Stranica 24 od 34 PrviPrvi ... 142223242526 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1151
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i ja se slazem s tanjom.
    kod nas je problem jer mi je sin osmi razred. ova skolska godina njemu nije ni pocela u pravom smislu rijeci. prvo su isli na izlet, pa su isli u Vukovar, pa u kino, pa su spojili 8.10. u prodljueni vikend, a onda je dosao strajk.
    njemi inace treba da se slozi u galvi bar mjesec dana da je skola pocela. evo sad smo u 12. mjesecu njemu ce sad jos mjesec dana trebati da se poslozi.
    kako ce izgledati ova skolska godina sto se tice ocjena, ne znam. nadam se da nece previse saren biti jer ga cekaju upisi.

    mene je razljutilo to povecanje u ratama. mislim vecina % ulazi u proracun za 2020. pa daj........
    imamo za izdvojiti za vojsku, oprostiti razne dugove (OK koliko kuzim jako je bitno knjigovotstveno neke dugove otpisati)....ali povecati koeficijent nemamo.

  2. #1152
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    naša škola je full štrajkala. da se moglo birati, moje savjesno i odgovorno dijete bi izabralo ići u školu svaki dan i slušati nastavu. provoditi bijeli štrajk, što se kaže (negdje sam to pročitala, onaj gdje se obrađuje gradivo bez ocjena).
    svakako ovo nije njen izbor, a bezrezervno podržavamo u kući štrajk svi. i u ovom trenutku također, ništa nije splasnulo.
    prije službenog početka štrajka moje dijete je ostalo bez nastavnika iz fizike i iz matematike i sukladno tome imalo nikakav start iz ta dva predmeta. na to se nadovezao štrajk.
    ja se toplo nadam da će naša škola uvesti radne subote, 2 u mjesecu kad su jutarnji turnus. i da ima još roditelja u razredu moje koji ne misle da je to plenkovićev problem. moje dijete i njen razred realno ima problem.
    a taj problem je ogromna rupa iz nastave fizike i matematike. i mislim da je to jedino primarno, sve ostalo su želje u ovom trenutku i u ovim okolnostima. koje ja razumijem, ali yebiga.

  3. #1153
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je isto problem što mi je stariji 8. razred i imamo uplaćeno skijanje. Ne zbog toga što ću ga morati ispričavati nego zbog nadoknade gradiva iz velikog broja predmeta

  4. #1154
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je isto problem što mi je stariji 8. razred i imamo uplaćeno skijanje. Ne zbog toga što ću ga morati ispričavati nego zbog nadoknade gradiva iz velikog broja predmeta
    da, to je problem. zato mi se odrada subotama čini najbolje rješenje za većinu situacija. bar se neće dogoditi da dijete izostane cijeli tjedan zbog ukinutih praznika nego samo tu subotu.
    mislim, ne znam što će biti. ja ću svakako otići na predmetne informacije i nadoknaditi instrukcijama što bude trebalo.

  5. #1155
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to je jedini problem. a skijanje, tko je uplatio, nek ide. sve se moze ispricati
    Evo zato me smeta kaj škola počinje 7.1.
    Baš zbog toga stava," tko je uplatio skijanje neka ide i isprića".
    U našem okruženju zadnji tjedan zimskih praznika kada pitam djecu zašto se ne druže sa kolegama uvijek je odgovor "nisu u Zagrebu", svejedno da li su otišli na skijanje ili krstarenje. Mi ne idemo nikada.
    I onda taj tjedan, ja budem svoje slala u školu, hrpe djece neće biti, jer naravno Marica i Štefica neće otkazati svoje aranžmane, novo gradivo se neće raditi...
    Moji će sjediti u školi i osjećati se ko budale dok drugi skijaju.
    Evo zato se smeta.

  6. #1156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja se toplo nadam da će škole imati 'meki' pristup ovim nadoknadama, i da neće inzistirati kruto na tome da svi moraju nadoknaditi svaki dan.
    Poprilično sam sigurna da postoje načini da se gradivo nadoknadi i bez stroge nadoknade svih dana provedenih u štrajku.

    Jer koga god držali odgovornim da je štrajk toliko potrajao (a što se mene tiče, ja odgovornom držim Vladu i premijera), ono što je sto posto točno je da djeca nisu odgovorna
    Tako da mislim da zaista ne bi bilo u redu, zapravo mislim da bi bilo nedopustivo da idu u školu od 7.1. do kraja šestog mjeseca bez prekida.

    I isto tako razumijem ljude kojima su zimski praznici problem, ljudi već imaju uplaćena i isplanirana zimovanja (imam i ja rezervirano putovanje tj. hotel, ali to mi nije problem otkazati), a neka djeca imaju obaveze i izvan škole.

  7. #1157
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I onda taj tjedan, ja budem svoje slala u školu, hrpe djece neće biti, jer naravno Marica i Štefica neće otkazati svoje aranžmane, novo gradivo se neće raditi...
    Moji će sjediti u školi i osjećati se ko budale dok drugi skijaju.
    Evo zato se smeta.
    evo ni Angie neće otkazati svoj aranžman. Veselimo se tome cijelu godinu i skijanje ne smatram luksuzom nego sportom koji samo tad i možemo upražnjavati a svi četvero u obitelji ga obožavamo. I ne kužim zašto bi to ikoga smetalo . Mi ćemo sigurno imati veće probleme u školi zbog toga nego ovi što ne idu.

  8. #1158
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo zato me smeta kaj škola počinje 7.1.
    Baš zbog toga stava," tko je uplatio skijanje neka ide i isprića".
    U našem okruženju zadnji tjedan zimskih praznika kada pitam djecu zašto se ne druže sa kolegama uvijek je odgovor "nisu u Zagrebu", svejedno da li su otišli na skijanje ili krstarenje. Mi ne idemo nikada.
    I onda taj tjedan, ja budem svoje slala u školu, hrpe djece neće biti, jer naravno Marica i Štefica neće otkazati svoje aranžmane, novo gradivo se neće raditi...
    Moji će sjediti u školi i osjećati se ko budale dok drugi skijaju.
    Evo zato se smeta.
    Pa ispričaj i ti svoje

  9. #1159

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Jel' to sigurno da škola počinje 07.01.?

    Ili će to škole određivati po vlastitim nahođenju? Znam da je ministarstvo izdalo naputak o nadoknađivanju, ali su isto školama dali određenu slobodu...

    Pitam zbog skijanja .

    I očito je da se štrajk nije svugdje jednako provodio; mi uopće nismo imali nastave, a neki su ipak imali djelomično nastavu .

    I ja sam svjesna da se mora puno toga odraditi, ali što je tu je. Bolje da odrade, nego da preskoče.

    Mogu ne poslati djecu u školu u subotu, ali time su jedino i isključivo oni na gubitku.

    I ja sam za kraće ljetne praznike, a češće pauze u toku školske godine.

  10. #1160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nareavno da će škole vidjeti je li uopće treba nadoknada


    mi ćemo raditi, koji je progrm još ne znam točno

  11. #1161
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jučer je objašnjeno da je kod osnovoškolaca drugačije jer po zakonu nr smiju imati više od 5 nastavnih dana tjedno.. tako da ne mogu nadoknađivati sve subote, ali mogu ovu npr. jer su krenuli u utorak, zatim u tjednu kad je 6.1. neradni itd.
    Ja sam ogorčena sustavom, ako djeca u 3. osnovne moraju svakodnevno imati po 2.5 sata zadaće znači da je gradiva previše ili da nije primjereno dobi.
    Netko je spomenuo prirodu. Prije štrajka J. je donijela listić kući. Rješavali smo ga ja, MM i roditelji njene prijateljice (soc. radnica i profesor na fakultetu) i nismo bili sigurni jesmo li ispravno odgovorili.
    Nemam problem s tim da škola počne 7.1. ni da se ptoduži. Shvaćam ljude koji idu na skijanje pa im je to problem. Imam problem s tim da od 7.1. do 26.6. nema odmora.
    Žao mi je što su učitelji zapravo dobili mrvice, što su izigrani, a neće ni učenici bolje proći.

  12. #1162
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    mitovski, slažem se s tobom, u našim školama programi su pretrpani, djeca su jako opterećena zadaćama i učenjem. I još k tome, na kraju ispada da je sve to potpuno neefikasno i besmisleno (jer smo, evo, katastrofalni na PISA testu). Doduše, ako je tvoje dijete već u nižim razredima OŠ toliko opterećeno, možda je to i do (pre)ambiciozne učiteljice, pa će djetetu kasnije biti lakše. Ja se ne sjećam takvog opterećenja od 1. do 4. razreda.

    Za vrijeme štrajka sam čitala raznorazne statistike i podatke koji uspoređuju školovanje u Hr sa drugim zemljama, pa su tu naši učenici pri vrhu po količini vremena koju izvan škole provode u učenju i zadaćama/raznim zadacima za školu.

  13. #1163
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Donijeti odluku u prosincu da se zimsku praznici krate je po meni neodgovorno- svi koji su ista planirali za vrijeme zimskuh praznika su debelo uplatili.
    Subote su problematicne za svu djecu koja idu u glazbene skole. A mnogi sportasi su isto zauzeti. Ne znam koji je pravi model, ja bih najradije da im ostave sve praznike kako jesu i produze skolu u srpanj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1164

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Donijeti odluku u prosincu da se zimsku praznici krate je po meni neodgovorno- svi koji su ista planirali za vrijeme zimskuh praznika su debelo uplatili.
    Istina.
    Ali to me nekako ne čudi s obzirom da je ta ista vlast, bez da trepne, u studenom promijenila kalendar državnih blagdana za iduću godinu

  15. #1165

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    Ali to me nekako ne čudi s obzirom da je ta ista vlast, bez da trepne, u studenom promijenila kalendar državnih blagdana za iduću godinu

    Tak je. A i odugovlačili su s rješavanjem problema; da su se odmah uhvatili u koštac, prije bi bilo riješeno, pa bi zaostatak bio puno manji .

  16. #1166
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Donijeti odluku u prosincu da se zimsku praznici krate je po meni neodgovorno- svi koji su ista planirali za vrijeme zimskuh praznika su debelo uplatili.
    Subote su problematicne za svu djecu koja idu u glazbene skole. A mnogi sportasi su isto zauzeti. Ne znam koji je pravi model, ja bih najradije da im ostave sve praznike kako jesu i produze skolu u srpanj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da ja bih isto najrađe kratila ljetne praznike, barem ovima koji nisu 8.r ili maturanti.
    Moja J. često ima natjecanja subotom i ako koje padne u vrijeme kad bi trebala biti nadoknada ja ju neću slati u školu jer kao roditelj prosuđujem da joj to natjecanje donosi toliko dobrog psihološki da je bitnije da ode na natjecanja, a gradivo ćemo onda sami nadoknaditi.

  17. #1167
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Kod nas u školi raspravljaju o odradama, za sada kazu ih sigurno ne budu stavljali subotom i to mi je skroz ok. Nek malo skrate oraznike i produze ljetne i gotovo.

  18. #1168
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    Ali to me nekako ne čudi s obzirom da je ta ista vlast, bez da trepne, u studenom promijenila kalendar državnih blagdana za iduću godinu
    I uništili poduzetnike koji se bave tiskanjem kalendara, rokovnika i ostalog ( i koji su davnih dana već tiskali materijale), ali neš ti meni ako još koja tvrtka propadne među tisućama koje su već propale.

  19. #1169
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pnaj pomoćnik ministrice je neki dan u Otvorenom rekao da škole imaju pravo samostalno odlučiti na koji način će nadoknađivati propušteno
    Mislim da ministarstvo može dati preporuke, ali nisu ih dužni slijediti nego nadoknaditi na način na koji mogu
    pa i školski kalendar se razlikuje od županije do županije

    potpisujem Sašu, i meni bi najbolje bilo da ne diraju uskršnje praznike. Za zimske mi ne smeta ako skrate, mi ne skijamo (još)

  20. #1170
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da, to je problem. zato mi se odrada subotama čini najbolje rješenje za većinu situacija. bar se neće dogoditi da dijete izostane cijeli tjedan zbog ukinutih praznika nego samo tu subotu.
    mislim, ne znam što će biti. ja ću svakako otići na predmetne informacije i nadoknaditi instrukcijama što bude trebalo.
    Nije točno da su subote najbolje rješenje. A što s maturantima koji subotama imaju Trinom i slične dopunske nastave, plaćene, koje su organizirane zato što u školi nisu dobili znanje koje su trebali...
    Moj mlađi ne ide u Trinom, ali ima plaćene instrukcije vikendom. Dakle - nikakva nastava subotama nije dobro rješenje za maturante i osmaše. Zašto? Ne bih generalizirala, ali moja djeca idu na instrukcije zbog nezadovoljavajuće kvalitete nastave nekih predmeta. A ti ljudi su jednako plaćeni kao i oni koji vrhunski odrađuju svoj posao. Zbog istih razloga razumijem roditelje koji djecu šalju u Trinom i slične pripreme. A zbog štrajka su poremetili raspored cijele školske godine. I sad budi pametan...

  21. #1171
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Subote po mome nikako nisu rješenje, za nikoga. Ne znam kako druga djeca, ali moja vikendom ima posla od jutra do sutra, i jedva da se uhvati vremena za malo neke reakreacije.

  22. #1172
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije točno da su subote najbolje rješenje. A što s maturantima koji subotama imaju Trinom i slične dopunske nastave, plaćene, koje su organizirane zato što u školi nisu dobili znanje koje su trebali...
    Moj mlađi ne ide u Trinom, ali ima plaćene instrukcije vikendom. Dakle - nikakva nastava subotama nije dobro rješenje za maturante i osmaše. Zašto? Ne bih generalizirala, ali moja djeca idu na instrukcije zbog nezadovoljavajuće kvalitete nastave nekih predmeta. A ti ljudi su jednako plaćeni kao i oni koji vrhunski odrađuju svoj posao. Zbog istih razloga razumijem roditelje koji djecu šalju u Trinom i slične pripreme. A zbog štrajka su poremetili raspored cijele školske godine. I sad budi pametan...
    što ne bi bilo točno? pa meni jesu!
    (hoću reći koliko je stvarno nemoguće zadovoljiti svakoga)

    rukovodila sam se time što sam čula, da se ljetni ne mogu puno previše dirati zbog državne mature i upisa na fakultete, posebno učenika koji planiraju studirati vani. već se dobro zagazilo u ljetne (do 26.6.), pa sad, što nam preostaje?
    u tom smislu sam spomenula subote. i to ne mora biti svaka niti vjerujem da su namjeravali opteretiti svaku subotu. ako ima neko superrješenje koje paše svima, još bolje.

  23. #1173
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pretpostavljam da će se razne te plaćene instrukcije prilagoditi budu li nadoknade škole, ipak je problem na državnoj razini i svi će se prilagoditi malo ovamo malo onamo, zato mi se čini još najgore rješenje da svaka škola odlučuje za sebe.
    Ako se na državnoj razini, ili barem regionalnoj, propiše da se nastava održava u te i te subote, onda se i neka natjecanja mogu pomaknuti na nedjelje, održati drugi vikend itd

  24. #1174
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače, moja škola je bila jedna od rijetkih, ako ne i jedina za koju sam čula da nije spojila ponedjeljak sa 8.10. upravo radi štrajka, da manje gube nastave
    čudi me da nitko nije išao s tim planom, da li nisu mislili da će se ovoliko odužiti ili su računali da jedan dan vamo ili tamo ni ne čini razliku..

  25. #1175
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U "našoj" školi je taj dan odrađen probnom maturom. Zato i kažem, kojekako se može formalno nadoknaditi izgubljeno.

  26. #1176
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moja škola isto nije spojila 8.10., ali iz drugih razloga (štedili su nenastavne dane za nešto drugo)
    učiteljica mog sina nije štrajkala i držala je nastavu
    izostanke nije zapisivala
    na satima je bilo prisutno 50-70% učenika, nikada svi
    testove su imali
    ne znam hoće li se to uzimati u obzir prilikom nadoknađivanja
    Posljednje uređivanje od betty blue : 04.12.2019. at 12:13

  27. #1177
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    po meni idealno bilo produžiti nastavu u srpanj za sve osim za maturante ili osmaše

    doduše, nemam pojma kako bi se njima trebalo nadoknaditi, jer ne znam kakve su mogućnosti s pomicanjem upisa/državne mature

    ali isto tako ne razumijem zašto fakulteti ne bi mogli odgoditi upise tjedan-dva

  28. #1178
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Logično bi bilo produziti godinu i to je to. Ali..npr moje jedno dijete ne može podnijeti zagušljivost i vrućinu i zadnji tjedan skoro da nije išla u školu. Kad je i bilo sve već gotovo s učenjem. Ima glavobolje i loše joj je. Ukoliko ppnovno budu visoke temperature bit će im nesnošljivo. Ne znam..nekako staviti 2 subote u mjesecu radne ukoliko se može sa centrima izvrsnosti i ostalim natjecanjima uskladiti. S obzirom da je to u startu već teže sigurno će ići samo na produžetak godine. A mogli bi ići na jeenu subotu i napraviti neku kombinaciju samo da ne duže puno godinu. Klincima jedna subota ne bi bila problem. Oni čuju naše komentare pa im je još i teže.

  29. #1179
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne znam koji je pravi model, ja bih najradije da im ostave sve praznike kako jesu i produze skolu u srpanj.
    xxx

    Ovo je najlogičnija opcija. Nemam ništa protiv skraćenja niti zimskih praznika, ali slažem se da je neozbiljno to raditi sada kad je onaj tko negdje ide već odavno uplatio. :dunno
    Ja nemam ništa protiv da se škola produži do 1.1. pa onda nek budu dva tjedna praznika, ali to bi tek naišlo na pobunu stoljeća.

  30. #1180
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    a meni ne odgovara produzenje na ljeto
    ne skijam redovito pa me zimski praznici ne brinu, ali uplatila sam put odmah nakon kraja skole, kakav je trebao biti
    tako da sigurno nema rjesenja koje svima odgovara
    u svakom slucaju, ja na put idem, a djeca, ako zele ici, nek se pobrinu da im ocjene budu spremne za zakljucivanje, a ja cu izostanak opravdati
    Posljednje uređivanje od summer : 04.12.2019. at 12:30

  31. #1181
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    niti jedna opcija nece svima odgovarati. i uopce je bespredmetno tu se prepucavati sto je bolje ili ne.
    samo se stvara netrpeljivost, ja nemam za skijanje, oni idu, ja vise ucim/radim, oni ne...
    u tome je ova vlada definitivno uspjela. podjarivati i unositi razdor medu ljudima, kao da i bez njih to sami ne mozemo :/
    Posljednje uređivanje od magriz : 04.12.2019. at 12:47

  32. #1182

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Meni se isto čini najlogičnije produžiti školu , i prilagoditi tome upise.

    A ono što bi meni pasalo neću napisati jer to ionako nema veze.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.12.2019. at 12:49

  33. #1183

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    niti jedna opcija nece svima odgovarati. i uopce je bespredmetno tu se prepucavati sto je bolje ili ne.
    samo se stvara netrpeljivost, ja nemam za skijanje, oni idu, ja vise ucim/radim, oni ne...
    u tome je ova vlada definitivno uspjela. podjarivati i unositi razdor medu ljudima, kao da i bez njih to sami ne mozemo :/
    ja ne bi rekla , više mi se čini da je svojim bahatim ponašanjem unijela više jedinstva.
    A oni koji se prepucavaju, oni se prepucavaju i bez ovoga i s ovim. A to se vidi na i na ovom topicu.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.12.2019. at 12:54

  34. #1184
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pobjeglo mi...
    situacija nadoknade meni se uopce ne cini toliko dramaticna. ako se to razbuca malo po malo kroz godinu, najlakse se podnese eventualni izostanak. to je kao i da se dijete razboli (viroza zimi), ne ide tjedan dana u skolu i nitko ne drami oko nadoknade gradiva, zar ne?
    oni koji idu na dodatne instrukcije/pripreme za maturu - tako i tako idu, koji je tu problem?
    ako dijete ne ode na nadoknadu, napise se ispricnica i prepise od ekipe iz razreda sto se radilo. nece svijet propast za to.
    jedini realni je izbacivanje proljetnih praznika i drugo polugodiste bez odmora. kao i produzenje godine vise od 5 dana. ne samo zbog osmasa i maturanata, nego svih. skolska godina koja zadire u srpanj je napor i djecu ce satrati.

  35. #1185
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bi rekla , više mi se čini da je svojim bahatim ponašanjem unijela više jedinstva.
    je do jednog trenutka. a onda je taj baloncic puknuo i pomalo se hrvati vracaju na svoje - nek susjedu krava crkne ako je i meni

  36. #1186

  37. #1187

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    je do jednog trenutka. a onda je taj baloncic puknuo i pomalo se hrvati vracaju na svoje - nek susjedu krava crkne ako je i meni

  38. #1188
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    magriz, kako nitko ne drami oko nadoknade? Propušteno u školi se mora nadoknaditi, a to uopće nije lagano. Moja kći je izostala jedan dan iz škole radi bolesti, pa je imala nadoknađivanje, prepisivanje, zadaće.
    Ja joj to stvarno ne bih rado priuštila bez potrebe, niti bi ona pristala. (morma priznati da mi nikad nisu bili jasni izostanci djece radi skijanja, ali, ok, možda su druga djeca brža, efikasnija ..?)

  39. #1189

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mislim da je i poprilična razlika u nadoknađivanju propuštenog između osnovne i srednje škole.

  40. #1190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A je sigurno, ali mojoj je i u OŠ to bila muka, hrpa prepisivanja, zadaća, a kad je bolesna onda to sve treba strpati u jedan dan.

  41. #1191

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja za sada nemam nikakvih dvojbi oko ovog trećeg tjedna zimskih praznika ukoliko oni uđu varijantu nadoknade. Ima uplaćeno, hoće ići. Malo će više stisnuti prije i poslije i to je to. A mogu i ja umjesto nje u školu prepisivati gradivo jer prvi put ide sama bez nas.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.12.2019. at 13:36

  42. #1192

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Svatko gleda iz svoje pozicije...

    Ja ne bih imala ništa protiv nadoknade subotom, raspršeno kroz godinu, mislim da nije neko preveliko opterećenje...

    Pretpostavljam da nas nitko neće pitati bismo li pristali na pojedini model nadoknade, nego će valjda donijeti jedno pravilo za sve ili bar po županijama...

    Mojima nije muka prepisivanje u slučaju izostanka... odrade to i idemo dalje...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 04.12.2019. at 13:36

  43. #1193
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    klinci ce to bolje podnijet i od nas, jer cemo mi vidjeti kako im je moglo biti lakse.
    skraceni zimski su mi OK. svi koji idu na skijanje mogu ga opravdati. ni privi ni zadnji put. svako zna jel moze otkazati, zeli li otkazati i sl.

    sto se tice proljetnih praznika sigurno ce im faliti. imaju jedino jos produljeni vikedn u 5. mjesecu. u zadnjem tjednu skole, ako bude po preporuci ministarstva, imaju opet produljeni vikend. 25.6. su ukinuli pa taj dan ici u skolu.

  44. #1194
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo neka ne diraju ljeto!
    Zimski praznici su dovoljni, 2 tjedna odmora.
    Proljetne ni nismo imali nekad, ni ne znam kad su uvedeni, valjda u 21.stoljeću. I uopće nam nije bilo naporno bez proljetnih praznika.
    Za OŠ uopće nema problema što se nadoknade tiče. Malo manje ispitivanja i riješeno.

  45. #1195

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Malo manje ispitivanja i riješeno.
    Upravo se ja ovog bojim a vidim da se ostvaruje. Nije manje ispitivanja, nego je manji broj sati za obrađeno gradivo a testovi se moraju nadoknaditi. Ako su svi testovi napisani, a ima ih mali milijon onda je sve nadoknadjeno. To što je sad još manje vremena za obradu nekog gradiva, to ćemo kod kuće...i onda se svodi da mi učimo kod kuće a u školu dolaze da se testiraju
    Posljednje uređivanje od nevena : 04.12.2019. at 14:34

  46. #1196
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo neka ne diraju ljeto!
    Zimski praznici su dovoljni, 2 tjedna odmora.
    Proljetne ni nismo imali nekad, ni ne znam kad su uvedeni, valjda u 21.stoljeću. I uopće nam nije bilo naporno bez proljetnih praznika.
    Za OŠ uopće nema problema što se nadoknade tiče. Malo manje ispitivanja i riješeno.
    istina Beti3, ALI bili su u veljaci i trajali su mjesec dana.

  47. #1197
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Proljetne ni nismo imali nekad, ni ne znam kad su uvedeni, valjda u 21.stoljeću. I uopće nam nije bilo naporno bez proljetnih praznika.
    nismo, ali zimski nisu bili za bozic nego polovicom sijecnja i to duzi. sjecam se 2 godine je cijela veljaca bila slobodna

  48. #1198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kad sam ja išla u školu zimski praznici su trajali samo dva tjedna, a proljetnih nije bilo.

  49. #1199
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Inače, manje ispitivanja bi bio odličan način za nadoknadu gradiva. I to nisam ja izmislila nego sam pročitala na nastavničkoj grupi.
    Izbaciti usmeno ispitivanje i takozvane male testove, a ostaviti samo velike testove - i evo sati i sati za nadoknadu gradiva.

  50. #1200
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mislim da smo tu negdje, ti, spajka i ja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •