Stranica 51 od 54 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2666

Tema: POTPOMOGNUTA U SLOVENIJI

  1. #2501
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    pčelica 2009,daj mi reci šta su ti rekli za taj iscjedak....meni je menstruacija završila u ponedjeljak,ali još mi se vuče dosta toga iscjedka...smečkastog.....jel to tako smije biti...ja sam isto na decapeptylima i gonalima već 5 dana....Nemam baš nekakvih jakih nuspojava...ponekad me zna malo štrecnut u jajnicima,i oko trbuha,ali ništa strašno,zanemarivo..... Ne znam jel je tko imao od vas kakvih nuspojava....

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    jučer obavila uzv-i sve ok.Folikuli odlični i ima ih oko 7.Nastavljam sa 2 gonala do sutra pa ćemo vidjeti.Danas ovdje snijeg ali nadam se da će prestati.Za sve koji se odluče stanovati kod gosp.Stanka-neće pozaliti jer je smještaj vrhunski.Upravo se nalazim u dnevnom boravku za računalom.Sve je super kod njega.
    možeš li mi molim te u kratko napisati cijene postupka i smještaja. može i na pp.
    mislim da ču ići u Maribor pa prije nego što se odlučim htjela bi vidjeti kolko to uopče košta. hvala.
    dogovor može i na pp

  3. #2503
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Za iscjedak mi je rekao da je to normalno.Ništa se ne brini

  4. #2504
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Sandric ja imam protokol za 5 mjesec, zato sam te i pitala za njega da vidim da li imamo isti....ja sam već na kontracepciji i biti ću 2 ciklusa

  5. #2505

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    105

    Početno

    može li mi bilo tko reči kolko košta postupak u Mariboru

  6. #2506
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Strike je u 12 mjesecu platila oko 1800 eura (postupak+zamrzavanje blastica) + posebno 3 uzv (svaki je 50-80 eurai plača se nakon uzv-a). Cjene se računaju u bodovima a bodovi se mjenjaju pa je svako malo drukčija cjena, ali računaj si sa zamrzavanjem i svime max. 2400 eura. Ljekovi nisu u cijeni! Sretno, nadam se da sam pomogla i da nisu poskupili poslje nove godine...

  7. #2507

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Cure imam jedno pitanjce za vas. Da li u Mariboru insistiraju na kompletnoj depilaciji dole, jer obzirom da imam neke mladeze to mi je bas nezgodno. U Beogradu mi nisu insistirali samo su trazili da bude "podsisano"? Hvala vam na odgovorima. Kiss

  8. #2508
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Ok ,hvala pčelica 2009.....već sam mislila da je to neki problem......

  9. #2509

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    105

    Početno

    ako sam dobro skužila 2.500,00 + lijekovi

  10. #2510

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    124

    Početno

    Hey cure
    Evo napokon i ja,jedva sam se docepala interneta, hotel u koje smo odsjeli sluzbeno jos nije otvoren pa trenutno nema interneta...jako sam zadovoljna sa svim,gradom,sestrama,doktorima svi su stvarno dobri i uvijek dobre volje iako ne znam odakle im snage koliko parova ima.Bila sam na pregledu kod dr Vlaisavljevica,povecao mi je dozu,rekao je da folikula ima,ali da su mali i da ne zna hoce li punkcija biti u nedilju ili ponediljak,tako da vam javim kad budem znala koji dan.Puno puno vas pozdravljam i mislim na vas...veliki pozz iz Maribora

    Drzite se cure,stvarno je sve lakse kad dodete ovdje

  11. #2511
    enca77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    42

    Početno

    ketyy sretno, tako mi je drago kada se ovako javljate sve sa pozitivnim iskustvom, jer i ja sam uskoro tamo za 7 dana. evo upravo sam dobila pozitivan odgovor iz maribora, danas mi je drudi dan ciklusa, ponovila sam jutros estradiol kako mi je rekla sestra Jasna i smanjio se sa 59 na 38 i upravo krećem sa gonalima po dva sam dobila uputu da primama!

    Ima li iko da je u petak sljedeći na kontroli u Mb?

  12. #2512
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Baš sam pogledala cijene za Maribor 2010 su iste kao i lani, nadam se da će i ostati tako ipak je kriza, Gizmos ja računam kako će nas taj postupak doći oko 2000 E, Rozalija je nedavno bila i platili su sve (imali i blastice samo bez zamrzavanja) 1800E, samo mene strah da će me puno izaći lijekovi.
    Cure koje su morale po 3,4 ampula na dan koliko su vas došli lijekovi?

  13. #2513
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Ja si kupila FOLIC plus (folnu kiselinu)....Jel smijem to piti,nadam se da to ništa nemože štetit uz te silne hormone...pošto se pije baš u trudnoći...i prije trudnoće,tko planira....Jel je tko možda uzimao?

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Sandric ja imam protokol za 5 mjesec, zato sam te i pitala za njega da vidim da li imamo isti....ja sam već na kontracepciji i biti ću 2 ciklusa
    Ma ja ga još nisam dobila, danas od ludnice u kancel. nisam stigla zvati MB. Super što si mi javila pa ću u ponedeljak leći na telefon. Čim dobijem šaljem ti da pogledaš. Moja zadnja menstr. je 12.02. a pošto su ciklusi na 35 do 38 dana onda se nadam da će protokol stići do tada.

  15. #2515

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Cure, molim vas kratku informaciju: gdje se pika Decapeptil i pod kojim kutem? I u koe doba dana je najbolje? Hvala

  16. #2516
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Ketyy ima puno malih folikula i nekoliko većih od 14,15,16 i jedan od 19 pa je zanima da li je to ok za 13 dan. Danas će dobiti štopericu a sutra predviđena punkcija u 6.30. Zanima je i kada bi trebala vaditi estradiol jer joj ništa doktorica nije rekla i da li ga uopće vade svima prije punkcije? Molim odgovor od nekog ako zna-ili mišljenje...

  17. #2517
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Ispravak-punkcija u ponedeljak u 6:30 h!

  18. #2518
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Gizmos, i ja sam jutros bila u Mb na UZV, vjerojatno sam vidjela ketty ali ne znamo se i bilo nas je puno.Kod mene je stanje slicno, samo je vodeci folikul 22mm, 3 po nekih 15,16mm i par manjih ali sam jos jutros primila 4 Menopura i sutra moram opet na UZV a stoperica vjerojatno sutra uvecer.Bila nam je ista dr. pa je ocito nekako procijenila da je to ok za ketty.Ni meni nisu trazili estradiol a vjerujem da niti nece.

  19. #2519
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    acitam...decapeptyl si ja dajem u trbuh,jedno 2 prsta ispod pupka,lijevo ili desno...mjenjaš....a pikam ga i pod 45 i pod 90 stupnjeva...otprilike,probaj...kak tebi više paše...meni je sestra Jasna objasnila da primim injekciju onom rukom kojom pišem,kao da dršžiš olovku,prema sebi i tako si ga daš...nije uopće problem....sretno...

  20. #2520
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    go, go, go Pcelice i Taco )

  21. #2521

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Cure mozete li mi napisati mejl na koji mogu traziti da mi posalju protokol ? Hvala vam unaprijed, već mi je par djevojaka javilo da su dobile protokol a ja ništa.

  22. #2522
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    znači bilo vas je jutros dosta u Mariboru na UZV...i ja sam bila....Ludnica,koliko parova je bilo.....

  23. #2523
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure-molim brzi odgovor-kakva je lokalna anestezija u Mariboru?Da li je to analgeza u venu ili samo onaj stil-apaurin+tramal?

  24. #2524
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Meni su rekli da mi je endometrij 6,7 mm.....a folikula imam 14,13,12,10 mm,svakako... jel to ok il nije,nemam pojma....nisu mi ništa rekli,to sam čula kad je govorila....jučer mi je bio 6 dan na gonalima....Šta vi mislite ,jel to dobro ili ne? u pon opet na UZV

  25. #2525
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure-molim brzi odgovor-kakva je lokalna anestezija u Mariboru?Da li je to analgeza u venu ili samo onaj stil-apaurin+tramal?
    U venu, uspava te skroz na 10-tak minuta.

  26. #2526
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    sandric šalji na ovaj mail ivf.amb.maribor@gmail.com na taj mail ti odgovara sestra Jasna!

  27. #2527
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Danas je gotova punkcija-8 jajnih stanica su izvadili.Malo mi je muka od anestezije ali proći će.Transfer u petak

  28. #2528
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    ¸Pčelica2009, bas sam se pitala kako je proslo danas.Sigurno smo se jutros vidjele u onoj guzvi dok sam cekala UZV.Dobije se ona anestezija od koje zujis jos 2 sata?Meni to izaziva groznu mucninu, povracam po 3 puta.Ja sam u utorak na punkciji, valjda sam zadnja iz nase grupe.

  29. #2529
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je gotova punkcija-8 jajnih stanica su izvadili.Malo mi je muka od anestezije ali proći će.Transfer u petak
    pčelice odlično

  30. #2530
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Pčelice bravo ~~~

  31. #2531
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Super Pčelice,bit će blastica!!!

  32. #2532
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Bravo Pčelice !

  33. #2533
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    nisam u toku, ali vidim da je veselo, pa svim mariborcankama zelim puno srece!

  34. #2534
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    ¸Pčelica2009, bas sam se pitala kako je proslo danas.Sigurno smo se jutros vidjele u onoj guzvi dok sam cekala UZV.Dobije se ona anestezija od koje zujis jos 2 sata?Meni to izaziva groznu mucninu, povracam po 3 puta.Ja sam u utorak na punkciji, valjda sam zadnja iz nase grupe.
    I ja sam cijeli dan bila rigoleto a još sam i jako krvarila ali već danas prolazi.Moguće da smo se vidjele.Ja sam bila sa još 2 para pa smo se klebarili cijelo vrijeme.Kod Stanka smo stanovali pa smo se zbližili.Dečki su si mjerili najbolje prolazno vrijeme pa su umirali od smijeha.Ipak da malo razbiju sami sebi tremu

  35. #2535
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Cure znam da nije pitanje za ovu temu ali treba mi hitno odgovor. Danas sam primila prvu injekciju decapeptyla i bojim se da mi je susjeda nije dala kako treba. Injekciju mi je dala pod kutem od 45 stupnjeva i to toliko blizu kože da se ta tanka iglica nazirala kroz kožu. nA TEMI "SAMODAVANJE INJEKCIJA" stekla sam dojam da si druge cure daju nešto dublje odnosno više u salo neg toliko blizu kože...Molim vas ako netko zna, jer kako sada naučim tako ću si davati do kraja...(na poslu ne mogu otvoriti nikakive filmiće sa you tuba jer imamo zabrane administratora za večinu int. stranica)

  36. #2536
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Gizmos,bitno je samo dal ti je tekućina ušla pod kožu ili ne,a vjerujem da je.

  37. #2537
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    GIZMOS mislim da je ok, ali idući put malo dublje ~~~~~~~~~~~~~~
    ja mislim da češ sama najbolje to obavit. Ja sam se užasavala igle, ali čovjek se na sve navikne.

  38. #2538
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa Vidi poruku
    GIZMOS mislim da je ok, ali idući put malo dublje ~~~~~~~~~~~~~~
    ja mislim da češ sama najbolje to obavit. Ja sam se užasavala igle, ali čovjek se na sve navikne.
    Ja se samo nadam da me ne uči krivo jer ovo meni djeluje kao intradermalno a ne subkutano

  39. #2539
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Gizmos, malo dublje, ne smije se nazirati kroz kožu.

  40. #2540
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja bi si cijelu iglu zabila do kraja ionako je mala pa kontam da mi neće niš bit, a kad se probije koža dalje se ni ne osjeti (al kod meopura ne znam jesu iste igle za decapeptil?)

  41. #2541
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    mislim da su tanje od menopura

  42. #2542
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Da li možda netko zna kako će u Mariboru raditi na datume oko Uskrsa? Imaju li oni neke praznike tada ili ne? Trebala bih uskoro početi sa svojim kratkim protokolom, a m mi naravno kasni (uvijek kada ne treba ), pa se bojim da me ne prebace za idući ciklus.

  43. #2543
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Da li možda netko zna kako će u Mariboru raditi na datume oko Uskrsa? Imaju li oni neke praznike tada ili ne? Trebala bih uskoro početi sa svojim kratkim protokolom, a m mi naravno kasni (uvijek kada ne treba ), pa se bojim da me ne prebace za idući ciklus.

    Ja imam prvi UZV u Mb. 05. ili 06.04. još će mi javiti koji dan točno da dođem. Tako da vjerujem da rade stalno.

  44. #2544
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Samo da javim da je jučer Ketyy bila na punkciji i da je ispunktirano 20 folikula (ali nije sigurna da li su joj to rekli broj jajnih stanica ili folikula, šta vi mislite?). U četvrtak će znati točno, ali vjerojatno će transfer imati u subotu. Dobila je anesteziju i nakon nje injekciju za bolove, ali sve je prošlo ok! Potrošila je 27 decapeptyla i 27 gonala i sada čekamo.....Ketyy, sretnoi da nam se vratiš sa najmanje dva mališana!

    Hvala vam za odgovore od jučer- mi smo imali na poslu prekid veze i ostali bez interneta i telefona pa nisam mogla zahvaliti. Javila se i sestra jasna i rekla da je sve ok ali da sobodno može malo dublje ta injekcija pa ću danas reći susjedi tako (ona je med. sestra pa mi je bilo malo neugodno mješat joj se u posao-ali vidim da si svi daju malo dublje pa ću i ja tako), a od sutra počinjem sama odnosno uz pomoč
    MM.

    Pčelice, super rezultat! Vrati nam se trudna i sretna!
    Posljednje uređivanje od GIZMOS : 16.03.2010. at 06:12

  45. #2545
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    jajnih stanica.Oni broje jajne stanice.jedna je u mojoj grupi imala 32 i odmah su joj dali infuziju da spriječe moguću hiperstimulaciju.A curi je bilo 1.put.

  46. #2546

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja sam u zadnjem postupku u MB imala 21 JS i dobili smo 15 blastocista.
    Prije punkcije su me upozorili da bi kvaliteta JS mogla biti losa s obzirom na njihov broj, kvaliteta je bila zapanjujuce dobra sto pokazuje i rekordan broj blastica. Imala sam HS koju sam nekako uspjela smiriti sa strogim mirovanjem i ispijanjem galona vode. HS je vratila kada je beta pocela rasti ... Nas 'blastic' je proslu subotu proslavila svoj treci rockas!

  47. #2547
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj karla 1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam prvi UZV u Mb. 05. ili 06.04. još će mi javiti koji dan točno da dođem. Tako da vjerujem da rade stalno.
    O super, znači normalno rade. Hvala puno!

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Pcelice molim te posto si ti najsvezija sa punkcije a ja sam gore postavila pitanje ali mi niko nije odgovorio, kazi mi da li su insistirali da dole (vagina) moras biti kompletno izdepilirana pred punkciju. Hvala ti na odgovoru.

  49. #2549

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    zvezdicad, vjerojatno nitko nije odgovorio na tvoje pitanje jer ti nitko nemoze nadmetnuti 'frizuru'. Nema nikakvih posebnih prohtjeva i zahtjeva s obzirom da se ne radi o operativnom zahvatu.

    Netko je napisao da se u MB potpuna anestezija daje u venu sto vjerujem da nije tocno jer se do sada uvijek radilo 's maskicom' za uspavljivanje (mozda se u medjuvremenu nesto promjenulo).

  50. #2550
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    I ja sam pomislila da se radi o jajnim stanicama ali nije bila sigurna što su joj oni rekli...ma to je super i bit će tui puno blastica. Jadnica se dan prije punkcije otrovala hranom i završila u bolnici na injekciji, ali, eto srećom je na kraju sve završilo dobro. Ketyy, ako si se dočepala interneta samo ću ti pa kad se vratiš češ nam ti ljepo sve ispričati...
    Posljednje uređivanje od GIZMOS : 16.03.2010. at 10:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •