Stranica 95 od 109 PrviPrvi ... 45859394959697105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,701 do 4,750 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4701
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Za konzum mislim da je najbolja taktika u četvrtak-petak naručiti za iduću srijedu-četvrtak. U četvrtak se nove akcije vide, u petak nestane već dosta toga. Vikendom odem na plac, i onda mi taman uleti usred tjedna konzum rano ujutro.

  2. #4702
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, kojim danom ide Sparov novi katalog? kad to počinje? Hvala.
    Akcija kreće od srijede mislim. A katalog ostavljaju po haustorima. s tim da meni ne ostave, ali imaš ih u dućanima. I onda sam ja prošli put pokupila nekoliko. Poanta je da pri jednoj kupovini možeš iskoristiti max 4 ta popusta od 15%. naljepnicu nalijepiš na artikl na koji želiš popust

  3. #4703
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako mi ne paše Spar. Kasno je došao u moje područje, i nisam se navikla na njega.

    Trenutno je Lidl IN jer vooolim Stikeeze. Lijepo ih slažemo u onu smočnicu. Znam da su plastični i nepotrebni, ali treba uzeti sreću gdje možeš i smiješ.
    E ovo je duh

    Mene sin stalno traži da odemo u nabavku u Lidl zbog tih čuda, ja ne znam ni kako izgledaju.

    Ja isto higijenu nabavljam u DM, Mueller ili BIPA i vrlo rijetko je kupujem dok nam kupujem hranu.
    Higijenu i potrepštine za čišćenje kućanstva uvijek kupim na akcijama, pa ako je dobra cijena kupim toga više.

  4. #4704
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Meni se Mueller čini baš slab s akcijama u zadnje vrijeme. Ono što ja kupujem kod njih je baš rijetko na akciji. Ne sjećam se kad su čajeve ili recimo sapune snizili.
    U BIPI nisam bila par godina, premda sam čula da je dosta jeftnije od DM-a.

    I ja higijenske proizvode kupujem na akciji. Kupim jedan ako mi fali i vrebam akciju za ono što trošimo u većoj količini.

  5. #4705
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Nama je online sigurno ušteda. Kroz tjedan pišemo u zajednički popis sto se potrosilo + sve sto treba za tjedan dana kuhanja. Nakon toga muz u nekoj pauzi na poslu ili navečer pred tv poklika sve u par minuta (vecina je u favourites) i baci pogled na nove akcije ak ima čega zanimljivog. Iduci dan pokupimo u terminu koji nam odgovara tako da ne gubim nimalo vremena (čekam mozda 5min u drivein) plus imam sve sto trebam i sve je svjeze. Na plac ne idem.

  6. #4706
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Meni je plac zakon, i jako sam tužna kaj je onaj koji mi je najbliži, jako pust. Od potresa se Dolac nije vratio na staro.

    Odlazak na plac mi je čisti zen, i mislim da sam bila na lokalnom placu u svakom gradu i mjestu koje sam posjetila.

    I ne vozim se autom da bih skupljala namirnice u Konzumu.

    Al kako smo već pisali, svi mi imamo različite stilove života, mjesta stanovanja, navike ,. nastavi niz

  7. #4707
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se Mueller čini baš slab s akcijama u zadnje vrijeme. Ono što ja kupujem kod njih je baš rijetko na akciji. Ne sjećam se kad su čajeve ili recimo sapune snizili.
    .
    Ali Muellerove marke su odlične kvalitete i već vrlo povoljne cijene.

    Evo recimo imali su nedavno popust 25% na skolske torbe i ruksake, to se itekako isplati. Vidjet ćeš kad ti maleni krene u skolu. Znaju imat i odlične cijene skol.pribora. Najpovoljnije Staedlerove gumice su upravo u Muelleru.

  8. #4708
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Meni isto nema do placa, svi ti mirisi voća i povrća, meni ako voće ne miriši kad se približim, neću ga ni kupit. Hrana mi je jako bitna jer ona je naše zdravlje tako da... meni to nije gubitak vremena.

    Ako se može odvojit vrijeme na gledanje neke bezvezne serije, meni fakat nije problem otići ned ujutro do placa, ali nikako ne bih mogla zbog našeg načina života ići svaki ili svaki drugi dan. Kako reče Nano različliti stilovi života, mjesta stanovanja, navike...Svatko bira za sebe najbolje.

    U dućanima također kupujem prema popisu, eventualno ako vidim neku dobru akciju, to dodam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2021. at 09:31

  9. #4709
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ne kuzim komentar o seriji. Ja uopće ne gledam serije. A gotovo uopće ni tv. Ali da gledam onda bi radila nešto što volim, ic na plac mi je tlaka i ne volim, plus gubitak vremena. 10min pješke tam, pol sata guranja medju klupama, 10 min teglenja nazad. I još obicno skuplje. Ne hvala.

  10. #4710
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    100 ljudi 100 čudi.

    Tak je meni odlazak npr u Superkonzum tlaka.

    Svatko radi kako voli i kak mu paše.

    Sillyme., iz tog se da isčitat da recimo ne kupuješ domaća jaja ni sir i vrhnju. Recimo da se ja prebacim isključivo na kupovanje u dućanu, definitivno ne bih mogla bez te tri stvari.

    Ne bih mogla bez još puno njih, ali ove tri su mi odmah pale na pamet. sad je jesen: znači ne bih mogla ni bez domaćeg paradajza, šljiva bistrica, domaćih sorta grožđa i jabuka, šljiva bistrica, vrganja, starih sorti kuruze, bresaka vinogradarki -- sad bih samo mogla nastavljati niz.

    Al kako imamo i različite životne navike, tako imamo i prehrambene

  11. #4711
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Upravo tako.

    Sillyme, ma nije bitna serija, to sam bezveze općenito navela, bilo šta što nam uzima vrijeme ... Drugim riječima, gubitak vremena mislim da nije razlog nego izgovor za nešto što ne volimo raditi.

    Ne mora se od placa teglit nazad doma, postoje i aut, bicikli s košarama, kolica na kotače, pola sata čovjek ni ne osjeti u jednom cijelom neradnom danu, mislim da je bit u tome da nešto volimo ili ne volimo.

    Imam ja masu stvari koje ne volim raditi i predstavljaju mi čisti gubitak vremena npr. čišćenje stana grrrr i to mi baš zgodno dodje kao razlog da mužu predložim da uzmemo neku spremačicu za povremene dolaske. Meni to zvuči mrak i ovih dana ću to krenut dogovarat. Isplatit će mi se svaka lipa. 30 min placa u odnosu na barem 2ure čišćenja stana mi je razlika ogromna.

    Dok će netko drugi bez problema čistit stan subotom 3h, al neće skoknut do placa jer to ne voli.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2021. at 12:03

  12. #4712
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    Ne bih mogla bez još puno njih, ali ove tri su mi odmah pale na pamet. sad je jesen: znači ne bih mogla ni bez domaćeg paradajza, šljiva bistrica, domaćih sorta grožđa i jabuka, šljiva bistrica, vrganja, starih sorti kuruze, bresaka vinogradarki -- sad bih samo mogla nastavljati niz.

    Al kako imamo i različite životne navike, tako imamo i prehrambene
    Slično je kod nas.

    Obvezni artikli su višemanje isti: domaće voće i povrće (mm obično kupuje iz dalmatinskih izvora na Utrini, ja češće robu iz okolice Vrbovca, Varaždina i Zagreba - takve imamo dobavljače), sir i mliječni proizvodi, ali i privatne mesnice

    U okviru antirecesijskih mjera i nekih drugih organizacijskih zahtjeva, mi više ne idemo na plac svake subote, ali obavezno idemo svake druge - mm na Utrinu, ja češće na Volovčicu ili Kvatrić, ali svakako odemo. Ako ne odemo, baš mi fali...

    Recimo, za zimnicu sam kupila hrpu malih krastavaca koje sam ukiselila - prvu turu u Koprivnici na placu po 5kn/kg (uzela 3 kile jer čovjek nije imao više), a drugu sam u Zagrebu bome platila 10 kn/kg i još sam mislila kako sam dobro prošla, jer je iduće subote bilo samo po 15kn/kg. Sad bi moja kuma rekla da se to ne isplati i imala bi pravo, ali kaj sad - mi volimo baš domaće.

    Ont. ne mogu se sama sa sobom dogovoriti oko ajvara, a ne sviđa mi se ponuda paprike, pa ga za sad nisam kuhala. Vidjet ću još malo...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.08.2021. at 12:18

  13. #4713
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne bih jela ni sir ni vrhnje, a ni jaja koja se kupuju na placi. Meni to nije higijenski.
    Stvarno sto ljudi, sto ćudi.

  14. #4714
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Tako i ja.
    Eventualno jaja domaca mogu proci ali jako cesto bude jedno smrdljivo jaje u paketu.

    Kod kupovnih mi se nikada to ne dogodi.

    A svjezi sir sam jednom uzela od kolegice na poslu i unutra je bila debela crna dlaka pa sam sve bacila u smece.

  15. #4715
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ni ja ne kupujem sir i vrhnje na placu. Onako nisam sigurna u higijenskom smislu.
    Imam kolegu na poslu koji ima svoj OPG, pa od njega znam kupiti jaja i sir.
    Iako najčešće sireve i vrhnje kupujem u dućanu.

  16. #4716
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ma na stranu higijena, ja taj miris domaćeg ne volim, ne podnosim ni veroniku i sl, samo trajno mlijeko mogu pit. I ostale takve mliječne proizvode.Mlijeko nisam uopce pila dok se nije trajno pojavilo na tržištu, tek tada sam ga počela piti. Do tad samo vrticke traume imam, kad me tjeralo piti svjeze ili prokuhano mlijeko a meni zlo od mirisa i okusa.

    I onda logicno ni ne kupujem tamo gdje samo toga ima. I sl....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.08.2021. at 13:36

  17. #4717
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da to sve ovisi i o placu. U manjim gradovima okruženim selima (kao recimo kod mene u samoboru) doslovce znaš skoro svaku kumicu od kud je i kakvi su im uvjeti i kakav im sir/vrhnje/jaja

    Kupovna vrhnja mi za puno jela ne valja, totalno se drugačije zapeče od domaće

  18. #4718
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih jela ni sir ni vrhnje, a ni jaja koja se kupuju na placi. Meni to nije higijenski.
    Stvarno sto ljudi, sto ćudi.
    Ti nisi iz Zagreba. Sir i vrhnja su ovdje tradiciji

  19. #4719
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jaja cesto kupujem na pazaru. Jesu skuplja, al puno ukusnija!

  20. #4720
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    No dobro - al ja ne mogu bez sorti voća i povrća na koje sam navikla.

    I ja zimi to isto kupujem u dućanu jer nije sezone i nema na placu. A sad kad je jesen, ja se na placu tak natovarim da to nije normalno. Jednostavno volim okuse djetinjstva i onog što raste kod nas. Iako primjećujem da do toga sve teže dolazim.


    Kaj se tiče higijene, od mnogih koji su se nekim čudom našli u pogonima naših mljekara, čula sam svakakvih priča.

    A ja, em nisam gadljiva, em mi sir i vrhnje spadaju u nešto "moje"

  21. #4721
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ti nisi iz Zagreba. Sir i vrhnja su ovdje tradiciji
    Nano, pa nije Beti rekla da to ne jede, samo je rekla da to nabavlja u dućanu a ne na placu.

  22. #4722
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    To ti je isto. Ljudi koji jedu sir i vrhnje i na to su navikli u djetinjstvu, kupuju isto na placu. Iz jednostavnog razloga kaj ono kaj kupiš u dućanu nije sir i vrhnja. Ak me razumiješ.

    Zbog klime se ljudi uz obalu ni ne bave izradom svježeg sira i vrhnje. To je kontinentalna stvar.

    Ne znam sad neki primjer - mi na kontinentu ne jedem ovčju skutu i ne možemo ju kupiti svježu, dok oni na obali da.

  23. #4723
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I ja volim kupit sir i vrhnje na placu od svoje Barice,u zadnjih 14 godina kak smo tu ako sam preskočila mimo godišnjeg 5 subota previše sam rekla.
    I tako ošo moj veliki s dečkima na par dana na more,i jedan radio burek sa sirom (!), kupili u dućanu vrhnje i sad po povratku se moj tuži kak to nije ni bilo blizu Veronike ni Barice

  24. #4724
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih jela ni sir ni vrhnje, a ni jaja koja se kupuju na placi. Meni to nije higijenski.
    Stvarno sto ljudi, sto ćudi.
    Moja mama je to uvijek subotom teglila sa placa, godinama.
    Imala je točno kumicu za svaku stvar koju je kupovala. Jedna za jaja, jedna za sir, jedna za repu....
    Meni je bio dovoljan jedan posjet kući gospođe od koje je kupovala sir i vrhnje da ja zaključim da mi to ne pada na pamet.
    Istina, pred 25 godina su bili drukčiji higijenski standardi, ali ne hvala.
    Ti mirisi štale i kokošinjca i upitni higijenski standardi nisu moj način kupovanja.
    A i istina je da jaja iz dućana imaju puno manje dreka po sebi, a sada se u ducanima mogu birati načini uzgoja kokoši.

  25. #4725
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa jest, K+ jaja iz slobodnog uzgoja su Tomažin jaja. Ja uglavnom kupujem ta jaja, a imam i prijateljicu čija obitelj se bavi uzgojem pa kad sam u prilici kupim od nje. To nisu jaja veselih slobodnih kokoši, ali znam da su potpuno svježa. Kupovala bih ih uvijek, ali imam opsesije sa kvarenjem hrane, a nije mi lako organizirati da su na hladnom.

  26. #4726
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A glede sira, to kupujem od jednog OPG-a koji dostavlja doma, ali svježi sir koristim za pite i kolače, jedem samo Dukatov.
    Isto mi se recimo uopće ne sviđa njihov maslac, Veronika mi je OK.

  27. #4727
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    E da hajmo na temu
    U Veronici kila putra 44 kn umjesto mislim 69

  28. #4728
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U Konzumu je Veronika maslac bio 15 kuna ja mislim cijeli osmi mjesec.

  29. #4729
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Joj ni ja ne volim miris svjezeg mlijeka, mama je znala nabavljat od zene sa sela koja bi donosila u grad ljudima na prag.Meni se od tog mirisa dizao zeludac.

    Mlijeko inace ne konzumiram, nisam nikad, osim ako je sastavni dio npr u kolacima, palacinkama.
    Ali jogurt, vrhnje, posni sir i opcenito sireve jako volim.

    Meni je taj higij.standard glavni issue za mlijecne proizvode na placu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2021. at 15:38

  30. #4730
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U Konzumu je Veronika maslac bio 15 kuna ja mislim cijeli osmi mjesec.
    15*4 više od 44 kaj ne?

  31. #4731
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Stvarno nije antirecesijski al cu jos samo napisat da meni sir s placa ( i vrhnja) nisu ista namirnica kao ono iz dućana. A to isto vrijedi za puno drugih namirnica.

    Ili jaja- kad vidim kako se razlijeva bjelanjak dućanskog jaja ili kakve je boje zutanjak tog uzgajanog jaja, izgubim apetit.

    Mozda bi to meni mogla biti antirecesijska mjera a i mjera mršavljenja, da prestanem ići na plac i krenem sve kupovat u dućanu.

    Iako mi je dućanski tvrdi sir super. A domaćeg tvrdog ionako rijetko mogu negdje kupiti.

    A kaj se tiče maslaca, bas moram bacit oko i na Križevačku mljekaru. Iako svako malo je maslac od 250 g na akciji po cca 10 kn

  32. #4732
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno nije antirecesijski al cu jos samo napisat da meni sir s placa ( i vrhnja) nisu ista namirnica kao ono iz dućana. A to isto vrijedi za puno drugih namirnica.

    Ili jaja- kad vidim kako se razlijeva bjelanjak dućanskog jaja ili kakve je boje zutanjak tog uzgajanog jaja, izgubim apetit.

    Mozda bi to meni mogla biti antirecesijska mjera a i mjera mršavljenja, da prestanem ići na plac i krenem sve kupovat u dućanu.

    Iako mi je dućanski tvrdi sir super. A domaćeg tvrdog ionako rijetko mogu negdje kupiti.

    A kaj se tiče maslaca, bas moram bacit oko i na Križevačku mljekaru. Iako svako malo je maslac od 250 g na akciji po cca 10 kn
    Najbolji domaČi tvrdi sir ima Bohnec iz Ludbrega.

  33. #4733
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno nije antirecesijski al cu jos samo napisat da meni sir s placa ( i vrhnja) nisu ista namirnica kao ono iz dućana. A to isto vrijedi za puno drugih namirnica.

    Ili jaja- kad vidim kako se razlijeva bjelanjak dućanskog jaja ili kakve je boje zutanjak tog uzgajanog jaja, izgubim apetit.
    X
    Ni meni to ništa nema isti okus. Ni voće, ni povrće, ma ništa.

    Do navike je valjda, ni moja mama nije u supermarketima kupovala te svježe namirnice, pa ne kupujem ni ja jer nisam navikla. I uz to još i volim ići na pijacu, raspričam se s bakicama.

    Skuplje je, da, ali tu si ne planiram uvoditi nikakve mjere. Uštedim tako što isplaniram što ću kuhati koji dan u tjednu pa se ništa ne baca, kupim veće količine pa zamrznem, radim zimnicu, pečem kruh, ma dovoljno.. i previše.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 30.08.2021. at 20:39

  34. #4734
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Neću zaboraviti jedan upis gdje je čovjek objašnjavao kako on, žena i troje djece se prehranjuju za 1000kn/mjesec. Kako? Pa pita ova, pita ona, njoki, tjestenina... sve naravno zena mjesi sama, sve najjeftinije sto nadju i velika pakiranja (brašno 10kg najjobicnije bijelo iz dućana i sl)

    Sjetim se iz nekog razloga toga svaki put kad na antirecesijskoj temi skrene u to kako vrhnje iz dućana nije pravo i nema 10 sorti paradajza za birati... Daleko smo svi skupa od pravih antirecesijskih mjera (ja pogotovo), tak da mislim da neću više o temi.

  35. #4735
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Sjetim se iz nekog razloga toga svaki put kad na antirecesijskoj temi skrene u to kako vrhnje iz dućana nije pravo i nema 10 sorti paradajza za birati... Daleko smo svi skupa od pravih antirecesijskih mjera (ja pogotovo), tak da mislim da neću više o temi.
    Haha pa uvijek će se ljudi podijeliti na dvije vrste u takvoj temi - mi koji jedemo govanca i bakterije sa nehigijenske hrane i ovi drugi koji zapravo ni ne jedu pravu hranu.

    Šalim se naravno. Ma navike, kao što sam i napisala ranije. Ne mislim stvarno ništa loše pod tim da meni nešto nema isti okus. Samo je do toga što ja više volim.
    Eto recimo za jaja - odrasla sam sa bakom koja je imala kokoši. Pa smo svako jutro išli po jaja. I uzimali ih topla i govnasta. Bljak bljak. Nema šanse da s obzirom na tolike godine takvog života ne primjetim razliku u jajetu koje uzmeš od kokoši to jutro i u onom koje kupiš u trgovini nakon što je prošlo pranje, hladnjak i ostalo. Ali kažem, ne mislim pod tim ništa loše.

    No dobro, vezano za temu - mi smo u zadnjih par mjeseci počeli trošiti 2, 3x više na hranu nego do sada. Nije samo do poskupljenja, najviše je do promjene prehrane. Bezglutenska i nemliječna prehrana je stvarno skupa. Samo mlijeko je nekih otprilike 4x skuplje, više ne pijemo kravlje, nego kokosovo/bademovo. Pa i brašno, više ne koristimo pšenično uopće, nego za sve heljdino, pirovo, Schar.. Kad smo tek počeli s tim baš me šokiralo koliko se na sve to potroši mjesečno, sad sam već navikla, ali isto ono, ne bi bilo loše ni proći jeftinije.

  36. #4736
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Neću zaboraviti jedan upis gdje je čovjek objašnjavao kako on, žena i troje djece se prehranjuju za 1000kn/mjesec. Kako? Pa pita ova, pita ona, njoki, tjestenina... sve naravno zena mjesi sama, sve najjeftinije sto nadju i velika pakiranja (brašno 10kg najjobicnije bijelo iz dućana i sl)

    Sjetim se iz nekog razloga toga svaki put kad na antirecesijskoj temi skrene u to kako vrhnje iz dućana nije pravo i nema 10 sorti paradajza za birati... Daleko smo svi skupa od pravih antirecesijskih mjera (ja pogotovo), tak da mislim da neću više o temi.
    Lako za te razlike.
    Isla sam pretrazivati temu o kupovini na placu i nasla da sam 3 kg sitnih jabuka kupovala za 10 kn.
    1 kg krupnih je bio 5 kn.
    U subotu sa kilu vrlo.sitnih jabuka platila 10 kn.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.08.2021. at 05:35

  37. #4737
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Domaće jabuke su već par godina skupe.
    Mene "boli" kad se vozim nekam i vidim gomilu neobranih stabala.
    Morat ću si nabavit zemlju i posadit voćnjak

  38. #4738
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Imam voćnjak, ove godine smo imali jabuka za jednu štrudlu OK ostale su još one granny smith, one nisu još zrele. Druge sve sorte propale
    Od negdje 10ak stabala.

    Od 4 stabla breskve imali smo 2 voćke Trešnje ništa, kruške jedna na 5-6 stabala.
    Bilo je šljiva, ajd to. Od jedne vrste dosta, od druge hrpa na stablu, ali od 10 plodova 9 imao crva

    Ova godina je što se toga tiče bila veliko sranje Dugo je bilo hladno, kad su voćke krenule ubio ih onaj mraz i smrzavanje

  39. #4739
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Nisam skužila da je Veronika snizila putar. Sad sam naručila već iz konzuma 10 kom. Jeftiniji je i dalje od Veronikinog (40 kn/kg), ali bih uzela Veronikino da sam znala.
    Mi i dalje ne trošimo puno na hranu. Ne jedemo velike količine, ali se ovaj mjesec dogodio preokret, mali je počeo jesti približno iste količine kao MM i ja. Gotovi smo

  40. #4740
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Svježi sir iz dućana mi je samo za kolače. Al ja rijetko kupim na placu. Imala sam na Dolcu svoju gospođu, al ne idem baš na Dolac više, nego na Trešnjevački, a i kad sam na Dolcu, ne vidim više tu ženu. Jedva sam se navikla na Trešnjevački, al sad mi je OK.

  41. #4741
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Imam voćnjak, ove godine smo imali jabuka za jednu štrudlu OK ostale su još one granny smith, one nisu još zrele. Druge sve sorte propale
    Od negdje 10ak stabala.

    Od 4 stabla breskve imali smo 2 voćke Trešnje ništa, kruške jedna na 5-6 stabala.
    Bilo je šljiva, ajd to. Od jedne vrste dosta, od druge hrpa na stablu, ali od 10 plodova 9 imao crva

    Ova godina je što se toga tiče bila veliko sranje Dugo je bilo hladno, kad su voćke krenule ubio ih onaj mraz i smrzavanje
    Slično kod mene...

    Šljive okrugle - nula
    Šljive bistrice - bilo je za 2 šake, dakle opet nula
    Breskve vinogradarske - nula
    Kupine - no, toga je nešto bilo, napravila sok
    Crni ribizli - isto
    Maline - nula
    Dud - nula
    Crveni ribizli - bilo je za jedan kolač
    Jagode - bilo je za dva kolača
    Kruške - ima na stablu dva komada, dakle ništa
    Višnje - ni za višnjevac
    Oraha nije bilo ni za liker za koji treba 40 komada

    Jabuke - imam samo neki delišes, još nisu sasvim zrele ali one koje otpadnu koristim za miješane džemove. Izgleda da će ih nešto biti, ali ne kao lani. Lani su bile zdrave, a ove godine sve crvljive...

    Inače, kao što se vidi - imamo dosta vrsta i obično uvijek nečega ima, ali ove godine slabo... Kaže mm da je ovo godina od miješanih džemova, jer nikad nemam dovoljno voća za džem od jedne vrste. Skuhala marelice (s placa), a ostalo je sve mješavina - susjedove kruške, naše šljive i kupine, breskve s placa i tako - što se našlo. Duga je zima, a ne vjerujem da će cijene padati. Samo će dalje rasti.

    Od kisele/slane zimnice nisam čak ni ciganski grah napravila, samo krastavce i nešto malo đuveđa. Zna li itko koliko košta mladi grah na placu?

  42. #4742
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Meni je Trešnjevački plac najdraži al rijetko tamo idem.

  43. #4743
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Moja najveća antirecesijska mjera je pečenje kruha. Kako sam s početkom korone uzgojila kvas, pa mjesecima vježbala, sada više nitko ne želi jesti kupovni kruh. Pečem ga 2 puta tjedno od 1/2 kg brašna. Koristim 300 g brasna koje košta 3-5 kn kg i 200 onog od 11kn/kg.
    Struju nisam računala al pećnica radi skoro 2 sata na najvišoj temperaturi

  44. #4744
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ajme Vrci i Peterlin pa to je da čovjeka zaboli duša..

  45. #4745
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    OK mi smo imali jagoda i puuuno crvenih ribizala, oni su baš poludili :D

    Orasi uokolo, nema niti jednog jedinog na stablu

    Tako da, cijene će biti užas. Uvozno bude valjda ostalo na ok razinama?

  46. #4746
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moja najveća antirecesijska mjera je pečenje kruha. Kako sam s početkom korone uzgojila kvas, pa mjesecima vježbala, sada više nitko ne želi jesti kupovni kruh. Pečem ga 2 puta tjedno od 1/2 kg brašna. Koristim 300 g brasna koje košta 3-5 kn kg i 200 onog od 11kn/kg.
    Struju nisam računala al pećnica radi skoro 2 sata na najvišoj temperaturi
    Nano nisam baš sigurna da ti je neka velika ušteda, ali barem znate što jedete i fino je.

  47. #4747
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    One dane nakon hladnih jutra i smrzavanja išla sam u voćnjak i skoro plakala. Trešnja u punom punom cvatu, sva bijela - sve okovano ledom. I ostalo, breskve su bile u punom cvatu i predivne. Kod susjede isto.
    Nikad nisam bila tako razočarana u životu, mogu misliti kako je profesionalnim proizvođačima, opg i sličnima
    Već u svibnju znaš da se nemaš čemu nadati ostatak godine

  48. #4748
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Sad sam ja zbunjena kako se to kruh peče 2 sata. Ja zagrijem pećnicu na 300 °C ubacim kruh i smanjim temperaturu na 200 °C. Gotov je za cca 45-50 min. Eventualno upalim pećnicu na 40 °C dok se diže tijesto.
    Baš sam u nedjelju pekla. Ne vidim kao antirecesijsku mjeru. Al što kaže lili, bar znam što jedem (nemam domaće brašno).

  49. #4749
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    One dane nakon hladnih jutra i smrzavanja išla sam u voćnjak i skoro plakala. Trešnja u punom punom cvatu, sva bijela - sve okovano ledom. I ostalo, breskve su bile u punom cvatu i predivne. Kod susjede isto.
    Nikad nisam bila tako razočarana u životu, mogu misliti kako je profesionalnim proizvođačima, opg i sličnima
    Već u svibnju znaš da se nemaš čemu nadati ostatak godine

    Ja imam neku mikro breskvu i ove godine je prvi cvijet bio i odmah se smrznuo. Bilo mi je žao. Ne mogu zamisliti kako je gledati prava stabla

  50. #4750
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano nisam baš sigurna da ti je neka velika ušteda, ali barem znate što jedete i fino je.
    Loše računaš 5-8 kn za kruh koji jedemo 4-5 dana. Nema germe.
    Koliko košta kruh u dućanu?

    Mami sam neki dan kupila jedan za 12 kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •