Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: croatia zdravstveno/basler osiguranje

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno croatia zdravstveno/basler osiguranje

    bila prije nekoliko godina u croatia zdravstvenom,bili su mi ok,osim sto asistencu dosta dugo cekas da se jave na telefon,vec pred kraj moje police su dosta koliko sam skuzila skratili opseg pokrivenih pregleda.

    kakvo je stanje u basleru? kakav je razmjer cijena i dobivenih usluga?kakva je sluzba asistence? da li uputnice dolaze na vrijeme u odredenu ordinaciju?

    ako tko zna,bila bi zahvalna

  2. #2
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    kod croatia zdravstvenog se možeš sama naručiti u suradnoj ustanovi/poliklinici pa onda javiti asistenci mjesto i vrijeme pregleda da ti pošalju uputnicu-to je brži način

  3. #3
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    da to im je super.
    nitko ne zna za basler kako funkcionira,jeste li zadovoljni?

  4. #4
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi imamo obiteljsku policu u BAsleru.
    Prosle godine je asistenca bila puuuno brza i ucinkovitija. Ja sam se narucila i pola sata prije pregleda nazvala za uputnicu i ona bi odmah stigla. Zadnjih 6 mj ih trebas zvati po 2 sata dok se netko ne javi i uputnice se moraju naruciti dan-dva ranjie.

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    croatiu sam znala nazivati i cijeli dan,doduse to je bilo prije 3 god,odonda nisam nigdje.dal se kaj promjenilo,ne znam.
    a dal ste opcenito zadovoljni kak sljakaju stvari u basleru?i dal ste zadovoljni opsegom pregleda?

  6. #6
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ako te brine opseg pregleda, Uniqua osiguranje ima police koje nemaju definiran opseg pregleda i pretraga kao npr. croatia , nego imaš ovisno o polici odobrenu neku svotu
    koju možeš trošiti na preglede i pretrage po vlastitoj potrebi
    korisno ako imaš neke specifičnije potrebe koje klasične police drugih osiguravatelja ne uključuju

  7. #7
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    zanimljivo.
    hvala na info,proucit cu ih sve ovaj tjedan pa odlucit.
    zanimalo me samo kako sljaka sa ostalim osiguranjima koja su mi manje poznata i kod kojih nisam bila,da ne bi bilo puka obecanja i neugodna iznenadenja

  8. #8
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo uzeli samo radi maloga i polica pokriva sve sto nam treba. Ne znam sad tocno u detalje, ali znam da ima tri specijalisticka pregleda i za svakog specijalistu jos dva kontrolna pregleda. Neograniceno krv i urin, urinokulture. To je sto mi koristimo, ostalo nam nije trebalo, pa se nisam ni raspitivala.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    kod croatia zdravstvenog se možeš sama naručiti u suradnoj ustanovi/poliklinici pa onda javiti asistenci mjesto i vrijeme pregleda da ti pošalju uputnicu-to je brži način
    Jel ovo svjeza informacija? Sad bih trebala na neki pregled preko dobrovoljnog Croatie, a kad sam prije par mjeseci ugovarala osiguranje rekli su da sve narudzbe idu preko njih. Bilo bi mi super da se ja direktno narucim i o tome njih samo obavijestim, a ne da se igramo gluhog telefona...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    svjeza je, ja ih bas pokusavam dobit da ih obavijestim o dogovorenom pregledu - a isto tako sam napravila prije 2 tjedna.

  11. #11
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ovo svjeza informacija? Sad bih trebala na neki pregled preko dobrovoljnog Croatie, a kad sam prije par mjeseci ugovarala osiguranje rekli su da sve narudzbe idu preko njih. Bilo bi mi super da se ja direktno narucim i o tome njih samo obavijestim, a ne da se igramo gluhog telefona...
    To se oduvijek kod njih moglo.
    Ja sam znala doći na dogovoreni pregled kod liječnika koji bi odlučio da će mi napraviti još jednu pretragu koja obuhvaća moja polica i sestra bi zvala asistencu i tražila na licu mjesta uputnicu

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ovo s Croatijom je uvijek tako moglo, to zivkanje njih nema smisla, treba samo na početku ili na kraju r. vremena (najlakše se dobiju doktori-agenti) "obavijestit o učinjenom" i zamolit da šibnu uputnicu tu i tu za tad i tad.

    Super info za Uniqua - korisno, to bi moglo bit isplativo i za pacijenta.

    Mi smo odustali od osiguravatelja baš zbog specifičnih problema, naime "Crotija" se opametila (za njih) i složila osiruanje tako da se npr. više ne isplati imati onima koji moraju radit puno laba (npr. tipični korisnici su bila djeca s uroinfektima kojoi svaki mjesec moraju radit npr. urin i UK), ali otkako su postrožili uvjete, to se pacijentima više ne isplati - biće skužili ove male "štrebere" i da na takvim slučajevima gube.

    Inače, moje je neko iskustvo da se, ako se uplate te police, da bi se one isplatile, ti pregledi moraju i napraviti. Npr... nemaju smisla nekom zdravstvenom-kampanjcu koji onda neće odraditi taj jedan sistematski godišnje itd. Dakle... uvjetno rečeno, isplativo je, koliko ja to brzinski kužim, samo pacijentima-štreberima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.10.2013. at 13:54

  13. #13
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Mi imamo basler obiteljsku policu; uzeli je najvise radi malog i njehovih urinoinfekata.
    jako smo zadovoljni, na asistenci nikada nisam dugo cekala da mi se jave i uvijek su u roku manjem od pola sata poslali uputnice. Svi su doktori uvijek bili jako ljubazni i susretljivi.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, da, pred jedno 2 godine (kad nam je to prestao bit problem) smo se raspitali što za dalje i rekli su da je Basler bolji što se tiče tog laba - kome je bitno - baš ovako kao problem uroinfekata.

    Kod Croatije (za razliku od Sunca) je meni best of što možeš stručnjake birati (ne moraš u njihove poliklinike ići), a, ako se dobro sjećam, slično je i s Baslerom, imaju ga "veći igrači".

    Iako, svi oni haklaju da se mora uzeti uz dječju (jer računaju ti će to koristiti) i odrasle police, a to je onda upitno koliko je isplativo (odrasli moraju bit štreberi pa fakat odrađivat ugovorene preglede).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.10.2013. at 15:03

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Opet, vjerojatno tu računaju na komoditet a propos tih pretraga i da se tu boležljivu djecu ne vuče po opterećenim državnim klinikama - i tu dobiju svoj dio kolača ti osiguravatelji.

    Hoću reći - vi odrasli koji to razmatrate, ako znate da ste zdravstveni kampanjci i xy ugovorenih pregleda nećete odraditi... moglo bi vam se ne isplatiti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s Croatijom je uvijek tako moglo, to zivkanje njih nema smisla, treba samo na početku ili na kraju r. vremena (najlakše se dobiju doktori-agenti) "obavijestit o učinjenom" i zamolit da šibnu uputnicu tu i tu za tad i tad.

    Super info za Uniqua - korisno, to bi moglo bit isplativo i za pacijenta.

    Mi smo odustali od osiguravatelja baš zbog specifičnih problema, naime "Crotija" se opametila (za njih) i složila osiruanje tako da se npr. više ne isplati imati onima koji moraju radit puno laba (npr. tipični korisnici su bila djeca s uroinfektima kojoi svaki mjesec moraju radit npr. urin i UK), ali otkako su postrožili uvjete, to se pacijentima više ne isplati - biće skužili ove male "štrebere" i da na takvim slučajevima gube.

    Inače, moje je neko iskustvo da se, ako se uplate te police, da bi se one isplatile, ti pregledi moraju i napraviti. Npr... nemaju smisla nekom zdravstvenom-kampanjcu koji onda neće odraditi taj jedan sistematski godišnje itd. Dakle... uvjetno rečeno, isplativo je, koliko ja to brzinski kužim, samo pacijentima-štreberima.
    Hvala! Imam jos jedno pitanje (malo sam po doktorima hdB, pa nemam pojma). Kad se narucujes direktno na pregled doktoru, treba li napomenuti da to ide preko police i uputnice dobrovoljnog ili nije potrebno?

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam svaki put nazvala i pitala da li taj i taj pregled/pretraga pokriva moja polica i da li to znaci da biram izmedju ili ju svakako pokriva i onda rekla da se zelim naruciti.

    jer rijetko da ce oni sami reci sta sve imas (oni opci uvjeti su meni totalno nepregledni), ali ako pitas, reci ce da ili ne.

  18. #18
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam svaki put nazvala i pitala da li taj i taj pregled/pretraga pokriva moja polica i da li to znaci da biram izmedju ili ju svakako pokriva i onda rekla da se zelim naruciti.

    jer rijetko da ce oni sami reci sta sve imas (oni opci uvjeti su meni totalno nepregledni), ali ako pitas, reci ce da ili ne.
    pa piše po programima što ti pokriva polica

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne za sve. npr. manja operacija, sta to znaci, pa moram pitati. ili phd i koliko phda.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 15.10.2013. at 14:15

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam svaki put nazvala i pitala da li taj i taj pregled/pretraga pokriva moja polica i da li to znaci da biram izmedju ili ju svakako pokriva i onda rekla da se zelim naruciti.

    jer rijetko da ce oni sami reci sta sve imas (oni opci uvjeti su meni totalno nepregledni), ali ako pitas, reci ce da ili ne.
    X. Najbolje je to uvijek dogovarati sa sestrama tamo di ideš na pregled, obično su vrlo susretljive i one su najbolja logistička podrška što tražiti od osiguravatelja za konkretan pregled tj. problem (uputnicu od osiguravatelja za što konkretno). Osiguravateljeve "doktore-agente" sam ja uglavnom koristila kao "odobravajuću", a ne toliko "savjetodavnu" instancu - oni bi došli (ili ne, ako bi odbili), kao neki "amen/pečat" na kraju, kad bi sve podogovorila.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.10.2013. at 14:55

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •