Citiraj Mama Dada prvotno napisa
Protiv bolova Dalsy - ibuprofen sirup - na preporuku pedijatra, rekla mi je da je Lupocet "pišvasser".
Složila bih se s ovim, moja mala je nešto jela i pila samo poslije ibuprofena. Ali, poslije sam čitala nešto što je (mislim) Nataša30 pisala kako je prošla operacija nekog od njene djece u Kanadi, i da sam ostala paf kad sam vidjela kolike se doze paracetamola tamo propisuju, nekoliko puta veće nego kod nas (doduše, koliko se sjećam, tamo ne vole davati ibuprofen). Naši lječnici se valjda ustežu propisati doze veće od onih preporučenih za taj lijek, a operacija mandula je operacija, bolovi su jaki kod neke djece, pa da ti bar netko hoće reći 'ako ju toliko boli pa DAJTE JOJ 2 PUNE ŽLIČICE Lupoceta, neće joj biti ništa ako dva dana bude pila nešto veću dozu', nego ne, oni šute, ti se ne usudiš nešto napraviti na svoju ruku, a dijete se muči. Ne preporučam nikome da uzima lijek preko preporučene doze, ali kažem da je meni žao što to nisam napravila i što sam si dijete dovela u situaciju da je skoro dehidrirala jer ju je bilo strah piti od bolova, a sve bi bilo lakše s još tih dodatnih pola žličice.