Mene jedna druga stvar muči kod kontrole pišanja.

Naime, ja sam odustala od bespelenaštva jer nisam kužila nikakve znakove, ali sam pokušavala nekak to pohvatati da bude većinu dana u suhoj peleni, tj. da pričekam da se popiša pa ju onda zamotam. Od 9 mjeseci na kahlicu piša i paralelno ima pelene.
DEfinitivno smo skinuli pelene s 20 mj., iako je do tog vremena jako puno i često pišala i mislila sam da će nam cijeli stan biti popišan. MEđutim kad smo joj obukli gaćice, pobjeglo joj je samo taj dan, a već sljedeći je uspjela zadržati kad je krenulo i od tada je skroz u gaćama, nikad joj nije pobjeglo i spava u svom krevetu bez zaštitne plahte i uopće se ne bojim da će se popišati.

E sad, muči me to zadržavanje mokraće. Ona je u stanju zadržati jako dugo, ne želi pišati nigdje drugdje osim u kahlicu, ni u wc ni vani po travi, pa smo kahlicu nosili i na plažu kad smo bili na moru (i nosili je van iz vode kad se derala da mora pišati).
Kad je nosila pelene pišala je puno češće i manje, pa me brine nije li to zapravo zdravije da se mjehur češće prazni nego da zadržava mokraću. Nije li veća mogućnost razvoja nekakvih bakterija ako je veća koncentracija u mokraći?

Jednom nam se desilo da joj je bilo sila kakati a nije htjela tiskati jer je bilo dosta kasno navečer i bila je jako pospana. A i inače se dosta mučimo s kakanjem iako nema nikakvih problema sa stolicom nego ne želi tiskati pa kaka kad više ne može izdržati. Budući da joj je već bilo sila i pišati a nije htjela sjesti na kahlicu jer ju je kakač tiskao, dugo je zadržavala dok na kraju nije to tak završilo da je plakala i bacala se po krevetu i hvatala rukom dolje jer ju je već boljelo, i vikala "pišati, pišati", svaki put kad smo ju stavili blizu kahlice nije htjela. Nosili smo je po stanu, ona je urlala (bilo je očito da je boli jer nikad tak ne plače), puštali vodu u kupaoni da joj pobjegne, ali ništa nije pomoglo...Na kraju je mm zvao hitnu da pita kaj da radimo jer dijete jako boli a ne želi pišati, i rekli su nam nek ju probamo nekak nagovoriti ako ne uspije nek ju dovedemo.

Ipak je popustila i pristala sjesti, popišala se valjda pol kahlice i odmah bila sva sretna i dobre volje i nakon 5 minuta se pokakala.