Stranica 26 od 40 PrviPrvi ... 16242526272836 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,251 do 1,300 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #1251
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    To nije skolarina, nego participacija za opremanje i odrzavanje instrumenata.

  2. #1252
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Kod nas je 200kn, za drugo dijete 100, trece i dalje besplatno. Plus najam instrumenta ( ako ga unajmis) 50kn mjesecno.

  3. #1253
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kako to ide s unajmljivanjem instrumenta? Dijete zaduzi instrument i onda ga ima do kraja godine ili...? Treba li za flautu kupiti usnik?

  4. #1254

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moj je školski instrument imao kod sebe sve dok ga nije razdužio. Znači, ne samo do kraja godine, nego i preko ljeta (za taj period nismo plaćali participaciju).

  5. #1255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    forka i aleksandra klinci idu u državnu školu ili privatnu

  6. #1256

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Na upisu se plaća 100kn. To znam sigurno jer sam ja to platila. Nakon toga mjesečno određeni iznos plus 70 kn instrument. Taj određeni iznos je prije par godina bio 120kn. MM skuplja te uplatnice pa ne znam jel još uvijek isti ili je koju kunu viši. Možda je sad i 130 kn.

  7. #1257
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Upadam kao totalni padobranac

    Od kojeg razreda pocinje OG skola?

    Iva ima privatnu poduku klavira vec neko vrijeme, ali glazbena je u planu.

    Isto me zanima postoji li u glazbenoj mogucnost preskakanja razreda?

  8. #1258
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jelena "državna"

    opet izražavam čuđenje
    kako je nekom 120-130, nekom 150, nekom 200 kuna
    isti grad
    jedno dijete

    ne kažem da je tih 200 kuna puno
    to je stvarno simbolična cijena
    ali opet mi nije jasno kako je nekom više nekom manje

  9. #1259

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Upadam kao totalni padobranac

    Od kojeg razreda pocinje OG skola?

    Iva ima privatnu poduku klavira vec neko vrijeme, ali glazbena je u planu.

    Isto me zanima postoji li u glazbenoj mogucnost preskakanja razreda?
    Najčešće se upisuju djeca u 2. ili 3. razredu osnovne. Audicije i upisi su krajem školske godine, pa vidite negdje u proljeće za upis u sljedeću godinu.
    Postoji mogućnost akceleracije.

  10. #1260

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    jelena "državna"

    opet izražavam čuđenje
    kako je nekom 120-130, nekom 150, nekom 200 kuna
    isti grad
    jedno dijete

    ne kažem da je tih 200 kuna puno
    to je stvarno simbolična cijena
    ali opet mi nije jasno kako je nekom više nekom manje
    naša je isto državna, no možda ne govorimo o istom razdoblju. Baš ću pogledati prvu uplatnicu koja stigne i ugovor na kojem piše godišnji iznos.
    Posljednje uređivanje od larmama : 09.09.2015. at 15:40

  11. #1261
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    forka i aleksandra klinci idu u državnu školu ili privatnu

    državna.

    i nama je do prije par godina bilo 120. sad je 150.
    no, to je još uvijek najjeftinije od svega na što m. ide (primjerice, mocke su 195, dramska je 200, francuski je 390, a o jahanju neću ni govoriti )

  12. #1262
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    opet ću ja, ko maksim po diviziji, zašto ja plaćam 200?
    i upisninu sam platila 200 kuna

  13. #1263
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    opet ću ja, ko maksim po diviziji, zašto ja plaćam 200?
    i upisninu sam platila 200 kuna
    to ti ja ne mogu odgovoriti.
    pitaj nadležne, ja sam samo korisnik, odnosno moje dite polaznik...

  14. #1264
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma ne pitam tebe, to ja nako retorički

    al kao da je marenda u jednoj školi u zg 15 kuna a u drugoj 20
    nema mi logike

  15. #1265
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Možda je rješenje u ovome: s obzirom da taj iznos nije školarina, nego participacija za opremanje i održavanje instrumenata, a pretpostavimo da škola u koju ide moja m. ima puno više učenika nego škola u koju ide tvoja V., možda je logično da ovi kojih ima više plaćaju manje?

    Premda, ako ima više učenika, trebalo bi biti i više instrumenata, pa bi nekim reciprocitetom trebali plaćati isto...


    Stvarno ne znam

  16. #1266
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Upadam kao totalni padobranac

    Od kojeg razreda pocinje OG skola?

    Iva ima privatnu poduku klavira vec neko vrijeme, ali glazbena je u planu.

    Isto me zanima postoji li u glazbenoj mogucnost preskakanja razreda?
    Mozes je upisati one godine kad krene u 1.r.
    Nemoj biti opterecena preskakanjm razreda jer je nastava individualna i dijete moze biti formalno u 1.r klavira, a svirati program za 2. ili 3.

  17. #1267
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    čokolada, imaš li onda savjet?
    dakle ona sada ide kod jedne profesorice 2x tjedno. Ja imam jako veliko povjerenje u tu ženu i zadovoljna sam kako radi. Iva je presretna i uziva u svakom satu. Doma svira puno i najomiljenija igracka joj je klavir.

    upravo je krenula u prvi. I sada nisam sigurna sto napraviti? hoce li joj stetiti sto vec ide na poduku? ocito da se sada vise za ovu godinu ne stignemo upisati u GS.

    ja sam ostala negdje u oblacima uvjerena da glazbena pocinje tek sa 2 osnovne i nisam previse istrazivala.

  18. #1268
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Svaka skola moze samostalno odluciti (skol.odbor) o visini participacije.

  19. #1269
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Anatom, nikamo vam se ne zuri. Upisite je dogodine i bit ce vrlo napredni prvašić. Samo ce nastaviti gdje je stala. Solfeggio je ionako grupni, pjevat ce i brusiti intonaciju.

  20. #1270
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mislim, moze u 1.r. hospitirati i 2.r.solfeggia, pa na kraju godine poloziti 1. i 2.r.klavira i silfeggia, ali ne vidim razlog jer je glav.predmet u individualnoj nastavi, a ogš ionako traje 6 g.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.09.2015. at 23:27

  21. #1271

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    čokolada, imaš li onda savjet?
    dakle ona sada ide kod jedne profesorice 2x tjedno. Ja imam jako veliko povjerenje u tu ženu i zadovoljna sam kako radi. Iva je presretna i uziva u svakom satu. Doma svira puno i najomiljenija igracka joj je klavir.

    upravo je krenula u prvi. I sada nisam sigurna sto napraviti? hoce li joj stetiti sto vec ide na poduku? ocito da se sada vise za ovu godinu ne stignemo upisati u GS.

    ja sam ostala negdje u oblacima uvjerena da glazbena pocinje tek sa 2 osnovne i nisam previse istrazivala.
    Moj sin je krenuo u glazbenu paralelno s 1. osnovne (tako se nekako poklopilo), ali nisu ga htjeli upisati na solfeggio jer da je premali (iako je i za običnog prvašića bio prilično napredan).
    Ja nisam inzistirala jer mi je pasalo da u 1. razredu nema previše obaveza, išao je samo 2× tjedno na instrument, svirao i napredovao svojim tempom.
    Nakon te prve godine je ponavljao 1. razred glazbene, iz formalnih razloga (tako su mi objasnili). I tek tada je upisao i solfeggio. Znači, u 2. razredu redovne škole.
    Na kraju on više ni sam ne zna u koji razred ide ali nije ni bitno. Samo ne znam hoće li nam se ti "formalni razlozi" kasnije obiti o glavu (načula sam nešto da se ne smije ponavljati razred više od jednom, a on će i ovako glazbenu završiti prije nego redovnu školu, pa će opet biti nesklad u godinama, a vjerojatno će htjeti u srednju). Vidjet ćemo... računam da je nastava instrumenta ionako individualizirana, pa će njegova profa već imati neki prijedlog za njegovu situaciju.

  22. #1272
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ali još je i bolje ako ne krene u srednju paralelno. Akademiju uvijek moze ranije upisati ( uđe u kvotu nadarenih bez mature), a ako ne ide na MA, onda ranije zavrsi srednju glazbenu i u miru vozi dalje svoju srednju školu.

  23. #1273

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ali još je i bolje ako ne krene u srednju paralelno. Akademiju uvijek moze ranije upisati ( uđe u kvotu nadarenih bez mature), a ako ne ide na MA, onda ranije zavrsi srednju glazbenu i u miru vozi dalje svoju srednju školu.
    Nekako sam i sama sklona takvom razmišljanju... doduše, vidim da u našoj školi profesori teoretičari više vole da im u sredju dođu "pravi" srednjoškolci, ali to ne znači da sprečavaju upis mlađima, a osim toga, ne bih mu htjela priuštiti dvije mature u istoj godini, bez obzira na kasnije planove.

  24. #1274
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    da li na prvi sat blok flaute treba nositi i flautu?
    imali smo neke zavrzlame sa terminom, i na kraju svih pregovora zaboravili to pitati profesora
    ako treba, gdje kupiti?

  25. #1275
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Si kupila flautu?

  26. #1276
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    jesam, baš jučer, u melodiji

  27. #1277
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Update: pitala sam prije ljeta za srednju glazbenu u Školi za primijenjenu umjetnost u kombinaciji sa srednjom glazbenom. Moj sin je na sreću odustao od ideje (dobio je insiderske informacije koje su ga uvjerile da ima i boljih kombinacija) - ja odahnula...

    Našao si je novu zanimaciju - tečaj glume, odnosno dramsku radionicu, tako da je za sada glazbena škola završen projekt. Osnovna je gotova, u srednju ne ide. Ali bilo je super dok je trajalo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.09.2015. at 11:55

  28. #1278

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Update: pitala sam prije ljeta za srednju glazbenu u Školi za primijenjenu umjetnost u kombinaciji sa srednjom glazbenom. Moj sin je na sreću odustao od ideje (dobio je insiderske informacije koje su ga uvjerile da ima i boljih kombinacija) - ja odahnula...
    Nisam ni sumnjala da će odustati na kraju od te kombinacije
    Taj glazbeni razred u Primijenjenoj ne bih preporučila nikome, osim ako je netko glazbeni genijalac, a redovna škola mu teže ide i muče ga opći predmeti i nije za gimnaziju.

  29. #1279
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni sumnjala da će odustati na kraju od te kombinacije
    Taj glazbeni razred u Primijenjenoj ne bih preporučila nikome, osim ako je netko glazbeni genijalac, a redovna škola mu teže ide i muče ga opći predmeti i nije za gimnaziju.
    U pravu si... ta škola može jako ograničiti izbor zanimanja, ali čini mi se da su ovakvi genijalci su rijetke ptice među glazbenicima jer dijete koje završi glazbenu školu uz osnovnu obično nema problema sa savladavanjem gradiva. Ne mora sve biti za peticu, ali četvorka je sasvim u redu. Čak i ovaj moj koji tvrdi da je to teško ima petice iz matematike. Ostali predmeti su još manji problem - ne moraš imati prosjek 5.0 za neku običnu gimnaziju.

  30. #1280
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    jesam, baš jučer, u melodiji
    koju ak smijem pitat? i po kolko?

  31. #1281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ali bilo je super dok je trajalo.
    sad treba počt svirat po svadbama

  32. #1282

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si... ta škola može jako ograničiti izbor zanimanja, ali čini mi se da su ovakvi genijalci su rijetke ptice među glazbenicima jer dijete koje završi glazbenu školu uz osnovnu obično nema problema sa savladavanjem gradiva. Ne mora sve biti za peticu, ali četvorka je sasvim u redu. Čak i ovaj moj koji tvrdi da je to teško ima petice iz matematike. Ostali predmeti su još manji problem - ne moraš imati prosjek 5.0 za neku običnu gimnaziju.
    Istina.
    Doduše, znam srednjoškolce koji su se na pola puta prebacivali iz gimnazije u glazbeni razred jer su im gimnazija i srednja glazbena istovremeno bile prevelik zalogaj. U pravilu se radilo o izuzetnim talentima za koje je bilo jasno da će im glazba biti profesija, pa su si malo olakšali srednjoškolski život (i omogućili, npr., završavanje dva razreda u jednoj godini). Ali i oni su počeli s običnom gimnazijom, pa se prebacili s nekih 16, 17 godina.

  33. #1283
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad treba počt svirat po svadbama
    Pa čuj, kakva je situacija sa zapošljavanjem - ne bi me iznenadilo da se počnu baviti i time: jedan je dušu dao za sviranje, a drugi se kuži u razglase i kompletnu logistiku...

    A sad ozbiljno - moj stariji namjerava upisati FER, mogao bi i te kako profitirati s tim znanjem iz glazbene ako se bude bavio audio tehnikom i sustavima. Za mlađega je vjerojatnije da bi mogao baš svirati...Nikad ne znaš koje sve vještine i znanja mogu dobro doći. Da baš ništ ne unovče - za rođendanske fešte lepo se vidi kad znaš na nečemu zasvirati.

  34. #1284
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koju ak smijem pitat? i po kolko?
    njemačku-Hohner
    mi smo uzeli drvenu po 120 kn, a plastične su po 60kn

  35. #1285
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Imam pitanje za mame čelista:

    A. je ove godine krenula na violončelo, zasad je još vrlo entuzijastična za vježbanje, ali se živcira kad joj ona noga (ili kako se već zove) klizi i pomiče se, bez obzira da li je stavi na parket ili na tepih. Ne planiram izbušiti rupu u parketu kao u glazbenoj, pa me zanima kako ste riješili problem klizanja. Znam da imaju nekakve pločice koje se mogu kupiti, ali bih htjela skupiti ideje za improvizirana rješenja, tipa daščice za parket i sl.

  36. #1286
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Marija, obicni stari kožni remen, isčupa se on igla koje se provlači skorz rupice. Jedino kopča mora biti dovoljno velika da se moze staviti na nogu od stolice. Ili se i kopča slomi a umjesto nje rovuče komad užeta koje se veže oko noge stolca.
    Drugo rješenje, komad drveta se probusi bocno, provuče se kroz njega uze koje se veze ono nogu stolice. a na drvetu se ubuši nekoliko udubina.

  37. #1287

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje za mame čelista:

    A. je ove godine krenula na violončelo, zasad je još vrlo entuzijastična za vježbanje, ali se živcira kad joj ona noga (ili kako se već zove) klizi i pomiče se, bez obzira da li je stavi na parket ili na tepih. Ne planiram izbušiti rupu u parketu kao u glazbenoj, pa me zanima kako ste riješili problem klizanja. Znam da imaju nekakve pločice koje se mogu kupiti, ali bih htjela skupiti ideje za improvizirana rješenja, tipa daščice za parket i sl.
    Ne bih preporučila remen, jer će se taj s vremenom raspasti. Probajte improvizirati daščicu s nekoliko rupa (tj. udubina, ne moraju se rupe izbušiti do kraja), koju ćete remenčićem vezati za stolac (uvijek za lijevu nogu!). Dobro je ako na daščicu s donje strane zalijepite gumu, da se ne kliže po parketu.
    Mi nismo baš bili skloni improvizaciji, pa smo daščicu kupili u "Melodiji", i već ga 4 godine vjerno služi (ne samo njega, nego i druge čeliste koji na produkcijama zaborave svoju daščicu doma ).
    Ako ipak kupujete, uzmite svakako daščicu s remenčićem, ne onaj "cello stop" (samo gumeni čep). Ne znam u čemu je fora, ali kod nas u školi nitko ga ne koristi, i profa preferira daščicu koja se pričvrsti za stolac.

  38. #1288
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Marta, tanja, hvala puno! Za početak improvizacija, a ako je bude držao žar, kupujem pločicu.

    Njeno čelo ima taj gumeni čep, ali to je niškoristi, kliže se i s njim i bez njega.

  39. #1289

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Marta, tanja, hvala puno! Za početak improvizacija, a ako je bude držao žar, kupujem pločicu.

    Njeno čelo ima taj gumeni čep, ali to je niškoristi, kliže se i s njim i bez njega.
    Taj gumeni čep na vrhu čela služi samo za zaštitu nogice, ne i kao protuklizna mjera.
    Kad sam spominjala "cello stop", mislila sam na nešto ovakvo. Kako rekoh, bolja je daščica koja se pričvrsti za stolac, jer se time usput i regulira pravilno sjedenje, što je jako važno kod početnika. I nemojte čekati da vidite bude li je držao žar, jer će vam izbušiti parket u ekspresnom roku
    Moj se namučio s pravilnim sjedenjem, i još uvijek ga treba nadzirati. Ljetos mu je na seminaru profesor gledao držanje i komentirao "da ja tako sjedim, završio bih u bolnici"

  40. #1290
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, drvo je najbolja opcija. Samo što smo mi napravili dasku, a ne daščicu. Koja je prevelika za nositi na orkestar, pa smo na kraju kupili malu s remenom.

  41. #1291

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A. ima u ponedjeljak prvi nastup s dvije skladbe. Drzite fige, meni ce biti veca frka nego njemu.

  42. #1292
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    A. ima u ponedjeljak prvi nastup s dvije skladbe. Drzite fige, meni ce biti veca frka nego njemu.
    sretno
    bit će to super
    sad je to njima samo igra
    trema ih hvata poslije

  43. #1293
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Riješila sam improvizaciju, spajalica me opskrbila s materijalom iz podruma i stvar super funkcionira, izdržat će dok se ne zaputim po trgovinama.

    Martina, kako je prošlo?

    Nego, koliko često (ili rijetko) vaši klinci imaju produkcije?
    Kod mog sina zadnje dvije godine uopće nema produkcije za sve učenike kod njegovog profesora; prošle godine nije navježbao dovoljno dobro za HPM, pa nije nastupio niti jednom. On nema dovoljno jaku unutarnju motivaciju, a bez vanjske mu je entuzijazam jako splasnuo, jedva sam ga nagovorila da izdrži još jednu godinu (dodatni šlag na tortu mi je to što D. i A. ne idu u istu glazbenu školu).

  44. #1294
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni se čini da je to problem i mojoj kćeri
    ta motivacija
    idući tjedan će imati produkciju i to je prva ove godine
    obično budu 2-3 godišnje njihovog odjela
    mislim da bi trebalo više

  45. #1295

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Riješila sam improvizaciju, spajalica me opskrbila s materijalom iz podruma i stvar super funkcionira, izdržat će dok se ne zaputim po trgovinama.

    Martina, kako je prošlo?

    Nego, koliko često (ili rijetko) vaši klinci imaju produkcije?
    Kod mog sina zadnje dvije godine uopće nema produkcije za sve učenike kod njegovog profesora; prošle godine nije navježbao dovoljno dobro za HPM, pa nije nastupio niti jednom. On nema dovoljno jaku unutarnju motivaciju, a bez vanjske mu je entuzijazam jako splasnuo, jedva sam ga nagovorila da izdrži još jednu godinu (dodatni šlag na tortu mi je to što D. i A. ne idu u istu glazbenu školu).
    Proslo je super, super . Jedini od prvasica svog prof. je nastupao. Uopce, od ucenika 1. razreda jos je samo jedna cura bila. Tek sad (kad sam cula djecu iz 2. i 3. razreda) kuzim kak to njemu zbilja dobro ide.

    Produkcije imaju skoro svaki mjesec.

  46. #1296

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, koliko često (ili rijetko) vaši klinci imaju produkcije?
    Dosta često. Ali ovisi o fazi - ako se spremaju za natjecanje i sl., onda imaju prosviravanja programa skoro svaki tjedan. Samo što to i nisu "prave" produkcije, onako sa isprintanim programom, publikom koja sjedi na svojim mjestima i sl.
    U pravilu skoro svaki mjesec ima bar nešto.
    U prvom razredu, kad su se stariji učenici spremali na natjecanje, profa je ciljano zvala A. i još jednog prvašića na ta njihova prosviravanja, gdje su svirali jednostavne pjesmice, tek toliko da nešto odsviraju. U stvari ih je time privikavala na nastupe, pa kad su iduće godine došli ozbiljniji programi i nastup u HGZ-u, nije bilo problema s tremom i sl. Mislim da je to dobar pristup, i da je za djecu dobro da što više nastupaju, i zbog motivacije i zbog samokontrole. Da ne govorim o slušanju starije djece (o tome sam već pisala), od kojih se također puno može naučiti.

  47. #1297

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas je to jednom u polugodištu. A prvu godinu smo imali profesora koji nije imao nijednu produkciju. Pred kraj godine je nešto najavljivao no izlika mu je bila da nije našao prostor, a zapravo se spremao u penziju pa je usporio ritam.

  48. #1298
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to je super, kad su često produkcije
    djeca imaju motiv za vježbanje
    razbijaju strah od nastupa
    ja sam nezadovoljna što je kod nas to tako rijetko
    s tim da moja svira na svakoj produkciji
    ne sviraju svi

  49. #1299

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nisam napisala da su to ko nas roditeljski sastanci i sviraju svi, par puta su svirali i kao gudački orkestar. Ove godine je taj gudački orkestar rasformiran i većina ide na zbor.

  50. #1300

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nisam napisala da su to ko nas roditeljski sastanci i sviraju svi, par puta su svirali i kao gudački orkestar i pojedinačno. Ove godine je taj gudački orkestar rasformiran i većina ide na zbor.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •