Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Naknada za naočale od Hzzo-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    11

    Početno Naknada za naočale od Hzzo-a

    Malička od 3 godine je dobila naočale, nema dioptrije, stakla su samo sa prizmom. Naravno stakla moraju biti plastična a optičarka mi nije znala reći jel nadoknađuje Hzzo dio troškova. Jel netko zna jel pokrivaju i koliko otprilike?

  2. #2
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    toliko da ti se najvjerojatnije niti ne isplati ići potvrđivati to ako ti baš nije usput (meni je za dioptrijske cifra bila oko 70 kuna)

  3. #3
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    toliko da ti se najvjerojatnije niti ne isplati ići potvrđivati to ako ti baš nije usput (meni je za dioptrijske cifra bila oko 70 kuna)

    otprilike je i nama bila takva cifra . Ako ti nije pod nosom i ako nemaš vremena čekati mislim da ti se i ne isplati pretjerano :/ .

  4. #4
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    mislim da je oko 85 kuna bilo zadnji put za stribija.

    ali......

    razlika je od optičara do optičara.

    jedan me tražio cijenu okvira plus nekih 200kn stakla i rad.

    a kod drugog sam platila samo okvire.

    nemam pojma u čemu je fora. stakla su ista - plastična, bijela, bez premaza. isplati se malo raspitat po optikama.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    cijena od HZZO je po grupama, tak da za ovo dobiješ do 100 kn, kod izrade biraš okvir, moežeš stakla koja su naša ili vanjska, (ovisbo o firmi) i od sve iznosa ti odbiju što dobiješ na Hzzo, moja preporuka je da ti napišu R1 u optičkoj radnji koji možeš iskoristiti za povrat poreza.

    Ak ti nije daleko optika u Dubravi, kod okretišta tramvaja je OK, to je tamo između okretišta i Konjšćinske.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Nama cifra u nekoliko godina varira između 230 i nešto kn i 85 kn koliko smo dobili zadnji puta. U tu cifru su uključeni najgori mogući okviri i najobičnija stakla. Ako želiš išta bolje doplata je velika. Zadnji puta naočale su nas koštale cca 1400 kn ( s tim da nismo kupili preskupi okvir niti najbolja stakla). Prestrašno!! I tako svake godine...

  7. #7
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    moj mali ima dioptriju -9 (srećom samo na jedno oko), kupujem okvir koji je malo bolje kvalitete (oko 500 kn iako ih ima i skupljih), te dok platim to staklo dođe suma preko 1000 kn. Od HZZO-a dobijem samo 100-tinjak kuna. ALi, bila sam baš ljuta na njih i rekoh, bolje za te pare počastit djecu s pizzom, nego ostavit državi

  8. #8
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Kako ide procedura s traženjem naknade od HZZO-a? Nisam to već godinama radila, pa se stvarno ne sjećam. Jel mogu otići kod privatnika koji će mi i napraviti i pregled i kod njega naručiti naočale, pa onda s nekim njegovim papirima na HZZO da mi vrate pare ili kak?
    Posljednje uređivanje od Ripcord : 27.02.2013. at 09:27

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam da li ti privatnik može napisati doznaku (tj. može ako ima ugovor sa HZZO-om). Neće ti HZZO vratiti novac, nego najprije moraš dobiti doznaku koju onda moraš odnijeti na odobrenje. HZZO ti odobri jako malu cifru za naočale, niti 100 kn, ostalo plaćaš sama.

  10. #10
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li ti privatnik može napisati doznaku (tj. može ako ima ugovor sa HZZO-om). Neće ti HZZO vratiti novac, nego najprije moraš dobiti doznaku koju onda moraš odnijeti na odobrenje. HZZO ti odobri jako malu cifru za naočale, niti 100 kn, ostalo plaćaš sama.
    Uspjela sam ih dobit na telefon pa su mi rekli. Kad sam posljednji put vadila te doznake (prije 10-ak godina), dobila sam par stotina kuna jer imam jako visoku dioptriju. No čekat doznake i slično ne mogu, jer mi naočale trebaju pod hitno, tako da se mogu pozdravit s hzzo-om i njihovom pomoći

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mimi5 prvotno napisa Vidi poruku
    Malička od 3 godine je dobila naočale, nema dioptrije, stakla su samo sa prizmom. Naravno stakla moraju biti plastična a optičarka mi nije znala reći jel nadoknađuje Hzzo dio troškova. Jel netko zna jel pokrivaju i koliko otprilike?
    Oko 70 kn (prije manje od godinu dana).

    Ja već godinama ni ne pokušavam nadoknaditi tu lovu jer više vremena i živaca izgubim čekajući na hzzo nego što dobijem. Na cijenu naočala za mog starijeg od oko 1500 kn, to je zanemarivo. Mlađi ima nešto jeftinije, ali ne puno.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sorry, krivo sam citirala gornju poruku, ali nema veze.

    Meni je ta nadoknada od hzzo u rangu 1% cijene mojih sadašnjih naočala (tri zone + cilindrična stakla). Budući da svi četvoro u obitelji imamo naočale, i to ne bilokakve nego relativno komplicirana stakla, samo za to imam Diners plus, pa ih otplaćujem godinu dana.

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Čak možda i manje od 70 kn. meni je HZZo usput opa sam išla potvrditi - za svoje prve naočale
    Cifra je koju daju je više nego žalosna

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to je zapravo cijena najjeftinijeg okvira i stakala
    pa tko to hoće može dobit očale besplatno
    a tko hoće neš bolje mora doplatiti iznad tih cca 70 k

  15. #15
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Oko 70 kn (prije manje od godinu dana).
    mislim da smo mi u 8 mj prošle godine za dječje dobili cca 130kn, a prije toga u proljeće je bilo 80kn

  16. #16
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma meni bio skuplji benzin do kloviceve i natrag!
    Kupili kod Kobacica kod okretista u dubravi i jaaaako zadovoljni!
    Stakla s premazom oko 250kn i super okvir od raybana za 700 kn!
    Okvir je pod dozivotnim besplatnim servisom, tako da smo mjenjali serafice nekoliko puta besplatno!

    Ja isto tamo nadem super okvira za sebe do 500 kn!

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    otac od tog tvog kobačića je bil moj šef dok sam išla u školu, iakosmo na drugim krajevima svijeta još uvijek radim naočale kod njih.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ma meni bio skuplji benzin do kloviceve i natrag!
    Kupili kod Kobacica kod okretista u dubravi i jaaaako zadovoljni!
    Stakla s premazom oko 250kn i super okvir od raybana za 700 kn!
    Okvir je pod dozivotnim besplatnim servisom, tako da smo mjenjali serafice nekoliko puta besplatno!

    Ja isto tamo nadem super okvira za sebe do 500 kn!
    To vjerujem, ima jeftinijih okvira koji su sasvim dobri. Nas muče skupa stakla...

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja inače uvijek potvrdim i doznaku moja dođe cca 200 kn (doznaka imam jaaako specijalna stakla), a od klinca oko 130 kn

  20. #20
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi na sreću nemamo , imamo običnu + malu diptriju.
    Ja sam jako zadovoljna s njima, imaju vrlo realne cijene i jaaako su ljubazni, mlada obitelj i baš mi je ugodno kupoveti tamo!
    Na žalost male su cifre od HZZO-a !

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mojem se svake godine dioptrija poceva za 05, a doktorica kaze da doznake ni ne nosimo jer hzzo ne priznaje ako je tako mali rast dioptrije? jwl to istina?
    ja naravno nisam odnijela ali mi je to nekako sumnjiva info

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam točno, mislim da odraslima ide svakih 5 godina, ili 3, za djecu ne znam, nemam nikog tko tako često mijenja dioptriju

  23. #23
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Mi svake godine dobijemo nova stakalca,zapravo sada imamo vec godinu i pol ali mojom krivnjom nismo isli ranije. Sada u 3 mj. Idemo i sigurno ce nam mjenjati.
    To su ciste gluposti.....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi idemo jednom godišnje na kontrolu i najčešće dobijemo i nova stakla. Klinac ima dioptriju i cilindre i doznaka mu nosi oko 70 kn. Jednom sam poslala MM da ovjeri doznaku u Jukićevoj, kad je izračunao koliko je platio parking i izgubio od radnog vremena poslao me vrit. tako da više ne idemo po njegove doznake.

    Meni se dioptrija unutar dvije godine promijenila s 0.5 na 2.0 ali nemam pravo na doznaku jer nije proteklo koliko već godina treba...

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mojem se svake godine dioptrija poceva za 05, a doktorica kaze da doznake ni ne nosimo jer hzzo ne priznaje ako je tako mali rast dioptrije? jwl to istina?
    ja naravno nisam odnijela ali mi je to nekako sumnjiva info
    naravno da nije, promjena mora bit 0.25 da bi se priznala, a ako je ista treba proći 3godine od zadnje kad si nosila u Hzzo.

    inače info kaka dobar optičar ( istina opet moj Kobačić, ali ima tih puno takvih) uzme doznaku i sam potvrdi( to smo radili i u vrijeme kad sam ja radila u toj kući pred ohoho godina). Posle samo odbije kolko je na Hzzo potvrdila.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.02.2013. at 07:20

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to je zapravo cijena najjeftinijeg okvira i stakala
    pa tko to hoće može dobit očale besplatno
    a tko hoće neš bolje mora doplatiti iznad tih cca 70 k
    stvarno nigdje, ali baš nigdje nisam vidjela okvir za 70 kn.

    znam da je moja mama uvijek uzimala okvire i stakla koja pokriva zdrastveno, ali u svojoj skromnoj potrazi za okvirima (a nije mi bilo važno kakvi su, jer mi naočale stoje doma i služe isključivo za večernje čitanje) takve nisam vidjela.

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to je zapravo cijena najjeftinijeg okvira i stakala
    pa tko to hoće može dobit očale besplatno
    a tko hoće neš bolje mora doplatiti iznad tih cca 70 k
    Moj tata napravi obavezno te jedne jeftine preko HZZO i te mu služe doma za razne radove gdje može lako oštetiti naočale i plati si skupe za posao i ostalo.
    Meni je to odlična ideja.

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    NanoiBeba, postoji taj okvir kako ne, samo nije izložen, jer stvarno bolje da je maknut od pogleda ljudi.

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Valjda mi zato nisu niti nudili.
    No na kraju sam našla neke ne preskupe okvire, tako da naočale mogu (ali ne trebam još) i pokazivati

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno da ih ima čak dva tipa za velike, jedne više kockaste, jedne ko za tetu sovu ( ak čitaš dječje knjige), i ima i dječjih u više boja

  31. #31
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Evo još jedna preporuka za Kobačića - kupljene odlične naočale i plastične stanjene leće s antirefleksom za 850kn. Za recept je priznao 140kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •