Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Stiže Sveti Nikola!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno Stiže Sveti Nikola!

    Pridajete li više pažnje naravno šta se tiče poklona, Božiću ili Sv.Nikoli.

    Mi smo dosada Božiću, ali ove godine smo joj prvi put dali da sama bira(3god.)dosada sam osluškivala njene želje.Pa ispada da će više poklona dobiti upravo za SV.Nikolu(a i ja mu se još od djetinjstva jako veselim naime tada mi je rođendan.Koliko namjeravate izdvojiti za poklone.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Po svom "opisu posla" Nikola je nosio djeci voće i orahe, pa mi nastavljamo tu tradiciju - dobije slatkiše i voće u čizmicu, a za Božić nešto više. Laura ima i 13/12 rođendan, tako sve pokušavamo raspodijeliti racionalno (ne da dobije manje, ali da shvati bit svega). Niti za Božić ne kupujemo neke bijesne poklone - nikome, ni prije, a ni sada.

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Sv. Nikola nosi slatkiše i voće pa ću mu staviti čokoladne i obične grožđice, mandarinu, jabuku, pez bombone, kinder jaje i tak nekaj... poklon maksimum maksimuma 50 kn. Jedino ću mu ove godine staviti i jednu knjigu koju sam prije kupila zato što je bolestan pa da malo čitamo nešto novo (inače je knjiga bila predodređena za božićni poklon).

  4. #4
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kod nas je običaj da sv.Nikola nosi jabuku,uz to će dobiti kinder jaje i puzzle
    sv.Lucija nosi malo više poklona pa će tu biti neki lego komplet manji
    a za božić je rekao da bi kod none pod bor skejt,doma power rangers legiće i u svoju sobu legiće

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    Kod nas je isto običaj slatkiši i neka sitnica,iako kod nje u vrtiću svi dobivaju bebe,aute... pa bi sad i ona,ali isto sam za to da se veći poklon dobije za Božić kojemu puno pridajem.Od uređenja kuće,bora,jaslica,pečenje kolača i sve to joj je več doživljaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Kod nas se Sv Nikola slavi tek nekoliko godina ,a cijeli život smo štovali sv.Lucu koja je 13.12.Za nju me drže lijepe uspomene na djetinjstvo!!!
    kako se to sve danas komercijaliziralo,ne smijemo zapustiti ni sv.Nikolu.,A imamo poklone i za Božić.
    Tako slavimo sve troje......
    cca 50kn po svakome....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Kod nas je zadnjih 5 godina Nikola pod obavezno, ne kupujemo velike darove jer mu je nekih mjesec dana prije roćkas pa onda Božić, tako da se i on prilično zasiti novih igračaka, sada su turbo aktuelni lego bionicles, ali ih ima već 6 komada, pa smišljamo nešto novo...

  8. #8
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Nomoget prvotno napisa
    Kod nas se Sv Nikola slavi tek nekoliko godina ,a cijeli život smo štovali sv.Lucu koja je 13.12. Za nju me drže lijepe uspomene na djetinjstvo!!!
    Isto tako. Nama je Sv. Luca zakon. Prije nitko nije imao pojma za Nikolu, Luca je sve ostavljala djeci ispod jastuka.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Ja sam prvi put neki dan na ovom forumu cula za Sv. Luciju

    Mi slavimo oduvijek (moje djetinjstvo) Sv.Nikolu i dobije se poklon pod Bor od Djeda Mraza na Bozic .

    Sv. nikola pokloni nesto manje, vise se dobije za Bozic.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kako je evoluirao standard, tako je evoluirao i sv. Nikola: ne mogu ja djetetu staviti u čizmicu jabuku, mandarinu i orahe... kada je toga uvijek puna kuća. K`o da meni netko stavi šnitu kruha!
    Ne`š ti poklona...

    Dobit će kazete s božićnim pjesmama (danas kupila u Algoritmu po 10 kuna) i neki slatkiš.
    I šibu!

  11. #11
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni je glupo staviti voće i slatkiše kad voće ne jede, a slatkiše ne želim da jede i kaj onda. šibu mu ne dam jer nije zaslužio
    daklem, dobiva doktorski set koji je htio a cijena opet cca 50 kuna

  12. #12
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno Re:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ja sam prvi put neki dan na ovom forumu cula za Sv. Luciju
    Mi slavimo oduvijek (moje djetinjstvo) Sv.Nikolu i dobije se poklon pod Bor od Djeda Mraza na Bozic .
    Pa nisi jedina, (nisam ni ja znala za Nikolu), mislim da je Lucija "popularna" uglavnom na jugu, dok je Nikola na sjeveru. Onda je Niko imao više sreće, pa se pročuo i "gori" i "doli"... 8)

  13. #13
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Mi za sv. Nikolu stavimo neku manju igracku, ne stavljam im samo slatkise jer ih ne volimo davati kao nagradu pa tako niti za poklon, voce jedu u ogromnim kolicinama tako da im to bas nebi bio neki "poklon". Za Djeda Mraza slijedi veci poklon, uglavnom prema zeljama ako su u skladu s mogucnostima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •