Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 131 od 131

Tema: Benten - ne znam tko je taj...

  1. #101
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    previse skakutavaca, nikak oda se naviknem da dvotocka i D ovdje znaci to, a ne ovo - sori!!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    ono sto hocu reci je da ce netko s prijateljima vec naci nacina da u tome sudjeluje cak i ako npr. ne gleda crtic ili votevr.
    Ovako nekako je kod nas, zasada. Nadam se da se neće promijeniti nagore

  3. #103
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    ima mnogo simpatičnu intro pjesmicu uz koju se super pleše
    xxx

    Moc koju ima on koristi,
    u borbi protiv zla i zavisti,
    on nikad nece odustati,
    njegovo ime vec znaju svi.... Ben 10


    Mi gledamo jer joj se Ben svidja, a svidja joj se i crtic. Trazila je Omnitrix, ali sam odbila kupiti jer ne dam onoliku lovu za komad plastike koji ce joj 5 dana biti zanimljiv. Ima par figurica i popunjavala je album (i "nasla decka" razmjenjujuci slicice ) ... nista loseg nije izaslo iz toga.
    I sve dok je najdraze cudoviste Siva tvar, sve je ok.
    nama je baka kupila Omnitrix za roćkas, nakon što sam ja odbila, zbog istog razloga ko i ti (rekla sam da smije žicat baku za rodjendan)...
    i bome, igra se s tim čudom već mjesec dana!(makar sam i ja prognozirala 3 dana)

  4. #104
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Kod nas je Ben 10 prisutan vec mjesecima, i svakava cuda smo naucili uz njega.
    Trogodisnjak koji nije htio sloziti ni jednu puzzlu, kad su stigle Ben 10 puzzle slozio ih je sezdesetak uz malu pomoc.
    Stariji je naucio raditi exel tablicu kako bi uspjesnije mijenjali slicice...

    Ne vidim los utjecaj i mislim da se previse generalizira oko tih crtica.
    Vazna je dobra doza bilo cega pa tako i ovog nacina zabave.

  5. #105
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    krumpi, dozvolila bih ja da baka kupi, ali od bake je vec bila narucila trudnu steficu (nekakvu lutku)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    bundevica, malo si mi daleko, ali ja bih svoje cure udala za tvoje dečke pa da zajedno , u zreloj dobi, gledaju TV, kad su im već roditelji bili cenzori. Možemo mi sastaviti kakav ugovor :? , po starinski, ja baš tražim takve zetove

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno benten

    Ifigenija imaš punu podršku. Strava je šta im TV servira, a i život.
    Jednom sam bila u nekom kafiću i tamo su bile neke naprave kao voze auta i igraju neke igre istovremeno. MAlo sam pogledala. Strava. Toliko nasilja, boja, brze izmjene slika (pogubno za vid), zvukova, pucanja i mrtvih, a pucaju neki likovi koji nisu ni ljudi ni životinje ni roboti! MAlci su lupali po tome takvom silom!? Valjda misle ako više udru po tipki da će ti likovi brže trčat i više pucat!? A mame! MAme su pile kavu na miru!
    Pravobraniteljice di si? Izađi na teren iz ureda! Makni te sprave!
    I sad sam ja iz srednjeg vijeka ako mi to smeta. E nisam.

  8. #108
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    Citiraj bundevica prvotno napisa
    dovoljno je samo uguglati "utjecaj crtića na djecu", pa da vidiš kako je to sve "bezopasno"
    izdvajam samo jedan članak sa skole.hr
    http://new.skole.hr/roditelji/zaniml...=771&mshow=355
    meni nije normalno da se djeca "zabavljaju" i igraju na taj način, jer koliko sam vidjela u svojoj okolini, djeca imitiraju i igraju se non-stop svojih junaka
    još nisam doživjela da kad dođem u goste da su mojim dečkima prijatelji ponudili lego kocke, autiće, bagere....bilo šta, samo su tu mačevi, pištolji, akcijski junaci...
    a o čemu djeca danas razgovaraju? šta su vidjeli u crtiću, kako je onaj onog tresnuo, mama mu mora kupiti još ovog...Kako znam? Jer volim popričati sa djecom, a uvijek je ista tema. :/
    Primjetila sam još jednu stvar, zašto roditelji djeci daju takve crtiće, igračke...
    1. da bi se djete uklopilo u društvo (to roditelji otvoreno priznaju)
    ili
    2. ako je diječak malo povučen, mirniji, e onda to tate naročito smeta, pa nakupuju sve i svašta, jer njihov dječak mora biti frajer, a ne tu neki njonjo
    Neću vam više tupiti, jer imam isti osjećaj kao kad nekoj mladoj mami pričam o prednostima dojenja, nošenja...a ona me gleda i šta sam se ja toliko nabrijala, pa valjda ona zna šta je najbolje za njeno dijete, pa da umjetna hrana ne valja ne bi toliko dugo bila u upotrebi, pa i ona svoje dijete voli...
    Ne znam tko ima jači lobi, umjetna hrana ili akcijski junaci.
    a o čem bi ti pričala sa djetetom od 4-5, pa i 8 godina? o globalnoj krizi ili svinjskoj gripi?

    dobro da jedan crtani poništava tri godine dojenja. tak sam ja shvatila ovu tvoju usporedbu. benten= umjetna hrana.
    a to je prenabrijano
    rekla sam da više neću tupit (zbog nedostatka vremena), ali moram još nešto dovršiti i dodati
    nisam ti odgovorila na ovo drugo pitanje...nisam ni rekla da jedan crtić poništava dojenje, samo sam rekla da me tako i neke mame slušaju, a ne žele čuti kad npr. pričam o prednostima dojenja

    Nedavno sam bila kod liječnika i jedna mama se žalila da joj njen dječak muca i da ne zna šta da radi, a ona joj je preporučila prestanak gledanja svih agresivnih crtića (sigurno je i ona zabrijala )
    Od naših malih prijatelja svi gledaju te crtiće i samo jedan ne muca. Slučajnost? Ma sigurno je svima mozak brži od jezika.

    Nije u pitanju ben 10 i ostali crtići, jer to je samo jedan od faktora koji negativno utječu na djecu. Evo jednog primjera iz moje okoline...
    Dječaka sam upoznala kad je imao 10 god., potencijalno darovit, živahan i drag. U školi je bio odličan učenik, sve 5. Roditelji su radili, a mamu je proganjala krivnja što je malo vremena sa svojim sinom. Da mu se "iskupi" kupovala mu je šta god je mali smislio. Jedino su ga zanimali ti akcijski junaci i igrice na kompu. Znači, ako se nije igrao, gledao je crtiće ili se igrao na kompu. U početku je mama i dozirala, ali kako je dječak rastao sve je izmaklo kontroli, tj. mali ih je preveslao. Njegov život su bili akcijski junaci.
    Kad bih pričala s njim, nije tu bilo neke druge teme osim south parka, igrica, pucačina...a dečko već ide u gimnaziju.
    Prošle godine nije uspio upisati ništa vezano uz računala, pa je išao nešto sasvim deseto (roditeljima na račun). Ove godine opet nešto kemija, ali ništa od toga.
    Šta sam s ovom pričom htjela reći? Da su to izgubljene generacije, ne znaju šta hoće, nisu spremni na život. Nitko ništa ne bi radio, samo daj love i odmora. I on će nažalost tako još par godina roditeljima na grbači i nikada neće biti zadovoljan u životu. Njegova mama se sada kaje, ali ne zna ni sama gdje je pogriješila, jer htjela mu je sve najbolje i sve mu je omogućila.
    jedna moja poznanica se prošle godine rastala od muža, jer je ovaj prevario s nekom ženskom koju je upoznao preko neke igrice što je igrao po cijele dane (a imaju dvoje djece od kojih je jedno s poteškoćama u razvoju). Pa kud ide ovaj svijet?

    Ma nema šanse da svojoj djeci dam da rade šta hoće, pa nek me svi nazivaju nabrijanom babarogom. Moj zadatak je da odgojim djecu da budu pametna, pristojna, hrabra i da budu spremna na život i borbu. To je moj izazov!
    e sad sam tek zabrijala


  9. #109
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    da , strava je što im život sprema.
    što misliš da će biti manja strava ako igh sada staviš pod stakleno zvono? ili ćeš čitav život pred i za njima uklanjati sve naizgled ili stvarno ružne, tužne ili jednostavno drugačije situacije ljude i činjenice?

  10. #110
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa
    bundevica, malo si mi daleko, ali ja bih svoje cure udala za tvoje dečke pa da zajedno , u zreloj dobi, gledaju TV, kad su im već roditelji bili cenzori. Možemo mi sastaviti kakav ugovor :? , po starinski, ja baš tražim takve zetove
    ako su tvoje cure i upola tako oštroumne i simpatične kao njihova mama, moramo se naći

  11. #111
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    bundevice, između totalne zabrane i totalnog manjka kontrole postoji ogroman raspon različitih rješenja.
    Možda si ti ta koja ovdje sluša, ali ne čuje. Jer ti se ovdje javilo puno pametnih mama pametne djece, starije od tvoje, koje znaju šta je gledanje crtića donijelo njihovoj djeci.
    Kod nas je A. jako kasno počeo gledati televiziju uopće, crtiće tipa Ben 10 tek možda oko polaska u školu. D. je počeo puno ranije i Ben 10-a gledaju zajedno s velikim guštom. Nije počeo ranije zato što je nama dosadilo pazit na djecu, nego zato što ima puno starijeg brata, i logičnije mi je i vrijednije da pogledaju zajedno nešto u čemu obojica uživaju, nego da jednome branim ulazak u dnevni boravak dok drugi gleda nešto savršeno primjereno njegovoj dobi.
    I eto, nakon što smo gledali oluju i prošli vikend i brojali koliko treba gromu da stigne, pričamo već nekoliko dana o gromobranima, olujnim oblacima i o tome šta se dogodi ako prerežeš gromobran. Također o glistama koje rahle zemlju, pa se D. igra da je glista. A onda se malo igra da je Rukati - to je njegovo najdraže čudovište.

  12. #112
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    bundevice, između totalne zabrane i totalnog manjka kontrole postoji ogroman raspon različitih rješenja.
    Možda si ti ta koja ovdje sluša, ali ne čuje. Jer ti se ovdje javilo puno pametnih mama pametne djece, starije od tvoje, koje znaju šta je gledanje crtića donijelo njihovoj djeci.
    Kod nas je A. jako kasno počeo gledati televiziju uopće, crtiće tipa Ben 10 tek možda oko polaska u školu. D. je počeo puno ranije i Ben 10-a gledaju zajedno s velikim guštom. Nije počeo ranije zato što je nama dosadilo pazit na djecu, nego zato što ima puno starijeg brata, i logičnije mi je i vrijednije da pogledaju zajedno nešto u čemu obojica uživaju, nego da jednome branim ulazak u dnevni boravak dok drugi gleda nešto savršeno primjereno njegovoj dobi.
    I eto, nakon što smo gledali oluju i prošli vikend i brojali koliko treba gromu da stigne, pričamo već nekoliko dana o gromobranima, olujnim oblacima i o tome šta se dogodi ako prerežeš gromobran. Također o glistama koje rahle zemlju, pa se D. igra da je glista. A onda se malo igra da je Rukati - to je njegovo najdraže čudovište.

  13. #113
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ovaj moj gornji post se referira na split, ne na bundevicu.
    bundevice, ne misliš da možda to što taj dečko nije upao na ništa vezano s kompjuterima i nema neke veze s igricama i crtićima?

    moja 15godišnja šogorica je gledala samo mirne i slatke crtiće, šestero braće i sestara su se bavili s njom čitavo djetinjstvo, imala je sve predispozicijeza uspjeh, a sada na kraju prvog razreda frizerske škole ima dva popravna i boli ju uvo za to. i živi na grbači starcima .

    moj stari nije igrao igrice nego je moju mamu ostavio zbog kolegice s posla, a imali su dvoje djece. i kaj sad?

    imamo doma dva kompa i ps i hrpu dvdova i skupljamo automoto sličice i dvoje divne djece koja sve to obožavaju. toliko da stariji brije da će studirat strojarstvo i raditi za nekog autogiganta na konstrukciji motora za nove modele.
    možda hoće, možda i ne. vidjet ćemo. njegovo je da sanja, moje da ga u tome podržim i možda malo usmjerim.

    njegovo je da otkriva, moje da objasnim, njegovo je da pita, moje da dam odgovor
    i sve to u nadi da će usmjeravanja, objašnjavanj i odgovori okja dajem, uz hrpe i hrpe ljubavi i strpljenja začinjeno razumjevanjem dovoljno nahraniti njegovu dušu i pomoći mu da postane najbolji čovjek što može.

    ako to znači da ću mu dopustiti da gleda bentena, i pomoći mu da izvuče najbolje iz toga, onda neka.

    usput bi i potpisala većinu ovog što je vertex rekla, osim za oluju, moji je se dečki boje.

  14. #114
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moj zaključak - dosad smo mogli bez Ben10, moći ćemo i odsad... pored svega blaga filmskoga Ben10 nema šanse

  15. #115
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Nije počeo ranije zato što je nama dosadilo pazit na djecu,


    ovo me baš nasmijalo, dosadilo paziti na djecu

    da ne ponavljam, potpisujem pro ben 10 ekipu na topiku.

  16. #116
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    bundevice,
    Možda si ti ta koja ovdje sluša, ali ne čuje. Jer ti se ovdje javilo puno pametnih mama pametne djece, starije od tvoje, koje znaju šta je gledanje crtića donijelo njihovoj djeci.
    ne trebam ni čuti, kad imam oči da vidim, a vidim da su ti crtići KATASTROFA
    imam ja i u svojoj okolici pametnih žena sa starijom djecom, pa i njih pratim (nisam nikog htjela povrijediti u svojim postovima, samo iznosim svoje mišljenje, baš kao i vi)

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    A ja da dodam. Da mi je 30 godina manje bila bih zaljubljena u Bena. (ko onomad u Sport Bilija)...

  18. #118
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    fascinira me u što se pretvori rasprava o crtićima-ja nisam toliko "dobar" roditelj da amabašsve što radim bude iskalkulirano do temelja. Ne mislim ni ja da je ben10 podloga za stvaranje sretnog genijalca od djeteta, al njemu i ekipi je to in-dijete veseli, priča o tome, ČITA ben10 priču, uči napamet stvari, broji od ten nadalje-na eng.

    Čitam i ja npr. plan B, ne čitam samo stručnu literaturu. I gledam mentalista, ne gledam samo dokumentarce. NIsam totalno poglupila zato jer ponekad radim nešto šta nije nimalo edukativno. A ni pametno.

  19. #119
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    fascinira me u što se pretvori rasprava o crtićima-ja nisam toliko "dobar" roditelj da amabašsve što radim bude iskalkulirano do temelja. Ne mislim ni ja da je ben10 podloga za stvaranje sretnog genijalca od djeteta, al njemu i ekipi je to in-dijete veseli, priča o tome, ČITA ben10 priču, uči napamet stvari, broji od ten nadalje-na eng.

    Čitam i ja npr. plan B, ne čitam samo stručnu literaturu. I gledam mentalista, ne gledam samo dokumentarce. NIsam totalno poglupila zato jer ponekad radim nešto šta nije nimalo edukativno. A ni pametno.
    svašta sam htjela napisati, ali ovo je sažetak. potpisujem.

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    A ja da dodam. Da mi je 30 godina manje bila bih zaljubljena u Bena. (ko onomad u Sport Bilija)...
    Samo za tebe http://www.youtube.com/watch?v=BnKjWbUg5uk

    Inače,M. želi učiti engleski da zna otpjevati benten pjesmicu u orginalu.Pa nek mi netko kaže da crtić nije poticajan.

  21. #121
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    između totalne zabrane i totalnog manjka kontrole postoji ogroman raspon različitih rješenja
    potpisujem da niti jedna krajnost nije dobra, evo malo literature da zacinimo diskusiju :

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=156&Show=1932

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=62&Show=2716

    zanimljivo je kako postoji potreba za supermama ponasanjem...mislim da je djetetu tesko biti u kuci sa super mamom, malo opustanja nikako ne skodi.

  22. #122
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Čitam i ja npr. plan B, ne čitam samo stručnu literaturu. I gledam mentalista, ne gledam samo dokumentarce. NIsam totalno poglupila zato jer ponekad radim nešto šta nije nimalo edukativno. A ni pametno.
    I totalno zabavno!
    Daj 5!

  23. #123
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    iz Igre superheroja
    "Kroz igru superheroja (kao i u svakoj igri pretvaranja), djeca uvježbavaju svoje govorne sposobnosti, vježbaju metode rješavanja problema i kooperacije s drugom djecom."


    prije cca 2 god. na jednom dječjem rođendanu se jedan "ninja" (3 god.) zakačio za mog Filipa (tada 1,5 god.), pa mačem oko njega, skače, galami...i nije prošlo dugo i tresne ga
    kad sam mu rekla da je sad dosta i da prestane, a on meni: marš u P.M. babo jedna!"
    a njegova mama ništa, pije kavu i dalje
    krasne govorne sposobnosti, moji stvarno zaostaju
    i NIKADA u takvim igrama nisam vidjela da kad dijete udari drugo dijete pokazuje žaljenje i suosjećajnost, već samo smijeh i kako će zbrisati

  24. #124
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    i još nešto...i moji su prije (vrlo kratko) imali igračke ninje i spajdoše (crtiće nisu gledali), ali su postali toliko agresivni i prema drugima, a i jedan prema drugom
    otkad sam te igračke izbacila, lakše dišem
    i dalje su turbo živahni, samo što više ne mlate jedan drugoga, nego loptu 8)

  25. #125

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    bundevice, da te razočaram, "marš u p.m." krasne govorne sposobnosti definitivno nisu pokupili iz crtića nego iz bliske im okoline, možda baš od gospođe s kojom ste pili kavu

    inače potpisujem mudre vertex i flo

    cvijeto, probenten LOL

  26. #126
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja bih isto potpisala mudre Imgu, vertex i flo-flo, ovaj tekst iz "Dijete, vrtić, obitelj" me je oduševio! Fantastični prikaz toga kako se iz nečeg naizgled beskorisnog (opasnog, pače ) može razviti prava znanstvena priča

  27. #127
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Razgovarajte o tome kako je dobro biti različit i koliko je dobro imati svoj stav pa makar taj stav bio drugačiji od drugih.
    X
    i to je iz vašeg članka
    zanimljivo kako to ne vrijedi za sve na ovom forumu, jer čim sam iznijela svoj stav, odmah kamenovanje :/
    ne poznam nikoga od vas (a vi ste mene skužile u nekoliko postova, aha baš) i nisam govorila o vašoj djeci (ni njih ne znam), već o mojima i djeci iz moje okoline
    za one koje su me "pročitale" kao diktatora i uništavača zabave (e tu se gadno varate, kod nas je turbo zabavno) ....danas...
    ja: Karlo, igraju li se dječaci ben 10 u vrtiću?
    Karlo: Igraju. I ja se ponekad s njima malo izglupiram, ali meni je to bezveze, pa se vratim onom što mene zanima.
    ja zadovoljna 8)

    jako mi je drag ovaj forum, pa me zbog toga i žalosti što je prešlo u praksu obrušavanje na pojedince koji imaju drugačije mišljenje od nekih tu grupica

  28. #128
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    ja: Karlo, igraju li se dječaci ben 10 u vrtiću?
    Karlo: Igraju. I ja se ponekad s njima malo izglupiram, ali meni je to bezveze, pa se vratim onom što mene zanima.

    pa ne zna o čemu se radi, naravno da mu je bezveze

  29. #129

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    da, ti imaš pravo na različito mišljenje
    ali i ostali imaju jednako pravo, pa dopusti da ga i oni izraze bez da se uvrijediš
    moram priznati da ne vidim da te netko napada, ali znam da nije lako kad se većina s tobom ne slaže
    da se i to potrpiti, vjeruj mi

    e sad, ako si htjela samo podršku u negledanju bentena, trebala si prije reći

  30. #130
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    bundevica, mislim da se svatko kad tad nadje u situaciji kad je protiv ostatka forumske ekipe, cak mislim da ima puno onih koji ne dozvoljavaju gledanje tv-a ili ga bar kontroliraju, tako da definitivno nisi sama. ono sto mene smeta je stvaranje kauzalnih zakljucaka gdje to bas i nije tako - npr. super junaci i psovke ili mucanje... :?
    igre superjunaka su oduvijek postojale i prije tv-a...neodgojena djeca isto tako, kao i djeca koja su mucala.
    tv ima fakat mnogo loseg i nikad ne bi dopustila da po cijeli dan gleda, ali isto tako ne vidim zasto ne bi gledala - dozirano i kontroliranog sadrzaja.

  31. #131
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Hm, osim toga da li u crtiću govore o borbi dobra i zla treba obratiti pažnju i na to koliko je atraktivno zlo prikazano (sjetite se samo filmova "protiv" droge koji su postali najpopularaniji među onima sklonima drogi), da li Dobar pobjeđuje pomoću dobra ili pobjeđuje Zlo njegovim oružjem. Da li je glavni lik u crtiću ipak samo Snaga i Moć uz pomoć ekskluzivne magije koja nije dostupna svima. Sljedeće na što obavezno treba paziti je to da se na kvalitetu montaže slike i tona, vrstu glazbe i estetike djeca navikavaju - pa ako od malena gledaju trash kvalitetu produkcije nemojmo se čuditi ako im usprkos našem visokom obrazovanju bude bliži spot jasmina stavrosa.
    Mislim da je obaveza roditelja da biraju i što će njihova djeca gledati i koliko dugo.
    Djeca moraju proživljavati kroz maštu i negativne i pozitivne osjećaje, ali na način koji ima čvrstu etičku vertikalu i emotivnu podršku roditelja odnosno odgajatelja. Zato mnoge priče i bajke prije invazije animiranim trashom i nisu imale klasični hepi end nego je ostavljeno roditeljima da utješe dijete i pomognu mu u prohvaćanju negativnih osjećaja koji jesu dio života. Ovaj eskapizam u čudovišne čarolije i modne ružičaste fantazije ne služe ničemu osim tome da netko na miru skuha ručak dok je dijete osjetilno hipnotizirano. Što je isto tako povremeno u redu, ako je nužno i ako znamo da nam je obaveza pobrinuti se da je to iznimka, a ne pravilo. ni ja nisam imuna na isto..
    pikula mudro zbori

    bezbroj je boljih načina da dijete provede vrijeme doli gledajući čudovišta koja se razbijaju međusobno...i to je činjenica...no, to nam je servirano. jer su takvi zakoni tržišta, jer je to jednostavan način zabave, jer bla bla...no, još uvijek ostaje istina da dijete može provoditi vrijeme i na kvalitetniji način
    da se razumijemo, nisam za stakleno zvono, dapače, treba upoznavati različitosti no ostanimo realni

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •