da se i ja ubacim...prije nešto manje od mjesec dana sam stavila običnu (bakrenu) spiralu. cijena kod moje gin je 400kn(informacije radi,mirena je 1000). sam postupak je kratak i boli kod uboda,ali nije neizdrživo.bitno je opustiti se. što se tiče abortivnosti,meni je gin rekla da su i bakrena i mirena abortivne,osim što je mirena nešto učinkovitije kod samog sprječavanja zbog hormona koje luči no obzirom da nemam problema s menstruacijom,a mirena se preporuča ženama s obilnijim,preporučila mi je ovu da vidimo kako će organizam reagirati. iskreno,meni to ništa nije ziher tako da i dalje prakticiramo coitus interuptus . čak smo razmišljali i o vazektomiji , no ni ona nije ziher jer je velik broj muškaraca kod kojih ne uspije,a i postoji "poček" od cca 6mj. uf,raspisah se ja. al eto,htjela sam reći,ne mora ni spirala bit tako moralno ili etički nekorektna ako se ubaci neka od prirodnih metoda. većini nije problem obratit pozornost na plodne i neplodne dane pa se osigurat celibaom u te dane ili eto,coitus interuptusom koji sam po sebi ne priznam kao neku kontarceptivnu metodu,ali u kombinaciji sa spiralom...mislim da još malo smanji mogućnost da je uopće potreba za abortivnim dijelom funkcije spirale.