Stranica 15 od 17 PrviPrvi ... 51314151617 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 826

Tema: A koliko nas doji u trudnoći?

  1. #701

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    kole, drago mi je sto si opet s nama.
    Ja sam u 13. tjednu i jos dojim sto na sat. Nedam se i ne slusam one koji kazu da bez razmisljanja moram prestat s dojenjem. Moja mala koka uziva i ne zelim joj nimalo uskracivati ako nemam kontrakcije. Bradavice mrvicu znaju boliti, ali nije strasno. Jako smo sretni nas troje+. :D
    Pusa

  2. #702
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Da se i ja pridružim veselom društvancu
    Jedna mala plava od 22 mjeseca još ciki, a mala mrva u meni raste, ušli u 12. tjedan (kako vrijeme leti...).
    Uživamo i ne razmišljamo o kraju dojenja, nego o novom početku :D

  3. #703

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Dobro nam došla, Pcelica Mara!

  4. #704
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    I mi dojimo u trudnoći!
    11 tjedana trudna, Dorian će navršiti 2 godine 31.05..
    Sve prolazi u savršenom redu, a moj sisavac nema namjeru prestati

  5. #705
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    I mi dojimo, ja 19 tjedana trudna, a cicoljubac će 23 mjeseca za koji dan!

  6. #706

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Evo i mene medju vase redove!

    Mali sisoljubac ima 18 mjeseci a ja sam, po svojoj racunici, u 9. sedmici trudnoce. Za sad je sve ok i bez nekih promjena...Malac doji X puta dnevno bez ikakvih naznaka promjene.

  7. #707

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Cure kaj vam vele ginekolozi za dojenje u trudnoći? (ne da mi se čitati cijeli topic, možda negdje piše)

    Ja sam bila kod ginekologa jer sam nakon 20 mj. dobila prvu menstruaciju i kaže da bih mogla zatrudnjeti. Mi bi htjeli bebu ali cura još cica dosta i nema šanse da će uskoro prestati. Pitala sam ginekologa da li može štetiti ako dojim za vrijeme trudnoće pa mi je rekao da je to dodatno opterećenje za moj organizam i iako se zalaže za dojenje, nek pokušam polako prestati, a do tad nek koristimo kondome :/

    S druge strane ako gledam kaj je naprirodnije, po toj logici ne bih ni mogla zatrudnjeti za vrijeme dojenja, ako bi to bilo tak štetno.

    Je l' vi pijete kakve dodatne vitamine ili posebno pazite na prehranu s obzirom na pojačane potrebe za hranjivim tvarima?

  8. #708
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    sirius - Ginekolog ti nije loše odgovorio, jer je dojenje u trudnoći prvenstveno opterećenje za trudnicu: ali ako si dobre kondicije i zdravlja (ono da nisi previše smršavila nakon poroda i od dojenja i ako nisi non stop virozna) - ne bi trebalo biti nikakvih prepreka za dojenje u trudnoći. Ja sam se bila podjednako i udebljala i sve. Malo mi je željezo bilo palo, no to se sve da riješiti hranom i/ili suplementima.

    E sad: neke mame koje su intenzivno dojile i imale ovulaciju su imale problema sa začećem, i to sve dok nisu prilično drastično smanjile dojenje (meni to nije bio slučaj jer smo G2 napravili već u drugom ciklusu).

  9. #709
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    evo i nas tu :D
    cicoljupka ima 23 mjeseca i cica ujutro i navečer, a vikedom i za popodnevno uspavljivanje i buđenje.
    za sad nema problema, bradavice me ne bole, trudna sam nekih 5 tjedana, i nadam se da će mlijeka biti dosta do kraja jer je L. alergična na km pa je mm jedino mliječno što papa.
    cure s iskustvom i stažom u trudničkom dojenju, kak je vama bilo s količinom, jel se puno smanjila i kad se počelo smanjivati?
    razmišljala sam da možda počnem i izdajanje radi zaliha, ali ne znam koliko bi sad uopće mogla izdojiti :/

  10. #710
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa
    evo i nas tu :D

    cure s iskustvom i stažom u trudničkom dojenju, kak je vama bilo s količinom, jel se puno smanjila i kad se počelo smanjivati?
    razmišljala sam da možda počnem i izdajanje radi zaliha, ali ne znam koliko bi sad uopće mogla izdojiti :/
    dobrodosla :D , evo ja sam sad u 30 tj. jos dojim, no mislim da mi se produkcija smanjila negde oko 20 tj. a sad imam kolostum. Ali ima cura kojima se produkcija nije smanjila znacajano. Moj sisavac je malo stariji pa je smanjio na jutarnje i vecernje tj dojenje za uspavljivanje te mi je verovatno stoga proizvodnja opala.
    Uzivajte

  11. #711
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    I mi smo tu.
    Ja u 22 tjednu,moja cura ima 13 mj.

    Nego da vas pitam,mene pomalo hvata panika kada odem u rodilište jer se moja cura ne zna drugačije uspavat nego na sisi,njo je sisa sve,hrana,igračka,smirenje...
    Trebala bi je pomalo odvikavat do toga da se uspavljuje na sisi,teško mi to nekako provest u djelo...
    I još nešto,koje mlijeko joj davat tih par dana kada mene ne bude?

    Inače je mali alergičar.

  12. #712
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako je sa trudnocom sve ok, dojenje nikako ne moze odmoci, moze samo pomoci, posebno na porodu

    kako,jel ubrzava porod ili šta?

  13. #713

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    I mi smo se pridruzili dojenju u trudnoci.
    Sisavac ima 16,5 mjeseci
    Trudnoca je 9 tjedana

    Idem na drugom topiku se malo jadit za sve silne promjene i u dojenju i inace odnosu s prvim djetetom.

  14. #714
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako je sa trudnocom sve ok, dojenje nikako ne moze odmoci, moze samo pomoci, posebno na porodu

    kako,jel ubrzava porod ili šta?
    kod dojenja se luci isti hormon kao i pri porodu, oksitocin. on izaziva kontrakcije, i njegov manjak moze dovesti do usporavanja poroda tj. slabljenja trudova.

    to se cesto dogodi kad zena dode na neko nepoznato mjesto npr. bolnicu, gdje je promatraju i ispituju itd, pa se pocne luciti adrenalin (hormon za opasnost) koji koci lucenje oksitocina.

    to je tako organizirano u prirodi da zena moze pobjeci negdje gdje moze roditi na sigurnom/mirnom/nepromatranom mjestu (odlika zenke sisavca koja radja).

    zato se mnogim zenama porod uspori kad dodu u rodiliste jer je isto miljama daleko od pogodnog mjesta za porod u nesvjesnom dijelu mozga. onda nastupa tehnologija i sintetski hormoni itd--a sve bi se dalo srediti i sa osiguravanjem rodilji malo mira i privatnosti.

    to je ta igra hormona, zeznuto za objasniti ali vrlo evolucijski logicno.

  15. #715
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    samo da pohvalim svog gina ovdje, bili smo danas na pregledu i kažem mu da dojim L., a on veli odlično, samo vi nastavite dok god vam paše, bebi to ništa ne smeta, a i velika beba mora još piti mlijeka

    a inače, počele me boljet bradavice i to posebno desna, ali izdržim par minuta i onda prestane boljeti

  16. #716
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    llella bravo za gina :D retkost je cuti malo normalnosti. Mi i dalje sikimo dosta smanjeno ali malisa nema nameru odustati :D a mene inace boli leva bradavica tako da nju manje izrabljujemo a desna radi sto na sat... vec vidim da ce svako imati svoju siku

  17. #717

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako je sa trudnocom sve ok, dojenje nikako ne moze odmoci, moze samo pomoci, posebno na porodu

    kako,jel ubrzava porod ili šta?
    pred porod se povećava količina receptora za oksitocin, što maternicu čini prijemčivijom za taj hormon

    razlog zašto dojenje ne ometa trudnoću je taj što po maternici nema dovoljan broj oksitocin-receptora pa kontrakcije koje uzrokuje dojenje ne mogu djelovati na maternicu na način da izazovu porod

    no, kako se približava sam porod i kako se povećava broj spomenutih receptora kontrakcije koje uzrokuju dojenje počinju djelovati kao lagani trudovi

    naravno, treba napomenuti da ovo ne vrijedi za patološke trudnoće

    ja sam dojila i kad mi je puknuo vodenjak, nije baš da sam katapultirala dijete

  18. #718

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako je sa trudnocom sve ok, dojenje nikako ne moze odmoci, moze samo pomoci, posebno na porodu

    kako,jel ubrzava porod ili šta?
    pred porod se povećava količina receptora za oksitocin, što maternicu čini prijemčivijom za taj hormon

    razlog zašto dojenje ne ometa trudnoću je taj što po maternici nema dovoljan broj oksitocin-receptora pa kontrakcije koje uzrokuje dojenje ne mogu djelovati na maternicu na način da izazovu porod

    no, kako se približava sam porod i kako se povećava broj spomenutih receptora kontrakcije koje uzrokuju dojenje počinju djelovati kao lagani trudovi

    naravno, treba napomenuti da ovo ne vrijedi za patološke trudnoće

    ja sam dojila i kad mi je puknuo vodenjak, nije baš da sam katapultirala dijete

  19. #719

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako je sa trudnocom sve ok, dojenje nikako ne moze odmoci, moze samo pomoci, posebno na porodu

    kako,jel ubrzava porod ili šta?
    pred porod se povećava količina receptora za oksitocin, što maternicu čini prijemčivijom za taj hormon

    razlog zašto dojenje ne ometa trudnoću je taj što po maternici nema dovoljan broj oksitocin-receptora pa kontrakcije koje uzrokuje dojenje ne mogu djelovati na maternicu na način da izazovu porod

    no, kako se približava sam porod i kako se povećava broj spomenutih receptora kontrakcije koje uzrokuju dojenje počinju djelovati kao lagani trudovi

    naravno, treba napomenuti da ovo ne vrijedi za patološke trudnoće

    ja sam dojila i kad mi je puknuo vodenjak, nije baš da sam katapultirala dijete

  20. #720

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    I mi smo tu.
    Ja u 22 tjednu,moja cura ima 13 mj.

    Nego da vas pitam,mene pomalo hvata panika kada odem u rodilište jer se moja cura ne zna drugačije uspavat nego na sisi,njo je sisa sve,hrana,igračka,smirenje...
    Trebala bi je pomalo odvikavat do toga da se uspavljuje na sisi,teško mi to nekako provest u djelo...
    I još nešto,koje mlijeko joj davat tih par dana kada mene ne bude?

    Inače je mali alergičar.
    Molim vas da netko odgovori tko je to prošao. Mene isto hvata panika kada odem u rodilište, a sisa nam je sve. Kako su djeca "preživjela" ta tri dana. Kakva iskustva imate.

  21. #721

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mene je bilo strah i ispalo je da je strah bio opravdan. Nije ništa spavala od izbezumljenosti (doslovce pet do šest sati dnevno), a kad sam došla doma imala je tužno lice koje nikada neću zaboraviti. Nije mi se ni uspjela veseliti od izbezumljenosti, samo je sjela na mene i pitala tužno cicu. To je trajalo intenzivno nekih dva ili tri tjedna, onda je malo došla na sebe.

    Nisam te htjela prestrašiti, ali ljudi uglavnom pričaju čim maleno dijete dođe doma kako je sve super i kako starije dijete obožava mlađe. Rijetko kad se priča o tome kako je starije dijete bilo izgubljeno, žalosno, neprepoznatljivo.

    A i to je je postojeće.

  22. #722

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na odgovoru. Znači imam opravdan razlog za strah, ali možda prođe sve u najboljem redu. A o tome kako starije dijete prihvaća mlađe sam nažalost do sada čula samo "loše" vijesti. Većina mojih prijateljica ima problema, jer su im starija djeca jako ljubomorna.

  23. #723
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ljubomora je normalna i kao takvu ju treba tretirati. moj f. je 2 mjeseca tukao k. po glavi, a rodila sam doma, znaci vidio ju je cim je dosla, nisam se samo odjednom pojavila s bebom nakon par dana izbivanja. kasnije se smirilo, sad je super.

    sto se mog iskustva s uspavljivanjem tice, moji bez problema zaspu kad mene nema. cim nema sise, oni se priviknu. tako da ne mora biti da bi bilo bed. samo dok ostaju s osobom koju poznaju, a ne s nekim kog ne znaju ili su nedavno upoznali.

  24. #724

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj loola prvotno napisa
    Hvala na odgovoru. Znači imam opravdan razlog za strah, ali možda prođe sve u najboljem redu. A o tome kako starije dijete prihvaća mlađe sam nažalost do sada čula samo "loše" vijesti. Većina mojih prijateljica ima problema, jer su im starija djeca jako ljubomorna.
    Ta jaka ljubomora je normalna, prirodna, spontana - i kao takvu je treba razumijeti.

  25. #725

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj loola prvotno napisa
    Hvala na odgovoru. Znači imam opravdan razlog za strah, ali možda prođe sve u najboljem redu. A o tome kako starije dijete prihvaća mlađe sam nažalost do sada čula samo "loše" vijesti. Većina mojih prijateljica ima problema, jer su im starija djeca jako ljubomorna.
    neke žene odu odmah drugi dan kući iz bolnice (ja nisam) pa i to postoji kao mogućnost da se skrati razdvojenost

  26. #726

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Pitanjce, nemojte me odma špotat.
    Čitam o hormonima tijekom trudnoće, a zanima me da li ti isti imaju kakvog štetnog utjecaja na djete koje doji?

  27. #727

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Pitanjce, nemojte me odma špotat.
    Čitam o hormonima tijekom trudnoće, a zanima me da li ti isti imaju kakvog štetnog utjecaja na djete koje doji?
    Ne, hormon trudnoće se u mlijeko izlučuje u vrlo malim količinama, neškodljivim.

  28. #728

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Moj stariji anđeo Noa dojio je cijelo vrijeme moje trudnoće sa mlađom anđelicom Elom a doji i dalje sa svojih 21 mjeseci

  29. #729
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    i ja dojim - 26 mj a trudna 10 tjedana - jedino što mlijeka ima vrlo malo, smanjilo se za 90%. No ne smeta me, osjećam se super, zdravo, snažno, bez umora - a njemu puno znači da se pomazi i pocica par kapi.
    Ne vidim problem u tome. Jer ga ni nema.

  30. #730
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Pitanje da li hormoni koje majka lući u trudnoći loše utječu na dijete koje doji je sigurno stvar za diskusiju nekih ginekologa. Pretpostavljam da nije napravljena još nikakva studija na tu temu nego se vjerovatno plasiraju osobni stavovi i mišljenja ginekologa. Tako je bar bilo 2002 kada sam ja bila trudna i dojila svoju dvogodišnju djevojčicu. Činjenica je da pijemo mlijeko steonih krava i od toga se radi adaptirano mlijeko za dojenčad govori u prilog tome da trudna majka koja doji sigurno ne radi ništa lošije od trudne majke koja daje zamjensku flašicu s kravljim adaptiranim mlijekom.

  31. #731
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    pa ja mislim da Priroda to sve uredi najbolje i bez savjeta doktora. Da je štetno za bilo koga (majku, dijete ili nerođeno dijete) - mlijeko bi se samo pomoću hormona zaustavilo - u mom slučaju se ono drastično smanjilo ali ga opet malo ima - tek toliko da zadovolji djetetove potrebe maženja a i mislim si da to malo što popije koristi (kao lijek recimo) - on je u 2 god imao 2 manje prehlade u trajanju 2 dana - no opet ne znam, možda bi tako bilo i da nije cicu vidio!
    Ako baš ženu smeta jako to dojenje u trudnoći - možda bi trebala prekinuti, mene smeta prve 3 sek - javlja se bol, ali poslije ništa.
    Ali smiješno mi je kako govore da će mi dijete (nerođeno) biti kržljavo i nedonošće ako uopće preživi - zato jer dojim. Mislim na temelju kojih znanstvenih dokaza mogu tak plašiti i širiti strah? Babske priče!
    A zašto se onda rađaju nedonošćad od zdravih majki koje nisu dojile u trudnoći? Valjda su samo pomislile da doje i već je utjecalo

  32. #732
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Evo inas, ja sam 7 tjedana trudna, Veronika je sada skoro pa 19 mjeseci (i ne pokazuje znakove posustajanja sto se dojenja tice )

    Ginekolog rekao sve 5, da se ne zurimo sa odbijanjem...

  33. #733
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Mi smo jos tu :D jos malo pa tandem :D

  34. #734
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Pitanjce, nemojte me odma špotat.
    Čitam o hormonima tijekom trudnoće, a zanima me da li ti isti imaju kakvog štetnog utjecaja na djete koje doji?
    I mene je to brinulo... Ali, mlijeka je nestalo već u samom početku trudnoće. Sad me pak brine prevelika količina kolostruma, ali evo, i to je normalno.

    Inače, za cure koje su pitale kako s uspavljivanjem - moj savjet je da je najbolje odmah naučiti tate da to obavljaju. Mi smo malo po malo skroz izbacili uspavljivanje na ciki i sad je i za popodnevni spavanac i navečer uspavljuje tata. I mogu reći, ide im odlično. Oni imaju svoj CD, svoje uspavanke, tata je malo nosi, malo mazi i gotovo (sve traje max dvije pjesme ).
    Na ciki više uopće ne može zaspati, samo sisa, sisa, uopće ne zatvara oči i cijelo vrijeme mijenja prvu, drugu, prvu, drugu...

  35. #735
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    evo i mene- 8 tj. t i imam malog cicoljubca od 13 mj. nažalost imam hematom i krvarim, te kontrakcije maternice ali Dr. rekla da nastavim dojiti(zbog toga dobila utriće) pošto moj cicko ne prihvaća posebne formule( al. na kravlje mlijeko) .

  36. #736

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    29

    Početno

    curici je 13 meseci,a ja sam u 13. sedmici. dojimo kao i prije 5 mjeseci. samo po noci i po 5,6 puta. ne mislimo prestati dok god ima mlijeka :D

  37. #737
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Trudna sam 12tj., a A. ima 29 mjeseci. Unazad 2 mjeseca smo izbacili noćne podoje, a zatim i večernje uspavljivanje dojenjem.
    Jednostavno me sisanje počelo iritirati pa ga prekinem kad više ne mogu izdržati. Pogotovo navečer ili ako sisa više od 5 minuta. Čini mi se da se i proizvodnja smanjila, jučer sam uspjela istisnuti jedva jednu kap i to gustu nakon podoja od pola minute.

    A. je par puta komentirao da mu se ne sviđa ili da nema mlijeka.

  38. #738
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    i kod mene se skroz smanjilo mlijeko.
    L. još cica ujutro i navečer, ponekda i po pola sata i kad je pitam da li ima mlijeka, nekad kaže da , a nekad ne.
    kad stisnem bradavicu uspijem jedva istisnuti jednu kap, a do prije mjesec dva je još znalo štrcnuti.
    Ne bi to bio toliko problem da L. nije alergična na km, pa ne smije ništa mliječno i sad se brinem da li joj je ovo što možda uspije pocicati, a ne znam da li išta i uspije, dovoljno.

  39. #739
    ana_r

    Početno

    Malo podižem temu jer trebam savjet. N je cicao do prije 2 mjeseca kada mi je nađen polip na maternici i preporučena endoskopija. U međuvremenu sam saznala i da sam trudna, a već smo počeli sa odvikavanjem tj. smanjivanjem br. podoja. Prošlo je punih mjesec dana kako uopće ne dojim, u međuvremenu je polip nestao, trudnoća je u redu, evo 13.tjedan, a moja buba još uvijek traži...Ima 17,5mj i nisam htjela prestati, a sad se pitam da li da nastavim kad ću ionako za 6 mj roditi i opet sve iz početka!

  40. #740
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I mi smo tu, moja L. ima 14 mj. i obožaaava ciku, trudna sam 29 tj., još malo pa imam ekipu za tandemsko dojenje...

  41. #741
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    a zašto se nekim ženama smanji količina mlijeka u trudnoći a drugima ne?

    i što kad nadođe opet taj kolostrum umjesto mlijeka... kako onda ovi stariji kikići reagiraju kad im izlazi kolostrum a ne mlijeko?

  42. #742
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    počeli me brinuti hormoni u trudnoći koji ipak uđu u mlijeko...nije da imam puno mlijeka, ali količina kolostruma se povečala i vidim da kad L. cica da i guta, a i opet mogu dosta istisnuti.....
    a prije dva dana sam primijetila da se L. lijeva cicica ispod bradavice kao malo povečala i napipala sam malu kuglicu.
    ići ćemo u pon kon doktorice da nam da uputnicu za endokrinologa, a zanima me da li je neka od vas primijetila nešto takvo kod svojih cicoljubaca

  43. #743
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ja sam u 37 tj i mali cica na prazno već ... 6-7 mjeseci, sinoć sam istisnula dvije gotovo vodene kapljice, baš se čudim tebi llella kako ti imaš mlijeka da ti cura čak i cica-guta! Očito ja tek sad krećem u proizvodnju mlijeka - a sad će i porod blizu!

  44. #744
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    evo i mene da se malo javim-izgubila sam pravo mlijeko(u 33 tj. sam) i dobila sam kolostrum koji je slankast-moj petar se ne žali. primjetila sam da čak i moja mala nečakinja(ima 10 mj.) bez problema prihvača moju cicu(dajem joj da me cica kad je jako uznemirena a mame trenutno nema u blizini- nažalost obrnuto situacija ne funkcionira jer Petar ne prihvača tetinu cicu)

  45. #745
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    Eto i nas, tek smo na početku (7tj) a veliki dečko(14,5 mj) siki na veliko i mislim da nećemo skoro prestati, želja mi je dojiti tandem

  46. #746
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Evo i nas, Kaja 18mj a bebica 10 tjedana i sikimo, sikimo, sikimo!
    Kaja: sisa! Mama: koja? Kaja: ova, ne ova, ta, ta, ta!

  47. #747
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    odjavljujemo se! sad Petar cica prije i poslje seke da bi omekšao ciku i izvukel mlijeko da se mami ne stvore kvrge

  48. #748
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    ne stignem čitati sve iznad, ali prijavljujem se
    trudna 8 mjeseci, a mlađi sin doji već 21 mjesec i nadam se tandemu

  49. #749

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Evo da se i ja prijavim. Trudna sam 16 tj, a dojim curicu od 14 mjeseci

  50. #750

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Ipak se odjavljujem, bila sam prošli tjedan na GUK profilu u bolnici na jedan dan i odlučili smo da ipak prekinemo cikanje (malo mi fali i kad je držim najrađe bi joj dala ciku, ali se predomislim), vrijeme je da se posvetim ovoj trudnoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •