Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #251
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    opet Grbavac, barem na pripremi. na samom porodu mi je bila ona mlada doktorica duge kose, nemam pojma kak se zove.
    ali dežurstva u rađaoni nisu nigdje objavljena, tako da tu baš i ne možeš birati.

    Alo ti si uglavnom bila zadovoljna?

  2. #252
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    da, sva tri puta

  3. #253

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Nije baš najfriškija info, ja sam u Vinogradskoj rodila prije skoro 7 mjeseci i svi su mi ( cure koje su također tamo rađale) govorili da se ne smije piti tijekom poroda. Taman su me smjestili u rađaonu kad je došao MM, kad sam ga vidjela da pored dvije babice prolazi s litrom i pol Jane nisam mogla vjerovati. Cijelo sam vrijeme poroda (7 sati) pila iz te boce, naravno, gutljaj po gutljaj, nisam se nalijevala, nije nas nitko ništa pitao...jesmo li samo imali sreće ili?

  4. #254

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    vjerojatno je stvar sreće. baš sam pričala prije par dana a jednom curom koja je tamo rodila prije par mjeseci i veli da joj nisu dali piti vode, tj. da su rekli da se neda piti voda na porodu, nego ti daju malu zdjelicu s gazom kao i njoj i močiš usta.
    nije mogla nositi ništa u rađaonu niti od drugih stvari, npr. mobitel, niti torbicu, nego ako je nešto baš trebala donijela joj je sestra. ona je bila bez muža u boksu, možda ovisi i tretman o tome.
    sad imam jednu frendicu kojoj je termin za manje od mjesec dana pa ću ju baš pitati kako je bilo kod nje.

    ako je istina da ti ne daju piti vodu onda im, bezu vrede, to nije baš na hvalu.

  5. #255
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno je stvar sreće. baš sam pričala prije par dana a jednom curom koja je tamo rodila prije par mjeseci i veli da joj nisu dali piti vode, tj. da su rekli da se neda piti voda na porodu, nego ti daju malu zdjelicu s gazom kao i njoj i močiš usta.
    nije mogla nositi ništa u rađaonu niti od drugih stvari, npr. mobitel, niti torbicu, nego ako je nešto baš trebala samnomdonijela joj je sestra. ona jebila bez muža u fn, možda ovisi itretman o tome.
    sad imam jednu frendicu kojoj je termin za manje od mjesec dana pa ću ju baš pitati kako je bilo kod nje.

    ako je istina da ti ne daju piti vodu onda im, bezu vrede, to nije baš na hvalu.
    EVO curke ja sam ostala u subotu u vinogradskog na odjelu babinjaca i mogu vam potvrditi da ništa od stvari ne dobite dok vas ne smjeste u sobu nakon poroda. a

  6. #256
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    ako je istina da ti ne daju piti vodu onda im, bezu vrede, to nije baš na hvalu.
    Istina je

  7. #257
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    pa jel i u drugim rodilištima ne daju vodu ili samo u VG?
    mislim, super, samo da bi njima bilo lakše, a nas tko pita jel možemo izdržati bez vode

  8. #258

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Istina je
    to budemo još vidjeli kak neću piti vode.
    takvi biseri koji nedaju piti vode na porodu bi poslala nek 12 sati kopaju polje bez vode, čisto da dobiju uvid u situaciju.

  9. #259
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj adria13 prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel i u drugim rodilištima ne daju vodu ili samo u VG?
    mislim, super, samo da bi njima bilo lakše, a nas tko pita jel možemo izdržati bez vode
    Daju piti na Sv. Duhu, možeš ponijeti "Janu" od 0.5 l u rađaonicu, bila je moja sestra. Daju i u Varaždinu. I, naravno, u kući za porode Monike Felber, u Feldbachu...
    U ostalim rodilištima u Zg nisu dali piti, osim ako nemaš neku vezu ili sl., službeno ne može.
    Posljednje uređivanje od dutka_lutka : 26.11.2012. at 12:40

  10. #260
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    to budemo još vidjeli kak neću piti vode.
    takvi biseri koji nedaju piti vode na porodu bi poslala nek 12 sati kopaju polje bez vode, čisto da dobiju uvid u situaciju.
    Ja sam isto pila. Dali su mi plastičnu čašu sa mlakom vodom da si ovlažim usta. Najprije sam popila tu mlaku vodu, pa si na lavabou natočila drugu. A kad mi je muž ušao, on je stalno nadolijevao...

    Umrla bih usred takvih muka bez kapi vode.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 26.11.2012. at 13:35

  11. #261
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    ajde sad mi je ipak malo lakše

  12. #262
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Stavljaju li u Vinogradskoj kateter (pod obavezno)?

    Nama je jedna med. sestra na trudničkom tečaju rekla da se uslijed trudova gubi osjet, odn. refleks pražnjenja mjehura te da se često događa da pun mjehur sprječava napredovanje trudova. Kateter je, kao, neophodan za daljnje normalno odvijanje poroda.

    Meni to zvuči suludo pa vas molim za komentar (uz odgovor na prvo pitanje).

  13. #263
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ne stavljaju obavezno ( 2x rodila u vin)
    drugi put sam ga dobila jer mi se piškilo a nisam se mogla popiškiti

  14. #264
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Je li te onda poslije jako peklo kad su ga maknuli?

  15. #265
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    malo je, ali ne jako
    btw. Mislim da sam to mogla izbjeci da su me pustili na wc
    ovako lezecki uz x ljudi koji se motaju okolo to nikako nisam uspjela uciniti

  16. #266
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    tek sada vidim pitanje. nisam trazila, primalja me pitala da li bih cucnula. stol su mi nekako "namontirali" da se mogu primiti i cucala sam. moj porod je bio divan, proslo je vec 13 mjeseci, a ja sam jos pod dojmom kako je divno roditi.
    i da, smjela sam piti vodu, mm je donio u boks 2 boce od 1,5 l vode. i nisu mi stavljali kateter.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Eto nas već dvije s Janom u rađaoni Primalja koja je meni bila na porodu samo mi je u jednom trenutku dodatkla mjehur i rekla: "Ajde se lijepo ustanite i odite na wc". Kateter nisam ni izdaleka vidjela. Valjda ovisi o primalji.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljaju li u Vinogradskoj kateter (pod obavezno)?

    Nama je jedna med. sestra na trudničkom tečaju rekla da se uslijed trudova gubi osjet, odn. refleks pražnjenja mjehura te da se često događa da pun mjehur sprječava napredovanje trudova. Kateter je, kao, neophodan za daljnje normalno odvijanje poroda.

    Meni to zvuči suludo pa vas molim za komentar (uz odgovor na prvo pitanje).
    i meni to zvuči suludo kao i puno toga oko poroda kod nas. baš me zanima kako to prije dok su žene rađale doma kateter nije bio neophodan?
    muku mučim s urinarnim infekcijama cijelu trudnoću i zaista ne mislim dati da me kateteriziraju, ako mogu fino sama do wc-a.
    bože dragi, ponekad se pitam jel ima kod nas neka normalna bolnica za roditi ili da si uplatim misu da me dopadne normalna smjena?

  19. #269
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eh, stvar je u tome da te ne puste na wc. pa budući da te ne puste na wc, moraju staviti kateter. ma užas

  20. #270

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    eh, stvar je u tome da te ne puste na wc. pa budući da te ne puste na wc, moraju staviti kateter. ma užas
    to je inače pravilo u vinogradskoj ili se radi stvarno kad treba?
    kako da sad žena ode mirno roditi, s povjerenjem u osoblje i njihov rad, bez straha za bebu, kad tu pročitaš ovakve nebuloze s kateteriziranjem, zabranom kretanja, pijenja vode?
    i još nek mi netko veli kako je u hrvatskoj lijepo roditi. nekome su se pobrkali lončići.

    p.s. imam pravo odbiti njihove intervencije zar ne? pa jel ti bar ponude kahlicu umjesto katetera, ovo je stvarno suludo?

  21. #271
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni su ponudili kahlicu nakon što mi nisu dali na wc ali nisam se mogla ležečki popiškit u istu

  22. #272
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i još nek mi netko veli kako je u hrvatskoj lijepo roditi.
    pa jel to itko rekao?
    iskreno, ne znam kako je u vinogradskoj jer nisam tamo rađala, nego je ova priča s kateterom tipična za naša rodilišta općenito.
    za vinogradsku sam čula da ima par divnih primalja, nekad je dovoljno da nabasaš na jednu od njih
    s druge strane, činjenica da tvoj porod ovisi o tome u koju ćeš smjenu upasti, baš i nije bajna i ohrabrujuća.
    intervencije u teoriji svugdje možeš odbiti. u praksi to izgleda malo drukčije.
    možda da razmisliš o nekom drugom rodilištu u kojem su fleksibilniji?

  23. #273

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    *Tončica, kao prvo, čestitam na lijepom porodu.



    Inzistirala si na tome ili nisu ni nudili?



    Ja ne znam kako ću preživjeti bez vode. Pijem svakih 15 minuta i dišem na usta zbog devijacije septuma.

    Jesi morala biti jako oštra u postavljanju tih zahtjeva ili je bilo dovoljno jednom reći da nećeš?

    I jedno pitanje za sve ostale:
    postoji li u Vinogradskoj mogućnost rađanja u ikakvom drugom položaju, osim na leđima?

    sorry, tek sad vidim
    brijali me nisu jer sam to napravila doma sama, a klistir sam odbila jer sam se cijeli dan doma pomalo čistila, valjda zbog laganih trudova koje sam imala
    ostale zahtjeve sam im rekla odmah, kad sam došla, dr-u u prijemnoj ambulanti sam rekla da ne želim drip, i da ni ne pokušava jer ću u protivnom ići roditi doma na što se on nasmijao i rekao da mi ni ne treba, jer imam svoje trudove
    kad je beba počela izlaziti (glavica) samo sam lagano odgurnula primaljinu ruku i uhvatila bebu sama, ona nit je šta komentirala nit me pokušavala spriječiti, jednostavno su me pustili jer su valjda vidjeli da sve ide kako treba
    što se tiče položaja kod izgona, ja sam bila u nekom polusjedećem položaju (leđa skoro pa skroz uspravno, samo je guza visila onako malo dole), zamolila sam da mi malo podignu krevet jer mi je lakše tako tiskati
    dali su mi da šetam po boxu skoro pa do kraja(ležala sam valjda samo zadnjih 15-20 minuta), isto sam im samo rekla da bih ja radije još malo šetala, i rekli su da mogu ako mi je tako lakše
    bebu su odmah dali na podoj, to nisam morala niti tražiti
    pupčanu vrpcu sam naglasila da ne želim da odmah režu, i to su uvažili bez i jednog komentara
    nemogu se sad svega ni sjetiti, ali uglavnom sve što sam htjela sam i dobila (osim vode ) bez moljakanja i nekakvih negativnih komentara a tako mi je bilo i na prethodnom porodu
    da li sam samo mpogodila dobru smjenu il su svi takvi, neznam, al hvala im jer sam dobila porod kakav sam htjela

  24. #274

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ...možda da razmisliš o nekom drugom rodilištu u kojem su fleksibilniji?...
    razmišljali smo o drugim opcijama, ali zbog raznih razloga u koje sad ne bi ulazila, na kraju je jedino što nam je ostalo hrvatska i državno rodilište.
    do sad su se i doktori i sestre gore pokazali ljubazni i brižni, nadam se da će tako biti i na porodu.

  25. #275
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj *Tončica prvotno napisa Vidi poruku
    sorry, tek sad vidim
    brijali me nisu jer sam to napravila doma sama, a klistir sam odbila jer sam se cijeli dan doma pomalo čistila, valjda zbog laganih trudova koje sam imala
    ostale zahtjeve sam im rekla odmah, kad sam došla, dr-u u prijemnoj ambulanti sam rekla da ne želim drip, i da ni ne pokušava jer ću u protivnom ići roditi doma na što se on nasmijao i rekao da mi ni ne treba, jer imam svoje trudove
    kad je beba počela izlaziti (glavica) samo sam lagano odgurnula primaljinu ruku i uhvatila bebu sama, ona nit je šta komentirala nit me pokušavala spriječiti, jednostavno su me pustili jer su valjda vidjeli da sve ide kako treba
    što se tiče položaja kod izgona, ja sam bila u nekom polusjedećem položaju (leđa skoro pa skroz uspravno, samo je guza visila onako malo dole), zamolila sam da mi malo podignu krevet jer mi je lakše tako tiskati
    dali su mi da šetam po boxu skoro pa do kraja(ležala sam valjda samo zadnjih 15-20 minuta), isto sam im samo rekla da bih ja radije još malo šetala, i rekli su da mogu ako mi je tako lakše
    bebu su odmah dali na podoj, to nisam morala niti tražiti
    pupčanu vrpcu sam naglasila da ne želim da odmah režu, i to su uvažili bez i jednog komentara
    nemogu se sad svega ni sjetiti, ali uglavnom sve što sam htjela sam i dobila (osim vode ) bez moljakanja i nekakvih negativnih komentara a tako mi je bilo i na prethodnom porodu
    da li sam samo mpogodila dobru smjenu il su svi takvi, neznam, al hvala im jer sam dobila porod kakav sam htjela
    Tončice, sve ovo tako odlično zvuči.
    Bravo za način na koji si se izborila!

  26. #276
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Tončice, sve ovo tako odlično zvuči.
    Bravo za način na koji si se izborila!
    I ja kažem.

  27. #277
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ja ću ukratko: 1.porod, došla otvorena 9 cm u boks, vikala da neću drip, neću epiziot., neću ništa pa me dokt.blijedo pogledala i komentirala: pa gospođo vi ćete sada roditi... Porod je trajao sat vremena. Rekla je sad ćemo bušiti vodenjak pa sam rekla da ne želim, pa zašto bla bla...da ubrzamo porod (koji je ionako išao brzo) na kraju sam pristala.

    Ležanje mi je odgovaralo jer sam i tako cijeli dan bila u trudovima i znala sam da će ići brzo. Nisam rezana, brijanje sam doma obavila ali morali su malo "popraviti".

    Drugi porod...dan prije prokrvarila, uopće nisam bila spremna za porod, neobrijana od glave do pete ostavili me na infuziji. Drugi dan krenuli trudovi, u boksu sam bila malo više od 1 sat. Tražila da mi podignu naslon, bolje mi je pasalo, brijali me nisu niti klistirali došla u boks 7cm otvorena.
    Rezali su me (dr.je prije rekla) jer beba mora čim prije van, prokinuli vodenjak. Napominjem da je drugi porod krenuo u 34TT. Ne znam ni dan danas da li su te intervencije bile potrebne jer od drugog poroda sam se teže opravljala, 3 šava su jako dugo boljela i dugo nisam mogla sjediti normalno.

  28. #278

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    spremam se u vinogradsku na drugi porod. prvi put rađala prije 3 godine i na mene su svi ostavili super dojam (babice posebno) i užasno mi je žao što nikom nisam zapamtila imena osim dr. bilandžiji da ih mogu stalno i svugdje hvaliti. (ne)čistoće se ne sjećam, pamtim samo malo skromnije obroke, ali ja od bolnice baš ne očekujm hilton jelovnik
    čujem da su se preuredile sobe pa me malo više zanima - koliko žena ima u sobi, imaju li sobe možda svoju kupoanicu?
    čula sam i da su uveli neki liberalni roming in pa me zanima trebam li nositi odjeću, pelene, kremu...za dijete ili se koristi njihovo
    ako sobe nemaju kupoanicu, puši li se još u onim zajedničkim? jel istina da se roming in dodatno plaća?
    može li se izaći van s odjela tijekom dana po kavu ili nešto ili su i dalje žene pod ključem i mogu samo van za vrijeme posjeta?
    jesu li posjete još uvijek u onoj sobici (predsoblju) ispored odjela?
    hvala na bilo kojem odgovoru

  29. #279

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljaju li u Vinogradskoj kateter (pod obavezno)?

    Nama je jedna med. sestra na trudničkom tečaju rekla da se uslijed trudova gubi osjet, odn. refleks pražnjenja mjehura te da se često događa da pun mjehur sprječava napredovanje trudova. Kateter je, kao, neophodan za daljnje normalno odvijanje poroda.

    Meni to zvuči suludo pa vas molim za komentar (uz odgovor na prvo pitanje).
    ja sam rađala prije tri godine. vode su mi dali piti, ali ne da se nalijevam već povremeno gutljaj-dva, ali nije baš da me netko ludo kontrolirao. katetter su mi stavili nekih sat i pol pred kraj poroda jer nisam mokrila u tom trenu 12 sati pa je doktorica rekla da bi bilo dobro da i to riješimo jer pun mjehur može usporiti porod, a da ja ni sama nisam skužila da mi je pun mjehur. stavili, izvadili, nije bio nikakav problem niti sam bila prištekana svo vrijeme

  30. #280
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Ja sam oboje rodila u Vinogradskoj. Vec sam o tome pisala. Prije prvog poroda sam citala i o kateteru i o klistiru i o brijanju, i stvarno sam bila u brizi. Nakon oba poroda, mogu reci da se ljudi tamo, po mom iskustvu, maximalno prilagodjavaju svakoj zeni i svakoj situaciji. Intervencije su minimalne koliko moraju biti. Ja niti sa jednim nisam dobila drip, niti su stavljali gel za otvaranje, niti su me rezali. Pila sam pomalo, koliko mi je bilo potrebno, nisu me tu nadzirali kao Gestapo. Mm je bio sa mnom pri oba poroda, sjajno... Kada sam drugi put radjala, on je jos ostao 2 sata s nama nakon poroda, sam je odrezao pupkovinu. Smijesno mi je sada sjetiti se kako sam se bojala kakvi ce biti prema meni. Vec sam razmisljala da li cu se morati postavljati ili ne...A na kraju, svi uljudni, susretljivi i spremni uciniti porod sto prirodnijim. Tako da ovo sto Toncica pise, smatram pod normalnim, nije za to potrebna borba.

  31. #281
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Baš mi je lijepo čuti ovakva pozitivna iskustva.

  32. #282
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    uvijek sam u nedoumici napisati nešto ili ne jer sam zbilja zahvalna ekipi iz Vg - dugo sam ležala tamo i velika većina dr-a je stvarno divna i susretljiva - učinili su maksimalno za nas i uvijek ću im biti zahvalna... ali bojim se da tretman u rađaoni ipak još uvijek ovisi o smjeni na koju naletite... za doktora i mladu divnu sestru/babicu koji su mi bili na porodu imam samo riječi hvale, ali s babicom koja me porodila nisam bila zadovoljna - nisam imala pojma da mi je stavila kateter - skužila sam tek kad ga je vadila nakon što sam rodila. isto tako me uopće nije upozorila da će me rezati - samo sam čula škare masiranje međice je za nju, čini mi se, SF...
    s druge strane, prijateljica mi je rodila nekoliko mjeseci poslije mene i imala babicu za poželjeti - masirala ju je i nije dozvolila dr-u da upotrijebi vakuum i škare. mali je nešto zapeo i dr je silom htio dovršiti porod, ali babica ga je molila za još malo vremena i zbilja se trudila da sve prođe bez intervencija i tako je na kraju i bilo.

    ponavljam da sam sigurna da se s većinom njih može dogovoriti i da su zbilja susretljivi, ali bojim se da to nije baš uvijek slučaj. mada bih zbilja voljela kad bi bio...

  33. #283

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    ...ponavljam da sam sigurna da se s većinom njih može dogovoriti i da su zbilja susretljivi, ali bojim se da to nije baš uvijek slučaj. mada bih zbilja voljela kad bi bio...
    tako bi trebalo biti, ali nažalost nije.
    mislim da to nije samo stvar vinogradske, nego i svih rodilišta u hrvatskoj.
    makar se čvrsto nadam i koliko čujem, vinogradska je po tom pitanju puno naprednija.
    uglavnom uskoro ću saznati.

  34. #284
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    ima tko novosti vezano za posjete, nešto se navodno mijenjalo nedavno

  35. #285
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj adria13 prvotno napisa Vidi poruku
    ima tko novosti vezano za posjete, nešto se navodno mijenjalo nedavno
    Za trudnice 16:30 - 17:30, za babinjače 16:30 - 17:00 i samo jedna osoba može u sobu.

  36. #286
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    hvala tikica
    znači po novom su posjete u sobi

  37. #287
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    jau li još po 4 kreveta u sobama?

  38. #288
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ove posjete po sobama mi se čine jako loša ideja, ljudi dolaze izvana, tu ipak i bebe borave i rodilje...

  39. #289
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    jau li još po 4 kreveta u sobama?
    Prije 2 mjeseca kad sam rodila starije sobe su imale po 3 kreveta, novije po 2 ili 3.

  40. #290
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ove posjete po sobama mi se čine jako loša ideja, ljudi dolaze izvana, tu ipak i bebe borave i rodilje...
    A da, ali mislim da tako moraju imati bolnice prijatelji djece. Jedino ne znam kako će to izgledati za sezone gripe. Trudnice imaju i sobe sa 4 kreveta i bez stola i stolica.

  41. #291
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Pitanjce: treba li se naručiti za pregled u trudničkoj ambulanti? Danas sam dobila uputnicu za kontrolu u 37. tj. pa sad ne znam trebam li ih zvati ili samo dođem tamo... Inače, to mi ispada taman iza Nove godine pa ne znam kakva će situacija biti.

  42. #292
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    naručuje se za preglede

  43. #293
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Znaš možda neki direktan broj za to? Zovem s moba pa mi je dugo čekati dok me isprespajaju...
    Ili, može li suprug nazvati da me naruči?

  44. #294
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Ja sam se osobno naručivala...
    Možda da probaš mailom: narucivanje.vinogradska@kbcsm.hr

  45. #295

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    ja sam se totalno pogubila oko tih uputnica, pa molim pomoć, jer isto idem dalje na preglede u bolnicu.
    da li mi je jedna uputnica i za pregled i za uzv ili moram tražiti odvojeno?
    da li svaki puta moram nositi novu uputnicu?

  46. #296
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Mislim da ti trebaju dvije uputnice, pregled i UZV, ali provjeri. Za svaki pregled ti treba uputnica.

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se totalno pogubila oko tih uputnica, pa molim pomoć, jer isto idem dalje na preglede u bolnicu.
    da li mi je jedna uputnica i za pregled i za uzv ili moram tražiti odvojeno?
    da li svaki puta moram nositi novu uputnicu?

  47. #297
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja kad sam se narucivala, zvala sam telefonski! Onda je rekla da skeniram uputnice,nalaze i saljem mail! Povratno su me obavijestili o terminu za pregled!

  48. #298
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se totalno pogubila oko tih uputnica, pa molim pomoć, jer isto idem dalje na preglede u bolnicu.
    da li mi je jedna uputnica i za pregled i za uzv ili moram tražiti odvojeno?
    da li svaki puta moram nositi novu uputnicu?
    Trebaju ti dvije uputnice! I slijedeci put ako docekas dr.pregled opet dvije uputnice!

  49. #299
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Meni je doktorica dala samo jednu uputnicu, za pregled. Valjda mi ne treba UZV svaki put kad idem? Mislim, pa nisam joj ni prva ni jedina trudnica da ne zna što treba dati.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    mishekica tražila sam uputnicu za uzv jer mi nije rađen od 26 tt, pa bi da me radije pogledaju u bolnici, jer ne znam niti koliko je beba teška niti kako napreduje. koliko znam ne rade uzv svaki puta.
    sanja da li trebam skenirati sve nalaze ili samo one najnovije, imam toga podosta?

Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •