to crvenkapici 1. ivf, da je bila zbunjena, prepadnuta, ali svejedno se trebate boriti za sebe.
    a ovo je jos jedan od milinovicevih apsurda. nadam se da karma postoji i da mu se sve ovo lipo slaze u ladicu vraćanja...

  9. #9
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    pinky, mozes samo unaprijed odluciti da ne zelis transfer 3 embrija, ali onda ne oplodjuju 3 stanice, a tu opet postoji rizik da se 1 ili 2 nece oploditi. koliko se oplodi, toliko se mora i vratiti... ma banana... nas ministar ide iz jednog kretenizma u drugi.

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    pinky, mozes samo unaprijed odluciti da ne zelis transfer 3 embrija, ali onda ne oplodjuju 3 stanice, a tu opet postoji rizik da se 1 ili 2 nece oploditi. koliko se oplodi, toliko se mora i vratiti... ma banana... nas ministar ide iz jednog kretenizma u drugi.

    to potpisujes? sto tocno pise na papiru?

    sto bi se dogodilo da kad dodjes na transfer inzistiras da vrate samo 1 ili 2?
    sva tri bi bacili?

  11. #11
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Kako to meni zvuči nebulozno..Eto molim vas od tri mi oplodite jednog..i on uzme jednog i ne oplodi se ili se prestane razvijati...i što onda..idemo brzo odmrznuti još jednu jajnu stanicu...sada ćemo mi nju nabrzaka u mikrovalnu pa šta bude..pa sramota...nemam riječi..svašta!

    ili ovako riskirati da ti vrate sva tri pa da imaš problema..pa zar nema u zakonu da ne smiju više od dva vratiti??..ne kužim..kretenizam
    Posljednje uređivanje od pčelica2009 : 11.06.2010. at 07:57 Razlog: poživčanila

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar nema u zakonu da ne smiju više od dva vratiti??..ne kužim..kretenizam
    nema
    ja znam da ovako kako crrvenkapica pise izgleda u praksi mjesecima, ali me zanima jel bilo slucaja kad je neka zena, nakon dane suglasnosti za oplodnju sve tri js, prije transfera rekla da ona ne zeli i povlaci suglasnost da joj i sva tri vrate
    ako ne kao ozbiljnu namjeru, bar kao provokaciju?

  13. #13
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ponovo pisem.....na punkciji dr. kaze imate 5 js lijepih....3 cemo oploditi ...ja reko hocemo morat sve tri vratiti ....to cemo vidjeti na transferu....dobro....sta sam mogla reci....dođem na transfer nitko nista ne pita vrate mi 3 i kazu tri odlicna embrija su vracena ....ja isprepadana pitam pa sta ako budu trojceki....nece ,male su sanse......eto...

  14. #14
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ivarice, ne znam tocno sto je na papiru, ali potpisujes da dajes suglasnost da se oplode 3 i sve 3 vrate ako je oplodnja uspjesna.
    vec je bilo govora o tome i ne znam zasto se ljudi jos uvijek tomu cude...

    debelo sam razmisljala o tome i odlucila dati priliku svim js kojima mogu jer je prvi postupak s 1js bio neuspjesan. inace, imala sam vise od 3js i ostale su izgleda zavrsile u smecu. ma fuj sve skupa! muka mi je od ovog zla na vlasti, od svega sto nam rade i na sto prisiljavaju i nas i nase lijecnike! znam da su mnogi i na njih trenutno nabruseni, ali moje je misljenje da su prisiljeni na prihvacanje i nemogucih uvjeta bas kao i mi sami. malo OT, al budimo realni (kako bi Kazo rekao) - koliko je nas spremno javno istupiti?!

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    ivarice, ne znam tocno sto je na papiru, ali potpisujes da dajes suglasnost da se oplode 3 i sve 3 vrate ako je oplodnja uspjesna.
    vec je bilo govora o tome i ne znam zasto se ljudi jos uvijek tomu cude...
    ne cudim se nego trazim priliku za tuzbu
    ali ostaje ovo sto kazes, ko je spreman na to, tuziti kliniku i lijecnike koji su ucijenjeni jednako ko vi?
    Posljednje uređivanje od ivarica : 11.06.2010. at 09:57

  16. #16
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja na papirima sto sam potpisivala sam procitala samo to dali dozvoljavam zamrzavanje js - a nije pisalo da se ja slazem da mi oplode 3 js....ali dobro bilo pa proslo ......

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ja na papirima sto sam potpisivala sam procitala samo to dali dozvoljavam zamrzavanje js - a nije pisalo da se ja slazem da mi oplode 3 js....ali dobro bilo pa proslo ......

    moze neka od vas sljedeci put traziti kopiju izjave?

    ne samo da prepise sto pise tamo, nego da ima kopiju izjave?

  18. #18
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Kad ovo čitam uvijek me hvata neka panika da se višak js koje kao završe u smeću možda iskoriste i za nešto drugo (ili bolje rečeno nekog drugog)...pacijenticama bi bolnice trebale davati izjave koliki je broj js uništen i to lijepo potpisano, jer ovako nitko ništa ne zna. Npr. frka, ti si mlada, imaš odlične js koje su dobar materijal...uf ježim se od same pomisli...

  19. #19
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ivarice, nisam mislila da se ti cudis - znam da si ti jako dobro u sve upucena. ali masa ljudi se i dalje sokira kad im to kazem.
    idem krajem mjeseca na pregled pa cu probati doci do te izjave...

  20. #20
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ma Marnie, sve da i ima takav papir o uništenim jajnim stanicama, kako ti možeš znati da će to biti upravo tako? Na kraju priče sve se svede na neko povjerenje, a bome uz sve ministrove izjave, teško ga je imati. Sjetimo se samo, u vrijeme kada je pokušavao progurati zakon, koje je sve zemlje nabrajao da je dozvoljena oplodnja samo 3 stanice..I na kraju - pojeo vuk magare.

  21. #21
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ovo čitam uvijek me hvata neka panika da se višak js koje kao završe u smeću možda iskoriste i za nešto drugo (ili bolje rečeno nekog drugog)...pacijenticama bi bolnice trebale davati izjave koliki je broj js uništen i to lijepo potpisano, jer ovako nitko ništa ne zna. Npr. frka, ti si mlada, imaš odlične js koje su dobar materijal...uf ježim se od same pomisli...
    marnie, nekak ne vjerujem u to - imam full povjerenje u svog dr-a i cijelu ekipu i stvarno sam 100% uvjerena da kod njih nema manipulacija nikakve vrste. za druge to ne mogu tvrditi...
    sto se´mojih js tice - stvarno ne mogu tvrditi kakve su - to su samo moje pretpostavke...

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zene, treba sve od njih traziti napismeno
    i svoju kopiju
    od danas pa nadalje

    treba pismenim putem traziti da ti napisu koliko je aspirirano jajnih stanica i koliko ih je zamrznuto, koliko baceno
    trebamo napraviti predlozak tog zahtjeva

    treba traziti svoju kopiju izjave o oplodnji js i obavezi kasnijeg transfera svih embrija

    ja imam iskustvo, nedavno, u jednoj bolnici kad nisam nesto mogla dobiti sve do onog trena kad sam rekla da trazim to napismeno, s potpisom lijecnice, ko i razlog odbijanja
    nakon 10 minuta sam dobila sto sam trazila (a na sto sam po pravilima bolnice i imala pravo)

  23. #23
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    imas apsolutno pravo - tako bi sve i trebalo funkcionirati! ali tamo nakon punkcije, sav izbezumljen i smusen ni ne razmisljas o kojekakvim papirima i dokumentima. samo jedva cekas da dodjes doma. mislim da mi je ta izjava u kartonu - bas cu procackat drugi put.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Iskreno malo sam iznenađena jer ja sam isto na SD, kad je bila punkcija dr. me pitao da li želim da se oplode 2 ili 3, pristala sam na 3 i objasnio mi je da ak se sve razviju da će mi vratit sva 3, vraćena su isto kao i tebi 3 osmostanična, jedan malo slabije kvalitete, dva super, i eto kao što se vidi u potpisu primio se jedan! Iskreno iako mi je dijagnoza neprohodan jajovod, ostalo ok, bilo me je strah kako će se razvijat stanice i odlučila sam se na sve tri!!

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    imas apsolutno pravo - tako bi sve i trebalo funkcionirati! ali tamo nakon punkcije, sav izbezumljen i smusen ni ne razmisljas o kojekakvim papirima i dokumentima. samo jedva cekas da dodjes doma. mislim da mi je ta izjava u kartonu - bas cu procackat drugi put.
    skroz razumijem
    tu bi trebao pomoci partner
    njih ionako vise dozivljavaju

  26. #26
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Možda bi naši trebali kao dr. u Mariboru.Nakon transfera sam kući dobila pismo sa pečatom klinike i potpisom dr.V. u kojem piše:stimulacija ovulacije:broj injekcija,datum punkcije,koji dr.je izvodio,koliko j.s.su dobili,zatim koliko se oplodilo i koliko je zamrznuto.Točan datum transfera,koji dr.je izvodio,koliko je zametaka ubacio i daljnja terapija.Mislim da bi i naši trebali tako napismeno dati

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi naši trebali kao dr. u Mariboru.Nakon transfera sam kući dobila pismo sa pečatom klinike i potpisom dr.V. u kojem piše:stimulacija ovulacije:broj injekcija,datum punkcije,koji dr.je izvodio,koliko j.s.su dobili,zatim koliko se oplodilo i koliko je zamrznuto.Točan datum transfera,koji dr.je izvodio,koliko je zametaka ubacio i daljnja terapija.Mislim da bi i naši trebali tako napismeno dati

    i ja mislim da bi trebali
    ali u zivotu nije tako
    ja sam rodila prije skoro 11 godina, jos uvijek nisam dobila otpusno pismo iz petrove bolnice!!!!!

    zato ih treba traziti, napismeno

  28. #28
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Naravno da bi trebali, ali rijetko koji dr. se toga drži. Koma mi je kada mi u povijest bolesti uopće ništa ne pišu, pa moram ići tražiti soc. ginekologa uputnicu za IVF/ICSI, a na temelju čega?!? Na sreću imam dobrog ginića, pa mi da uputnicu, ali bi me isto tako lako mogao i odbiti budući da nemam od specijaliste ništa napisano...
    ivarice, slažem se da moramo složiti neku šprancu zahtjeva za izdavanja izjava takvog tipa.
    I ja sam u MB dobila papir na kojem je sve lijepo pisalo, a i tijekom stimulacije i folikulometrije sam dobila papire na kojima se vidi koji postupak će se obaviti i s kojima, recimo da je tako kod nas, možeš otići po uputnicu.

  29. #29
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    znaci ines i tebi su vraceni 3 i primio se jedan ?

  30. #30
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi naši trebali kao dr. u Mariboru.Nakon transfera sam kući dobila pismo sa pečatom klinike i potpisom dr.V. u kojem piše:stimulacija ovulacije:broj injekcija,datum punkcije,koji dr.je izvodio,koliko j.s.su dobili,zatim koliko se oplodilo i koliko je zamrznuto.Točan datum transfera,koji dr.je izvodio,koliko je zametaka ubacio i daljnja terapija.Mislim da bi i naši trebali tako napismeno dati
    Baš bi ovako trebalo biti.... na kraju krajeva mi smo morali skupljati raznoraznu dokumentaciju kako bi ušli u postupak pa bi logično bilo da i oni nama dostave dokumentaciju u kojoj piše sve ovo gore navedeno. Sramota je da u nekim klinikama žene ni ne znaju kakvi su im embriji vraćeni.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Joj cure znam da sam malo off top. ali jednostavno se moram uključiti. Meni je vas tako žao kad čitam o svim nebulozama koje ovdje prolazite zbog tog glupog milinovića (znam da je prestrogo ali drugo nije ni zaslužio). Došlo se do toga da se ja doživljavam kao SRETNICA jer moram u inozemstvo po svoje dijete (donacija sjemena). Istina,puno više košta ali je nemjerljivo u odnosu na moje zdravlje,pristup i općenito cijeli postupak. Znam da nije nikakva paralela za povući ali meni je recimo biolog u Pragu isto predložio vraćanje 3 embrija ali je dr. L. sama rekla kako to po njoj ne bi bilo pametno ali da ja ipak sama odlučim. Znam da je tamo totalno drugačija situacija jer postoji zamrzavanje zametaka i sl ali tako bi jedan postupak i trebao izgledati a ne da te samo rješavaju kao da si na traci.

    Uglavom, htjela sam svima zaželiti sreću i ako ikako možete-put u inozemstvo!
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 11.06.2010. at 14:00

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nasla sam na stranicama nn pravilnik o davanju i povlacenju pristanka

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2822.html

    MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI
    2822
    Na temelju članka 9. stavka 1. i 4. Zakona o medicinskoj oplodnji (»Narodne novine«, br. 88/09) na prijedlog Nacionalnog povjerenstva za medicinsku oplodnju ministar zdravstva i socijalne skrbi donosi
    PRAVILNIK
    O NAČINU DAVANJA PRISTANKA BRAČNIH, ODNOSNO IZVANBRAČNIH DRUGOVA ZA PROVOĐENJE POSTUPAKA MEDICINSKE OPLODNJE
    Članak 1.
    Ovim Pravilnikom utvrđuje se način davanja pristanka bračnih, odnosno izvanbračnih drugova za provođenje postupaka medicinske oplodnje te obrazac izjave o povlačenju pristanka.
    Članak 2.
    Pristanak iz članka 1. ovoga Pravilnika daje se na obrascu pristanka koji se nalazi u Prilogu I. ovoga Pravilnika i čini njegov sastavni dio.
    Članak 3.
    Izjava o povlačenju pristanka iz članka 1. ovoga Pravilnika daje se na obrascu koji se nalazi u Prilogu II. ovoga Pravilnika i čini njegov sastavni dio.
    Članak 4.
    Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
    Klasa: 023-03/09-01/188
    Urbroj: 534-07-07-1
    Zagreb, 10. rujna 2009.
    Ministar
    mr. Darko Milinović, dr. med., v. r.
    PRILOG I.
    OBRAZAC PRISTANKA BRAČNIH, ODNOSNO IZVANBRAČNIH DRUGOVA ZA PROVOĐENJE POSTUPKA MEDICINSKE OPLODNJE
    Izjavljujemo da slobodnom voljom, utemeljenoj na potpunoj obavijesti o pojedinostima postupka, izgledima za uspjeh te mogućim posljedicama i opasnostima postupka pristajemo na postupak medicinske oplodnje:
    __________________________________________________ .
    (navesti vrstu postupka medicinske oplodnje i podrijetlo spolnih stanica)
    Izjavljujemo da smo obaviješteni i o mogućim oblicima prirodnog planiranja obitelji, o mogućnostima liječenja neplodnosti te o drugim načinima ostvarenja roditeljstva.
    Zdravstvena ustanova:
    Ustrojstvena jedinica:
    Mjesto i datum:
    Ime i prezime bračnih/izvanbračnih drugova:
    OIB bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis i faksimil odgovornog liječnika koji je obavio razgovor i pečat zdravstvene ustanove:
    PRILOG II.
    OBRAZAC POVLAČENJA PRISTANKA BRAČNIH, ODNOSNO IZVANBRAČNIH DRUGOVA ZA PROVOĐENJE POSTUPKA MEDICINSKE OPLODNJE
    Izjavljujem da slobodnom voljom povlačim svoj pristanak za provođenje postupka medicinske oplodnje
    koji sam dao/dala (navesti datum)
    Zdravstvena ustanova:
    Mjesto i datum:
    Ime i prezime bračnih/izvanbračnih drugova:
    OIB bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis i faksimil odgovornog liječnika i pečat zdravstvene ustanove:

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i ovaj drugi
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2819.html

    i ostali su u nn 110/09

    MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI
    2819
    Na temelju članka 26. stavka 1. Zakona o medicinskoj oplodnji (»Narodne novine«, br. 88/09) na prijedlog Nacionalnog povjerenstva za medicinsku oplodnju ministar zdravstva i socijalne skrbi donosi
    PRAVILNIK
    O NAČINU DAVANJA PRISTANKA ZA UZIMANJE, ČUVANJE I POHRANJIVANJE SJEMENIH STANICA I JAJNIH STANICA
    Članak 1.
    Ovim Pravilnikom utvrđuje se način davanja pristanka za uzimanje, čuvanje i pohranjivanje sjemenih stanica i jajnih stanica za postupke medicinske oplodnje.
    Članak 2.
    Pristanak iz članka 1. ovoga Pravilnika daje se na obrascu pristanka koji se nalazi u Prilogu ovoga Pravilnika i čini njegov sastavni dio.
    Članak 3.
    Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
    Klasa: 023-03/09-01/190
    Urbroj: 534-07-09-1
    Zagreb, 10. rujna 2009.
    Ministar
    mr. Darko Milinović, dr. med., v. r.
    PRILOG
    OBRAZAC PRISTANKA
    ZA UZIMANJE, ČUVANJE I POHRANJIVANJE SJEMENIH STANICA I JAJNIH STANICA
    Izjavljujem da slobodnom voljom, utemeljenoj na potpunoj obavijesti o prirodi, svrsi, tijeku i pojedinostima postupka, dajem pristanak za uzimanje, čuvanje i pohranjivanje spolnih stanica.
    Zdravstvena ustanova:
    Ustrojstvena jedinica:
    Mjesto i datum:
    Ime, prezime i OIB osobe:
    Potpis osobe:
    Potpis i faksimil odgovornog liječnika koji je obavio razgovor i pečat zdravstvene ustanove:

  34. #34
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    moze neka od vas sljedeci put traziti kopiju izjave?
    ne samo da prepise sto pise tamo, nego da ima kopiju izjave?
    ja tj mi smo u Rijeci ovaj mjesec potpisali samo:
    - Pristanak bračnih, odnosno izvanbračnih drugova za provođenje postupka medicinske oplodnje
    - Pristanak za uzimanje, čuvanje i pohranjivanje sjemenih stanica ili jajnih stanica

    ima oba obrsca skenirana ako treba

  35. #35
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i mi smo to potpisali na pravnom savjetovanju i to mi je sigurno u kartonu. a pristanak na oplodnju 3 js sam potpisala nakon punkcije.

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    i mi smo to potpisali na pravnom savjetovanju i to mi je sigurno u kartonu. a pristanak na oplodnju 3 js sam potpisala nakon punkcije.

    sori sto gnjavim ali sto si potpisala, samo oplodnju 3js ili na toj istoj crti pise oplodnja 3js i vracanje svih embrija?

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    znaci ines i tebi su vraceni 3 i primio se jedan ?
    Tako je draga, od početka je bio jedan a evo nas u 16 tt, rekao dr. na prvom uzv jedan al vrijedan!

  38. #38
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Ako postoji mogućnost povlačenja pristanka na transfer ( jer je valjda zakonodavcu manje zlo baciti embrije nego ih zamrznuti ), znači da apsolutno postoji pravo svake žene da odbije transfer 3 embrija ako postoje indikacije da bi transfer takva 3 embrija ( odlične kvalitete npr) bio za nju veliki zdravstveni rizik. Žena ima pravo zatražiti transfer 2 ili 1 embrija!

    pino je već o tome negdje pisala, vezano za zakon

  39. #39
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    o boze hvala ti sto sam low responder i sto reagiram hdzovski sa 2 js i sto nemam ovakvih dilema. amen.
    jadni ti smo....

  40. #40
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nene, to se moglokratko vrijeme, ali onda su "stisnuli" dr-e i sto se toga tice.
    Posljednje uređivanje od frka : 11.06.2010. at 15:25

  41. #41
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    samo potpisivanje koliko js (od max 3) želimo dati na oplodnju je ok ali smatram da klinike koje smatraju da onda to znači da se u slučaju svih oplođenih onda sve moraju i vratiti krše zakon.
    Sreća moja da to u Rijeci nije takav slučaj.

  42. #42
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    pa da..nema veze rizik u višeplodnim trudnoćama, samo nek se pumpa statistika..

  43. #43
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Tia, da je tome tako, koji bi točno smisao bio u potpisivanju broj stanica koje želiš da ti se oplode? Mislim, više od 3 ti ionako ne smiju oploditi..

  44. #44
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako postoji mogućnost povlačenja pristanka na transfer ( jer je valjda zakonodavcu manje zlo baciti embrije nego ih zamrznuti ), znači da apsolutno postoji pravo svake žene da odbije transfer 3 embrija ako postoje indikacije da bi transfer takva 3 embrija ( odlične kvalitete npr) bio za nju veliki zdravstveni rizik. Žena ima pravo zatražiti transfer 2 ili 1 embrija!

    pino je već o tome negdje pisala, vezano za zakon
    Eto rupe u zakonu po kojoj bi se ipak mogli zamrznuti zametci.Ako su sva 3 oplođena,odbijaš da ti vrate tri ako to spada u potencijalnu opasnost za zdravlje i ovo ostalo bi morali zamrznuti.Mislim da bi to trebali malo pročačkati po zakonu

  45. #45
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    tia, jucer sam ti pokusala objasniti da oni koji ne postuju da se sve oplodjene js vrate (dakle max 3) krse zakon, a ne obratno! i to da se sve oplodjene moraju vratiti ne smatraju klinike nego MINISTAR i njegovi suradnici! dakle klinike koje to rade samo postuju zakon, a ne krse ga! 100% provjereno!
    Posljednje uređivanje od frka : 11.06.2010. at 15:41

  46. #46
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    samo pretpostavljam da se neki prave blesavi pa to ne provode, ali zakonski bi morali! sumnjam da ima previse provjera.

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto rupe u zakonu po kojoj bi se ipak mogli zamrznuti zametci.Ako su sva 3 oplođena,odbijaš da ti vrate tri ako to spada u potencijalnu opasnost za zdravlje i ovo ostalo bi morali zamrznuti.Mislim da bi to trebali malo pročačkati po zakonu
    nazalost, mislim da ih ne bi morali zamrznuti nego bi ih bacili
    ako povlacis pristanak, ti ides doma, oni ti ne rade nista i bacaju zametke

    ako zamrzavaju zametke, zbog gripe, hiperstimulacije ili otkrivenog tumora izmedju punkcije i transfera (autor ove kombinacije je biserko milinovic) onda ti opet odmrzavaju SVA TRI i transferiraju SVA tri

    iskreno sumnjam da ce se ijedna normalna zena zbog rusenja zakona u takav sport uvaliti pa moraju prihvacati ucjenu
    tako da i dalje samo ONI imaju pravo unistavati zametke (vidite slajd s plitvica s brojem zametaka koji su propali)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Tia prvotno napisa Vidi poruku
    samo potpisivanje koliko js (od max 3) želimo dati na oplodnju je ok ali smatram da klinike koje smatraju da onda to znači da se u slučaju svih oplođenih onda sve moraju i vratiti krše zakon.
    Sreća moja da to u Rijeci nije takav slučaj.
    Tia moram se sloziti s frkom i reci da ce prije biti obrnuto, jer onda cijeli zakon i sva ogranicenja nebi imali nikakvog smisla, obzirom da su doneseni s ciljem da se zametci ne unistavaju. Zakonodavac smatra da zamrzavanje unistava zametke, zato je zamrzavanje zametaka i zabranjeno. Prema tome, ako se oplode 3 jajne stanice, sva tri zametka bi se morala i vratiti...
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 11.06.2010. at 15:50

  49. #49
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Kakve veze ima gripa? Samo se trebaš dobro oznojiti u sauni i eto te ko nova!

  50. #50
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve veze ima gripa? Samo se trebaš dobro oznojiti u sauni i eto te ko nova!
    ima da oma od onih 40milijuna kupe saune za svih 12 centara

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •