Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: manja trudnoca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno manja trudnoca

    Kako je moguce da po uzv-u bude manja trudnoca dva tjedna nego li je to po mengi? Naime, moja zadnja menga je bila 28.7. A termin poroda umjesto 4.5. Je 17.5.? ne kuzim....

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da li su ti taj termin promijenili na početku trudnoće ili sad? Da li je prva beba? Kad je počelo micanje?

    Makar do dva tjedna je normalno da se datum poroda pomiče na ranije ili kasnije.

    Ako znaš datum začeća, dodaj 266 dana i to ti je otprilike datum poroda.

    Ako je prva beba onda dodaš danu prvog micanja 4 i pol mjeseca.

    No, svaka beba ima svoj ritam razvoja i obično je najbolje da bebi prepustimo da odluči kad će se roditi. Sad ti ta dva tjedna i ne igraju neku ulogu i ne moraš brinuti. Početkom travnja će ti vjerojatno ginekolog točnije odrediti.

    I, naravno, na idućem pregledu pitaj zašto je tako. Ja sam znala doma zapisati sva pitanja, jer bi me u ordinaciji zbunili. I ne odustaj dok ne dobiješ točan i za tebe zadovoljavajući odgovor. Mama mora biti mirna.

    Sve najbolje!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Termin se može pomaknuti prema nalazu prvog UZV, u ranoj trudnoći. Kasnije to pomicanje termina nema smisla, jer se ne razvijaju sve bebe jednako (neke su u terminu 2500, neke 4500g teške, neke duge 48 cm a neke 53).

    Inače je Beti3 sve napisala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Od prvog uzv-a kada je trebalo po mengi biti sest tjedana nije se nista vidjelo osim zadebljanja maternice. Dok je rekao da pricekamo 2 tjedna i tada na uzv- u se vidjela mrvica od 6 tjedana (kada je trebalo po mengi biti plod od 8 tj.) i od onda je plod stalno manji za dva tjedna. Dakle,kod mene ovulacija nastupa kasnije iako su mu ciklusi na 30 dana? Zanima me sao da li netko ima slicna iskustva? Hvala na cestitkama!

  5. #5
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    mamica i meni je zadnja menga bila 28.7,a termin mi je 4.5 takodjer doktor je rekao da bi se moglo i bolje vidjet kad sam dosla s 5tt na uzv,al dosla sam zato da mi da duphastone da malo zabetoniramo kak on veli. Jesi bila na 3d uzv?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mamica_8 prvotno napisa Vidi poruku
    Od prvog uzv-a kada je trebalo po mengi biti sest tjedana nije se nista vidjelo osim zadebljanja maternice. Dok je rekao da pricekamo 2 tjedna i tada na uzv- u se vidjela mrvica od 6 tjedana (kada je trebalo po mengi biti plod od 8 tj.) i od onda je plod stalno manji za dva tjedna. Dakle,kod mene ovulacija nastupa kasnije iako su mu ciklusi na 30 dana? Zanima me sao da li netko ima slicna iskustva? Hvala na cestitkama!
    Onda je stvarno trudnoća manja 2 tj. pa je i termin pomaknut. Bolje da ti je dr tako pomaknuo termin, nego da te na kraju induciraju jer si "prenijela" a još ti zapravo i nije termin.

    Meni je u prvoj t. termin po UZV bio 7 ili 8 dana kasnije nego po zadnjoj M. Ja sam tad tvrdila da to nije nikako moguće, tek kasnije sam otkrila da imam prilično nepravilan ciklus i da je taj dr bio u pravu.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 16.01.2011. at 22:43

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Meni su termin pomaknuli za 4 tjedna.
    zadnja M mi je bila 18.6. no na pregled sam zbog ljeta
    otišla tek krajem 8. mjeseca kad mi je dok rekla da je T manja.
    1.9. su mi odredili da je zadnja M prema UZV 14.7. i to mi piše u trudničkoj knjižici
    dakle termin mi nije bio 25.3. nego 21.4.
    rodila sam 4.4. a bebi je pisala zrelost 38 tjedana gestacije,
    dakle kao što su odredili prema UZV-u u ranoj trudnoći.
    Ne brini beba ionako dođe kad njoj odgovara

  8. #8
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Imam ja jedno biser pitanje ali moram ga postaviti!
    Moji su plodni dani bili oko 25. u mjesecu po skoku temperature. Kretala se od 35.5-36.0, a skokić bi bio tada na 36.5-36.7 sve do 1. u mjesecu. Menga oko 6-og u mjesecu. I sad... po kalendaru svih, pa i mog ginekologa, tj. po početku zadnje menge jer termin 12.5. ili 13.5. (prvi dan zadnje menge 6.8.)- to ispadne točno 40 tjedan trudnoće. Na ultrazvuku je oko tjedan mlađa trudnoća. Sad meni ništa nije jasno- ja sam sebi računala da smo ostali trudni taman prije te zadnje menge, tijekom tih plodnih dana, ali to očigledno (po ultrazvuku) nije tako.
    Smiješno mi je to što nemam pojma kad sam onda ostala trudna- prije menge, neposredno poslije menge (tih tjedan dana ranija trdunoća po ultrazvuku?) ili tek kasnije- kad su nastupili plodni dani iza te zadnje menge???
    U svim opcijama smo mogli zatrudniti- koja je najvjerovatnija???

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    meni je prva t stalno po uzv bila manja za dva tj nego po zadnjoj m, dr. je rekla kasnije začeće..no termin mi je vodila po zadnjoj m ali su me pustili 10 dana da prenesem preko termina upravo zbog tog kasnijeg začeća.

  10. #10
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja jedno biser pitanje ali moram ga postaviti!
    Moji su plodni dani bili oko 25. u mjesecu po skoku temperature. Kretala se od 35.5-36.0, a skokić bi bio tada na 36.5-36.7 sve do 1. u mjesecu. Menga oko 6-og u mjesecu. I sad... po kalendaru svih, pa i mog ginekologa, tj. po početku zadnje menge jer termin 12.5. ili 13.5. (prvi dan zadnje menge 6.8.)- to ispadne točno 40 tjedan trudnoće. Na ultrazvuku je oko tjedan mlađa trudnoća. Sad meni ništa nije jasno- ja sam sebi računala da smo ostali trudni taman prije te zadnje menge, tijekom tih plodnih dana, ali to očigledno (po ultrazvuku) nije tako.
    Smiješno mi je to što nemam pojma kad sam onda ostala trudna- prije menge, neposredno poslije menge (tih tjedan dana ranija trdunoća po ultrazvuku?) ili tek kasnije- kad su nastupili plodni dani iza te zadnje menge???
    U svim opcijama smo mogli zatrudniti- koja je najvjerovatnija???
    Da ispravim samu sebe - što sam tek nedavno napravila, a sad opet zaboravila: Tjedni su mi u skladu s procjenom. Cijelo vrijeme sam krivo računala tjedne- sve je u skladu, svi parametri koji se uzimaju, BPD, HC, AC, FL, itd... Dakle, ako je u skladu ultrazvuk sa datumom, da li to znači da smo zatrudnili u opciji plodnih dana PRIJE te zadnje m.??? Gore sam napisala datume.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zekana nije mi jasno kak to mislis da si ostala trudna prije zadnje menge?
    obicno se ostaje trudan za vrijeme plodnih dana poslije zadnje menstruacije po kojoj se vodi trudnoca...

  12. #12
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    zekana nije mi jasno kak to mislis da si ostala trudna prije zadnje menge?
    obicno se ostaje trudan za vrijeme plodnih dana poslije zadnje menstruacije po kojoj se vodi trudnoca...
    http://www.bhbebe.com/portal/trudnicki-kalendar
    Upravo sam nabasala na neki kalkulator i po njemu bi začeće trebalo biti skoro 3 tjedna kasnije od oba pokazatelja trudnoće- m. i ultrazvuka. Je li to normalno??? E baš TA opcija je mene bunila cijelo vrijeme. Kako toliko kasnije može biti začeće od standardnih pokazatelja???

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    oprosti, ali mislim da nesto krivo racunas. moguca su odstupanja u zena koje imaju nepravilne cikluse ili ako je ovulacija slucajno taj ciklus bila kasnije. koliko vidim po forumu to su odstupanja 10-14 dana. mozda se javi netko s vise iskustva ili kome je jasno sto zelis reci, mene si zbunila

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam isto imala dva termina, u razmaku od tjedan dana, prvi po zadnjoj menstruaciji, a drugi po ultrazvuku i iskustvu mog muža i mene
    Ginićka mi je vodila po prvom terminu, tj po njemu smo otvorili porodiljni. Dijete se rodilo između ta dva termina, pa se moj tata pitao je li onda zakasnio ili uranio

  15. #15
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti, ali mislim da nesto krivo racunas. moguca su odstupanja u zena koje imaju nepravilne cikluse ili ako je ovulacija slucajno taj ciklus bila kasnije. koliko vidim po forumu to su odstupanja 10-14 dana. mozda se javi netko s vise iskustva ili kome je jasno sto zelis reci, mene si zbunila
    JA sam ta koja sam totalno zbunjena, tako da nije nikakvo čudo ako sam i tebe zbunila. Palo mi je bila na pamet implantacijsko krvarenje, da ga možda nisam bila zamijenila s mengom... ali to opet nosi nova pitanja i manje je vjerovatno! Vjerovatnije je da su u pitanju ta odstupanja od 10-14 dana jer kod mene JESU bili uvijek nepravilni ciklusi!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ja sam imala 4 tjedna kasniju O i začeće, što su skužili odmah na početku T.
    U trudničkoj knjižici mi je pisalo ZM 18.7. po uzv 14.8. , dakle termin su mi pomakli sa
    25.4. na 21.5., rodila sam 4.5. procjenjena zrelost 38 tj.
    dakle, sve su to dobro procjenili
    Posljednje uređivanje od krojachica : 01.02.2013. at 10:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •