Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Kašalj kod šestomjesečne bebe

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Kašalj kod šestomjesečne bebe

    Ispričavam se ako slična tema postoji , ali ja ju nisam mogla naći. Ovako , cura 6 mjeseci , jučer je počela kašljati. Kašalj je suh , znači bez šlajma. Nema nikakve druge simptome , npr curenje nosića , temperature , itd. Samo taj kašalj. Nikad dosad nije bila bolesna , isključivo je dojena , do prije par dana kad smo lagano počeli s kašicama. Sad , šta bi to moglo biti , ne znam , mislite da bi bilo dobro da odmah danas odem kod pedice ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kakav je kašalj, osim suh? Jel ju iritira? Jel puno i često kašlje? Jel kašlje i kad je vani i u kući?
    Nije svaki kašalj kašalj. Daj malo opiši i sama razmisli sa čime bi mogao biti povezan.

    Moji su sa otprilike 5 mjeseci otkrili kašljanje da privuku pažnju i nasmiju, čisto za primjer

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    svakak očisti malu

  4. #4
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Maca , i moja starija je tak bezveze kašljucala kad je otkrila kašljanje , ali nije to sigurno. kašlje većinom kad spava i to dosta jako , probudi ju to , zaspi , i tako opet. A kašlje i kad smo vani i kad je kući(doduše ne tako često ) ali vidim da ju smeta. Samo mi je čudno kako nema nikakvih drugih simptoma.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaramia, jeste li počeli intenzivnije grijati?

    Suh zrak je često uzrok kašlja kod beba. Svakako stavi isparivače na grijaća tijela ili bar posudu s vodom / mokar ručnik na peć/radijator, što već imate.

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Peterlin , u pravu si , moglo bi biti zbog toga , imam onaj ovlaživač zraka , pa ću probati s tim :cool:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Opet problem ! Cura je prestala kašljati prekjučer , i danas od jutra opet jako kašlje , samo što joj se sad unazad sat vremena pojavio neki osip na čelu !! Pokušavam dobiti doktoricu na telefon ali uzalud pa sad čekamo tatu da dođe po nas pa idemo tamo. Ali u međuvremeu , šta mislite da bi moglo to biti ??

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel mala kaj jede? jel si ti nekaj čudno pojela?
    ima li osipa po trbuhu? ili još negdje drugdje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.11.2015. at 13:24

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ne , samo cica , stopirali smo dohranu na par dana jer joj je zubić izašao , a i drugi izlazi. Pa ju nisam dodatno htjela mučiti , jer je ionako cijele dane plačljiva i samo ju nosim. Nisam ništa čudno pojela.
    Sad se osip smanjio , a bilo ga je i po vratu. Sad ga nema. Doktoricu sam dobila , ona kaže da nema potrebe da dolazim dok nema temperaturu, i da joj samo špricam morsku sol u nos iako uopće ne šmrca. Vidjet ću kako će se situacija razvijati tijekom dana , pa ako se osip opet pojavi , odma idemo kod doktorice.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a znaš li kolko nakon prehrane

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Vani je +20 oC u 11. mjesecu! MENI otiču noge ko buhtli, a kako tek pate mala dječica koja ne znaju reći što ih muči??

    Osim viroza koje ne treba isključiti, zubi su mogući uzrok problema - dijete pojačano slini i moguće je da joj slina uđe u dušnik u nekim položajima ili si gura rukice u usta pa izazove refleks kašlja (sve do povraćanja).

    Slažem se s doktoricom da ne treba ići u ordinaciju ako dijete nema temperaturu - tamo ima svakakvih klica. Često je to gore zlo nego ostati doma. Prati i dalje.

  12. #12
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ma da Peterlin , složila bi se s tobom kao i uvijek

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne mora bit da je osip povezan s kašljem. Koliko je jak taj osip?

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ujutro smo se probudile , i nije ga imala , po noći je super spavala , bez kašljanja i sa samo jednim buđenjem za dojenje. I negdje oko 12 danas primjetim po čelu crvene točkice , bilo ih je dosta , kao i iza po vratu i na prsima , ali jako malo , gotovo nezamijetljivo. I to se povuklo kroz sat , sat i pol , i sad se još samo malo vidi na čelu.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    zaramia, moj je nekidan kašljao par dana i noći a da nije imao nikakvu prehladu ni temperaturu...

    nakon prestanka kašlja napipala sam mu dva nova zubića

    očito ga je iritirala slina koja mu se stvarala radi izlaska zubiju...
    zvala sam bila pedicu i takodjer je to povezala sa zubima

  16. #16
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Buba klara, nadam se da su i u našem slučaju zubići. Jer čudno mi je , ne curi joj nosić , nema temperaturu , a jako kašlje. Evo i ja maloprije napipala drugi zubić , znači vjerojatno je to to !

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nadam se da je i kod vas to slucaj, jer, naravno, ne mora svaki kasalj bez temperature biti od zubica, da ne bi bilo zabune... al ovo kad nad je bilo

  18. #18
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    A da , to znam, mada se nadam da je ipak od zubića Ništa , pričekat ćemo još , pa ako sutra ne bude bolje , idemo doktorici.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  19. #19
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Cure , ovak. Ovaj osip se opet pojavio i to skoro po cijelom tijelu osim na rukama. Cijeli dan ništa i evo navečer kad doktorica ne radi , ne znam dal da ju vodim na hitnu ili kaj , inače je sve normalno , ponaša se kao i inače. Znate li vi šta bi to moglo biti ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  20. #20
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Inače se ne vidi jako , nego kad se bolje pogleda pod svjetlom. Ne znam kako bi objasnila , kao neke točkice pod kožom.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Slikaj. Odi sutra pedijatrici ako te brine i pokazi sliku. Ofkors idi s malenom.

  22. #22
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    A kaj misliš da ne trebam ići sad na hitnu ? Evo sad sam ju opet skinula i te točkice su samo po licu i trbuhu. Po rukicama i nogicama nema ništa

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  23. #23
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da li ti misliš da je to hitno stanje radi kojeg bi morala bebu od 6 mjeseci voditi na hitnu u 22 h?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ako ti malena nema temperaturu i dobrog je općeg stanja, ja osobno je zbilja nebih mučila odlaskom na hitnu. Zbilja vlada jako puno viroza, što respiratornih što želučanih, bilo bi grozno da ti curica još nešto pobere... Moj je isto šmrkav ovih dana, blaga temperatura, ali dok je sve pod kontrolom, ne idemo nikud. Kaj se osipa tiče, da nije možda alergija na nešto? Ili je malena pregrijana?

  25. #25
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Vodila sam ju ipak na hitnu jer meni vrag ne da mira nikad , i ne bi mogla mirno spavati. ( ali nisam ju vodila u klaićevu ili na rebro di ih ima hrpa , nego tu kod nas u VG na hitnu , di skoro nikad nikog nema ) , rekli su da je vjerojatno neka alergijska reakcija na nešto , i dali na špricu fenistil. Ne znam kaj je moglo izazvati alergiju , jedino kaj sam neuobičajeno pojela je prekjučer malo umaka od gljiva. A budemo vidjeli sutra kakvo će biti stanje.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ispada da ti je dete valjda ipak alergilar, morat ćeš jaaaaaako pazit kod dohrane, na tvom mjeatu bi tražila akergologa ili gastriča da se naprave testovi
    Moji su reagirali i na puno manje histamine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.11.2015. at 07:27

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Vodila sam ju ipak na hitnu jer meni vrag ne da mira nikad , i ne bi mogla mirno spavati. ( ali nisam ju vodila u klaićevu ili na rebro di ih ima hrpa , nego tu kod nas u VG na hitnu , di skoro nikad nikog nema ) , rekli su da je vjerojatno neka alergijska reakcija na nešto , i dali na špricu fenistil. Ne znam kaj je moglo izazvati alergiju , jedino kaj sam neuobičajeno pojela je prekjučer malo umaka od gljiva. A budemo vidjeli sutra kakvo će biti stanje.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Moj mlađi (alergičar i astmatičar) imao je takve simptome + temperaturu kod svakog izbijanja zubića. Kad smo prokužili uzorak, prestali smo dizati paniku. Ali pripazi - ne znači da je i kod tvog djeteta isto.

    Probaj za kućnu upotrebu olakšati djetetu simptome homeopatskim pripravkom za bebe - chammomilla 15 - ima u ljekarni. http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38
    Ako pomogne, super. Ako ne - zaboravi priču. Proći će...

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Homeopatija je autosugestija. Pomaže ako oboljeli čvrsto vjeruje da će mu pomoći. A dijete nema pojma što mu je, ni što će popiti. Ne bih se oslanjala na nikakvu homeopatiju. Radije je odvedi kod alergologa kak jelena kaže.

  29. #29
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Kasalj nije lose provjeriti pogotovo kod tako malih beba.Smirio se nakon fenistila?Prati reakcije.I ne slazem se za homeopatiju -mom je pomogla osobito za disne probleme.

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Pa mogu reći da se čak i kašalj smirio , osip se povukao , i nije kašljala toliko danas , možda par puta je samo zakašljucala malo. Samo ne znam na šta bi mogla biti alergična , pričekat ćemo ponedjeljak , pa ćemo se naručiti kod alergologa.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Kasalj nije lose provjeriti pogotovo kod tako malih beba.Smirio se nakon fenistila?Prati reakcije.I ne slazem se za homeopatiju -mom je pomogla osobito za disne probleme.
    To znači da je ozdravio sam od sebe, kao što bi i da mu niste dali ništa. Ljudski organizam ima sposobnost samooporavka.

  32. #32
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Kao sto sam rekla ne slazem se i nema potrebe uvjeravati me u suprotno
    Posljednje uređivanje od ellica : 14.11.2015. at 07:43

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nisam ni očekivala.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Treba provjeriti zakaj je kašljala ali tek kad se kašalj vrati

  35. #35
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Slažem se da treba, i pošto nas je pedica otkantala u četvrtak da ne moramo dolazit , u pon smo kod nje , neću se ni najavljivat. Kao što sam rekpa, više ne kašlje skoro uopće , ali svejedno moramo ići vidjet koji je bio uzrok i da se naručimo kod alergologa.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  36. #36
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    umak od gljiva sa 6 mjeseci ja ne bih dalje tražila uzrok. Gljive se ni u kojem obliku ne preporučuju prije tri godine, a djeci su beskorisne i neprobavljive još dugo nakon treće. Pune su histamina koji izaziva reakciju sličnu alergiji, a u tom umaku je moglo biti još koječega.
    Posljednje uređivanje od pikula : 14.11.2015. at 14:44

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Dobro si primjetila, Pikula! Vjerujem da je moguće da su te dvije stvari povezane. Alergija je bila gotovo sigurno, čim je prošlo od Fenistila.

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Dijete joj je kašljalo i prije tog umaka. Tak da nije to. Garant. Koliko sam shvatila mama je je jela gljive, ne dijete. Znači, mamin probavni sustav probavlja, ne djetetov.

    Ja bih prije pogledala na čem se dijete igralo, ima li puno plišanih igračaka, boravi li puno na nekim starim madracima, sofama, dekama koje nisu dugo prozračivane.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.11.2015. at 15:26

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mama je pojela gljive, nije beba.

    Plus, ovdje gdje nema tablica dohrane, gljive se jedu kad i bilo koja druga hrana. (Osobno nisam nasla nikakve solidne smjernice zasto ih dijete ne bi trebalo jesti, osim sto mogu napuhavati, a od probavnih problema te vrste se ne dobiva osip).

    Inace, ne bih gnjavila bebu odlaskom alergologu zbog osipa koji se pojavio u vrijeme kaslja/prehlade/viroze. Kasalj je prestao, osipa nema. Alergolog moze vaditi krv i testirati dijete na.... sto? Sve sto mu padne na pamet? Po alergenu obicno trebaju oko 1.5 - 3 ml krvi. S obzirom da nemaju pojma koje bi alergene odabrali, namucit ce i bebu i sebe vadjenjem, a zbog cega?

    Pedijatrica ne moze provjeriti zasto je dijete kasljalo neki dan. Niti to moze alergolog. A ni gatara s kristalnom kuglom. :/

  40. #40
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Žuta - igra se samo sa gumenim zvečkicama za zube koje svaki drugi dan operem u vrućoj vodi , većinu dana je u gymu ( kad nije meni na rukama , jel :D )Jako pazim na to , tak da nije to.
    Kaee- znam da ne može provjeriti zašto je kašljala neki dan , ali ako se to nastavi ići ćemo. Kažem , nije da ne kašlje više uopće , nego je to puno manje nego proteklih dana, a i sve mi je to bilo čudno i uhvatila me panika kaj joj je , jer je bio taj osip i kašljala je jako , a bez ikakvih simptoma.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kreni onda od obicnog pedijatra, zbog kaslja. Vjerojatno nije nista, a poslat ce te nekamo ako treba. Ako tvoj pedijatar ne valja, odaberi drugog.

  42. #42
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Pa tako i budem. A u međuvremenu se kašalj smirio ( zakašljuca par puta na dan , ali ne više onim intenzitetom kao proteklih dana ) , ali zadnjih 3 dana ima jako rijetku stolicu , mogla bi reći proljev. Sad ne znam da li je to možda nekako povezano s tim kašljem ili šta. Mislila sam si da je možda od toga kaj je posljednjih dana dosta slinila dok joj nije izašao drugi zubić , ali izašao je prije par dana a proljev još uvijek traje. Inače je dosad imala super stolicu , normalne teksture, zlatnu , a ovo sad je neka blijedo zeleno-žuta boja, naravno vodena.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  43. #43
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hrana koja je rizicna za histaminsko trovanje nije na top listi hrane za bebu sigurno pogotovo kad je nutritivna korist kao kod gljiva blizu nule

  44. #44
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    odgovarala sam Kaae.
    Zaramia ako je beba dobro vesela napreduje mislim da je dovoljno da odete svojoj pedijatrici da vas pogleda.
    Ako je vodenih stolica bilo manje od 3-4 i nisu bile obilne mislim da je dovoljno obratiti paznju na unos tekućine i eventualno nazvati doktoricu da preporuci elektrolite ili probiotik ako misli da je potrebno.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A velka je ok?

  46. #46
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Vesela je ona , i ponašanje joj je normalno , kao i svaki dan , tako da i ja mislim da će biti dovoljno da sutra samo odemo kod pedijatrice da ju pogleda.

    Jelena - velika je ok , ona je svoju epizodu imala prije 2 tjedna.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •