Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Otac se pojavio - ponovo - nakon godinu i nešto

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno Otac se pojavio - ponovo - nakon godinu i nešto

    Pozdrav....eto mene opet sa novom temom.....u prijašnjim postovima pisala dosta o mom slučaju.
    Da, eto nakon što je u toku odvijanje postupka radi ukidanja uvjetne kazne radi neplaćanja alimentacije za dijete, otac me
    nazvao sa pričom da se zaposlio naravno, do danas sutkinja koja vodi predmet i već je zakazala 3. raspravu radi
    prikupljaljanje nekih dokaza (a mogla ih već prije prikupiti) nije dobila papir kojim otac tako zdušno izjavljuje da se zaposlio.....opet
    kupovanje vremena ?! hmm...naravno.....
    E sad, ja sam naravno povjerovala u to..... i on je izjavio da će jedan dan doći do vrtića vidjeti dijete ..nakon godinu i par mjeseci
    Ja sam otišla po dijete u vrtić, otac je čekao-naravno: u kafiću u blizini.......dijete se veselilo kad sam rekla tko čeka...ali po dolasku pred oca ona se skamenila.....pola sata provela je pod stolom ili ležeći na klupici
    On se cijelo vrijeme meni obraćao, tu je bilo samo priča i pričica o navodnom zaposlenju....na moje inzistiranje da se obrati djetetu, da je nešto pita, potakne komunikaciju, sve što je otac uspio izgovoriti bilo je: "a di si mi"??? e sa tom toljagom bi ja sama sebe najradije mahnula po glavi.......na moj epitanje gdje je bio godinu dana, odgovor je bilo: a bio sam razočaran ovim sa alimentacijom ?!!!!
    Što mi je činiti?! Što nakon godinu i par mjeseci? Otac ima određena druženja, ali se ta druženja uopće ne odvijaju uopće-a ne nekako;
    Da idem kod dragih gospođa u nadležan CZSS po savjet? Vidim da je dijete (5 god.) preplašeno i zbunjeno...da, veselilo se kad sam rekla da će vidjeti oca ali poslije zbunjenost, strah, sram........ nije joj ni čokoladicu donio; s njegove strane nikakova komunikacija, nikakove emocije...to je takva hladnoća da se smrzneš - žalosno, jako žalosno....
    I šta sad učiniti i da on nakon toliko vremena bi došao po dijete i odveo ga k sebi kako je određeno.......što bi se dogodilo da ja to ne dozvolim ili tražim par mjeseci prilagođavanja djeteta na tu situaciju?! Mislim, kako to uopće izvesti......ja znam da njemu uopće nije bitno što je u interesu djeteta, on bi je odveo k sebi meni u inat.....ne vodeći računa o njoj......
    K tome on ima sa novom partnericom dijete, naše dijete nije bilo upoznato sa činjenicom da je njegova partnerica trudna (jer tijekom trudnoće i nešto prije nije odlazila k njemu)........kako sad dijete suočit sa činjenicom da sad kod tate ima seku/brata?!


    Pomagajte savjetima.....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    za pocetak bi svakako bilo bolje da se susreti odrzavaju u prostoru koji je djetetu poznat, sa jos nekim tko je djetetu poznat.. bilo to kod vas doma, u parku u kojem ima prijatelje ili negdje drugdje.
    mislim da pustiti dijete sa strancem nakon godinu i pol na samo, da bude kao padobranac, nece koristiti nikome, ni djetetu ni ocu, ni tebi ni vasem buducem odnosu.

    predlozi nesto tako, pa vidi ako ce se sloziti. ako se ne slozi, odluci se i zauzmi stav.
    ako ne dozvolis da ju vodi negdje na samo, ne moze ti nitko nista.. obzirom na situaciju, nisu ni službe glupe da ce tebe prozivati i pozivati na red., u stvari, pokusati ce jer im je tako jednostavnije.. ali ne boj se,. samo imaj viziju sta je najbolje za tvoje dijete i to je to

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •