Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: uzv - mala beba!

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno uzv - mala beba!

    cure bok!

    evo, vratili se danas moj dragi i ja sa toooliko priželjkivanog snimanja naše R i umjesto da se veselim, sva sam žalosna. naime, dr je rekla kako su mjere tjedan dana manje te da moram mirovati dva tjedna da vidi kak se razvija. jer percentili su 11, a ak dođe ispod 10 kao morma u bolnicu.

    25+1

    BPD 5,85 cm
    HC 22,16 cm
    AC 19,90 cm
    FL 4,19 cm
    CEREB 2,84 cm

    e sad, kao ishodišna točka se gleda razvoj mozga (cereb) koji je na točno 25+1, a sve ostalo odstupa prema minusu... pitala sam dr da nije možda samo mlađa tjedan dana (jer od početka mi govori da je manja) i da je jaaako pametna ugl, nisam se brinula i u ponedjeljak sam trebala početi raditi, a sad mi je zabranila, pa moram biti doma...

    molim savjet iz vlastitog iskustva...ja osobno mislim da je sve u redu, a dragi se ljuti zašt ne slušam dr...a tek sam zatvorila bolovanje i trebala početi raditi na novom poslu (soc gin mi je odobrio zatvaranje jer sam i prije toga mirovala), a sad privatni kaže da opet na bok, pred telku...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    kod ovih napisanih mjera, imaš li za koliko tjedana oni odgovaraju po veličini?

  3. #3
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da..zaboravila sam napisati...

    BPD 5,85 cm 24+0
    HC 22,16 cm 24+1
    AC 19,90 cm 24+4
    FL 4,19 cm 23+4
    CEREB 2,84 cm 25+1


    eto

  4. #4
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja koliko znam da je tolerancija +- 2 tjedna i nevidim neki problem u tom odstupanju.i da FL=4.19 po Harni je 24+2

  5. #5
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hm...pa upravo tam mi je uzv i rađen!

    što da radim? ne želim se brinuti bespotrebno, a opet ne bi htjela da ispadne kako ne slušam dr...

    savjet... :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Odstupanja su definitivno normalna i ja se zbog toga ne bih brinula...

    Sto se tice mirovanja tu bih poslusala doktora...ne zato sto se beba ne razvija jer smo ti vec spomenuli da su odstupanja normalna, ali mirovanjem u svakom slucaju neces nista naskoditi...

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    mirovanje jasno ali da li baš ležanje pred televizorom? mislim nije da kopam kanale...posao mi je uredski i mislim da sam sasvim ok da radim...a dragi mi nekako nabija osjećaj krivnje...

    što bi vi na mom mjestu?

    kakve su vaše bile mjere u 25 tjednu??

    hvala na podršci!

  8. #8
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Kudri, ja nisam trudna, nadam se čim prije budem, ali svakako želim odgovoriti na tvoje pitanje.
    Mislim da je najpametnije ostati kući ( iako mislim da je to sve ok.) da možeš odmoriti, prošetati, sjesti i leći kako ti odgovara trenutno tijelu, a i bebici. Pozdrav

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Manja odstupanja su normalna i vjerujem da nas se jaaako puno susrelo s tim.
    Mislim da vasa odstupanja nisu ozbiljna.

    I kod nas su stalno govorili mala beba ,spominjali zastoj u razvoju, pa cak i moguci carski prije vremena ako razvoj jos uspori.... a kad tamo-rodila se cura 3600 g i 54 cm! Meni to nije premalo.
    To je eto samo nas primjer.

    Ti, naravno, to kontroliraj i slusaj doktora,ali nemoj paniciti ni previse brinuti. Najcesce sve bude u redu!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ah, slusaj, mislim da vise nisu upitne te tvoje mjere koje ti je dao.

    S obzirom da lezanje od 2 tjedna nije nista naspram cuvanja cijele trudnoce, poslusaj doktora...vec sam spomenula da se nakraju ne bi desilo da samoj sebi nabijas osjecaj krivnje....mirovanjem si u svakom slucaju ne mozes odmoci, a mozes samo pomoci, a dva tj. ce proci brzo i vjerojatno ce ti nakon toga reci da se ne moras vise paziti.

    Kazu da je mirovanje najbolje za razvoj bebe i to bas lezanje na lijevom boku jer tako beba dobiva najvise od nas ono sto joj treba. Vjerovatno je zato i rekao da odlezis 2 tjedna.

    Strpi se, draga...znam lezanje je zamorno...mnoge od nas to znaju...a i dva tj. nije toliko strasno. Samo nemoj puno brinuti

  11. #11
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da me vidi moj dragi sad...tvrdi da sam svojeglava i tvrdoglava...a i jesam

    radi se o tome da sam u petak potpisala ugovor na novom radnom mjestu i u pon bi trebala početi raditi..ionako su me zbog hematoma (koji se sad povukao) morali čekati skoro mjesec dana...a sad nakon što sam zatvorila bolovanje (naime soc gin mi je rekao da je sve u redu i da mogu raditi), danas na snimanju dvd-a kod privatne (vodim trudnoću kod soc i privatno), eto ovo o čemu pričamo.... :/

    da me nebi netko krivo shvatio, R mi je najjjbitnija u ovom trenutku, ali mislim da su neki dr jednostano oprezniji od drugih..ne mislite li..?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Pa, slozila bih se da su neki oprezniji od drugih, ali s druge strane - bolje da je oprezan nego da je bezobrazan. Danas nije rijetkost da naletis na budale od doktora.

    Doduse, mozda taj tvoj ginekolog i nije imao bas pravi pristup (mislim na one mjere), a to je ocito znak da voli da sve u trudnoci bude po knjigama!

    Meni se svidja na jednoj stranici gdje sam citala razvoj bebe iz tjedna u tjedan i gdje stalno navode da su sve mjere zapravo prosjek i da se svaka beba u majcinom stomaku razvija individualno.

    Zato ona odstupanja i jesu normalna!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    hej, ja sam kod dr. harni, uglavnom tokom trudnoce je govorila "mala beba", a rodio se 3780 gr, 53 cm, sutra 15 mjeseci i oko 88 cm, 15 kg - jako velika beba :D . mislim da je stvar u tome kaj ak su odstupanja tak mala gledaju trudnocu po menstruaciji, a meni je po uzv uvijek bila kraca ( mala beba ). evo isla iskopat nalaze: 23 + 5
    BPD 6,02 - 24,4
    HC 21,69 - 24,4
    AC 18,57 - 23,5
    FL 3,99 - 22,6
    i to je bila 22. pct, a on je otkad se rodio iznad 95.
    a za posao moras sama odlucit, ja bi slusala dr.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    ja sam išla na zadnji uzv sa 16. tjedana i bedrena kost mi je bila 3 ili 4 dana ''manja''. ni meni se tvoja odstupanja ne čine prevelika nego normalna.

  15. #15
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    jako puno ovisi tko ti gleda,iz kojeg kuta gleda i kako je precizan u gledanju..
    Možda te jednostavno niej dobro izmjerila :?
    ako te to tako muči, nazovi ju i pitaj... da li imaš razloga za zabrinutost?!

    Meni je rečeno da bebe imaju neki tempo rasta..
    Ruska škola kako mi je prof Đ rekao kaže da zastupa stav da se beba razvija prvo glava.. onda tijelo pa glava pa tijelo.. isto se ne razvijaju svi dijelovi tijela...

    Ono što je nabitnije je da ne zaostaje u razvoju.... dok je u nekim granicama veličine to je sve OK.. ali da nije lagana i da ne zaostaje u tjednima.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    neznam kakvi su ti M ciklusi?!
    meni su od 28-40dana, znači jako neredoviti...

    tak da su mi i u obje trudnoće odstupanja bila -2tj!
    Dakle i u prvoj i u drugoj T su bebice bile manje za dva tjedna po uzv-u u odnosu na zadnji dan M,

    a što se samih mjera tiče npr veličina glavice u odnosu na bed.kost ili trbušćić bi uvijek bile cca 1tjedan razlike ( glavica npr odgovara 16tj, bed.kost 16+5, a trbušćić 17tj...)

  17. #17
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    neznam kakvi su ti M ciklusi?!
    meni su od 28-40dana, znači jako neredoviti...

    tak da su mi i u obje trudnoće odstupanja bila -2tj!
    Dakle i u prvoj i u drugoj T su bebice bile manje za dva tjedna po uzv-u u odnosu na zadnji dan M,

    a što se samih mjera tiče npr veličina glavice u odnosu na bed.kost ili trbušćić bi uvijek bile cca 1tjedan razlike ( glavica npr odgovara 16tj, bed.kost 16+5, a trbušćić 17tj...)
    ma bravo.. baš sam to htjela i napisati..
    Meni je ovulaccija bila 18 DC i u startu je bebica bila par dana manja.. ali od terapije sad je 2 tjedna veća (ali ja nisam realan pokazatelj stoga glupo se je uspoređivati sa trudnicom na heparinu)
    to je ključ svega ako su ciklusi dulji ovulacija je bila kasnije a i implantacija zna ne biti uvijek onako kako u knjigama piše...

    Svaka trudnoća je za sebe, svaka trudnoća je posebna, čudesna i neponovljiva.. nema iste dvije trudnoće na ovom svijetu
    draga pokretačice topica..... je ne vidim razlog da je i tvoja posebna, neponovljiva i jedinstvena... što i jest

    sretno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    uh, kudri, bas mi je zao sto opet imate problema.

    jesi li rekla doktorici da ti je bas vazno otici na posao?

    mozda ona ima na umu da bi ti radije ostala doma, tj. da zapravo ne zelis raditi, sto je, nazalost, vrlo cest slucaj.... pa bih joj ja objasnila da mi je vazno i zasto mi je vazno.

  19. #19
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ej ivana(:

    nisam, ali zvat cu sutra svog soc.gin da se savjetujem još i sa njim jer je super doktor...privatno idem na uzv jedino zato jer se super sve vidi, dobim slikicu a i snimku(: inače soc mi je super!

    cure, a koliko ste percentila imale u tom periodu trudnoće?? ako su vam mjerili...meni je sad bilo 11, zbog tih odstupanja, što je malo, kaže dr... :?

  20. #20
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    draga kudri, ja sam imala zastoj rasta i smanjene protoke. i meni su preporučili ležanje na boku, baš zbog boljih protoka i cirkulacije. nije ti alarmantno, no definitivno bih poslušala doktora, tako možeš samo pomoći bebi. razumijem da ti je stalo do novog posla i da imaš i dalje potrebu raditi (ja se nisam mogla zaustaviti kad su mi rekli da mirujem, pa sam na kraju završila u bolnici i skužila da je za moju "nemirnu" prirodu najbolje biti hospitalizirana jer se sama ne mogu iskontrolirati )
    misli na to kako i sama promjena posla nosi stres, a povišenje tlaka ti nikako ne ide u doprinos rastu bebice

    inače, utješno za kraj, nakon svih užasa u mojoj trudnoći, Mak je sada 10 mjeseci, ogroman je i već hoda uz stol

  21. #21
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i da, još sam htjela reći, dosta rano su mi rekli da kasni sa rastom, i stvarno se rodio jako mali, tako da nije baš da uvijek doktori fulaju na UZV-u. izašao je iz bolnice sa 2400, stao mi je u dvije šake tako je bio mali (da ne govorim da se sduplao u prvih mjesec dana i još uvijek ima nevjerojatnu potrebu da pojede sve što vidi)

  22. #22
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    dragi ivy, hvala na podršci i savjetima!!

    ipak sam došla raditi ... i iskreno se nadam da se moja malena R neće ljutiti zbog togas ali sutra idem kod svog dr da vidim šta će on reći...naime, danas ujutro sam ga nazvala i rekao mi je neka odem raditi, pa sutra kod njega...
    a reci, kad su ti rekli da zaostaje u rastu, u kojem tjednu? i zbog čega si hospitalizirana?

    da li ti je bio i manje aktivan u trbuhu zbog sporijeg rasta?

    i da li se sjećaš percentila...?

  23. #23
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    e da, sori što sam te oslovila u muškom rodu...

    e da, u kojem si tjednu na kraju rodila i da li je porod bio lakši, s obzirom na veličinu bebice?


  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Je li meni netko moze pojasniti ove percentile?

    Kudri, ne brini :D :D :D :D , nece bebica tebi nista zamjeriti i bit ce sve super sutra na pregledu ....

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa
    dragi ivy, hvala na podršci i savjetima!!

    ipak sam došla raditi ... i iskreno se nadam da se moja malena R neće ljutiti zbog togas ali sutra idem kod svog dr da vidim šta će on reći...naime, danas ujutro sam ga nazvala i rekao mi je neka odem raditi, pa sutra kod njega...
    a reci, kad su ti rekli da zaostaje u rastu, u kojem tjednu? i zbog čega si hospitalizirana?

    da li ti je bio i manje aktivan u trbuhu zbog sporijeg rasta?

    i da li se sjećaš percentila...?
    trebala bih negdje iskopati te brojkice, probat ću sutra, uglavnom kasnio je prvo tjedan dana, onda dva tjedna, hospitalizirana sam negdje u 35.om ili 36-om tjednu a rodila sam u 38-om zbog loših protoka. ostavili su me u bolnici zbog kombinacije svega toga sa tlakom koji je bio 150/90

    manje se kretao, bar su oni tako rekli, tj. ctg nije bio baš najsjajniji no meni recimo nije bio taj osjećaj jer se toliko prehitavao da nisam mogla spavati po noći
    porod je bio carski zbog fetalne patnje
    naravno sve je to individualno

  26. #26
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ...fetalne patnje..? joj..zvuči grozno....

    danas ću vidjeti što kaže dr...nadam se da će sve biti u redu...meni je za calvu dr (priv) rekla da je protok povećan, ako sam dobro razumjela, upravo zato jer traži više hrane...što joj sad i dajem...idem papati!! :D

    a percentili su ti prosjek tih mjera...mjere se od 10 do 90, s time da je 50-60 zlatna sredina...eto,

    ako ima nekog s tim podacima, nek se javi!

    hvala

  27. #27
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    nemoj se uzrujavati zbog fetalne patnje. kod mene je to bilo specifično i uzrokovana je stres testom prije poroda
    a sad ako kažeš da i stres test grozno zvuči..da, i izgleda tako 8)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    I mene je dr. pred kraj trudnoće isprepadala s izjavama da beba zaostaje u rastu, ma kako su bezobrazni nevjerojatno, pa mi preporučila isto ležanje na boku, mirovanje bla bla. Inače sam cijelu trudnoću uživala, išla kud sam htjela, radila, ma baš mi je bilo dobro. Planirala sam doći roditi u bolnicu u zadnji tren, tako da izbjegnem sve njihove divne intervencije, na kraju me je isprepadala, pa sam došla čim su počeli trudovi i doživjela probijanje vodenjaka, drip itd itd, iako beba nije patila i nije bilo potrebe za tim. Dok sam rađala ta dr. se nije nijednom pojavila, tek se nakon poroda došla ispričati radi pogrešne procjene. Baš mi je od toga bilo bolje, možeš misliti.

    Uglavnom, ja bih na tvom mjestu izbjegavala stres, mirovala, iša u duge šetnje i uglavnom živjela uravnoteženo, jer je to dobro u svakom slučaju. Ako ti je posao prenapet i stresan, a vjerojatno jest, jer je novi.... probaj se opustiti što više i hraniti što kvalitetnije.

  29. #29
    lucifer avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    evo ja sam rodila drugo dijete prije dva tjedna. Obje trudnoće su mi bile ''zastoj u rastu'', s obje bebe ležala tjedan do deset dana u bolnici izmeđe 34 i 36 tjedna trudnoće. (beba je uz stvarno mirovanje dobivala na težini pa sam puštena doma). Znam da me je baš u 25. tjednu trudnće doktor upozorio da će beba vjerojatno biti manja tj. predviđa mi zastoj! Tako je i bilo. Oba poroda su mi bila inducirana, prvo zbog manjka plodne vode, a drugi zbog posteljice. Bebe su rođene u 38 tjednu, 2600 težine. Prvo sam rodila curicu, i ona je bila ''žilavija'', tako i kažu da se cure više bore, a sada rodila dečka i onje imao malih problema sa disanjem i bio je nekoliko sati u inkubatoru, ali opet kaže doktor ''a muški ko muški, mlitaviji, treba ih uvjek u životu motivirati'' ali sve je na kraju bilo ok. Cura mi je sada 2,5 godine i cjelim svojim razvojem napredovala je više nego druga djeca rodena većom porođajnom težinom.

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa
    mirovanje jasno ali da li baš ležanje pred televizorom?

    ...

    što bi vi na mom mjestu?
    o, da! a zašto ne?
    a na programu moraju biti najurnebesnije komedije!!!

    moja susjeda je ležala u bolnici mjesecima. u tjednu kad sam ja primljena za pripremu na cr (stavili me u sobu s njom) - nismo zatvarale usta od smijeha...

    rezultat?

    doktor je na mjerenjima ostao :shock: , i pitao ju je kako je uspjela da beba toliko napreduje u tom tjednu... ispalo je - od dobrog raspoloženja

  31. #31
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    joj..ja se baš teško suzdržavam od nehodanja i sličnih aktivnosti....muka mi je ležati na kauču.../: jedino da me zaveđe netko ali eo, trudim se koliko mogu i nadam se da će u petak dobiti kilice, odnosno grame ((: javim!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Ja juce bila kod doktora,sad sam 34 tjedan i doktor mi rekao da mirujem (kolko je to moguce uz 1,5 godisnjaka sa kojim sam po cjeli dan sama doma) jer se curi zuri van.Od nedelje imam pomalo bolove,creviks je dosta skracen a najveci problem je sto je ona mala,ima samo 1980 grama.
    Uh bas sam jadna i zabrinuta.Na sve to jos i gljivicna infekcija .
    Jel imao neko takvih problema?

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    samo znam za slucaj u kojem su curi ustvrdili zastoj u rastu 20 dana prije poroda, isprepadali ju zivo, snimali svaki dan, protoci, ctg, sve (pazi, 20 dana uzv-a svaki dan), inducirali porod da bi nakraju rodila zdravu bebu od 4 kile. znaci oni u 20 gledanja uzv-a nisu skuzili da je beba duplo veca od njihovih procjena. nevjerojatno. eto, svima koji se pouzdaju u uzv procjenu velicine, nadam se da cete procitati ovo.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    joj drage moje, nemojte se toliko brinuti. znam da je lako za reći a teško za poslušati. ali šta možete promjeniti? biti sretnije, smirenije za dobrobit vas i vaših bebica.
    u 34. tjednu mi se tih 1980g i ne čini toliko malo ako uzmemo u obzir da se bebice najviše "debljaju" zadnji mjesec. izdržat će beba još malo u buši i papati finu maminu klopu.
    meni su od početka govorili da je beba manja, rodila se s punih 40 tjedana s 2300g. nitko nikad nije zabilježio "zastoj u rastu", da je sad vidite, mamina zgodna šminkerica
    opustite se i uživajte!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Mallena hvala .
    Mene stalno na pregledima zapitkuju koliko je imao stariji kad se rodio (49 cm i 3590gr) pa komentiraju kako je ona mala.Mada on je rodjen u 43 tjednu pa to i nije pno vise s obzirom na to je skoro mjesec i pol duze bio u busi,zar ne?
    Ma smirila sam se ja malo danas,bolje sam.Manje sam aktivna i bebica je zivahnija.Idem nekom logikom ako se ona po cjeli dan vrti onda bi trebao da je sve ok.Jos uvjek imam pomalo bolove u krizima i karlici ali ne tako jako u nedelju.
    Ma nadam se da ce da se strpi jos koju nedelju i da ce sve biti ok.

  36. #36
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ma doktori su ti koji te zbune...
    evo meni sa 33 tjedna beba teška 2600 grama i dugačka 44 cm.... to je strašno puno obzirom na statistiku...

    po njima ni to ne valja.. završila drugi dan na OGTT-u opet...

    znaš što je bitno.. ne gramaža već protoci.. ako su protoci dobri onda ne zaostaje u razvoju.. pa beba je manja i što sad??

    pa nisu sve bebe iste :?

    to pitaj da li su protoci kroz maternicu dobri? da li sui protoci kroz krvne žile i mozak bebice dobri? ako jesu.. ne sikiraj se....

    prvi znak zastoja u razvoju je baš to

  37. #37
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da, ja sam isto isrekno ponekad ljuta na doktrore i njihove uzv procjene...

    mene isto prije dva tjedna uplašila da je mala (o tome je i otvorena ova tema), te zabranila da idem raditi...odradila sam tri dana i zbog osjećaja krivnje ostala doma...sad većinu vremena ležim i jedem...čak i kad mi se ne jede, samo da mi naraste što više! a sigurna sam da je sve okej jer je aktivna i stalno skakuće i vrti se...upravo to, sve su bebice različite!

    e sad, u dva tjedna sam dobila 2 kg i zaokružila se naočigled...sad sam u 27 tj. +10 kg, što mislim da je fakat dosta ali ajde, samo da mi sad ne kaže da moram na dijetu

    naime, sutra idem na kontrolu

  38. #38
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    curke, samo da se javim(: sve je super, naša R je narasla na 1 kg (prije dva tjedna je imala 668g) i neke mjere su porasle i više nego za dva tjedna (: jaaako sam sretna i debela

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Ja u ponedeljak idem na kontrolu,jedva cekam da vidim kolko je bembolina porasla,mada sam sigurna da ce sve bit ok .
    Kao da moraju sve bebe bit iste,pa ni odrasli nisu isti,neko je veci neko manji,pa sta,dokle god je sve sa zdravljem ok sve je u redu.
    Vec sama sebe ubjedjujem da necu dati da me opet isprepadaju i bace u ocaj kao prije dva tjedna .

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Sretno kod doktora i ne daj seeeeeeeeeee...........bit ce sve super!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Samo da se javim da sam 13.06.pet dana prije termina rodila zivu i zdravu curu dugu 47cm i tesku 2620gr.Mala je ali zdrava i super napreduje,u srijedu smo izasle iz bolnice i tezina je bila 2700gr.
    Htjela bih samo svim mama porucit da se ne brinu oko tih procjena velika ili mala beba kao ja,jer mi smo eto ocit primjer kako sve na kraju bude dobro.

  42. #42
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj cokolada_83 prvotno napisa
    Samo da se javim da sam 13.06.pet dana prije termina rodila zivu i zdravu curu dugu 47cm i tesku 2620gr.Mala je ali zdrava i super napreduje,u srijedu smo izasle iz bolnice i tezina je bila 2700gr.
    Htjela bih samo svim mama porucit da se ne brinu oko tih procjena velika ili mala beba kao ja,jer mi smo eto ocit primjer kako sve na kraju bude dobro.
    čestitam

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj cokolada_83 prvotno napisa
    Samo da se javim da sam 13.06.pet dana prije termina rodila zivu i zdravu curu dugu 47cm i tesku 2620gr.Mala je ali zdrava i super napreduje,u srijedu smo izasle iz bolnice i tezina je bila 2700gr.
    Htjela bih samo svim mama porucit da se ne brinu oko tih procjena velika ili mala beba kao ja,jer mi smo eto ocit primjer kako sve na kraju bude dobro.
    Cestitke od srca...puno zdravlja i srece vam zelimo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •