Stranica 11 od 54 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2666

Tema: POTPOMOGNUTA U SLOVENIJI

  1. #501

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    evo me napokon u sjedećem položaju al na kratko...
    punkcija prošla bolno kao što sam i očekivala, tabletu sam popila izfgleda prekasno jer očito nije djeovala. kažu svi, stisni zube i da se izdržati... lijepe su to rijči potpore, al bol je ipak tu ne da se uljepšati.

    kad sam bila gotova, nema kod njega odmora 5 min u sali sa prekriženim nogama (kao na VV), nego "ajde sad polako dole, i obucite se". ja sam jedva stigla do stolca sa robom kad je počelo mantanje, zujanje i skoro nesvjestica, pa me dr. polegao na krevet u izoliranoj sobi i tu sam mogla ležati koliko sam htjela, mm mi je držao noge u zraku za bolju cirkulaciju. ipak mi je najviše pomogla čokolada koju sam imala sa sobom pa su mi ipak malo skočili tlak i šećer.

    rezultat, 6 js i, kako dr. kaže, prilično dobro sjeme. u čet transfer.

    do sad sam spavala, još sam šepava, najbolje mi paše ležanje i mirovanje, al morala sam vam javiti jer ste super i mislite na mene!

    Pišemo se dalje kad malo zacijelim, pozzz i

  2. #502
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Joj Jeja draga, žao mi je što te je boljelo, znači ipak nisam jedina. Mene jedino nije uhvatila nesvjestica, a molim te dali se doktor imalo zabrinuo kada ti se dogodilo. Jer meni on izgleda prilično cool.

  3. #503

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    pa mislim da mu nije bilo svejedno. često me obilazio, pitao kako sam i stalano govorio da mogu tu ostati koliko ću trebati. e, i čak me u jednom trenutku i zagrlio :shock: što zaista nisam očekivala, al dobro je došlo!

    ima on srca, al valjda ima takav nastup da sve bude strogo službeno i bez nepotrebnih emocija. izvao me van u onaj glavni hodnik (dok mi je muž išao po kavu), i otvorio vrata od vana da mi dođe ful friški zrak, to me dosta vratilo u normalu.

    ispao je prilično ok!

  4. #504
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    jeja, žao mi da si se napatila, al sigurno će biti sve najbolje, počet ću s detaljnim pitanjima kad se odmoriš nakon transfera

  5. #505
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    meni je jasno zašto nema anesteziologa, ali da ne može dat neki koktel u injekciji za bolove :? :? :?

  6. #506
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jeja ti si još super i prošla što se tiče doktorovog obzira prema pacijentu, meni je prijateljica pričala koje je bila isto kod njega da nije baš bio toliko fin i uljudan a možda zato što su njoj 2 postupka bila besplatna a vi ipak sve platite pa je ipak malo ljubazniji
    Nadam se da će sve super proći

  7. #507
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ma boli, da... Svakoga drugačije, i svi imamo drugačiji prag boli i stoje nam folikuli različito. Jeja, sad je to iza tebe. 6 stanica je lijep broj ~~~~~~~~ da se oplode. Stvarno je bezveze da nam ne da ništa protiv bolova. Kad se samo sjetim svoje tuge nakon punkcije. Ali evo ide mu u zadnje vrijeme i bit će tu još krasnih bebica.

  8. #508
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    jeja, ajde najgore je proslo, nema vise bolova, sad vibramo da ih se sto vise oplodi pa ugnijezdi u mamicu

  9. #509
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Cure malo niže je otvorena lista nas koji idemo u postupke u inozemstvo. Pliz potpišite se. Cilj je da ministar vidi koliko je dobra donio njegov zakon.

  10. #510
    Miss July avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    103

    Početno

    Jeja a sada samo polako, odmori se, opust se, pa po otroke... pa betica...pa trudnica...Navijam za tebe!

  11. #511

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Cure malo niže je otvorena lista nas koji idemo u postupke u inozemstvo. Pliz potpišite se. Cilj je da ministar vidi koliko je dobra donio njegov zakon.
    Bolje bi bilo da pošaljete popis biskupskoj konferenciji koliko ih ide na postupke u inozemstvo nego ministru. On je ionako napravio ono što je rekla crkva.

    Ako vas zanima dokaz da vas je crkva na to prisilila, dati ću vam jednostavni i osobni dokaz. Par dana prije samog postupka sjedim ja tako sa majkom i ona bubne izjavu 'Kako bi ona htjela da mi oplodimo samo tri jajne stanice!' wtf... odakle sada to... kakve su to gluposti... znaš li ti koja je vjerojatnost uspješne oplodnje, dobivanja kvalitetnih stanica, uspjeh transfera... da ne kažem silna dizanja ujutro... bodenje iglama i sl. benificije postupka... nema šanse... btw nismo se svađali, nikakvi tonovi , sasvim mirna rasprava... ona je samo izrazila svoju želju.

    Vjerojatno se netko pita kakve veze ima crkva sa njenom željom. E pa, moja majka ne čita novine, ne gleda dnevnik, ne sufra internetom, ali je redovno u crkvi na svim mogućim crkvenim događanjima i ima aktivne kontakte sa crkvom/svečenicima (pomaže, razvozi i sl.)... i gotovo siguran sam da je sa nekim pričala o postupku potpomognute oplodnje, jer ona sama slučajno nije došla do tog broja.

    Crkva ima prilično dobro definirano mišljenje o svemu što ih interesira, to jako dobro interno distribuira i apsolutno su jedini razlog takvog zakona. Dodaš tu još jednog ministra koji se brine za interese jakih političkih skupina (osamdesetih komunisti, kasnije crkva) i imaš zakon kakav imamo.

    Jedini način promjene zakona je uspostavljanje potpuno sekularnog društva, što je po meni moguće ostvariti kada bi netko pokazao koliko je doista realnih religioznih ljudi koji pokorno slušaju što im kaže religiozna partija (katolička crkva i ostale interesne skupine). Evo npr. ja i žena imamo obavljene sve sakramente (osim crkvenog vjenčanja) i ulazimo u krivu statistiku, a zapravo smo apsolutni ateisti. Toliki ateisti da smatramo religije potpuno promašenim i opasnim načinom upravljanja društvom.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    23

    Početno

    heh... u žaru, a mogli bi kazati i gnjeva prema crkvi (znam se zalajfati kada me netko potsjeti na njih)... zaboravih što sam zapravo uopće htio javiti... danas smo bili na pregledu i definiran je termin poroda, vjerojatno induciran zbog ženine anemije no sa težnjom da se obavi vaginalni a ne carski rez...

    još deset dana i bebica je sa nama :D vrlo brzo se zaborave sve sitne komplikacijice i problemčići postupka i samo naprijed...

    danke dr. Reš... :D

  13. #513
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ležanka super vijesti :D :D

    Inače potpuno si upravo glede crkvi to je i moje mišljenje da oni upravljaju našom državom i ucjenjuju našu vladu da postupa u skladu s njihovim načelima, kud su se morali pomiriti

  14. #514
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    drage suborke, pratim vas već dugo, pa da se i javim, već sam bila kod dr. Reša, iskoristila sve smrzliće i sada krajem 11. mj. ponovno u postupak

  15. #515

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    nakon 1 dana u krevetu, napokon među (polu)pokretnima. bolje se osjećam, manje me pika i nateže, al i dalje više ležim nego što štrapaciram okolo po stanu.
    jedva čekam četvrtak i transfer i nadam se da će biti kandidata za smrzavanje.

    SVIMA, super ste, hvala na potpori!

    ležanka, super za skori susret vaše bebice! još samo malo treba izdržati! :D

    tigrical, sretno u novom postupku! želim ti da što prije ugledaš svog

  16. #516
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    hvala jeja2 i da ste što prije oporaviš , ja imam dobra iskustva s dr. Rešom, na prošloj punkciji 16 js i bolilo me najmanje do sada

  17. #517
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    tigrical, jeste isli 5 ili 3 dan na transfer kod dr resa? jel cekao blastice?

