Stranica 19 od 34 PrviPrvi ... 9171819202129 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #901
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni osobno se isto nadoknada ljeti čini kao najbolje rješenje. Ionako puno ljudi kuka da djeca imaju previše ljetnih praznika (ja ne), pa mi se to čini logično.

    A jasno da će svako rješenje za nadoknadu nekome biti neodgovarajuće #hrvatsketragedije

    No, prvo treba završiti štrajk.

  2. #902
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je baš
    napose ako imaš i sitnu decu, i osmaša i maturanta

  3. #903
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    To i je cijela poanta da se s tim nekim povisicama samo trenutno povećava plaća, baš da i samo prosvjetarima daju dodatak na plaću. Dodatak se dodaje i skida, kako kome paše, a koeficijent je puno tvrđa promjena, sustavna.

    Većina fakulteta radi ful do kraja 7. mjeseca, eventualno tjedan ranije ljudi kreću na godišnje, tko smije, a debela većina počinje zadnji tjedan u 8. mjesecu, ovisi koliko tko ima dana godišnjeg. Prijemni i upisi u prvu, kad sam ja išla na fakultet su bili u rujnu, zašto ne bi i sada bilo tako.

    Je l i druge struke nadoknađuju vrijeme u štrajku? Ja sam mislila da se to ne nadoknađuje.

    Naša teta u vrtiću nosi bedž. Oni su tek miroljubivi. Njih se slabo spominje.

  4. #904
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    sillyme, ja mislim da nikoga ne brine godišnji od nastavnika, nego nadoknada zbog djece. Ne vjerujem da nastavnicima igra ulogu 4 ili 6 tjedana ljetnog godišnjeg u ovim uvjetima.

  5. #905

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa zato što bi preko zimskih praznika trebalo odraditi sjednice s brdom administracije. Malo je naopako očekivati da se odozdo pžoptimizira rad dok odozgo reformski proces kreće bez udžbenika na početku nastavne godine. U školama godinama ne rade najsposobniji jer takvi većinom biraju bolju plaću. Ovi koji rade u školama nisu odgovorni za to, već njihov poslodavac. I ne mislim da nastavnici trebaju iskoristiti sav godišnji ljeti, niti da je na njima da organiziraju nadoknade. To je posao ministarstva. Ako su pripremili reformu u godinu dana, onda valjda mogu i organizirat nadoknade za 12 radnih dana.
    Ja napeto iščekujem te vrle planove ministarstva...

  6. #906
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pa da pitanje je nadoknade za učenike

  7. #907

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa ja ne znam kako onda s propuštenim gradivom u školi... Što, učit će npr. - karikiram 16. i 17. stoljeće - onda će 18. stoljeće preskočiti jer je bio štrajk - i onda će nakon štrajka nastaviti s 19. i 20. stoljećem?

    Gradivo koje je trebalo biti obrađeno za vrijeme štrajka će se preskočiti ili će ići s gradivom po redu, pa dokle stignu?

    Kako će nastaviti s gradivom ako ga je dio preskočen?

    Valjda nije isto nadoknada (propuštene) nastave i propuštenih letova zbog, npr., štrajka pilota.

    I - da ne bi bilo nesporazuma - podržavam nastavnike u štrajku, jer vidim da ih vladajući totalno ignoriraju.

    Ali se istovremeno i brinem zbog propuštenog gradiva.

  8. #908
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma lako za povijet a kaj s matko jezikom???

  9. #909
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ma daj, propuštenih par tjedana se ne može osjetiti nikako na uspjehu djece. Već smo pisali mi iz ratnih vremena.

  10. #910
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mogu dobiti malo više zadaće za doma, umjesto da izlaze na ploču i rješavaju zadatke, npr. Tko je sporiji nek smanji vanškolske aktivnosti.
    I kako su sad ti nastavnici tako važni da je drama kad štrajkaju. A u biti su džabalebaroši i zabušanti s enormnim godišnjim.

  11. #911

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ako misliš na mene, ja to nisam rekla niti to mislim.

    I da, naravno da su važni u životu svakog djeteta, pa onda i u životu nas roditelja.

  12. #912
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Jedino što se nadam je da djeca neće dobivati više zadataka za doma, odnosno da im se neće davati da sami obrađuju cijele lekcije iz povijesti i zemljopisa, jer s tim imamo negativna iskustva iz osnovne škole.

    A inače mislim da u školi ima dovoljno zalihosti da se gradivo stigne obraditi, ako se malo skrati, pojednostavni, sažme.

    (imali smo inače u oš i primjere da se ne obradi svo gradivo, pa nikom ništa)

    Ali mislim da će se radi propisa o broju sati morati raditi nadoknade, da ne bi bilo da školska godina ne vrijedi (kaže mi kći da se klinci kod nje zezaju da će se sljedeće godine praviti da se ponovo upoznaju, ako budu morlai ponavljati godinu)

  13. #913

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    https://nastavnici.org/2019/11/12/pr...o-nadoknaditi/

    Ovdje su preporuke, doduše, iz razdoblja dok je štrajk još bio cirkularnog oblika.

  14. #914
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ma da ne bi doma radili više zadaće i sami ucili novo gradivo umjesto da im se predaje. ili da ne idu na (placene) vanskolske. Najbolje djecu kazniti i na njih svaliti posao koji nije odradjen jer nastavnici štrajkaju...

  15. #915
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    https://nastavnici.org/2019/11/12/pr...o-nadoknaditi/

    Ovdje su preporuke, doduše, iz razdoblja dok je štrajk još bio cirkularnog oblika.

    Super, tanja, ovo su prilično razumne preporuke.

  16. #916

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa već godinama je svaljeno na djecu koja nemaju najsposobniji za nastavnike, a sve češće ni stručne nastavnike. Ta djeca već godinama ujutro odlaze na mjesto gdje rade demotivirani ljudi. I to djeca vide. Nadoknada se mora odraditi, i koliko vidim nitko ni ne spominje mogućnost kraćenja godine pa je onda samo po sebi jasno da djeca neće ništa više sama kod kuće raditi. Ostat će samo kraći za neke praznike. Govorimo o 12 dana, ne o 42. Ne shvaćam čemu tolika zabrinutost... I škola nipošto nije besplatna, zapravo je i skuplja od tečaja jezika ako čovjek ima dvoje ili manje djece, kaže moja prijateljica poreznici. Tako da ne vidim zašto bi vanškolska plaćena aktivnost imala prednost pred plaćenom školom.

  17. #917
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Baš sam išla napisati da bi se mogao smanjiti vremenski udio ispitivanja znanja. Ionako je preogroman fokus na ocjenjivanju. Sviđaju mi se ove preporuke. I sinoćnja gošća u Otvorenom iz njihovih redova mi je ostavila dobar dojam.
    Da se nadovežem na početak linkanog teksta, dobro se sjećam od one jedne moje godine u razredu, koliko je malo bilo važno što radim s đacima, i koliko je silno bilo važno da u dnevniku sve štima.

  18. #918
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa to je stvarno istina, koliki se samo sati potroše na ispitivanje, a znanje se ionako ispita testom.
    Jako puno profesora daje i 'male' testove, pa i na to odlazi puno vremena, na pisanje, na ispravke.
    Ti mali testovi jesu dobri s jedne strane, ali nisu baš niti neophodni.

  19. #919
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam išla napisati da bi se mogao smanjiti vremenski udio ispitivanja znanja. Ionako je preogroman fokus na ocjenjivanju. Sviđaju mi se ove preporuke. I sinoćnja gošća u Otvorenom iz njihovih redova mi je ostavila dobar dojam.
    Da se nadovežem na početak linkanog teksta, dobro se sjećam od one jedne moje godine u razredu, koliko je malo bilo važno što radim s đacima, i koliko je silno bilo važno da u dnevniku sve štima.
    Dnevnik je najvažniji!

  20. #920
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zbog dnevnika ih i šaljemo u školu!

  21. #921

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog dnevnika ih i šaljemo u školu!
    Pa ne valjda samo zbog dnevnika - djeca moraju biti i zbrinuta dok su roditelji na poslu

  22. #922
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne valjda samo zbog dnevnika - djeca moraju biti i zbrinuta dok su roditelji na poslu
    Blasfemija!

    Djeca su tamo zbog Dnevnika, a ne obrnuto!

  23. #923

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I samo da naglasim važnost popratne dokumentacije e dnevniku. Sve, bas sve treba u barem tri različita formata zapisati. Nije dovoljno u e dnevnik... Naravno, mali testovi više to nisu, to su sad izlazne kartice i naravno i svaku izlaznu za svako pojedino dijete treba opisnoj ocjenom popratiti u e dnevniku i u onenoteu. A najvažnije je ipak da sva djeca i svi roditelji budu kompletno zadovoljni kvalitetom nastave i upisivanja u e dnevnik.

  24. #924
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da ne bi doma radili više zadaće i sami ucili novo gradivo umjesto da im se predaje. ili da ne idu na (placene) vanskolske. Najbolje djecu kazniti i na njih svaliti posao koji nije odradjen jer nastavnici štrajkaju...
    Pa štrajk mora boljeti. Ja stvarno ne vidim kako bi inače bio efikasan. Nije ni ovako. Ne vidim uopće kao kaznu da dijete mora pisati 15 minuta dnevno više zadaće. Mogu se u školi napraviti dva zadatka, a 5 doma. Možda bih ja dala dio obavezne zadaće, a dio kao preporuku. Ne pišem da se to treba, nego se može, pa tko hoće rutinu, mora vježbati više. Ali vidim da ovdje nitko ne misli da se štrajk ne nadoknađuje. Isto je kod mene na poslu s bolovanjem. Skinu mi plaću, a ja nadoknađujem poslije u neka nevremena i u bolnici imam računalo.

  25. #925
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne mogu se sloziti s tim.
    Strajk svakako vec boli dobar dio roditelja koji ne mogu zbrinuti djecu.
    Da roditelji zele poucavati djecu doma skolovali bi ih kod kuce po svom programu. Ne da sad zbog strajka skoluju po skolskom programu kojeg nije u stanju odraditi ili prilagoditi sustav.
    Da se razumijemo , ako samo ja moram skolavati dijete kod kuce , tada bih i ja mogla odredivati tempo i nacin ispitivanja.
    Ovako mi stvarni ne pada na pamet raditi eksta dodatno( a vec i sad bez strajka radim cuda jer dijete ima poteskoce) samo da bi ga u skoli mogli resetati testovima. Koji ce pokazati sto? Kako sam ga ja naucila ?
    U svakom slucaju meni koja podrzava strajk ne pada na pamet uciti dijete doma samk da bi moglo zadovoljiti formu za testove. Jer testovi su sporedni. Poucavanje je vazno.

  26. #926

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    sirius, pogledaj link koji sam stavila s nastavnici.org par postova ranije, njihove preporuke (kolegama) za nadoknadu su upravo u smjeru smanjenja ispitivanja i ocjenjivanja, a da se naglasak stavi na obradu gradiva.

  27. #927
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    U školama godinama ne rade najsposobniji jer takvi većinom biraju bolju plaću.
    Opet ti!

    Ti najsposobniji koji biraju bolje plaće su valjda sposobniji za te druge poslove s boljim plaćama. Zašto bi bili sposobniji za biti učitelji? Većina učitelja koje znam i za koje mislim da su dobri, super, i sposobni učitelji su to upravo zato što taj posao nisu odabrali zbog plaće nego entuzijazma i ljubavi prema tom poslu. Ne mislim da su svi baš svi takvi, ali oni koji dobro rade svoj posao, rade to baš zato što vole taj posao bez obzira na prosvjetarsku plaću.

    Traži administratora da ti izbriše rečenicu .


    p.s. Mima, nisam rekla da vožnja tramvaja nije stresan posao, sigurno je, nego da je možda manje stresan od međugradskog autobusnog prometa. I o ZET-u smo počeli pričati iz nekog drugog konteksta, ali nema veze, nije tema...

  28. #928
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    BB , ako je neko zanimanje u prvom redu i kod vecine ljudi ( koji ga biraju) poziv, ne znaci da posao ne bi trebao biti adekvatni placen. I da placa ne bi trebala biti motivacija.

  29. #929

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali i oni najsposobniji baš za biti učitelji usprkos svojoj sposobnosti za biti učitelj nemaju supermoći za pokriti troškove života. I nije loše što neki pod teretom računa biraju manje drag im posao. Loše je što većina bira tako jer je prosvjetarska plaća takva kakva je. Javno treba reći i da je plaća premala i da mnogo nastavnika nije među najboljima u svojoj struci u profesorskom branši. I nije isto u svakoj nastavničkoj branši ni u svakom dijelu Hrvatske, ali većina ljudi po završetku studija koja je možda nekad i sanjala o nastavničkom zanimanju, odlučuje se koju isplativiji opciju. Kako bi nastavnici dobili koeficijente koji im pripadaju, ne treba tvrditi da su većinom sjajni u svom poslu. Pomeni baš treba tražiti koeficijente da bi izbor kadra bio bolji, da bi dogodine bar tri posto više stručnih i pozvanih matematičara radilo.

  30. #930
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi nastavnici dobili koeficijente koji im pripadaju, ne treba tvrditi da su većinom sjajni u svom poslu. Po meni baš treba tražiti koeficijente da bi izbor kadra bio bolji, da bi dogodine bar tri posto više stručnih i pozvanih matematičara radilo.
    Ajme, hvala, casa. Ja se stvarno ne mogu igrati ove igre: naši nastavnici su redom entuzijasti koji izgaraju na poslu. A promjenu koeficijenta svim srcem podržavam - kao nužni početak promjena.

  31. #931
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne znam jesmo li se krivo razumjeli, ali nigdje nisam napisala da taj posao ne treba biti adekvatno plaćen usprkos tome što ga radi vojska entuzijasta.

    Ovo možda nisam napisala, ali sad ću: da danas odmah povećaju koeficijente za 6.11% ja sam skoro pa 100% sigurna da se kadar koji se zapošljava u školama ne bi ni mrvicu promijenio po ikakvim karakteristikama. Pogotovo za samo to i takvo povećanje sigurno ne bi moglo motivirati niti jednog matematičara da ide raditi u školu, jer pretpostavljam da oni mogu dosta lako dobiti neusporedivo bolje plaćeni posao, čak i s tih 6.11%.

  32. #932
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne radi se samo o 6,11%
    To je samo povod za strajk. Uzrok je duboko nezadovoljsto zbog ignoriranja obrazovanja koje nije od jucer.

  33. #933
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Da se razumijemo, meni sustav skolstva koma.
    Promjene koje se uvode preko noci i bez pripreme- totalno promasene .
    Taj sustav treba ogromne rezove i ogrome promjene. Koje trebaju provesti ljudi. Ako se ikad pojavi netko sposoban i s voljom da to provede. Ne ulazem nadu da ce se to dogoditi za vrijeme skolovanja moje djece.
    Samo potplacenost osoblja i nepostivanje struke dovesti ce do toga sa za koju godinu nece bas biti ljudi koji ce to provesti.
    Nesto slicno sustavu zdravstva koje je u kolapsu zbog loseg planiranja zadnjih 25 godina.

  34. #934
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja mislim da je svatko tko diplomira npr. profesorsku matematiku na PMF-u savršeno sposoban biti nastavnik na školi, a sposoban je i za niz drugih poslova. Sad gdje ode najsposobniji, a gdje manje sposoban (što god to značilo), to ovisi o nizu okolnosti. Možda baš najsposobniji ode na školu, a manje sposoban u banku. Problem je što zbog niske plaće i općeg stanja u prosvjeti većina niti ne pomisli da ode u školu.

    Nastavnici su radnici kao i svi drugi, ima jako dobrih, ima jako loših, a većinom su prosječni. Ja mislim da niti ne trebaju biti vrhunski da dobiju 6.11% povećanje koeficijenta - tu se ionako radi naprosto o generalnom priznanju da se radi o poslu jednako složenom kao neki drugi poslovi u javnoj službi.

  35. #935

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    . A promjenu koeficijenta svim srcem podržavam - kao nužni početak promjena.
    X

  36. #936
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kaj vaši ponavljaju ili idu i samostalno naprijed sa gradivom?
    Nisam pametna kaj da radim.

  37. #937
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj vaši ponavljaju ili idu i samostalno naprijed sa gradivom?
    Nisam pametna kaj da radim.
    Mi nismo isli naprijed.

  38. #938
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj vaši ponavljaju ili idu i samostalno naprijed sa gradivom?
    Nisam pametna kaj da radim.
    Nit jedno ni drugo. Što su ucili od zadnjeg testa su već 3x ponovili, nemam mi nikakvog smisla forsati ih opet isto. Unaprijed mi je isto bezveze.

    Moja se sad nakacila na neki program za učenje klavira pa sad provodi sate s novom opsesijom

    Nastave ionako očito nema ni ovaj tjedan, ne mogu ni sebe ni njih lagati da moraju ponoviti 4. put jer škola evo samo što nije počela...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.11.2019. at 19:16

  39. #939

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I neće 6 postotno povećanje koeficijenta nagovoriti matematičara na školstvo, ali ne možemo prekrižiti ruke i gledati kako je svake godine veći broj nestručnih sati matematike, fizike, informatike, engleskog...
    Tvrditi da je u tako dugo tako potplaćenom sektoru s toliko propalih reformi i toliko uravnilovke po plaćama, podjednak postotak iznimnih, prosječnih i ispod prosječnih radnika kao u nekom sretnijem sektoru je po meni laž. Jednako tako čini mi se da uz plaću treba povećati i satnicu i nadzor, ne onaj papirnati te da je nužno prihvatiti da kako bi se predavalo matematiku u osnovnoj nije potrebno znati išta o derivacija a, niti za strani jezik književnost 16. stoljeća. Najsretnije bi bilo da nastavnik i to i pedagoške kompetencije usvoji, ali nismo dovoljno bogati pa je vrijeme da se suočimo s potrebama i mogućnostima. Rad s djecom je bio i ostaje moj san. Samo imam i radnog i životnog iskustva da razumijem koliko su neka moja znanja nepotrebna, neka manjkava te koliko je sustav obrazovanja manjkav i iznutra i izvana.

  40. #940
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nastavnici su ljudi kao i svi ostali na bilo kojem radnom mjestu. Sigurno nisu svi savršeni. Kako i do sada na određenim predmetima djeca prepišu s projektora, naprave zadatak, ne objašnjava im se i ide test. Ništa novo. Ali za vrijeme cirkularnog štrajka kod takvih učitelja bilo im je najteže odraditi učenje i testove.
    Nije potrebno samo povećati koeficjente već staviti učitelje na neko cjedilo pa da ostanu oni zainteresirani za poučavanje. Uvesti reda u te učiteljske redove također bi trebao biti dio reforme s ciljem boljitka naukovanja nobih generacija.
    Posljednje uređivanje od oka : 26.11.2019. at 21:24

  41. #941
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije potrebno samo povećati koeficjente već staviti učitelje na neko cjedilo pa da ostanu oni zainteresirani za poučavanje. Uvesti reda u te učiteljske redove također bi trebao biti dio reforme s ciljem boljitka naukovanja nobih generacija.
    Je, ali to možeš samo u nekim predmetima gdje ima viška radne snage. I nisam za batine, nego za mrkve. Poticati, a ne kažnjavati. U nekoj fer poticajnoj sredini svi su produktivniji i zadovoljniji.

    Bez obzira što u pravilu lošiji studenti završavaju nastavničke smjerove na pmfu, i ja sam mišljenja da i oni dovoljno matematike i fizike znaju za podučavati u srednjoj, bitno je da imaju ono nešto nastavničko u sebi. Dapače, mislim da bi vrhunski fizičar ili matematičar poludjeli da predaju u MIOC-u i ponedjeljkom imaju 6 sati prvih razreda, pa istu priču ispočetka. Mislim da već četvrti sat ni ne zna više što je rekao ovima, a što razredu prije.

  42. #942

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Nije to lako. Koji bi bili kriteriji za cjedilo?

  43. #943

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Na prosvjedu sam upoznala nastavnicu svoje kćeri( peti razred). Žena je prekinula štrajk i iz rukava izbacila sve, baš sve.. i karakter, i sve što su pisali i sve što zna/ ne zna. Ove je godine uzela 3 peta razreda. Koja posvećenost! Moj naklon!

  44. #944
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Špuno jelqkše profaću imati više razreda iste generacije nego da svaki sat vrti drugi predmet ili generaciju.

  45. #945
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Zbog čega je Vladi tako bitno da nastavnicima ne ide gotovo ista suma povećanja plaće kroz koeficijente nego baš baš kroz postotke?

  46. #946
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog čega je Vladi tako bitno da nastavnicima ne ide gotovo ista suma povećanja plaće kroz koeficijente nego baš baš kroz postotke?
    Zato sto je dodatke puno lakse rezati ako im padne na pamet.

  47. #947
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to lako. Koji bi bili kriteriji za cjedilo?
    Pa razmišljaju ljudi o tome: https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2125983.aspx

  48. #948

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto je dodatke puno lakse rezati ako im padne na pamet.
    užas
    Nadam se da će izdržati !

  49. #949
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    užas
    Nadam se da će izdržati !
    Ma nece. Ovo su igre moci. Mislim da ce shvatiti da se nema smisla s rogatim bosti i da smo.mi svi ovce.

  50. #950

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sramota je da nijednom riječju ne želi spomenuti koeficijente, sramota je njegova ignorancija i prije i sada.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •