Citiraj ivy prvotno napisa
Ili nedavno čitam malome priču u kojoj se spominje žirafa Toni, a na slici taj isti Toni ima suknjicu


Ili priča ide kako mali pingvinić bježi od kuće, ali je vani zima i ponio je kapu i rukavice, a na slici gologlav
Slikovnicu o kojoj pričaš sam svojedobno protjerala iz upotrebe jer je bila toliko nebulozna i loša (počevši od loše formulirane radnje, bez fabule, bez ikakvog zapleta, do groznih rečenica). A što ćeš, kupila sam je kad sam bila mlada i neiskusna majka bez ikakvog poznavanja dječje literature

Onda, drugi, iako ne tako blistav primjer, su slikovnice o Bobu graditelju. Na stranu crtić koji je super, ali za te slikovnice točno se vidi da su doslovno prepričavanje crtića, razvučene su, nisu fokusirane na radnju, rečenice su nezgrapne, ukratko - srednja žalost.

O jezičnim greškama u slikovnicama ne bih ovaj put, osim da me izbezumljuje činjenica da ih većina ne razlikuje kći i kćer, gdje i kamo i druge izraze koji spadaju u osnove hrvatskog jezika

Ali ipak smo imali sreće - na polarne žirafe još nismo naišli (iako, mislim da bi se Andreju to svidjelo, po cijeli dan izmišlja nove životinjske vrste).