  18. #518
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    3 dan, naručio me odmah nakon punkcije, dakle, nije ni čekao blastice

  19. #519
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    a joooj, a imala si 16 js, pobogu, pa sta on to radi treci dan,?? sad mi je to glupo, ne znam ni dal da idem njemu, ah, u svakoj klinici nesto :/ hvala ti na odgovoru, bas sam tebe pitala jer znam da si ih imala toliko pa sam mislila da je ipak cekao kod tebe.

  20. #520
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    već sam dugo kod njega i uhodana sam, ali jako malo priča, ništa ne objašnjava i već mi je glupo stalno ga isto pitati, pa ga samo puštam da radi...

  21. #521
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno PGD ili Pid U Ljubljani

    Bok drage forumašice .Ja sam inače kandidat za pgd.Pred mjesec dana sam poslala dokumentaciju,znaci nalaze,geneticarkinu preporuku,i naravno svoju osobnu zamolbu.Sve je poslano u Klinički bolnički centar u Ljubljani Dr.Borutu Peterljinu.Nisam se iskreno nadala tako brzom odgovoru.
    Inače jučera je stiglo pismo ,u kojem nam šalje termin za razgovor-dogovor.I to je već 02.12.2009 u utorak u jutro u 10 h-.

    Evo ja vam saljem adresu.tel btoj i fax u slucaju da nekoj od vas zatreba baš ova postupak i ove imformacije.

    UNIVEZITETNI KLINIČNI CENTER LJUBLJANA
    GINEKOLOŠKA KLINIKA,INŠTITUT ZA MEDICINSKO GENETIKO
    Šlajmerjeva 3,1525 Ljubljana
    tel+386 (0)1 43 20 024 522 61 71
    Telefax +386(0)1 54 01 137
    E-mail info@medicinska-genetika.com
    www.medicinska-genetika.com

  22. #522
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa
    3 dan, naručio me odmah nakon punkcije, dakle, nije ni čekao blastice
    Vjerojatno su smrzlići onda 5. dana? Je li te u FET-u naručivao 5.-ti dan od ovulacije, ili 3.-i?

  23. #523
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Matko a kod koje genetičarke ste bili ovdje u Hr?
    Jedna moja frendica bi isto htjela to obaviti pa pitam za nju

  24. #524
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Joj lezanka totalno si i bolno u pravu. Nažalost za njih ipak nisu svi pred Bogom jednaki.

  25. #525
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj tigrical prvotno napisa
    3 dan, naručio me odmah nakon punkcije, dakle, nije ni čekao blastice
    Vjerojatno su smrzlići onda 5. dana? Je li te u FET-u naručivao 5.-ti dan od ovulacije, ili 3.-i?
    mi kod njega lani nismo imali što za smrznuti, jer je bilo samo 3 oplođene od 5 punktiranih, ali je treći 4-stanični pustio još koji dan nakon transfera dva 8 stanična. pretpostavljam da je to pravilo, ali ne znam.

    lezanka :D

  26. #526
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Mislim da je jedna moja kolegica trenutno u postupku kod tog dotora Boruta. Rekla je da ide na IVF u Ljubljanu, ali ne kod Reša nego nekog drugog (to bi mogao biti on). Jedva čekam da dođe s bolovanja da čujem novosti, mislim da se o njemu nije baš pisalo...

  27. #527
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    ina33, bila sam 3 puta po smrzliće, imala sam ih 9, dva puta sam išla 3-i dan ovulacije, a jednom 5-ti dan, u ova dva puta je odmrzavanje preživio samo jedan

  28. #528
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno Genetika

    U Splitu kod doktorice.Vida Čulić
    U bolnici na Firulama dječiji odjel,znači od hitnog prijema skroz lijevo.
    Ima i telefonski broj koji mogu da nađem ako zareba,ali prvo treba da se kod nje upiše.Inače se čeka oko 2 tjedna.

  29. #529
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno DR Borut Peteljin

    Pa jedino sto znam da je ovaj Dr.mlad,i pristupačan.
    Jedo godinu dana ljubljna nije bila u funkciji tbog mjenjanja labaratorija i sredjivanja opreme.Ali evo izgleda da je opet krenulo.Znat cu puno više nakon obaljenog razgovora,pa ču vam napisati.

  30. #530
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa
    ina33, bila sam 3 puta po smrzliće, imala sam ih 9, dva puta sam išla 3-i dan ovulacije, a jednom 5-ti dan, u ova dva puta je odmrzavanje preživio samo jedan
    To onda znači da si to jednom, kad si išla 5.-ti dan od ovulacije, ipak imala blastociste (tj. zamrznuo ih je u fazi blastocista, bez obzira što je svježe vratio 3. dan, ove je pustio još dva dana da se razvijaju).

  31. #531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, da, a propos Reša, zaboravila sam pitati ili sam zaboravila što je rečeno - ima li on još jednog doktora i 2 biologa ili je kombinacija samo 1+1 tj. jedan dr - Reš + njegov sin, biolog?

  32. #532
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    ha, nisam ni znala da mu je to sin! do sada nikad nisam vidjela niti jednog drugog doktora, niti u Ljubljani, niti u Postojni, a biolog je uvijek bio isti, do zadnjeg puta 6 mj. neki drugi (prvi put vidjela)

  33. #533
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    ina33, zbunilo me to što mi je na pregledu rekao dan kada da dođem (3-i od ovul.), a onda me nazvao dan ranije i rekao da pustimo još dva dana

  34. #534
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dr Reš ima 2 embriologa (nisu biolozi).

  35. #535
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Možda već negdje i piše ali nisam našla pa vas molim pojašnjenje.

    Uskoro počinjem sa pikanjem Decapeptylima, a s obzirom da ću jedno vrijeme zajedno pikati i Decapeptyl i Gonal ili Menopur (ovisi šta doktor odluči),
    zbunjuje me gdje se pikati.
    Dali uvijek u trbuh malo ispod pupka jednom lijevo, jednom desno (tako sam radila sa Gonal F) ili mogu "šetati" i po ramenima (nadlaktica).

  36. #536
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    karla 1980, možeš šetati, ali, meni barem, je jednostavnije u trbuh, jednu si dam lijevo, jednu desno, a i manje boli/pecka u trbuh

  37. #537
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    I ja sam u fazi pikanja,a to mi najbolje odgovara u trbuh.

  38. #538
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja imam možda neuobičajeno pitanje za cure koje su bile na punkciji, dakle, na uputama koje sam dobila od dr Reša piše da treba dan prije jesti laganu hranu i ako imamo zatvor piti čaj za čišćenje (ako sam dobro shvatila), zanima me jeste li u tu ranu zoru uspjele doći praznih crijeva ili zaista treba popiti nešto za čišćenje dan prije? (po mojim histeroskopijama znam da je ugodnije kad su crijeva prazna).

  39. #539
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    Ja imam možda neuobičajeno pitanje za cure koje su bile na punkciji, dakle, na uputama koje sam dobila od dr Reša piše da treba dan prije jesti laganu hranu i ako imamo zatvor piti čaj za čišćenje (ako sam dobro shvatila), zanima me jeste li u tu ranu zoru uspjele doći praznih crijeva ili zaista treba popiti nešto za čišćenje dan prije? (po mojim histeroskopijama znam da je ugodnije kad su crijeva prazna).
    Niti sam došla praznih crijeva, niti sam popila čaj za čišćenje. Neznam zašto čaj za čiščenje :?

  40. #540
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    I to mi je dobar podatak da nije nužno biti praznih crijeva, zaista spominju u uputama čaj za čisšćenje, al mislim da je to u kontekstu opstipacije (zatvora).

  41. #541
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    dr Reš ima 2 embriologa (nisu biolozi).
    On je i dalje solo?

  42. #542
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj mare41 prvotno napisa
    dr Reš ima 2 embriologa (nisu biolozi).
    On je i dalje solo?
    Je, web stranici Zdravstvenog zavoda Dravlje navedena su još 3 ginekologa, ali oni samo tamo dijele isti prostor i svako radi nešto drugo (jedna dr radi samo nuhalne nabore što mi je bilo zanimljivo za možda ubuduće, ako naši nemaju dober UZV-ove, al o tom potom).

  43. #543

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    89

    Početno

    Nisam ni ja dolazila praznih crijeva, a nisam nikada ni pila čaj za čišćenje. Već sam pisala prije, moje punkcije su kod njega stvarno bile bezbolne, nisam pila ništa protiv bolova ni prije ni poslije, ali vidim da ima i drugačijih iskustava.
    Ima još jedan dr. koji radi s Rešom, ali on nije u Ljubljani, on radi u rodilištu u Postojni, ali po potrebi je kod Reša. Jednom je asistirao kod moje punkcije.

  44. #544
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj karla 1980 prvotno napisa
    Možda već negdje i piše ali nisam našla pa vas molim pojašnjenje.

    Uskoro počinjem sa pikanjem Decapeptylima, a s obzirom da ću jedno vrijeme zajedno pikati i Decapeptyl i Gonal ili Menopur (ovisi šta doktor odluči),
    zbunjuje me gdje se pikati.
    Dali uvijek u trbuh malo ispod pupka jednom lijevo, jednom desno (tako sam radila sa Gonal F) ili mogu "šetati" i po ramenima (nadlaktica).
    i ja sam sve to bola sto ces ti sada, ali sam bola decapeptyl u jednu stranu, gonal u drugu, a sutra bi obrnuto. sve u stomak.

  45. #545
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tajan prvotno napisa
    Nisam ni ja dolazila praznih crijeva, a nisam nikada ni pila čaj za čišćenje. Već sam pisala prije, moje punkcije su kod njega stvarno bile bezbolne, nisam pila ništa protiv bolova ni prije ni poslije, ali vidim da ima i drugačijih iskustava.
    Ima još jedan dr. koji radi s Rešom, ali on nije u Ljubljani, on radi u rodilištu u Postojni, ali po potrebi je kod Reša. Jednom je asistirao kod moje punkcije.
    Hvala .

  46. #546
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Čula sam se s dr. Rešom, u subotu počinjem :D pikanje s Dipherelinom, a poslije Menopur, isto kao prošli put

  47. #547
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    mare 41,
    ja sam ujutro prije punkcije popila kavu i papala keksiće, jer ipak je trebalo proći dosta puta i jednostavno sam išla na svoju ruku jer nisam htjela riskirati glavobolju, nervozu i sl. stvari zbog gladi. a sve je prošlo sasvim uredu i niti najmanje nije smetalo...mada sam u uputama isto pročitala da treba biti na prazan želudac...naravno da nečeš prije pojest čevape sa ajvarom
    opusti se i neka te tješi misao da kratko traje...nekih 5-10 min, što stvarno brzo prođe...a i sve mi želimo djecu...treba se pripremit za porod...ajme žene šta nas tek čeka, kamoli punkcija...

  48. #548

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    mare41, ja sam ti isto kao loks... budući da sam planirala popiti tabletu prije punkcije, nisam htjela na prazan želudac pa sam pojela 2 kocke pite s jabukama i zalila sa vodom. piše u uputama da se ništa ne jede ali mislim da se pod tim misli ne se najesti do sita, pa da ti crijeva rade. ipak je to atak na organizam pa tlak može dosta divljati...

    a kad sam bila kod dr.L. i došla mi je vrtoglavica i slabost, pita on mene poslije dali sam šta jela ujutro, ja kažem ništa, kao što je bilo i rečeno, a veli on meni "koja ste vi štreberica, pa tko bi i znao da ste pojeli komadić bilo čega! ajde sad lijepo na čevape!"

  49. #549
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    hvala cure, vidim da nije zapravo prevažno kako se ide osim da baš želudac nije friško napunjen, ćevape ću ostaviti ipak nakon punkcije

  50. #550

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Za potpunu anesteziju je zaista bitno da je zeludac pun.
    U slucaju da dodje do problema i da treba ozivljavanje nije povoljni imati pun zeludac osim toga je nekim osobama muka nakon budjenja iz anestezije ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •