Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: svaki dan sve gore

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno svaki dan sve gore

    Imam curicu staru sest nedelja,iskljucivo dojena beba koja dobro napreduje.Medjutim imamo problem sa prejakim lett down-om.Svaki put se zagrcava i kaslje i naravno zbog toga vristi.Redovno izdojim malo mlijeka prije nego joj dam jesti ali opet joj prejako ide.Maknem ju sa sike svaki put krene LD i pokrijem tetrom da da malo iscuri u nju,ustvari nije samo da curi vec prska na sve strane kao na prskalici za travu.U zadnjih nedelju dve je pocela povracati mlijeko za vrijeme podoja,pri cemu bi se grozno zagcnula,dva puta sam mislila da ce se udaviti.To se u pocetku desaalo samo kad ju dojim i sjedim pa sam ju zadnjih dana dojila uglavnom lezeci.Nazalost pocelo je povracanje i u lezecem polozaju.Mlijeko krene van i na usta i na nos,grozno.Ona inace stalno bljucka al zadnjih dana je bas jako.Za sad ima dovoljno mokrih pelena i stolice su zlatno zute,tako da vjerujem da nije gladna.Kako da joj olaksam jer su nam podoji koma,poslije trebamo puno da ju smirim,tako da cjeli dan prolazi u dojenju i plakanju.Probala sam joj dat izdojeno na flasicu ali nezna pit iz flasice.
    Vec sam stvarno i umorna i zabrinuta zbog svega jer mi se cini da nam svaki dan sve gore ide.Molim vas za savjet.

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nismo bili tako ekstreman slucaj prejakog LD, ali nas je tj problem mucio u prvim mesecima. Moj Izi je zbog toga odbijao da sisa, i sisao je samo onoliko koliko je bilo minimalno da ne bude gladan. Pomagalo je da bude u polusnu kad sisa, jer je onda opusteniji, pa se i manje zagrcava.
    Kasnije beba poraste, pa lakse savlada taj tok mleka.
    Probaj da ti beba bude iznad sike kad dojite, to ce isto smanjiti LD.
    Znam da ti je tesko, ali proci ce vremenom...
    I da, verujem da ipak izbaci samo visak, jer da ostane gladna nakon povracanja videlo bi se na popisanim pelenama i stolici.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Mene najvise muci to povracanje za vrijeme podoja,tad se stvarno jako zagrcne,mlijeko joj curi i na nos i na usta.Moram je okrenuti na potrbuske preko ruke da to izadje van.Tad naravno vristi i naguta se zraka i poslije dugo podriguje i stuca i opet vristi,ma ludnica.Najgore sto neznam kako da joj pomognem.Strah me svakog sljedeceg podoja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Nama pomaže kad dojim u ležećem položaju i to ovako:
    1) stavim ga na bok na moj jastuk,tako da mu je glava na polovici jastuka. Tako je on na povišenomu položaju i lakše guta pa ništa ne ide van ( gornju ruku mu lagano milujem da ne maše s njom)
    2)legnem na leđa i njega stavim sebi na trbuh i tako sisa

    Probaj, meni se u tim položajima ne naguta zraka. Znam da ti je teško,ja sam puno puta skoro plakala tijekom podoja,jer nisam više znala što da radim

  5. #5
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    cokolada 83, probaj promijeniti polozaj, da beba bude iznad sise, ako dojis sjedeci onda se nasloni ledima do kraja i neka beba bude prema tebi okrenuta, zapravo da skoro pa lezi na tebi. ako lezis onda lezi an ledja a neka beba bude na tebi, pridrzi joj celo lagano, tijelo nek je na tebi iznad sise. ili probaj stojeci da ste obe u istom polozaju. drugo sta mozes probati je izdojiti tj izbaciti onaj dio sto strca prije podoja i nju staviti kad je istekao prvi "nalet".
    pripazi da kaki dovoljno, da piski dovoljno narocito ako izbacis malo prije nego joj dajes.ovo povracanje jel u mlazu ili samo izlazi?

    u svakom slucaju ne moze skoditi nazvati SOS, telefonski je puno lakse

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Do sada je samo izlazilo ali zadnjih tri dana ide cak i u mlazovima.Najcesce kad je jako gladna pa brzo jede ali nema pravila i nije svaki put.To nikako ne kuzim zasto povraca.Cesto su joj rucice u ustima i dam joj jesti ali nakon par minuta ona pocne plakati i sve sve ispovraca i stuca,tako placuci zaspi na kraktko pa opet sve ispocetka.Ponekad se tako znamo satima muciti.
    Tesko mi je isprobavati sa polozajima jer imam dvogodisnjaka sto znaci da malu cesto dojim stojeci i u hodu za njim.Cini mi se da je zbog toga jos gore jer nemamo neki mir za podoj,a sama po cjeli dan sa njima.

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Bit će lakše uskoro.

    Nama je bilo koma prva dva mjeseca. Začarani krug sisanja, zagrcavanja, prejedanja i povraćanja...
    A kad je bio pun zraka nezadovoljstvo je opet htio liječiti sisajući i tako ukrug.

    Kasnije je sinko jednostavno bolje gutao i radio veće pauze među podojima i prvo su prestala zagrcavanja. Bljuckao je još dugo. Oprala sam tone gaza, slinčeka i mojih ispovračanih majici.
    Jedno vrijeme ga sestre nisu htjele ljubiti jer su se bojale da ih ne zbljucka.

    I danas sa 10 mjeseci još zna bljucnuti u podoju, ali samo ako smo bili odvojeni pa navali na cicu koja je prepuna.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Joj nocas mi se opet dva puta tako zagrcnula da sam premrla od straha.Jednom u toku a drugi put poslije podoja.Najgore je sto nece da spava na boku vise.Migolji se dok se ne izgura na ledja,al zato kad se zagrcne to je uuzas.Od straha vise nisam ni spavala,lezala pored nje i strazarila da se ne zagrcne pnovo .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    68

    Početno

    Budi kraj nje dok čvrsto ne zaspi i onda ju stavi na bok i iza nje stavi neki mali jastuk. Probaj je staviti da spava na trbuhu,malo navuci plahtu da ne bude stegnuta,tako da se ti beba ima za šta primiti. A jesi bila kod pedijatrice?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Pedijatar kaze dati na bocicu izdojeno ili adaptarino.Ona nezna piti na bocicu i bojim se ako je naucim da ce to biti kraj dojenja.

  11. #11
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    A kakvo je objasnjenje dao taj pedijatar za takav savet?
    Znam da ti je sad tesko, ali proci ce kad beba malo poraste... Nadam se da ce uskoro situacija postati dovoljno podnosljiva da ne moras da razmisljas o takvim merama.

  12. #12
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj cokolada_83 prvotno napisa
    Pedijatar kaze dati na bocicu izdojeno ili adaptarino.Ona nezna piti na bocicu i bojim se ako je naucim da ce to biti kraj dojenja.
    nemora biti doslovno kraj ali da ćeš ju naviknuti na lakši način hranjenja hoćeš.
    duda je lakša... njom samo guta, sisu sisati je baš posao

    ja imam taj problem, moj aje osjetila dudu i neće sisu.. hoće dok ima puno mlijeka čim treba povući.. stane vrisak, pa urlik, pa bacanje po sisi itd.
    ja se izdajam i dajem na bočicu..

    savjet od srca ako ne moraš .. nemoj

  13. #13
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    cure su ti dale dobre savjete za promjenu polozaja - kod nas je lezeci polozaj malo smanjio to bljuckanje i povracanje, ali nije totalno prestalo (31.7.ce 2mj). ako razmisljas o drugim nacinima hranjenja, pokusaj na spricu (u spricu stavis izdojeno mlijeko i to joj das).

    ja sam do nedavno znala, kad mi krene LD, natopiti 2 tetre dok strcanje ne prestane, dotle sam je nosila i smirivala da jos malo priceka.

    i do nedavno sam radila jos jednu veliku gresku (to tek sad shvacam), dojenje na svaki plac. a jadno dijete je samo trebalo podrignuti (nakon 3 podrigivanja ) i zbljucati visak. a ja bi je stavljala na cicu i to bi bio zacarani krug. sada, ako je nedavno jela (racunam zadnjih sat vremena), i ako pocne plakati, uzmem je na ruke i nosim.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Cjelo popodne sisa,povraca,podrigne i nakon par minuta opet trazi jesti.Skroz smo ispovracane i ja i ona i uplakane.Ako izbacuje tek popijeno mlijeko u mlazu kako je nakon par minuta opet gladna,zar to izbaceno nebi trebao biti visak?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Danas dojimo samo lezeci i super nam ide,tj malena se ne zagrcava tako puno.Ali danas se pojavio drugi problem.Desna cica mije za citavbroj veca lijeve i uvjek puna,nju malena nikad ne isprazni do kraja.Do sad mi to nije pravilo problem ( osim estetskog ),ali danas me pocelo peci.Nema kvrge samo je koza crvenkasta i pece unutra.Nemam pojma o cemu se radi,molim vas savjet.

  16. #16
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  17. #17
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Desna cica mije za citavbroj veca lijeve i uvjek puna,nju malena nikad ne isprazni do kraja.Do sad mi to nije pravilo problem ( osim estetskog ),ali danas me pocelo peci.Nema kvrge samo je koza crvenkasta i pece unutra.Nemam pojma o cemu se radi,molim vas savjet.
    I meni su lijeva i desna različitih veličina, lijeva manja, a desna veća. U prvih 2 mj mi je to predstavljalo problem koji spominješ, beba nikako nije mogla skroz isprazniti desnu, ali to se s vremenom sredilo kako se uspostavila normalna količina mlijeka. Počela sam onda bebi češće davati lijevu, tako da potaknem u njoj bržu proizvodnju mlijeka da se i ona "poveća", a desna je time smanjila proizvodnju mlijeka jer beba nije stalno na njoj visila.
    Pritom sam pazila da mi se desna ne prepuni i postane bolna s nakupinama mlijeka u kuglicama, u takvim slučajevima mi je pomagao topli tuš i ručno izdajanje tek toliko da olakša stvar, a onda je beba riješila ostatak kad bi se probudila ili ogladnila
    Meni je pomogao lagani pritisak prstom pojedine kuglice kad bi ona cicala, te bi onda ona cicanjem izvukla mlijeko iz tih kanalića u kojima je došlo do te nakupine i sve 5. Tada su mi cice bile malo crvenkaste i toplije, ali to je bilo sve, nisam imala problema s mastitisom.
    Mislim da je u tih 2 mjeseca samo 2 puta totalno ispraznila desnu, i to zato jer je te dane povratila jednom ili dvaput mlijeko koje je pojela (naravno, jer je bila mala gladnica i jer je previše pojela), pa je opet nakon toga bila gladna i pojela je te dane duplu dozu. Ali desna mi se opet kroz par dana skroz napunila, tako da je moje veselje kratko trajalo.

    Još i danas mi je desna veća od lijeve, ali sad to više nije tako velika razlika i sad prazni skoro pa ravnomjerno i lijevu i desnu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Maloprije sam na donjoj strani dojke nasla crvenu kuglicu kao akna ali nije ugnojena samo cvena i ispupcena.Jel moguce da je to blister ili ne ?Sta da radim sa tim?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •