Stranica 36 od 40 PrviPrvi ... 263435363738 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #1751

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovako kako tanja piše, i moj mlađi će u košulji kratkih rukava, neki sitno prugasti dezen. A dole će ili tamne duge pantalone ili čak neke duže bermude ako bude jako vruće iduće nedelje (i ako mu nađem odgovarajuće u radnji, kasno sam skontala da je prerastao prošlogodišnje ). Kravatu i mašnu ne bi stavio ni mrtav, njega to guši, mamino dete - ja isto ne volim na sebi jako formalnu garderobu...
    A starija će full matura varijantu, haljinicu i nekakvu DIY frizuricu, još nam fale baletanke . Nakon godine korone bez nastupa i koncerata ja jednostavno nemam srca da joj kažem da to malo too much, nek uživa dete ako je to raduje, ionako je dobra u instrumentu pa neka i izgleda kao diva ako joj to čini radost. Svakako su harmonikašice prilično ograničene modelom haljine u kojoj izgledaju pristojno sedeći na sceni....

  2. #1752

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jedino što bi bilo dosta bitno su cipele - nemojte da nastupa baš u tenisicama.
    Doduše, za školsku produkciju ili ispit to nije toliko bitno. Ovisi koliko u školi drže do formalnosti.
    Viđala sam na produkcijama i dečke (malo starije, recimo 14+) koji su svirali u poderanim trapericama nitko im nije zamjerio.

    Moj je leptir mašnu nosio samo na natjecanjima ili jako svečanim koncertima, sad mu više ne pada na pamet da to stavlja jer je to ipak "za male", a s kravatom ne može svirati jer bi mu smetala. Ali otkako je korone, nema više ni toliko svečanih prigoda

  3. #1753
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Da, cipele su bitne. Moj stariji nije volio fine cipele, nego samo mekane, pa smo to riješili kupovinom sajmonica - ovakve smo mu obično kupovali:
    https://mojekrpice.hr/items/obuca/10...pele-sajmonice

    Mlađi još od tih vremena voli fine cipele i nosi ih u posebnim prilikama i danas. Fine kožne gležnjače i niske cipele.... To je zapravo bila najskuplja investicija, jer ih brzo prerastu dok su mali, a to nije cipela koju bi nosili svaki dan, ali svakako nas je manje koštalo nego svečana odjeća za djevojčice/djevojke

  4. #1754

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Cipele su bolna tačka...izgleda da se od muških očekuje da iz broja 36 dečjih uskoče direktno u 41, jer mi je trebalo tri dana da nađem bilo kakav komad muške letnje obuće broja 37 ...

  5. #1755
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Cipele su bolna tačka...izgleda da se od muških očekuje da iz broja 36 dečjih uskoče direktno u 41, jer mi je trebalo tri dana da nađem bilo kakav komad muške letnje obuće broja 37 ...
    Jao, sjećam se toga - kad je E. bio pri kraju osnovne škole, imali smo isti problem. Rješenje: kupili smo mu crne platnene tenisice i to je pokrpalo tu sezonu. Ovako nešto: https://s3.eu-central-1.amazonaws.co...N/ENU6OLCo4XRR

  6. #1756

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, sjećam se toga - kad je E. bio pri kraju osnovne škole, imali smo isti problem. Rješenje: kupili smo mu crne platnene tenisice i to je pokrpalo tu sezonu. Ovako nešto: https://s3.eu-central-1.amazonaws.co...N/ENU6OLCo4XRR

    Moje dete je Hobit na mene, 152cm visine i noga 37 sa 10 godina... Tako će biti i kod nas, uzeću na kraju neke espadrile, ili već nešto platneno, makar i neke neutralne ženske, stvarno ne znam da li se od muških očekuje da hodaju samo u patikama par godina?
    Oni linkovi za kamp su odlični, prvorazredni harmonikaši ! Vidim da Požega ima mnogo veći broj instrumenata nego naš obližnji gradić slične veličine, baš im zavidim na izboru...

  7. #1757

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Cipele su bolna tačka...izgleda da se od muških očekuje da iz broja 36 dečjih uskoče direktno u 41, jer mi je trebalo tri dana da nađem bilo kakav komad muške letnje obuće broja 37 ...
    Da, s tim smo i mi muku mučili, ne pitaj me ništa, jednom sam mu čak i naručila cipele preko weba, iako to nikad ne prakticiram Dugo je bio na dječjim i malim brojevima, a cipela nigdje.
    Kad je dosegao br. 41, preskočio je tri broja u godinu dana. Sad se za školske koncerte (orkestar) još muči u svečanim cipelama br. 43, ali već vidim da sljedeće (završne) godine to više neće funkcionirati, i ovako ih jedva navuče.

  8. #1758

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Sad sam pogledala neke stare snimke nastupa naše muzičke škole, dok moji još nisu išli ili su bili pripremni, pa bome ima svega, od krizma/svadba elegancije do kariranih košulja ala kanadski drvoseča , i pocepanih farmerica, uz sve prelaze između. Većina dečaka su u patikama, sad mi je potpuno jasno i zašto
    Posljednje uređivanje od pulinka : 11.06.2021. at 15:49

  9. #1759
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dete je Hobit na mene, 152cm visine i noga 37 sa 10 godina... Tako će biti i kod nas, uzeću na kraju neke espadrile, ili već nešto platneno, makar i neke neutralne ženske, stvarno ne znam da li se od muških očekuje da hodaju samo u patikama par godina?
    Oni linkovi za kamp su odlični, prvorazredni harmonikaši ! Vidim da Požega ima mnogo veći broj instrumenata nego naš obližnji gradić slične veličine, baš im zavidim na izboru...
    U kamp su dolazila djeca iz skoro svih država ex Yu, pa ako budete zainteresirani, pitaj ih. Nije to bilo badava, ali je bilo dostupno. Užitak i iskustvo je nezamjenjivo.
    Nisu svi bili harmonikaši, ali bila je većina.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.06.2021. at 17:13

  10. #1760
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    http://harmonikaski-centar.hr/glazbeni-kamp-skolion-2/

    Imaju i svoju fb stranicu.

    Ne pratim više aktivno, ali bila su to sjajna vremena.

  11. #1761
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    A jooj sad imam problem. Platnene koje je nosio mu premale, hlace svecanije koje imao za 1.pricest male ajme...ja sad moram s nnih u shopping a cijeli vikend imamo goste i slavi ročkas. A cipele broj 38 i da mu se budu svidjele...a joooj problemi...

  12. #1762
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A jooj sad imam problem. Platnene koje je nosio mu premale, hlace svecanije koje imao za 1.pricest male ajme...ja sad moram s nnih u shopping a cijeli vikend imamo goste i slavi ročkas. A cipele broj 38 i da mu se budu svidjele...a joooj problemi...
    Sve mi je poznato. Zapravo, najmanne vremena potrošiš u najbližem velikom centru.

    Nama je rješenje bio CC1, u kojem ima hrpa trgovina i obično smo uspjeli nešto naći. Druga adresa bio je najbliži plac s odjećom i cipelama, ako bi uspjeli otići u kupovinu subotom. Treća adresa bio je onaj kompleks na Vukovarskoj u kojem je prije bio Mercator, a sad je crni Konzum.

  13. #1763
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne opterećuj se. Ako se radi o klasnoj produkciji, neka obuče neke keper hlače, bilo kakvu košulju (ili jednobojnu polo majicu), najčišće tenisice koje ima i neka uživa u sviranju .

  14. #1764

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    http://harmonikaski-centar.hr/glazbeni-kamp-skolion-2/

    Imaju i svoju fb stranicu.

    Ne pratim više aktivno, ali bila su to sjajna vremena.
    Joj, hvala, a ja taman malo pravim pauzu od fb-a, ali pogledaću sa profila mm-a, mada uz koronu i istekle dečje pasoše, teško da bi išta postigla ove godine . Nisam znala da primaju decu i iz regiona, baš je starija komentarisala kako to sve super izgleda na snimku .

  15. #1765
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ima javni sat pred publikom, profesorima, roditelji, familija, a onda za par dana ispit pred komisijom. Nikakvih događanja nemamo do jeseni...sad i ako kupim finije do jeseni će prerasti hjuj...

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A jooj sad imam problem. Platnene koje je nosio mu premale, hlace svecanije koje imao za 1.pricest male ajme...ja sad moram s nnih u shopping a cijeli vikend imamo goste i slavi ročkas. A cipele broj 38 i da mu se budu svidjele...a joooj problemi...
    Ovako sam se i ja šokirala za sve svečane komade odeće od prošle godine . A za obuću, pa, u šta bude mogla da mu uđe noga, u tome će ići i gotovo, svakako mu je porasla noga u dva meseca toliko da mu je sva obuća mala . Svakako su oni muzičari, a ne manekeni, idu da ih slušaju a ne gledaju .

  17. #1767

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako sam se i ja šokirala za sve svečane komade odeće od prošle godine . A za obuću, pa, u šta bude mogla da mu uđe noga, u tome će ići i gotovo, svakako mu je porasla noga u dva meseca toliko da mu je sva obuća mala . Svakako su oni muzičari, a ne manekeni, idu da ih slušaju a ne gledaju .
    Načelno, da, ali u praksi... jako važan dio javnog nastupa je i odgovarajuća odjeća. Naučila sam to kroz godine praćenja djeteta u glazbenu školu i na raznoraznim nastupima.
    Inače se skroz slažem s tobom, ja sam mrzila "svečano oblačenje" za takve prigode i sad ih uspješno izbjegavam (srećom, ne moram nastupati zbog posla i zapravo uživam u svojoj anonimnosti). Što se tiče sina i njegovih nastupa, dečkima je ipak lakše urediti se tako da svečano izgledaju (košulja+hlače+cipele, i to je to).
    Ali upozorili su nas svojedobno da su cipele jako važan faktor, i općenito, važno je kako dijete izgleda i drži se na pozornici. Mojem je to bila i ostala slaba točka (oduvijek se držao kao da bi najradije bio nevidljiv, odlično svira, ali nerado nastupa).

    Svakako, to je važnije kod velikih nastupa (natjecanja, veći koncerti), za školske produkcije je obično dozvoljeno biti ležerniji. Moj je na zadnjoj produkciji svirao u najobičnijoj majici i trapericama, kao i ostali njegovi kolege.

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ma znam da je odeća isto važna, samo smanjujem tenziju mašnici jer stvarno nije odeća ključna a korona je većinu nas primorala na fleksibilnost u raznim stvarima .
    Na javnom času i ispitu pred komisijom obično su svi dosta ležerno obučeni, tj. ko želi i može da ide u svečanoj varijanti, obično se dočekuje sa velikim odobravanjem, ali se ležerna varijanta nimalo ne zamera ako nije baš ono, šorc i papuče . Opet, mi smo škola manja od te požeške, pa možda i zato.
    Moj bi svakako više voleo da je nevidljiv, ali s obzirom na opšti karakter prilično je samouveren na sceni, osim kamenog izraza na licu, ali tu nema puno pomoći . Sve u svemu jako sam zadovoljna što su se oboje mojih pronašli u muzici, nadam se da će ih držati elan svih 6 godina. Zato mi je i zadovoljstvo da ulažem u odeću koju žele...

  19. #1769

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Da, i moj svira s facom Bustera Keatona, a za korone se naučio svirati s maskom i to mu je tako super da mu se ne vidi pola lica, sad mu je problem kad je mora skinuti
    Nadam se da će se do maturalnog koncerta sljedeće godine uspjeti riješiti te maske na pozornici

  20. #1770
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj je na skolskim produkcijama svirao u trapericama i majici i crnim koznim tenisicama. u nizim razredima sam ga mogla natjerat na kosulju i cipele.
    i vecina ekipe je bila lezerno obucena.
    na nastupima zbora - crne hlace i bijela kosulja

  21. #1771
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Moje su cure, ali samo da kažem da je ove godine sve puno ležernije što se tiče odječe nego prijašnjih godina...najstarija na nastupu zbora ima crne traperice i bijelu majicu, prof je rekao da ne moraju biti svečano obučeni...na produkciji najmanje bilo curica u tajicama, majici i tenisicama

  22. #1772
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sredit će se odjeća već nekako. Bitno je da djeca i mladi uzivaju u sviranju.

    Gledam malo ima li još kakvih ljetnih kampova, pa sam našla ovo https://novo.ss-marusevec.hr/novosti...glazbeni-kamp/, ali to je za srednjoškolce. Naravno, od svih imena znam jedino harmonikaša

    Ne škodi pitati i u glazbenoj školi, oni uvijek znaju gdje se što održava.

    Bilo je ljetnih glazbenih radionica i u Samoboru, ali moji sinovi nisu išli, više su voljeli onaj istarski kamp. Neke kontakte održavaju i danas.

  23. #1773
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo, za ovu ljetnu školu prijave su otvorene do sredine lipnja
    https://ljetna-glazbena-skola-sinj.com/

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    moje je neki dan bilo na ispitu
    uopće ne znam što je imalo na sebi
    neku sportsku odjeću i tenisice, moram pitati je li imalo traperice ili trenirku
    uopće mi nije palo napamet da se mora urediti...

  25. #1775
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    moje je neki dan bilo na ispitu
    uopće ne znam što je imalo na sebi
    neku sportsku odjeću i tenisice, moram pitati je li imalo traperice ili trenirku
    uopće mi nije palo napamet da se mora urediti...
    Za ispit se ne mora urediti, ali nije nevažno kakav dojam ostavlja. Moji se nisu nešto posebno lickali, ali nisam dozvoljavala da idu u kratkim hlačama ili trenirci (trenirku i inače nikada nisu nosili u školu, to mi je krajnje neprimjereno). Duge hlače, polo majica ili košulja (nešto s kragnom) i to je bilo to. Moji baš nisu bili obožavatelji klasičnih bijelih tenisica (koje uvijek izgledaju ofucano nakon prvog tjedna), nego su nosili sportske cipele koje su prolazile i za tu svrhu. Moj mlađi i danas nosi takve - ovako nešto:

    Nastupi su druga priča - produkcija, javni sat, koncerti i slično, tu često treba odjeću uskladiti s drugima (zbor, orkestar). Profesori instrumenta, zborovođe i dirigenti daju im upute što se očekuje, a često i učenici imaju pravo glasa. Naši su se za orkestar dogovarali hoće li biti u crnim košuljama (obično zimi) ili bijelim (češće ljeti), a onda nema puno filozofije - za solo nastup na istom koncertu imaju na sebi ono što moraju imati zbog orkestra/zbora.

  26. #1776
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Nisam stavila link na cipele - ovakve slične je moj mlađi sin nosio otkad je dorastao do muških veličina cipela, a i danas voli taj tip cipela za dnevnu rutinu:
    https://www.deichmann.com/HR/hr/shop...oryDetail=true - ovo ne znači da je to moja preporuka; nije neko idealno rješenje za svečane prilike, ali je prolazilo uz platnene hlače i crne traperice). Imao je smeđe i crne, a nosio ih je i inače.

    Nosio je i platnene tenisice ljeti, ali gledala sam da tenisice ne budu s bijelim dijelovima i obrubom đona, jer to redovito izgleda musavo i prljavo. Imao je jedne potpuno crne, nabavljene upravo za ljetne nastupe (uz crne keper hlače). Te cipele sam kasnije ja naslijedila, kad ih je on prerastao

    Stariji je u to doba imao veličinu noge kao mm sada, pa je znao posuditi njegove mokasine. Jedne smo mu kupili negdje krajem OŠ, baš za glazbenu školu, a te cipele je kasnije naslijedio mm, kad ih je L. prerastao, hehehe...

    Inače, fine cipele je kupio za maturu, tako da ima za slučaj potrebe, ali živi u ovakvim cipelama: https://www.deichmann.com/HR/hr/shop...oryDetail=true
    Sad više ne nosi odjeću za nastupe, otkad je završio s glazbenom školom i ljetnim kampovima, ali tijekom ljeta često sudjeluje na raznim događanjima Hrvatskog filmskog saveza, pa mu i dalje povremeno treba fina odjeća za završne svečanosti, ako ne dobiju službenu odjeću (uglavnom majicu). Sad je lakše, jer je završio period intenzivnog rasta, pa može više sezona nositi iste košulje, hlače i cipele. Odahnula sam. Svako razdoblje nosi svoje. Dok su svirali, imali su odjeću prilagođenu tome. Sad imaju gomilu službenih majica s raznih događanja, koje ne nose na dnevnoj bazi, ali ih čuvaju jer to ima status uspomene.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.06.2021. at 07:57

  27. #1777

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Naši su se za orkestar dogovarali hoće li biti u crnim košuljama (obično zimi) ili bijelim (češće ljeti), a onda nema puno filozofije - za solo nastup na istom koncertu imaju na sebi ono što moraju imati zbog orkestra/zbora.
    Ali nije neuobičajeno ni da se solisti posebno presvuku iz "orkestralne uniforme" u odjeću samo za svoj solo nastup na istom koncertu. Češće sam to viđala kod cura, ali i dečki znaju mijenjati košulje za tu prigodu između pojedinih točaka.

    Btw. moj nikad nije svirao u bijeloj košulji, mislim čak da je ni nema u ormaru. Za orkestar mu treba crna, a za vlastite nastupe ima još jednu malo bolju košulju, pa bira, ovisno o raspoloženju.

  28. #1778
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije neuobičajeno ni da se solisti posebno presvuku iz "orkestralne uniforme" u odjeću samo za svoj solo nastup na istom koncertu. Češće sam to viđala kod cura, ali i dečki znaju mijenjati košulje za tu prigodu između pojedinih točaka.

    Btw. moj nikad nije svirao u bijeloj košulji, mislim čak da je ni nema u ormaru. Za orkestar mu treba crna, a za vlastite nastupe ima još jednu malo bolju košulju, pa bira, ovisno o raspoloženju.
    Istina, djevojke su se često presvlačile, ali mojim lijenčinama nije to padalo na pamet.

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moji isto idu na ispite samo "pristojno" obučeni, ono što nose za školu, bez golih ramena, i ne u trenerkama. Od obuće bude to što imam na raspolaganju.
    Obično nastavnici i preporučuju da se deca za ispit ne opterećuju još i odećom nego da se skoncentrišu na sviranje.
    Ali iduće nedelje imaju koncert na trgu i idu na godišnju podelu diploma takmičarima u muzičkoj, pa će se obući svečanije, mada sam ja za mlađeg uzela kratke pantalone uz košulju, još je u godinama gde to sasvim može da prođe kao svečano, a najavljuju prilično vruću nedelju.
    I dalje nemam za njega obuću .
    Ove godine kod nas nije bilo dozvoljeno horsko pevanje ni u školama ni u muzičkim školama, tako da nema ni nastupa tog tipa (srećom - samo zamišljam moju stariju i presvlačenje haljina u gunguli iza scene- već je to radila za kostimirane školske priredbe i to je whole new level peripetija ).
    Nije bilo ni drugih javnih nastupa a i takmičenja su bila navrat-nanos otkazivana, zakazivana, prebacivana na online, pa kako se ko snašao... I ove koncerte su tek pre deset dana odobrili na brzinu...

  30. #1780

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Upravo sam shvatila da je "iduća" nedelja danas počela a moja glava odbija tu činjenicu

  31. #1781
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moji isto idu na ispite samo "pristojno" obučeni, ono što nose za školu, bez golih ramena, i ne u trenerkama. Od obuće bude to što imam na raspolaganju.
    Obično nastavnici i preporučuju da se deca za ispit ne opterećuju još i odećom nego da se skoncentrišu na sviranje.
    Ali iduće nedelje imaju koncert na trgu i idu na godišnju podelu diploma takmičarima u muzičkoj, pa će se obući svečanije, mada sam ja za mlađeg uzela kratke pantalone uz košulju, još je u godinama gde to sasvim može da prođe kao svečano, a najavljuju prilično vruću nedelju.
    I dalje nemam za njega obuću .
    Ove godine kod nas nije bilo dozvoljeno horsko pevanje ni u školama ni u muzičkim školama, tako da nema ni nastupa tog tipa (srećom - samo zamišljam moju stariju i presvlačenje haljina u gunguli iza scene- već je to radila za kostimirane školske priredbe i to je whole new level peripetija ).
    Nije bilo ni drugih javnih nastupa a i takmičenja su bila navrat-nanos otkazivana, zakazivana, prebacivana na online, pa kako se ko snašao... I ove koncerte su tek pre deset dana odobrili na brzinu...
    Naći ćeš nešto. Uzmi obične platnene patike koje se slažu s hlačama. Ne isplati se trošiti previše para na to...

    Gledala sam stare slike - moj mlađi je čak za jedan nastup imao tenisice s maskirnim uzorkom i crnom gumom (inače je obožavao sve maskirno) i khaki platnene hlače.

  32. #1782

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Naći ćeš nešto. Uzmi obične platnene patike koje se slažu s hlačama. Ne isplati se trošiti previše para na to...

    Gledala sam stare slike - moj mlađi je čak za jedan nastup imao tenisice s maskirnim uzorkom i crnom gumom (inače je obožavao sve maskirno) i khaki platnene hlače.

    To će i biti na kraju čini mi se - kineska imitacija starki (Conversica), bilo koje neutralne svetle boje na koju naletim .

  33. #1783
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    To će i biti na kraju čini mi se - kineska imitacija starki (Conversica), bilo koje neutralne svetle boje na koju naletim .
    Naravno!

    Iskoristit će ih za nastupe, a onda poderati tijekom ljeta.

  34. #1784

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno!

    Iskoristit će ih za nastupe, a onda poderati tijekom ljeta.
    Eee, moj je gospodske fele kao i tata mu - prođe dva meseca lopte, dvorišta, livade, šume, bicikla, i opet izađe uredan kao maneken , i još prosledimo njegovu obuću dalje, a sestrinu bacimo jer izgleda kao kroz seckalicu da je prošla (na mater je sva)
    (Starke izbegavam mada ih volim, jer su smrt za naše palčeve koji idu nagore i nokti lako urastaju, ali podneće se za leto "za paradu", što kažu...)

  35. #1785

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da završim sagu - uzela kineske sive "starke", da budu u tonu sa pantalonama. Izgledaju sasvim ok, sinak zadovoljan, ja još više
    I stao je tek u kineski br.38, ne 37. Uh...

  36. #1786
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da završim sagu - uzela kineske sive "starke", da budu u tonu sa pantalonama. Izgledaju sasvim ok, sinak zadovoljan, ja još više
    I stao je tek u kineski br.38, ne 37. Uh...
    Bitno da je zadovoljan!

    (Offt. Kineski kalupi su stvarno mali - meni treba 41, a inače nosim 39-40. Obično nabavljam te platnene "starke" na placu )

  37. #1787

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Može li se u 5.r. mijenjati glazbena škola?

  38. #1788

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ne vidim zašto ne bi mogla. Ljudi se sele, mijenjaju se životne prilike...
    Pitaj u tajništvu svoje škole i škole u koju se želite prebaciti.
    E da, možda bi jedini mali (ali ne i nepremostivi) problem moglo biti ako škole rade po različitim principima (npr. "obične" muzičke škole i funkcionalna). Makar, ne čine mi se to neke bitne razlike.
    Moja djeca su u funkcionalnoj bila ili još uvijek jesu i imam samo preporuke.
    Posljednje uređivanje od Dota : 07.03.2022. at 11:50

  39. #1789
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se u 5.r. mijenjati glazbena škola?
    Da, bez problema. Susjedi su se selili i dijete se prebacilo u drugu školu, ali ne trebaš takav razlog.

    Ja bih se najprije raspitala u potencijalnoj novoj školi kako bi to išlo. Može se i u istoj školi mijenjati profesora instrumenta ili grupu za solfeggio. Treba samo razgovarati s ljudima, sve se može dogovoriti. Sretno.

  40. #1790
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Može, ali nova škola te ne mora primiti ako iz nekog razloga ne želi. Mora primiti samo selidbu iz drugog grada kad je dijete promijenilo prebivalište.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 07.03.2022. at 11:58

  41. #1791

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim zašto ne bi mogla. Ljudi se sele, mijenjaju se životne prilike...
    Pitaj u tajništvu svoje škole i škole u koju se želite prebaciti.
    E da, možda bi jedini mali (ali ne i nepremostivi) problem moglo biti ako škole rade po različitim principima (npr. "obične" muzičke škole i funkcionalna). Makar, ne čine mi se to neke bitne razlike.
    Moja djeca su u funkcionalnoj bila ili još uvijek jesu i imam samo preporuke.

    ja neuka ...kakva je to funkcionalna?

  42. #1792

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Može, ali nova škola te ne mora primiti ako iz nekog razloga ne žele. Mora primiti samo selidbu iz drugog grada kad je dijete promijenilo prebivalište.

    naravno
    prvo bih se raspitala ima li mjesta itd. samo sam prije znala je li uopće moguće ovako unutar grada to napraviti

  43. #1793
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja neuka ...kakva je to funkcionalna?
    Elly Bašić, imaju malo drugačiju metodu solfeggia i drugačije posložen program OGŠ.

  44. #1794

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    N
    E da, možda bi jedini mali (ali ne i nepremostivi) problem moglo biti ako škole rade po različitim principima (npr. "obične" muzičke škole i funkcionalna). Makar, ne čine mi se to neke bitne razlike.
    I nisu toliko bitne. Znam za nekoliko slučajeva prebacivanja iz "obične" glazbene škole u funkcionalnu, nije bilo problema.

  45. #1795

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sorry, Vrijeska...Hvala čokolada na objašnjenju.
    Da, tanja b, koliko i ja čujem, nema problema.

  46. #1796
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, za ovu ljetnu školu prijave su otvorene do sredine lipnja
    https://ljetna-glazbena-skola-sinj.com/

    Jel netko slao svoje klince? Zvuči baš fora...

  47. #1797
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko slao svoje klince? Zvuči baš fora...
    Samo da napomenem - dobro je konzultirati se s djetetovim nastavnikom oko odlaska na ovakve ljetne tečajeve i odabira predavača zato što nema smisla da npr. prosječno OŠ dijete koje malo vježba i nema dosta programa za ozbiljan 10-dnevni seminar izabere tečaj sveučilišnog nastavnika klavira.

  48. #1798

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da napomenem - dobro je konzultirati se s djetetovim nastavnikom oko odlaska na ovakve ljetne tečajeve i odabira predavača zato što nema smisla da npr. prosječno OŠ dijete koje malo vježba i nema dosta programa za ozbiljan 10-dnevni seminar izabere tečaj sveučilišnog nastavnika klavira.
    Apsolutno se slažem.
    Moj sin je godinama išao na ljetne seminare, od 9. do 15. godine svako ljeto. Uvijek je to bilo uz dogovor s njegovom profesoricom, a viđala sam i profesore druge djece da i sami dolaze i prisustvuju satovima na seminaru da čuju kako netko drugi radi.
    Konkretno ova ljetna škola u Sinju je i nama bila u planu prije 2 godine, ali na kraju sin nije išao, zbog korone i još nekih okolnosti. Na ranijim seminarima na koje je ranije išao (Kaštela, Brač) uvijek smo i mi kao roditelji bili s njim u pratnji jer to nije ljetni kamp - smještaj je bio privatno, po apartmanima, i dijete te dobi ne može biti samo u apartmanu 10 dana. Tek toliko da budete svjesni da ti seminari za mlađu djecu zahtijevaju i prilični angažman roditelja (za početak, treba odvojiti dio godišnjeg odmora za djetetov seminar). I moram reći da su nam ti ljetni seminari ostali u prekrasnoj uspomeni, nešto čega ću se još godinama prisjećati.

    Ovo u Sinju je također apartmanski smještaj, ali tada, kad smo se dogovarali, već smo bili spremni pustiti ga da bude sam s cimerima - samo je to, na žalost, propalo. Ove godine završava srednju glazbenu školu i više definitivno nema nikakvih seminara u planu.

    Postoje i ljetne škole koje su više internatskog tipa, npr. ona u Grožnjanu - tamo roditelji ne idu, drukčija je organizacija. Tu nemamo vlastitih iskustava, samo iskustva iz druge ruke, ali čula sam same pohvale za njih.

  49. #1799
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Hvala vam puno na savjetima!

  50. #1800
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ima li srednjoškolaca koji razišljaju o daljnjem glazbenom usmjerenju, akademiji?
    Moja, iako ima još dvije godine, razmišlja i u tom smjeru iako je daleko od konačne odluke, realno nema pojma što bi dalje nakon srednje škole. Iz moje perspektive čini mi se lijepo zanimanje, naravno ako to iskreno voliš. Kakva je realnost po pitanju zapošljavanja, ima li kruha? MM tvrdi da nema
    E da, već sad naglašava da ne bi radila kao prof u školi....što preostaje, nekakav orkestar? Radi se o puhačkom instrumentu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •