Slucajno sam danas na terapiji dohvatila novu Graziju u kojoj, mislim, pisu o Rodama. Clanak se nalazi, ako se dobro sjecam, na stranici 51.

Matea Roscic, u clanku o 'alfa majkama', pise o 'Mamzilama s Crnomerca', koje odvoze djecu u najbolje skole cak pet stanica udaljene, promoviraju dugo dojenje, znaju najbolje pedijatre... U parku ce zaskociti mladu majku i natjerati je da se osjeca manje vrijednom i, onako opcenito, neznalicom. Doticna Ema H., po zanimanju psiholog, ima(la je) velikih problema s tim 'Mamzilama'. Spominje se i neko siroto dijete roditelja vegetarijanaca koje moli drugu djecu da ih nahrani mesom.

Ovo je sazetak onoga sto sam procitala - nisam bas bila u mogucnosti istrgnuti stranice ili sakriti cijeli casopis pod majicu.

Naravno, ne znam jesu li spomenute Mamzile stvarno Rode, ili nisu, ali nacin na koji autorica pise podsjeca na nacin na koji, ponekad, ljudi dozivljavaju Udrugu i njezine podupiruce clanove/prijatelje. Ljiljana Buljan Flander takodjer, cini se, ima puno toga protiv 'takvih' stavova - u kratkim crtama - zena ne moze biti samo majka. Ne sjecam se vise sto sam citala.

Mozda netko ima spomenute novine i moze skenirati clanak? Koliko vidim, na netu nema nista, ali moram priznati da nisam imala vremena dati si previse truda za potragu.