Stranica 5 od 13 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #201
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Draga Simby, žao mi je što se tvoja situacija razvijala u krivom smjeru i što si stekla loše iskustvo u Adebaru. Katkad u životu jednostavno sve krivo krene i rezultati su loši. Kod mene je od samog početka druženja s dr.Schutz sve bilo u savršenom redu, dobila sam odgovore na sva pitanja, stimulacija je pogođena i moje je iskustvo sa klinikom Adebar i sa svim osobljem izuzetno dobro, za razliku od W gdje je, kao sad kod tebe, od samog početka sve krivo krenulo, a naravno i završilo.
    Želim ti puno sreće u daljnjim postupcima!

    Ja sam još u bolnici, tekućina se povukla, još me samo desni jajnik zeza, dosta je veliki, no nadam se da će me do Božića pustiti doma. Gestacijska vrečica je velika 11 mm.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Ivica_K, slažem se Ja ću u Vili u siječnju na jedan klomifenski... malo uživati u tretmanu i odnosu koji meni odgovara
    :D

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Jelenkić drago mi je da si bolje i nadam se da ćeš kući za Božić :D
    Imaš li kakvih vijesti od Marians - ne javlja nam kako je.
    Što se tiče Adebara, morala sam ovo podijeliti s vama. Nema sumnje da je tebi stimulacija pogođena i iskreno mi je drago zbog tebe ( ne “samo” kao i uvijek kada neka od nas uspije, nego i više jer smo imale priliku i upoznati se) – no nekako imam osjećaj da je u ovom slučaju bila ista shema za sve nas...neovisno o našim razlikama u godinama, iskustvima u prošlim postupcima itd.. Meni očito ovakva stimulacija nije odgovarala (po meni je to trebalo biti očito već između dva ultrazvuka kada je promijenjen protokol i kada su “nestala” 2 folikula, a ostali očito bili nešto manji od očekivanja - zbog čega se i pomaknula punkcija za jedan dan). Samo usporedbom ovog i 2 prethodna postupka moglo se (i trebalo) nakon drugog ultrazvuka štošta zaključiti i možda probati promijeniti.
    Uglavnom...ovakav konkretan protokol nekima će sigurno donijeti sreću, nekima ne. Osobno, nisam uočila volju niti namjeru dr. Schutza da bilo što mijenja ili radi drugačije od svoje uhodane sheme bez obzira na sami tijek i rezultate u pojedinim fazama postupka. U prilog tome ide i njegov odgovor nakon mog maila u kojem javljam negativnu betu. Rekao je da mu je žao, ali da je on napravio najbolje što je znao.... Bez poziva da ponovimo postupak ili probamo nešto promijeniti drugi puta. Takav odgovor nije nas iznenadio, samo je zaokružio cjelokupan dojam. Do tada smo već svi shvatili da se ja ne uklapam u ovu shemu....

  4. #204
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Simby, imaš pp od jutros!

  5. #205

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    ivica_k dobila si pp

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Draga cure evo da vam se malo javim sa novim informacijama. U prošli četvrtak ponovila sam betu i iznosila je 605,8. U ponedjeljak imam 1. ultrazvuk i obavezno vam se javljam.
    Draga Simby, žao mi je što si i ti imala negativno iskustvo u klinici Adebar. Moja prvotna izjava da je klinika Adebar naš pun pogodak je zapravo bila određena mojom trudničkom betom. Da smo i mi doživjeli neuspjeh to sigurno ne bi napisala. Iskreno, i mi smo se kao i vi odlučili za kliniku Adebar zbog IMSI postupka, kojeg nam na kraju nisu radili, pa smo od 9 jajnih stanica dobili svega 3 blastice. I tu je bilo moje najveće razočarenje, možda bi ih bilo više da su nam radili IMSI, a opet sa druge strane možda je bio problem u mojim jajnim stanicama, moguće je da su bile nepravilne, prezrele ili nezrele. Sada to nije ni bitno, svoju trudnoću pripisujem Božjem blagoslovu i smatram da bi nam se dogodila da smo na postupak išli u bilo koju drugu kliniku.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Draga Marians super za novu betu :D !!!! Slažem se sa svime ostalim što si napisla. Veliki pozdrav Tebi i tvom mužu od MMa i mene

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno post

    drage forumasice...

    trudnicama iz Adebara cestitam,a Simby meni je jako zao sto je sve tako
    zavrsilo i drago mi je da si podijelila svoje iskustvo sa nama kao i druga
    forumasica Dincip.
    Jelena drago mi je da ti je bolje i nadam se da ce se sve dobro zavrsiti.

    pozdrav i svako dobro svima vama..

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Simby prvotno napisa
    Draga Marians super za novu betu :D !!!! Slažem se sa svime ostalim što si napisla. Veliki pozdrav Tebi i tvom mužu od MMa i mene
    Draga Simby, veliki pozdrav i vama , nadam se da još uvijek vrijedi dogovor za Zadarsku kavicu, a najviše od svega ti želim da do tada i ti budeš trudnica!

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Draga Marians, naravno da vrijedi. Hvala ti Kada većina krene u tesanje linije za ljeto, ja ću biti sretna ako se udebljam

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Drage moje evo sam se vratila sa 1. ultrazvuka. Ginekolog je potvrdio trudnoću, na pregledu je bila vidljiva gestacijska vrečica koja odgovara 5.om tjednu trudnoće (od punkcije su prošla 4 tjedna), te prsten u kojem se nalazi mala mrvica. Imam i dvije ciste, obje na lijevom jajniku, a jedna od njih ima oblik srca, ginekolog je prokomenitarao da ih rijetko vidi u ovom obliku i da je mrvica plod ljubavi, sigurno da je. Potvrdio je i da imam malo tekućine u trbušnoj šupljini, ali ništa nije zabrinjavajuće. Slijedeći pregled imam za dva tjedna kada ću dobiti i trudničku knjižicu :D
    Veliki pozdrav od sretne trudnice!

  12. #212
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Marians,~~~~~~~~~~~~~~~~~za urednu i bezbrižnu trudnoću!

    Mi smo danas dobili protokol iz Adebara!

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Marians želim ti mirne i bezbrižne trudničke dane

  14. #214
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    imam dva pitanja:
    1. ako mi stimulacija kreće 08.01., a 12.01. je 5. dan, prvi uzv radim u taj utorak nakon injekcije ili u srijedu, 6. dan
    2. da li ste za vrijeme stimulacije pratile razinu E2, i koji dan je bilo vađenje
    hvala!

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa
    imam dva pitanja:
    1. ako mi stimulacija kreće 08.01., a 12.01. je 5. dan, prvi uzv radim u taj utorak nakon injekcije ili u srijedu, 6. dan
    2. da li ste za vrijeme stimulacije pratile razinu E2, i koji dan je bilo vađenje
    hvala!
    Ivica_k, prvi ultrazvuk radiš na 5. dan stimulacije, dakle 12.01.
    Ja sam izvadila sve hormone prije postupka, a za vrijeme stimulacije nisam ništa provjeravala. Estradiol se vadi 3. dana ciklusa, ali mislim da ti je nepotrebno.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić nam danas izlazi iz bolnice, ona i mali mrvuljak :D :D :D

  17. #217
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    za sve parove koji namjeravaju svoj mpo put nastaviti (a nadam se i završiti) u beču, evo svježih informacija u vezi antagonist protokola koji se standardno primjenjuje u adebaru:
    umjesto Primosistona (koji se više ne proizvodi) koriste se Progynova i Primolut Nor za tempiranje krvarenja, po jedna kroz 10 dana. Primolut Nor je na listi hzzo, ali Progynova nije, i može se nabaviti preko ljekarne Dolaca za cca tjedan dana. Ako nemate tih tjedan dana (ako što ih mi nemamo) kao zamjenski lijek može se uzimati Estrofem 1 mg (kutija košta cca 40 kn ili na recept od soc. gin)
    Također, zamjena za Aprednisolon je Decortin ili Dexamethasone...nadam se da će nekome ove info biti od koristi

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Ivica_K, meni je prvi ultrazvuk bio 6 dan stimulacije (prvi dan stimulacije 13., ultrazvuk 18.) Pošto sam se pikala ujutro 1. ultrazvuk 6 dan mi je bio nakon terapije za taj dan). Drugi ultrazvuk je bio 2 dana kasnije tj. 20tog.
    E2 se nije pratio tijekom stimulacije (ali je u prethodna 2 postupka).

  19. #219
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Napokon u toplom domu svome! Mrvica je velika 3 mm, jasno se vidi tockica u gestacijskom mjehuru! Nazalost, desni jajnik je jos u komi, 111x71 mm, prepun cista, lijevi je povecan.
    ivica_k, ja sam na prvi uzv isla 5 dan uzimanja terapije i to u jutro (pocela s pikanjem 13.11., uzv 15.11.), a tri dana kasnije je bio uzv u Becu. I nsam imala isti protokol s Marians, ja sam počela samo s Gonalima, ona s Gonalima i Menopurima. Meni je dodao Menopure nakon prvog uv, a smanjio Gonale. Zelim da ti ovaj postupak bude dobitan kao i meni! Sretno!!!
    Marians,pusa tvojj tockici!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Jelenkić drago mi je da ti je bolje i da ćete uživati za Božić svi zajedno u toplom domu

  21. #221
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Hvala Simby, i ja tebi želim ostvarenje svih želja u novoj godini!

  22. #222
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    drage moje, kaže mm nek vam napišem, da smo sve pripremili i da idemo po našeg bebača! :D
    u niskom smo startu

  23. #223
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Neka vam je sa srećom!!!!

  24. #224
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    sretno u Austriji Ivica_K

  25. #225
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Htijela bih svim zazeljeti sve najbolje u ovoj godini malo za zakasnjenjem ali eto...Sretno svim curama koje krecu u postupak...Htijela sam pitati dali mi mozete poslati na pp,gdje ste bile dok ste bile u Becu ,pansion ,hotel,apartman? Ako bi mogla dobiti informaciju!!! Hvala unaprijed.Ja 25.1 idem na svoj prvi dogovor za IVF!! Pusa i sretno...A i cestitam buducim mama koje su uspjele dobiti svoje bebe u Becu!!

  26. #226
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    I naše srčeko snažno kuca, mrvica je velika 16 mm i savršeno odgovara tjednima! Nema više slobodne tekućine, jajnici su još povećani, ali kako su bili, sad su odlični. Preporučeno mi je strogo mirovanje i slijedeći uzv za mjesec dana.
    Pokazala se još jedna gestacijska vreća, na sekundu sam skoro vrisnula od sreće ali nažalost ona je prazna, u zaključku je dr navela: Gemini.Blighted ovum gem I.

  27. #227
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jelenkić, tako mi je drago zbog tebe! hura za

  28. #228
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bog cure, zanima me dali se zna nešto više o mikroskopskoj tehnici "Polar Aide" u Kinderwunsch Institutu?

  29. #229
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Za dva dana će i naša ivica k put Beča!! Sretno draga, čvrsto vibramo da vam ovaj postupak bude dobitni!!!

  30. #230
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    hvala ti

  31. #231
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Ivica-k sretno ti!!! Nek sve prodje savrseno da nam cim prije dodjes sa beckom bebicom!!!

  32. #232
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    drage moje, javljam se iz beča. folikulometrija prošla super, dr. je jako zadovoljan i sve teče po planu. pukcija u ponedjeljak u 10:30 8)

    hvala svima za info i iskustva bez kojih ne bismo danas bili ovdje, prvenstveno riječanka77, jelenkic, marians, simby, bernadette

    poseban pozdrav ane80, ako nas još čitaš, javi se, ovdje smo do 23., pa možemo popiti kavicu i upoznati se

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno post

    bok ivica-k

    imas pp i naravno pozdrav svim forumasicama,buducim i sadasnjim mamama.....

  34. #234

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Ivica_k sretno danas

  35. #235
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    evo da vam javim...punkcija je prošla glatko, dobili smo 12 js :D :D
    radit će nam imsi, kako smo očekivali i željeli
    sutra oko 10h zovemo dr. da čujemo vijesti iz laba - valjda će ih se što više sljubiti
    hvala vam što ste uz nas!

  36. #236
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    ivica_k, pa ovo su mrak vijesti.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tulum u labu i sljubljivanje u što većem broju

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    sve najbolje...


  38. #238

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Draga Ivica_k, presretna sam zbog dobrog rezultata tvoje punkcije, od srca ti želim sretan nastavak postupka

  39. #239
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Bravo ivica_k! Zelim vam tulum u labu! I mi smo imali toliko js!

  40. #240
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    čuli se s dr., 6 oplođenih, transfer u petak!
    kaže dr. obzirom da su spermiji bili loši, da su zadovoljni rezultatom
    mi smo sad u velikoj neizvjesnosti do petka - valjda će se lijepo dijeliti

  41. #241
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    ivica_k, odlično....
    ~~~~~~ za petak, nek se lijepo podjele i da nam uskoro javiš veeeeliiiku ß

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    ivica_k, super :D , držim fige za petak

  43. #243
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Bravo ivica_k, navijamo za petak :D :D

    Ispravak krivog navoda od jučer, mi smo imali 12 folikula, a 8 jajnih stanica

  44. #244
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    da li ste se između punkcije i transfera čuli s dr/biologom kakav je razvoj situacije u labu ili ste samo došli na transfer u dogovoreno vrijeme ne znajući što vas čeka :/

    pretpostavljam da oni zovu da se dođe ranije, ako dijeljenje ne teče kako treba :?

    ne želim da nas zovu prije petka

  45. #245
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    isključite mobitele

  46. #246

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    ma bit ce sve u redu...

    kako stvari stoje i ja cu u Adebar opettt

  47. #247
    gargamelica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    261

    Početno

    Možete li mi netko pomoći ?nejasno mi je oko te IMSI metode može li se ona koristiti bez obzira na broj spermija .Jer nama ih nadu nekoliko kom pa ne znam da li da saljem papirologiju ili ...
    Hvala unaprijed u držim fige Ivica-k da transfer bude u petak

  48. #248
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    dobre vijesti od nas - dočekalo nas je 5 lijepih zametaka koji odgovaraju stadiju 4. dana :D
    biologica je izabrala 2 najbolja i sada su kod mene, na sigurnom, a preostala 3 će nam oni pričuvati
    betu vadim 01.02., a do tada opušteno i s osmijehom na licu čuvam naše mrvice

    garagamelice, imaš pp!

  49. #249

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    ivica_k, drago mi je što je sve prošlo kako treba :D , pazi na sebe i na svoje mrvice

  50. #250
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    pozdrav svima na ovom postu!
    ja sam ovdje otprilike nova...sudjelujem u postu za Sloveniju i baš zbog dvoumljenja došla malo i ovdje pogledat šta kažete i kakva su iskustva. sad vidim za taj Adebar, koji je ako sam dobro razumijela u Beču? u kratko ako mi tko može skratit muke i reći iskustva, kakva je to klinika i kakve su cijene? Da li je netko možda bio u ivf centru za liječenje neplodnosti u Bregenz (Austrija) kod dr. Zech? ako je kakva ima iskustva?
    nadam se da ćete imat kakve novosti za mene...

Stranica 5 od 13 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •