Stranica 37 od 58 PrviPrvi ... 27353637383947 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #1801
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, već sam pisala da mi je porodiljni produljen do 01.04, bez potrebe za ponovnim vještačenjem. Jučer smo bili kod kirurga (radi dogovora za rješavanje refluxa) i naručeni smo 11.04. na zahvat, s tim da je doktor na moju molbu ako može termin zakazat ranije upravo zbog porodiljnog, rekao da nikakav posao ne dolazi u obzir,da otvorim bolovanje i da će mi on napisat preporuku, u kojoj je izričito naveo da dijete do kraja liječenja ne smije ići u vrtić. Ja sam zvala HZZO i pitala dal mogu predat papire bez obzira na prethodno rješenje, on je rekao da nek predam, ali da on ništa ne garantira. Pa me zanimaju iskustva da li je tko imao zabranu vrtića (s obzirom na dijagnozu) i da li su produžili porodiljni, jer ja stvarno ne znam što ću ako mi ne produže. Nitko me neće tak dugo držat na bolovanju jer liječenje može potrajat (jer nema garancije da će uspjet od prve), a iako uspije cijeli proces traje minimalno 3-4 mjeseca, jer se tek nakon tog perioda radi kontrolna mikcija na kojoj se vidi da li se povukao ili ne. Hvala!
    Uvijek imas pravo tražiti produzenje ako je došlo do promjene stanja i načina liječenja, bez obzira na prethodno vještačenja.

  2. #1802

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Pa to i ja mislim, ali mi u Samoboru imamo neku ludu frikušu u komisiji koja mi zadnji put nije htjela pogledat niti jedan jedini novi nalaz jer je njoj u njenim papirima pisalo da novo vještačenje nije potrebno, a meni je na rješenju pisalo da je kontrolno vještačenje u listopadu. Pozvala me na komisiju, natjerala da dođem s bolesnim djetetom da bi mi rekla da je to to i da više nemam pravo, a kad sam joj ja spomenula dijagnoze, i kaj još sve moramo napravit, pitala me gdje to piše, al sam srećom prvi put u svom životu uspjela ostat pribrana i na fin i kulturan način joj izgovorit sve kaj mislim. Papire nije niti taknula. Al sam ja onda digla frku, zvala sam u Zagreb njenoj šefici se žalit i u Direkciju, pa mi produžili do 01.04. bez potrebe za novim vještačenjem. Mogu si mislit kak će mi sad htjet pogledat papire, al već sam se nabrusila.

  3. #1803
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Javljam da smo uspjeli dobiti produljenje od 3 mjeseca - HZZO, Jukićeva. Danas sam zvala, naravno, rješenje se čeka, ali barem su tete bile ljubazne i rekle mi.


    Što će biti poslije, vidjet ćemo jer nama tri mjeseca ne igra neku bitnu ulogu, ali barem da znam zbog posla. I djeteta, naravno!

  4. #1804
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    sad nadamse da ti buju papire poslali odmah i da ti odmah bude teklo, a ne tek od završetka porodiljnog.

    Čim dobiš papire odma skopiraj i predaj za uvečani dječji na stanici br. 2 zaokruži tam gdi je djete s invaliditetom DA jer tako ćeš dobiti onaj dd od 831 kn

  5. #1805

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure, jel ima tko iskustvo da je u preporuci specijalista pisalo da dijete ne smije u vrtić do kraja liječenja (s tim da liječenje može potrajat i preko godinu dana), a da komisija nije produžila porodiljni. I kaj u tom slučaju napravit? Ko će me držat tak dugo na bolovanju?
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 27.02.2013. at 11:54

  6. #1806

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Javljam da smo uspjeli dobiti produljenje od 3 mjeseca - HZZO, Jukićeva. Danas sam zvala, naravno, rješenje se čeka, ali barem su tete bile ljubazne i rekle mi.


    Što će biti poslije, vidjet ćemo jer nama tri mjeseca ne igra neku bitnu ulogu, ali barem da znam zbog posla. I djeteta, naravno!
    Super, čestitam! Bolje išta nego ništa. Znam da ovisi o sastavu komisije, ali nadam se da ću i ja pozitivno proći, budući da imamo sličnu situaciju. Reci, kad si točno predala papire? I pliz, odaj čarobni broj na koji si dobila tete u Jukićevoj. Na blef si zvala da pitaš što se događa s tvojim zahtjevom? Hvala i pozdrav!

  7. #1807
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Evo, odajem
    488 3936
    i
    488 2078

    Nevjerojatno, ali istinito. Odmah sam dobila Sretno gurwoman.


    JelenaO. - dobila sam papire, ali ne razumijem što i gdje trebam zaokružiti. Molim te, pojasni. Hvala
    Gdje se to predaje? Isto u Jukićevoj?

  8. #1808
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    S obzirom na dijagnozu djeteta imam pravo na produljenu njegu,
    u našem slučaju bit će to nakon njegove navršene treće godine jer sad koristim treći porodiljni od tri godine....

    Koliko dugo se čeka rješenje? On će u desetom mjesecu imati tri pa da znam na vrijeme krenuti s rješavanjem papirologije...Opet nebih da krenem prerano pa da nam nalazi budu prestari, kao što ponekad zanju komplicirati..

    Hvala!

  9. #1809
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    JelenaO. - dobila sam papire, ali ne razumijem što i gdje trebam zaokružiti. Molim te, pojasni. Hvala
    Gdje se to predaje? Isto u Jukićevoj?
    stvarno suiu brzi, znači ostalo ti je još malo više od mjesec dana porodiljnog, jel piše da teče od odmah?

    hajde ovako http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...nicabr.1.7.pdf na drugoj starnici u zadnjoj koloni za to dijete pišeš Da
    . prvo dijete pišeš u uzdržavane ili ako imaš pravo na imovinski onda i veliku pišeš u tablicu na 2stani, bez tih da, jel sad jasno?

  10. #1810
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na dijagnozu djeteta imam pravo na produljenu njegu,
    u našem slučaju bit će to nakon njegove navršene treće godine jer sad koristim treći porodiljni od tri godine....

    Koliko dugo se čeka rješenje? On će u desetom mjesecu imati tri pa da znam na vrijeme krenuti s rješavanjem papirologije...Opet nebih da krenem prerano pa da nam nalazi budu prestari, kao što ponekad zanju komplicirati..
    E sad sve ovisi na koga zapadneš možda i odmah dobiješ njegu, jer u principu pravo na njegui imaju svi koji su prošli 6mjeseca rodiljnog ( tj. onaj prvi porodiljni), skupi sve papire vezane za bolest dijeteta i predaj ćim prije, možda te iznenade ko i maslinu pa rtii odobre i prije ( ja očito nisam imala sreće , ali i ja skoro predajem ponovo).
    Rješenje se čeka cca 30-60 dana, ali kod masline je to bilo express u samo 20-30 dana, što je jaaako brzo, ja nikad nisam dobila tak brzo papire , a predavala samih više puta.

  11. #1811
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Meni su svaki put bili jako brzi ( 30 dana max.) i nikada nisam fizički išla/vodila dijete na komisiju samo su papire gledali.

  12. #1812
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    A onda mi se porodiljni prekida ili se čeka kad napini tri godine?

  13. #1813
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    A onda mi se porodiljni prekida ili se čeka kad napini tri godine?
    Prekida se i ostatak možeš koristiti kasnije.

  14. #1814
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hvala! oNda odmah danas krećem...
    Na hzzo jel?

  15. #1815
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Trebala si odmah predati zahtjev za njegu čim je bila potreba za tim, to je povoljnije.

  16. #1816
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nisam znala da imam pravo.... Tek su mi jučer rekli na CSS-u...
    Tek prije 2,5mj smo dobili dijagnozu tak da i nije puno vremena prošlo.....

  17. #1817
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Uzela sa papire na Hzzo-u,
    sad se bacam na prikupljanje potrebne dokumentacije.....

    Hvala na pomoći!

  18. #1818

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    HITNO !!!!!! Curke dobila sam odbijenicu od HZZO-a pa bi trebala napisati žalbu, trebam pomoć oko pisanja iste.

  19. #1819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    najvažnije je da u roku predaš žalbu.

    pročitaj si zakaj si dobila odbijenicu, probaj potražiti te članke na internetu.

    naglasi da puno vježbaš ( ako je takO), da djete ima specijalnu hranu ( ako je ima), da je muž to i to.

  20. #1820

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Hvala Jelena, dostavit cu im i nove nalaze od fizijatar, neuropedijatra i dermatologa (stopijski dermatitis) taj nalaz nisam priložila jer smo naknadno išli na pregled, čekam četvrtak da dobijem nalaze alergotestova.

  21. #1821

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Jelena u riješenju piše da liječničko povjerenstvo ne nalazi postojanje težih smetnji u razvoju

  22. #1822
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    a nije se pozivano na članak 2 pravilnika o uvjetima i postupku za stjecanje prava zaposlenih roditelja za dijete stežim smetnjama


    napiši malo opširnije kako i s čime, te priloži kaj još imaš novo.

  23. #1823

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Jelena, ja ti ovo ništa ne kužim..... piše slijedeće, prema čl 23 stavku 1 ZAKONA O RODILJNIM I RODITELJSKIM POTPORAMA (NN broj 85/8, 110/8 i 34/11) te prema članku2.podstavku 2. PRAVILNIKA O UVJETIMA I POSTUPKA ZA STJECANJE PRAVA ZAPOSLENOG RODITELJA ILI SAMOZAPOSLENOG RODITELJA DJETETA S TEŽIM SMETNAMA U RAZVOJU ILI NA RAD U SKRAĆENOM RADNOM VREMENU RADI NJEGE DJETETA (NN broj 18,09, 25/09) utvrdilo da se kod djeteta .........., ne nalazi postojanje težih smetni u razvoju

  24. #1824
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    U 10.mj lani odobrena mi je njega na 6 mjeseci, istek je 30.4. 2013. Danas mi je stigao dopis od hzzo-a da im dostavim med.dokumentaciju za taj period. Problem je slijedeći - mi nismo ništa radili od tada! Odobreno nam je radi GERB-a i to samo 6mj jer smo trebali obaviti gastroskopiju međutim mali je cijelu zimu bio bolestan, od virusnih upala grla sa aftama u ustima i grlu, do gripe, upala uha i svašta nešto. Uglavnom u tim uvjetima nismo mogli obaviti gastroskopiju, a posljednji mjesec mu je bolje, ali kako mu se stanje poboljšalo, ja nekako nisam željela raditi gastro.
    Zanima me šta u ovom slučaju, mogu li imati neke posljedice jer nismo obavili pretragu?
    Jasno mi je da nemam uvjete za produženje, ali to mi i nije važno. Važno da je djete zdravo, to nam je svima cilj.
    Sad mi pada na pamet da bi možda mogla imati problema jer nismo obavili tu pretragu, a radi toga je odobreno i radi pripreme posebne hrane.
    Vi iskusnije, šta mislite????

  25. #1825
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    U 10.mj lani odobrena mi je njega na 6 mjeseci, istek je 30.4. 2013. Danas mi je stigao dopis od hzzo-a da im dostavim med.dokumentaciju za taj period. Problem je slijedeći - mi nismo ništa radili od tada! Odobreno nam je radi GERB-a i to samo 6mj jer smo trebali obaviti gastroskopiju međutim mali je cijelu zimu bio bolestan, od virusnih upala grla sa aftama u ustima i grlu, do gripe, upala uha i svašta nešto. Uglavnom u tim uvjetima nismo mogli obaviti gastroskopiju, a posljednji mjesec mu je bolje, ali kako mu se stanje poboljšalo, ja nekako nisam željela raditi gastro.
    Zanima me šta u ovom slučaju, mogu li imati neke posljedice jer nismo obavili pretragu?
    Jasno mi je da nemam uvjete za produženje, ali to mi i nije važno. Važno da je djete zdravo, to nam je svima cilj.
    Sad mi pada na pamet da bi možda mogla imati problema jer nismo obavili tu pretragu, a radi toga je odobreno i radi pripreme posebne hrane.
    Vi iskusnije, šta mislite????
    ne bi trebala imati problema, ali ćeš teško dobiti produžetak bez novog nalaza i mišljenja specijaliste ( te dodatnih pretraga ako treba). Ako ne misliš tražiti produžetak to im napisi , ako misliš moraš podnijeti zahtjev.

  26. #1826
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    U 10.mj lani odobrena mi je njega na 6 mjeseci, istek je 30.4. 2013. Danas mi je stigao dopis od hzzo-a da im dostavim med.dokumentaciju za taj period. Problem je slijedeći - mi nismo ništa radili od tada! Odobreno nam je radi GERB-a i to samo 6mj jer smo trebali obaviti gastroskopiju međutim mali je cijelu zimu bio bolestan, od virusnih upala grla sa aftama u ustima i grlu, do gripe, upala uha i svašta nešto. Uglavnom u tim uvjetima nismo mogli obaviti gastroskopiju, a posljednji mjesec mu je bolje, ali kako mu se stanje poboljšalo, ja nekako nisam željela raditi gastro.
    Zanima me šta u ovom slučaju, mogu li imati neke posljedice jer nismo obavili pretragu?
    Jasno mi je da nemam uvjete za produženje, ali to mi i nije važno. Važno da je djete zdravo, to nam je svima cilj.
    Sad mi pada na pamet da bi možda mogla imati problema jer nismo obavili tu pretragu, a radi toga je odobreno i radi pripreme posebne hrane.
    Vi iskusnije, šta mislite????
    ne bi trebala imati problema, ali ćeš teško dobiti produžetak bez novog nalaza i mišljenja specijaliste ( te dodatnih pretraga ako treba). Ako ne misliš tražiti produžetak to im napisi , ako misliš moraš podnijeti zahtjev.

  27. #1827
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    iklasi, napiši žalbu i žali se na ono kaj ti je važno, napiši kak se ti tu nosiš time.


    mare, oni su poslali papir jer sad po novom bi trebalo cca mjesec dana prije polsti papire, znači imaš još vremena za papire, a suđenje oni tak i tak odrade pred kraj znači oko 15.4., ako imaš volje bilo bi dobro da napraviš gastroskopiju, ali pazi da se i za tu pretragu čeka. Možeš ako želiš napisati da je dijete bilo cijelu zimu bolesno, i da nisu postajale okolnosti za tu pretragu, i da si se naručila na pregled s tim i tim datumom.

  28. #1828

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    mare, oni su poslali papir jer sad po novom bi trebalo cca mjesec dana prije polsti papire, znači imaš još vremena za papire, a suđenje oni tak i tak odrade pred kraj znači oko 15.4., ako imaš volje bilo bi dobro da napraviš gastroskopiju, ali pazi da se i za tu pretragu čeka. Možeš ako želiš napisati da je dijete bilo cijelu zimu bolesno, i da nisu postajale okolnosti za tu pretragu, i da si se naručila na pregled s tim i tim datumom.[/QUOTE]

    Potpisujem, ja sam tak uvijek znala radit, ili ako smo neki termin morali čekat dugo, pa bi nam već došo rok za predavanje papira ja bi napisala termin pregleda, ili ako sam imala onu potvrdu od centralnog naručivanja nju bi kopirala i priložila.

    Cure, imam jedno pitanje, predala sam papire 08.03. (nisam mogla prije jer sam 2 tjedna čekala da mi pedijatrica napiše mišljenje), a po rješenju mi produženi porodiljni ističe 31.03., pa me zanima kaj dalje napravit. Dal mi pedijatrica može pisat bolovanje dok ne dođe rješenje (11.04. imamo dogovoreni zahvat za endoskopsko rješavanje refluksa) ili ne.

  29. #1829

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Žalit cu se na prvostupanjsko riješenje, jeli zna tko koliko se ćeka riješenje drugostupanjske komisije!

  30. #1830
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam jedno pitanje, predala sam papire 08.03. (nisam mogla prije jer sam 2 tjedna čekala da mi pedijatrica napiše mišljenje), a po rješenju mi produženi porodiljni ističe 31.03., pa me zanima kaj dalje napravit. Dal mi pedijatrica može pisat bolovanje dok ne dođe rješenje (11.04. imamo dogovoreni zahvat za endoskopsko rješavanje refluksa) ili ne.
    najbolje bi nji trebalo nazvati recimo pred kraj idućeg tjedna i pitat kak stvari hodaju, pa onda vidjeti što i kako dalje.

  31. #1831
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Hvala na odgovorima!
    Ne mislim tražiti njegu ponovo. U biti neznam ni sama. Mali koji i više nije mali (16mj) se i dalje budi noću stalno, na uzv dok pije vodu u poluležećem položaju se i dalje vidi GER. S kilažom problema nemamo, a kako sam saznala da ću dobiti otkaz kad se vratim na posao, ionako ću biti doma s njim i imati vremena za mu kuhati. Crni humor...
    Kao i sve mame, strah me za tu gastroskopiju. Znam da djeca prolaze puno teže pretrage, ali po riječima dr., čak i da obavimo gastroskopiju, misli da nebi bilo smisla davati mu ljekove nego da treba čekati da to samo prođe...
    A ne znam ni sama... Žao mi ga je mučiti ako mu nebi ništa dali da mu pomognu. Ispada da je gastroskopija sama sebi svrha i zato i ne želim na svu silu to obaviti, pa taman ostala i bez te njege.

    A pošto sam kasno saznala da imam pravo na dd s tim rješenjem, predala sam tek u veljači. Sad kad mi dođe rješenje za dječji ima li smisla da se žalim i da tražim da mi se odobri od datuma dobivanja njege?? Ovako su mi propala 4 mjseca po 800 i nešto kuna...

  32. #1832
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    nemaš pravo tražit dd unatrag, ali se nadam da si kod predaje porezne prijave za muža priložila tu kopiju jel tamo može dobiti neke novčeke ako je on platio nekog poreza.

  33. #1833
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Jelena o, kopiju rješenja od hzzo-a ili hzmo-a? Dali si ti vec koristila uvećani odbitak na osnovu njege i koliki? Mislim na poreznu prijavu.
    Posljednje uređivanje od Anastasia 30 : 13.03.2013. at 15:18

  34. #1834
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    rješenje koji si dobila od Hzzo za njegu to se predaje za dd U hzmo. 831 kn.

  35. #1835
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    rješenje koji si dobila od Hzzo za njegu to se predaje za dd U hzmo. 831 kn.
    To je odgovor meni ili... Pitam te za prijavu poreza na dohodak i uvećani osobni odbitak na temelju dopusta za njegu.

  36. #1836
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    aha , isto papir od hzzo,meni je bilo +1( najbolje je to prijaviti na poreznoj pa oni ocerape, ali se može koristiti i unatrag ( ak recimo nisi predala možeš tražiti da to ubace u tvoj spis)).

    inače neki imaju +0.3 sve ovisi kak netko od službenika ocerape.

  37. #1837

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Danas sam bila u Klaicevoj i doktorici nije jasno zašto sam dobila odbijenicu jer ona ima slučajeva sa još lakšom dijagnozom koji su dobivali PP do godine dana.

  38. #1838

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam bila u Klaicevoj i doktorici nije jasno zašto sam dobila odbijenicu jer ona ima slučajeva sa još lakšom dijagnozom koji su dobivali PP do godine dana.
    opet imam pitanje za Vas, dali moram ponovno tražiti moju pedijatricu da ponovno piše preporuku za PP, s time da sada detaljnije objasni situaciju.

  39. #1839
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam bila u Klaicevoj i doktorici nije jasno zašto sam dobila odbijenicu jer ona ima slučajeva sa još lakšom dijagnozom koji su dobivali PP do godine dana.
    Koliko djece imate?

  40. #1840

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko djece imate?
    Imam jedno dijete, curica od 9 mjeseci

  41. #1841
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Mislila sam da je možda treće , tada znaju da roditelji imaju jeftiniju opciju ( za državu) koju mogu koristiti , pa kod laksih dijagnoza ne odobre njegu.

  42. #1842

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da je možda treće , tada znaju da roditelji imaju jeftiniju opciju ( za državu) koju mogu koristiti , pa kod laksih dijagnoza ne odobre njegu.
    a što da kažem, gledaju samo kako da uštede......

  43. #1843
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da je možda treće , tada znaju da roditelji imaju jeftiniju opciju ( za državu) koju mogu koristiti , pa kod laksih dijagnoza ne odobre njegu.
    mene su za treće odbili, skoro predajem ponovo jer mali navršava 3 godine.

  44. #1844
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    opet imam pitanje za Vas, dali moram ponovno tražiti moju pedijatricu da ponovno piše preporuku za PP, s time da sada detaljnije objasni situaciju.
    ako imaš vremena možeš, ali mislim da to nije uvjet

    a to dal neko dobi ili ne ovisi najvipše od onog ko sudi, imala sam svakakvih slučajeva usvom stažu njege.

  45. #1845

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako imaš vremena možeš, ali mislim da to nije uvjet

    a to dal neko dobi ili ne ovisi najvipše od onog ko sudi, imala sam svakakvih slučajeva usvom stažu njege.
    Jelena , na osnovu koje dijagnoze si dobila produljenje!
    Koliko sam skužila čitajuči prethodne postove drugostupanjska komisija ide uz dlaku prvostupanjskoj, pa se ne nadam puno pozitivnom ishodu.

  46. #1846
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nemaš pravo tražit dd unatrag, ali se nadam da si kod predaje porezne prijave za muža priložila tu kopiju jel tamo može dobiti neke novčeke ako je on platio nekog poreza.
    Dakle dd mogu zaboraviti za taj period... A kad je stalno bio bolestan i nisam stigla ni blizu kompjutera da to provjerim...
    Na žalost mm nije bio zaposlen cijelu god tako da i sa svojim odbitkom ima povrat svog poreza koji je uplatio lani, ali to mi je korisna info za ovu godinu. Ipak imamo 4mjeseca njegu pa kad budemo predavali, obzirom da je za sad zaposlen, možda i dobijemo više!
    Šta onda samo predamo to riješenje uz prijavu poreza ili kako?
    Pošto smo malo of topic, možeš i na pp iako smatram da su ovo korisne info za svih.

  47. #1847
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    ja sam to rješila da sam uzela poreznu karticu u firmi ( ono rozo) i kopiju papira, i to odneseš na šalter u A.Dubrovnik i upišu ti, samo kaj je tebi bed kaj samo kaj ćeš koristiti, odmah ćeš i prestati, ali onda možeš priložiti poreznoj prijavi iduće godine, e sad ak muž ima baš jaaako velku plaču, a ti si rekla da buš dobila otkaz, ima pravo i tebe ubacit ko poreznu olakšicu,ako nećeš raditi u ovoj godini.

  48. #1848

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo kako mogu biti brzi. U petak sam predala papire, danas me zvali da u utorak dođemo na vještačenje. Samo se nadam da neće bit ista doktorica od prošli put, jer
    nije niti htjela gledat papire jer je njoj pisalo u njenim papirima da vještačenje nije potrebno, a sad piše i u rješenju, makar sam ja napisala da tražimo produljenje zbog
    promjene u zdravstvenom stanju, odnosno liječenju, ali vidjet ćemo.

  49. #1849
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    hajde javi kaj bu rekli i drži se!

  50. #1850

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Hvala Jelena! Cure jel ima koji članak koji govori o tome da se u bilo kojem momentu bez obzira na prethodno rješenje može ponovno podnijet zahtjev, da se pripremim ako mi u utorak kaže da nisam imala pravo podnijet zahtjev.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •