Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: mame vježbaća, molim pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno mame vježbaća, molim pomoć

    znam da o ovoj temi pišemo non stop, ali ja sam jedna jako zabrinuta mama, pa molim da mi opr. sve one koje moj problem nezanima.....dakle, moj malac ima 9mj. jučer na pregledu ga je ped.posjela i on se srušio bočno, a drugi puta na nos, na što je ona komentirala da bi već trebao sjediti, preporuka da ga doma posjedamo i onako povlačimo za rukice, pa s njime "kružimo" da uhvati ravnotežu i tako ojača leđne mišiće, da dođemo na kontrolu za mjesec dana!! Šokirana sam, prije mjesec dana nam je rekla da ga još ne posjedamo jer je težak, ima 10600 grama, još se ne posjeda, ne puže, samo se onako digne na koljena s ispruženim rukicama, njiše se lijevo-desno, i ponekad krene unazad, normalno se prevrne s leđa na trbuh, zaredom nekoliko puta i obrnuto.......pa zar to nije u skladu s razvojem motorike djeteta te dobi????????????
    jako sam zabrinuta i zbunjena, hvala i opr.na duljini teksta

  2. #2
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Helena, ako si zabrinuta najbolje je da odeš fizijetru koji će procijeniti dali djetetu trebaju vježbe i kakve mu vježbe trebaju.


  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    ma razmišljam i o toj varijanti, najradije bi našla nekog fizijatra koji dolazi doma, da nam pokaže koje vježbice i kako ih izvesti, ali neznam kako doći do nekog kvalitetnog, jer ako na kontrolu idemo tek za mj.kod ped., pa dok se naručimo....bojim se da će proći puno vremena :/

  4. #4
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    mi smo vježbači i N. nije sjedila dok nije savladala puzanje (rekao nam je neuropedijatar da puzanjem jača mišiće leđa)
    što se tiče ovog padanja iz sjedećeg položaja, mi smo imali tzv. vježbe za obrane (učili smo je da se dočeka na rukice kad počne padati iz sjedećeg položaja) - i to smo počeli raditi prije nego je počela sjediti, ali najbolje je da vas pogleda fizijatar

    ako ne želiš čekati do idućeg pregleda, možeš otići privatno, a i možeš otići bez maloga kod svoje pedijatrice i odmah tražiti uputnicu za fizijatra (ali budi svjesna da ćeš svejedno čekati da dođeš na red)

    ako napišeš u kojem si dijelu grada možda ti se javi netko s brojem fizioterapeutice koja bi ti mogla doći kući pokazati vježbe (obično dolaze u svoje susjedstvo, moja je dolazila samo u N.Zg)

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam bila u slicnoj situaciji i na vlastitu inicijativu otisla fizijatru na pregled.

    fizijaterapeut ti ne moze dati vjezbe bez misljenja fizijatra/neuropedijatra koji ce napraviti potreban pregled.

    trazi pedijatricu uputnicu za specijalistu i rijesi se nedoumice. sretno

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Helena, ako sam ja dobro zapamtila, kod nas je usvajanje tih obrana došlo sa sjedenjem, znači primijetila sam ih nakon samostalnog posjedanja. Mi ih nismo posebno vježbali nego smo prvo motivirali dijete na četveronožni položaj, a onda je iz njega došlo posjedanje, s njim i obrane. Meni se laički ne čini ništa čudno što dijete nema obrane ako nije svladalo sjedenje. Ono što bih ti možda savjetovala je odlazak kod dr. Sabola (on je neuropedijatar) da on pogleda dijete i eventualno uputi na vježbanje kod njih dok čekate na termin za fizijatra. Kod njega dolaze iskusne fizioterapeutice koje rade na Goljaku i vrlo su dobre u procjeni stanja. Ili da idete kod fizijatra u Klaićevu, tamo se može bitno brže doći nego do fizijatara na Goljaku (mi smo na Goljaku čekali oko mjesec i po ili 2 na pregled), a isto su dobri (dr. Žutelija u Klaićevoj). Ili bi još bolje bilo da nađeš nekog fizioterapeuta, ali kvalitetnoga (npr. koji radi na Goljaku inače ili u Klaićevoj) koji bi ti dolazio doma dok čekaš na fizijatarski pregled, svašta oni mogu procijeniti. Mi smo imali super fizioterapeuticu, prije je bila radila u Klaićevoj, ali ona je na porodiljskome. Postoji i privatan fizijatar, dr. Polovina, dobar je, ali metode su jako spartanske, a procjena stanja po mom laičkom osjećaju često i 50%-70% gora nego što se dobije kod državnih fizijatara (Polovine imaju neki svoj poseban sistem) tako da mi je teško savjetovati ti da kod njih ideš jer treba osoba biti dosta jaka kad se kod njih ide, em je teško slušati prognoze, em teško izdržati režim vježbanja (slično je kao na Goljaku, ali je 50% intenzivnije i satnica za vježbanje dulja) - barem sam tako ja shvatila, ja nisam sigurna da bih ja to osobno mogla izdržati, a više puta mi je palo na pamet da odem s Anom i kod njih na mišljenje). Sretno! Ovako, na prvu loptu, meni laički ne zvuči ništa panično. Slobodno me ppaj ako želiš.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, da, sjećam se da smo i mi radili vježbice kakve ti je preporučila tvoja ped, ali se više ne sjećam kada je to bilo.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, znači, na tvom mjestu bih otišla ili dr. Sabolu (neuropedijatar) ili dr. Žutelija (Klaićeva) - fizijatar ili bih čekala Goljak (dr. Žućko ili neki drugi fizijatar), a dok čekam na pregled bih pokušala naći pouzdanog fizioterapeuta. Ne bih čekala novi pregled kod pedijatrice, ali to sam ja, ja sam paničarka i ne bih bila mirna drugačije, ali koji put iskreno mislim da bi mi bilo lakše da ne kopam toliko. Veliki broj djece, tako su mi rekli, koji su u preventivnoj vježbačkoj obradi bi i spontano riješilo svoje probleme, tako da ti sve ovisi i o tebi, na što ćeš se odlučiti u svemu tome. Sretno!

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Inače ti klasičan vježbački put ide ovako - pregled neuropedijatra, pa pregled fizijatra pa upućivanje na vježbice. Kod nas je bilo ovako - pregled neuropedijatra (dr. Sabol) - za tjedan dana, pronalazak fizioterapeutice u koju smo imali povjerenje - za tjedan dana, pregled kod fizijatra na Goljaku (za mjesec i po ili dva), nakon 3 mjeseca uključivanje na vježbanje na Goljaku. Ja sam osobno s Goljakom jako zadovoljna, ali mame mi hvale i Klaićevu u kojoj se bitno brže može doći do fizijatra i brže uključiti na vježbice.

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zakljucak- prije vjezbi pregled specjaliste

  11. #11
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    kao mama bivšeg vježbača preporučam ti da NIKAKO ne radiš vježbe i odeš hitno fizijatru, dr. Sabol je super. oni će ti pokazati ispravne vježbe i biti ćeš mirna!!! sretno!

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    zakljucak- prije vjezbi pregled specjaliste
    x

  13. #13
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i ja bih ,kao i cure, preporučila pregled kod fizijatra

    i to bih otišla privatno, da počnete vježbat što prije, jer kod socijalca možete doć na red ako ima sreće kroz mjesec dana

    ne znam od kuda si (ali, ako si iz istočnog dijela Zagreba, dam ti preporuku na pp ako hoćeš)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    ja ne bih otišla privatno nikako, baš zbog ovoga što ina33 pomalo naznačuje - mislim da će isprepadati mamu i više nego što treba. ja preporučam Klaićevu - za mjesec dana se ništa neće desiti. Odi sama na svoju ruku se naruči (svaki dan od 13 do 14 - 4600 210 je broj ja mislim, ali provjeri), dr. Žutelija je dobra i možete joj naknadno donijeti uputnicu. dotad forsirajte potrbušni, nek bebica pokušava gmizati i micati se na sve strane i samostalno će se posjesti uskoro. samo ju nemojte nikako postavljati u pozicije koje ona sama ne može održati. znam da je to teško, jer i mi kad smo krenuli posjesti N. ona se bunila kad smo je odjednom stavljati na leđa i sama da se okreće na trbuh i da gmiže naokolo, ali pusti bebu da sama dođe do svega i doći će. ono štoje netko napisao već - da je neka teška patologija, to bi se sigurno već prije vidjelo. sretno i ne brini.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    hvala Vam cure, neznam šta bi bez Vaše pomoći , mi smo s jaruna, ako nije problem i ako imate vremena može br.fiz. na pp, hvala hvala hvala

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    http://www.croatiabiz.com/busdirecto....php?ID=104828

    tamo mozes obavit sve od uzv-a do neuropedijatra, a vjezbe vodi fizioterapeutica sa goljaka (ak se sta nije promijenilo)

    a ni cvjetno naselje ti nije predaleko

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    hvala hvala

  18. #18
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    http://www.croatiabiz.com/busdirectory-company.php?ID=104828

    tamo mozes obavit sve od uzv-a do neuropedijatra, a vjezbe vodi fizioterapeutica sa goljaka (ak se sta nije promijenilo)

    a ni cvjetno naselje ti nije predaleko
    nije se promijenilo, Katarina još uvijek tamo radi, ona je bila naša fizijatrica dok smo vježbali na Goljaku i ja je najtoplije preporučam

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    66

    Početno

    i ja sam mama vježbača sad imamo 8 mj, i zanima me jel ko ima snimljene vježbe da ih ubaci, jer dok gledam sve je jednostavno dođem kući neznam to izvest

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    Evo osjećam moralnu i prijateljsku obavezu da se zahvalim na pomoći i podršci koju ste mi pružile ne samo kroz odgovore nego i pp porukama. Dakle, danas smo bili kod privat fizioterapeuta (Bobath terapeut), i gdje je dijagnosticiran blago "ukočenje" donjeg dijela leđa. Mislim da nema potrebe duljiti, uglavnom ići ćemo na vježbice i fiz.misli da će se sve ispraviti u roku od 2-3 mj. Nakon prvobitnog šoka, mogu samo reći da sam zadovoljna i da vjerujem da će i prije biti sve ok i ćemo vam uskoro javiti da pužemo naveliko. Svima, a posebno vježbaćima i njihovim mamama šaljemo jednu veliku , hvala vam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •