Stranica 11 od 30 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1452

Tema: POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ

  1. #501

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    rina i ostale, sad sam radoznala...
    da li ta dr lazarevska ima veze (rodbinske ) sa dr lazarevskim iz male bogorodice-sistine iz skoplja?

  2. #502

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    rina i ostale, sad sam radoznala...
    da li ta dr lazarevska ima veze (rodbinske ) sa cuvenim dr lazarevskim iz male bogorodice sistene iz skoplja?

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj nena3beba prvotno napisa Vidi poruku
    rina i ostale, sad sam radoznala...
    da li ta dr lazarevska ima veze (rodbinske ) sa dr lazarevskim iz male bogorodice-sistine iz skoplja?
    Dr. se zove Sonja LazarOvska, ali joj priča nikako ne vuče na makedonski... A opet...
    Mislim da se u principu s njom možete dogovoriti o protokolima, ali da oni ovise o UZV nalazu jajnika, razinama hormona, starosti i tjelesnoj težini, tako da ju ipak treba detaljnije ispitati o tome.

  4. #504
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    imam jedno pitanje za sve moje pražanke....zanjima me rade li oni gore micro tese ili obicnu tese? vidim da iza pronatala pisu da rade micro ali citala sam ovuda da sve klinike ne smatraju micro isti postupak pa me zanjima sto vi znate,jer sigurno ste informiranije thanks.....

  5. #505
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Ja vise,iskreno,nisam sigurna sta ko pod pojmom "micro tese" podrayumijeva.
    sigurna sam u jedno : da izmedu onoga sto se zvalo "biopsija testisa" i sto smo radili u Sloveniji i onoga sto se zvalo " mesa_tesa" i sto su radili mm u Pronatalu ima razlike.
    u pronatalu smo odmah znali kakvo je stanje sa testisima i spermicima i rez je bio "horizontalno" preko cijelih testisa.
    eh,sad...mislim da to ipak nije to sto se izvorno smatra micro tese.

  6. #506

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    cao! Meni je Danica u mailu napisala da oni u Pronatalu rade pregled čitavih testisa pod mikroskopom i da se pregledavaju svi kanalići testisa i traže se spermiji , pa vi sad zakjučite koja je to pretraga . Moje mišljenje je da je to isto samo možda oni tu pretragu drugačije zovu. Ja sam Danici mailom poslala nalaze mm i tamo jih je pogledav njihov urolog koji radi mesa - tesu al nažalost mom mužu je dao 1% šanse da nađu spermije pa smo se mi odlučili na donaciju. U pon. idemo u Petrovu na dogovor za stimulacije. Nadam se da sam barem malo pomogla!

  7. #507
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    hvala na objasnjenima.
    nama je isto pisao Dr i reko da rade micro tesu,a kako ta dilema izmedju micro i obicne ovdje cijelo vrijeme po frumu postoji,eto pitam. mi cemo vjerojatno isto gore na tu tesu pa što bude,šanse su nam osrednje ali treba probat pošto mm nikako nije radio nikakvu biopsiju do sada...nada kao i uvijek ostaje zadnja u obrani
    sretno curke

  8. #508

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Litlle ivy,Mi smo bili u oktobru sa istim ciljem kao i vi.Mislili smo, obzirom da smo imali relativno dobar FSH (kod nas 10 a tamo 15) da će najvjerovatnije nešto naći i da nema potrebe za nekim posebnim klinikama jer i oni tamo rade micro tese pa kakav takav.Međutim, kada tamo nisu našli ništa (a doktor je davao 40% šanse na osnovu FSH, a i po tome možeš da vidiš da baš i ne prati najnovije vijesti jer ni to nije neki parametar koji obećava), i kada sam nakon uzburkanih emocija razmislila shavatila sam da to nije bilo vrijedno tih para (900 eura + još što šta). Za te pare se mogla uraditi micro tese na klinici koja se time više i detaljnije bavi.Sve u svemu, naravno, mi smo uradili tu prvu biopsiju malo ishitreno i bez puno udubljivanja ali eto uradili smo.Moje mišljenje je da oni rade malo bolju običnu tese sa 12 presjeka na testisima,(a ja sam to čitala da se radilo i u drugim klinikama kao slovenija npr. ali vjerovatno zavisi od doktora, njegovog zalaganja i opredjeljenja) ali je naplaćuju kao micro tese zbog raznih zabuna o kojih si i sama čitala na azostatistici.Oni ne rade samo diagnostičku biopsiju već nakon uzetog uzorka pogledaju ga pod mikroskopom odmah, i znaju rezultat a ostatak zalede.Prema dužini operacije rekla bih da je obična jer je trajala oko 30-45 min što je za pravu micro tese kakvu rade amerikanci premalo.Ja se i danas osjećam prilično prevareno jer mi nisu čak dali ni nalaz biopsije da znam šta da radim dalje već se još ganjam sa njima gdje i kao će mi to uraditi i koliko ću ja to još dodatno da platim (a ja sam smatrala da se analiza radi obavezno i da je uključena u cijenu). Ovu grešku nemojte napraviti bar vi koji ovo čitate, bez obzira na rezultat i plivače jer dobro je da se ima stanje kanalića, možda se nešto može i popraviti .Naravno želim ti sve naaaajbolje i puno plivača i bebaća

  9. #509
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,mm i ja idemo na FET,nadam se, 05.03.dakle.04.03. cemo biti tamo.medutim,sad je Michael hotel poskupio i ja sad ne znam ima li i jedan hotel blizu klinike jeftiniji od 52e,koliko je u MIchaelu?
    poskupio 10-ak e od naseg zadnjeg odlaska tamo...ako je neko nesto nasao ili je bio....tu sam za info!

  10. #510
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj mia prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Mirna!

    Bas sam se pitala gdje je nestala ta simpaticna djevojka

    Za sada mi se cijene cine povoljnije nego u Pronatalu.

    Donacija js 3.800, a u Pronatalu je 4.500. Zar ne?

    Postoji li neki kontakt telefon?

    Bilo bi dobro kada bi se sve informacije o cijenama stavile na forum.

    Nadam se da se administatorice nece ljutiti, ali mislim da je svejedno da li mi kopale pa pisale na forumu o cijenama, smjestaju, pretragama/zahvatima koji se mogu napraviti ili da to umjesto nas napravi Mirna koju vec znamo.
    mia je ov nekad ranije napisala.
    a,cura koja je isla na FET prije 10-ak dana,a ranije je isla na postupak donacije jajne stanice,veli da je tamo u pragu sad donacija js 4500e!
    na onom cjenovniku sa prve stranice donacija js je 3800e.
    eh,sad,ne znam kako ona zna ,vjerojatno je pitala tamo i ne znam da li je ostali poskupilo....

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Bok, evo i mene!
    Da li netko odvas cura zna, ako se ovdje u Hrvatskoj pripremam za IVF, a u Prag idem na punkciju i po doniranu spermu za ICSI, koliko koštaju lijekovi otprilike za IVF u Hrvatskoj, a koliko bi me koštao postupak punkcije, donacija sperme i ICSI u Pragu? Barem red veličine, hvala za info.

    Inače tužna, znam da je nama Danica željela rezervirati povoljan smještaj u Michaelu i još jednom hotelu u blizini, ali se nikako ne mogu sjetiti imena, bilo bi najbolje da nju nazoveš i pitaš, a cijene dodatno provjeriš na webu!

  12. #512
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    hvala na odgovorima cure...
    nami probala sam ti poslat pp ali inbox ti pun. e sada-zanjima me nakon svega,koja klinika onda radi micro?

    tuzna,poskupio hotel? bem mu miša, i mi mislili tamo kako si nam fino napisala....sad treba pronjuskat dalje. koliko je noc u hotelu klinike? i sretno tamo gore.....

    a jel ta nova klinika dobila internet stranice više?

  13. #513
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,ako je neko bio posljednjih par dana ,ima li informaciju o cijenama u klinici? kao i svi koji osjete navalu pacijenata , i Pronatal je dobio novi cjenovnik, znam samo da je donacija js sa 3800e ,poskupila na 4500e.
    mi trebamo na fet,slucajno sam saznala da ima novi cjenovnik,naravno da mi niko nije pomenuo i sad uopce ne znam ni koliko on kosta.
    strasno,strasno me ovakve stvari izbacuju iz takta.naravno da niko nikom nece i ne moze zabraniti da dize cijene,ali je valjda korektno bar da jave pacijentima koji su u postupku ili u pripremi ,da je poskupilo,da ljudi znaju koliko para treba ponijeti.
    da nije fet u pitanju,definitivno bih odustala od Pronatala.nisu uopce profesionalni,nikad nisu ni bili,ali kako sam tamo krenula, nisam sama sebi dala da mislim ovako.sad to jasno i glasno kazem i kajem se sto sam uopce otisla u pronatal,u kojem ne mozes ni cjenovnika dobiti, u kojem danicu ganjas danima,koja jako lose radi svoj posao,u kojem ista zaboravlja da ti rezervira hotel,u kojem i ne vidis svog dr.-a nego sibaju kao na traci,ko stigne odraduje punkcije,preglede ,embriotransfere.
    vjerojatno je to svugdje tako,ali ja ovo pisem zbog cura koje planiraju da idu tamo,cisto da znaju da i nije bas sjajno kako to ovdje mnogi pisemo.

  14. #514
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na odgovorima cure...
    nami probala sam ti poslat pp ali inbox ti pun. e sada-zanjima me nakon svega,koja klinika onda radi micro?

    tuzna,poskupio hotel? bem mu miša, i mi mislili tamo kako si nam fino napisala....sad treba pronjuskat dalje. koliko je noc u hotelu klinike? i sretno tamo gore.....

    a jel ta nova klinika dobila internet stranice više?

    sad je hotel 52e,bio 44 kad smo mi bili, u februaru je bio cak 39e.
    nije puno za noc ,dvije,za vise se isplati traziti jeftiniji hotel.

  15. #515
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    tužna,koji hotel je sad 52e noć za dvoje? na stranicama pronatala piše mislim 70e noć za dvoje.....Joj tužna mi uskoro idemo u pronatal,mislim da negdje krajem ovog mjeseca,nemoj me toliko obeshrabljivat....pa valjda nije toliko loše? Ali nije ni drugdje bolje,idemo na pripreme u Sloveniju,pa isto moraš lovit sestre,da ti odgovore na mailove ,i kad su ti najpotrebniji nemožeš ih dobit,a plaćamo to sve jako puno....tako da mislim da svi rade isto....Vjerujem da im je gužva,ludnica ili šta već ...ali onda bi se trebali bolje organizirati,da se mogu posvetiti svakom pacijentu kako treba.....Šta da onda napravimo u vezi hotela? Planiramo ostati u pronatalu,jel da preko Danice rezerviramo hotel ili da pošaljem sama mail direktno na recepciju hotela...ili gdje već?

  16. #516
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ne,hotel u pronatgalu je bez veze.sobe male,jako su neuredni,nema room service svaki dan uopce,(to su mi pricali ljudi koji su bili u tom njihovom hotelu kad smo mi bili u Michaelu).
    michael nije los,samo je eto i on poskupio od 1.3..u njemu je sad 52 e noc za dvoje sa doruckom,u Pronatalu je 70emne bi me cudilo da je i to poskupilo.iz Michaela mozes pjesice do pronatala,ali bilo koji hotel udaljen 10-ak km nije daleko,ipak ces do klinike samo par puta otici,a ako imas navigaciju,nije nikakav problem.
    dakle,niposto u njihov hotelcic.
    a,slazem se da je guzva,ali ,molim te lijepo,koliko je nas tamo,a danica treba svima da daje informacije,ganja termine,rezervira hotel,daje terapiju....gotovo nemoguce da sve radi sama.
    tolike novce placamo,ne mogu da vjerujem da ne mogu platiti dvije sestre koje znaju nas jezik
    da ti ne pricam situaciju kad se pojavis na recepciji,a gospoda kojoj se trebas javiti ne zna ni reci kako se zove na engleskom,a trebas se sporazumjeti.
    katastrofa!!!!!!!!!!!!

  17. #517
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Da,strava....Danica zapravo uopće nije kriva,jel žena nemože nikako obavljati sve sama,dobro i stigne ustvari,neznam zašto nezaposle još koju sestru,to imaš pravo....Mi mislimo ići avionom najvjerojatnije....ili vlakom...tako da mi najbolje odgovara pronatal...da nemoram ići taksijem i tražiti uokolo ....jel kad platiš taksi i sve ostalo dođe te skoro na isto ko da si u pronatalu.....ja bar mislim tako....jedino ako nije poskupio i taj hotel...onda???neznam....Jedino što mislim da ostatak tima koji tamo radi ,vjerojatno je isto jako stručan,,,,pa da i nema dr Mardešića....valjda znaju šta rade....nadam se .....Ja sam prije tjedan dana počela sa stimulacijom..sad ću na 1 kontrolni uzv pa moram javiti Danici kakvo je stanje....i kad sam počela sa stimulacijom.....onda ću vidjet kako i šta dalje...jel sam u kontaktu i sa Slovenijom i sa Pragom....strava

  18. #518
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    slažem se i normalno je da ne moze žena sve sama stizat....koliko nas ima ovdje samo koje pišemo i zovemo gore a koliko ih još ima koje i ne posjećuju ovaj forum...stvarno bi joj dobro došla pomoć.bas me zanjimaju novosti s onom drugom klinikom...
    znači pored cijele zbrke koja nas ceka s putem,postupcima itd sada jos treba pronaci i hotel...uffff....ja sam isto razmisljala o Pronatalovom da ne moram puno mislit za prvi put,ali sad ću pronjuškat po netu što još ima...npr http://www.pragueexperience.com/ i sada tu ima hotela raspoređenih po mjesecima koliko kada koštaju-možda se što pronađe pa da ne tražim sama uposlite se i vi.... a opet gledajuci i tih 52e je manje nego 70e...(jel to 52e za oboje po noći?)...
    idem dalje njškat hehe
    SRETNO

  19. #519
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    a i ja kad se nećega uhvatim ne puštam...evo,ako će kome pomoć, posebno sada tuznoj na brzinu našla sam par hotela okolo klinike i Michael je blizu njih. Cijene su otprilike iste što vidim a neke treba i provjeriti. Pošla sam na Via Michelin i upisala adresu klinike i jos jednog hotela pa klik da se prikazu svi hoteli i pronašla ove :
    http://www.hotelgradient.cz/
    http://www.hotel-dum.cz/en
    http://www.hotelbranik.cz/ubyt_UK.aspx
    rasporedjeno od najbližeg prema daljem....eto....ko otkrije cijene neka ih napiše

  20. #520
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ja cu sutra da se pozabavim ovim hotelima.meni sad,posto idem na 2 noci ,i nije bas bitno koliko je hotel.ali,ko ide u postupak, 6 -7 noci nije malo.

    u ,michaelu je 52 za oboje,sa doruckom-

    cek,cure,svi se pozabavili hotelima,a niko ne reagira na novi cjenovnik,koga ,usput ,i nemamo!

  21. #521
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    mi ćemo za prvi put ići u pronatalov hotel...nadam se da više nećemo trebat ići u nijedan drugi....tj u Prag uopće...ali to je samo mala nada.........ja ću pitat Danicu za cijenu Ivf-a...kad se čujem s njom kroz koji dan...Zapravo ja plaćam tamo od punkcije do ET.....pošto pripreme radim drugdje.....

  22. #522
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Curke, ajmo stati na loptu.
    Vidim puno informacija koje nisu tocne, a bila sam prosli tjedan u Pronatalu.

    Dakle krecem nekim redosljedom i nadam se da cu sve obuhvatiti:
    -Pronatal ima stari cjenik i donacija js i dalje ima cijenu od 3.800 E
    - sobe u hotelu Pronatalinn su dovoljno komforne, savrseno uredne i ciste se svaki dan
    Cijena prve noci za dvije osobe je 70E, a sve ostale noci 60 E. U cijenu je ukljucen i dorucak.
    - Moje iskustvo s Danicom je vise nego odlicno. Zena me vise puta zvala, slala e-mail, sms jer je takva bila situacija i morale smo biti neprekidno u kontaktu. Tjedan kad sam trebala doci je bila bolesna i nije radila, ali me bez obzira na to zvala i dosla! je raditi u petak zbog mene i jos nekih zena s kojima je od prije bila u kontaktu.
    -VIdi se napredak kod ljudi koji rade na recepciji (ja tamo odlazim zadnjih 5. godina). Ne samo da su poceli govoriti engleski vec malo natucaju i hrvatski.

    Ako vas jos neke informacije zanimaju, slobodno pitajte.

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Mia ... kako je prošlo? Čekala sam da se javiš po povratku jer sam slutila da ćeš obznaniti točnu info o cijenama, a ja bih samo dodala da je prije dva mjeseca dr M objašnjavao meni i MM što sve ulazi, a što ne (medikamenti) u cijenu donacije JS koja iznosi 3.800 €. Pretpostavljam da bi netko iz Pronatala u slučaju promjene cijena i u duhu pristojnog poslovnog postupanja ipak informirao pacijente o tome ili barem onaj dio s kojim je postupak već dogovoren.
    Moj doživljaj prvog posjeta i tretmana u Pronatalu je u svemu pozitivan. Sveukupno čekanje cca 15 min što na recepciji, ili Danicu,ili pred dr-ovim vratima... uglavnom i stoga jer smo MM i ja dolepršali 20 min ranije zbog forumske preporuke da se ranije dođe zbog prijave na recepciji. Smjestili smo se u Michaelu, pa nemogu komentirati Pronatalov smještaj.
    Tužna, žao mi je zbog filinga koji imaš prema Pronatalu, ali ako sam dobro shvatila ti tek ideš na konzultacije i dogovaranje termina za FET ... onda ćeš na licu mjesta prikupiti ispravne i točne informacije. Nemoj brinuti unaprijed, think pink &
    SRETNO !!!

  24. #524
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Eto ,drago mi je da ipak nije tako loše,,,,i pošto je mia bila prošli tjedan,vjerujem da je tako kako ona kaže...i želim baš pozitivno misliti.....Mia jel istina da doktor Mardešić nije tamo ponekad,i da prepusti posao dr kolegama...punkcija,Et...itd

  25. #525
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Eto kad ste me povukle za jezik (a bilo je jakkoooooo tesko ) objavljujem da sam cekalica bete i da je 16.3. dan D!!!

    Planirala sam presutjeti ET ali ne ide pa ne ide

    Bilo je uobicajeno. Za mene to znaci slijedece:
    - smjestaj u PronatalInnu koji nam je rezervirala Danica. Cijenu, uvjete smjestaja sam navela. Dorucak svedski stol, raznovrstan. Free wi-fi (ali to vec svugdje postoji). U odnosu na proslu godinu, promijenili su TV u sobama (ako to nekome nesto znaci).
    Svaki put se odlucimo za PronatalInn zato sto nam se ne da dodatno izlagati niti minimalnom stresu i boraviti negdje izvan sklopa klinike. Razliku u cijeni izmedju hotela nadoknadimo na neki drugi nacin.
    - Danica nam je na dan transfera telefonski (poziv u hotelsku sobu) javila u koliko sati trebamo doci na recepciju od klinike.
    - u dogovoreno vrijeme smo bili na recepciji. Bila je malo veca guzva (ispred nas 4 para) ali sve je rijeseno u cca 10 tak minuta (placanje, prijava). Cijena od 3800 Eura odnosi se na donaciju js i transfer koji se prvi izvrsi kao i na zamrzavanje prestalih bebaca. U toj cijeni su i konzultacije od 100 E pa ako je netko isao na konzultacije i iza toga ide na transfer mora platiti 3.700 jer mu se priznaje onih 100 E koje je dao za konzultacije.
    - nakon prijave Danica nas je odvela kod embriologa. Bili smo odmah na redu i gotovi za cca 10 minuta.
    - odmah nakon toga otisli smo ponovno u kliniku i za 10 minuta sam bila u sali pripremljena za transfer. Transfer je radio neki (za mene) novi doktor Ceh Robert (ne znam prezime). Danica je prevodila.
    Nakon sat vremena lezanja, opet susret sa doktorom, Danica prevodi, dobijem otpusno pismo i odlazim na dodatno izlezavanje u sobu. Poslije podne smo na rucku u restoranu od hotela. Cijena rucka za 2 osobe (juhe, prilog, pohani sir/petak je/ i sok za 10 eura.

    I kad bi bas htjela naci zamjerku, mogu ju naci. Nije me se dojmio doktor Robert. Znam vise od njega, s copy pastom mi je napisao krivu terapiju (od druge zene) ali sam tu odmah reagirala, on bi da ja lezim doma 3 tjedna, a ja mislim da to nema veze s vezom jer sam vec 5x lezala doma sva 3 tjedna, nekada vise a nekada manje prikovana za krevet, ali ovaj put sam vec u akciji, vrijeme je lijepo, salabajzam, pomalo radim i vrijeme ide.

    Iskreno se nadam da ce bebice ovaj puta ostati sa mnom i da cu uskoro podijeliti s vama i tu radosnu vijest. A ako tome nece biti tako, opet cemo u akciju i opet cemo se nadati. Jer mjesta za crnilo u mom zivotu nema!

    Drze se cure!

  26. #526
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj zvijezdica 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ,drago mi je da ipak nije tako loše,,,,i pošto je mia bila prošli tjedan,vjerujem da je tako kako ona kaže...i želim baš pozitivno misliti.....Mia jel istina da doktor Mardešić nije tamo ponekad,i da prepusti posao dr kolegama...punkcija,Et...itd
    Da, istina je da doc. Mardesic nije cijelo vrijeme u Pronatalu. Do sada sam upoznala i dr. Lazarevsku (koja je otisla), dr. Davida (Ceh, ne znam prezime), sada dr. Robert (Ceh, ne znam prezime). Svi osim Robert su mi "sjeli" full. Robert mi je bio tako-tako. Osmjeh je tu, topal je, ali micek - ne mozes se zezati i napisati krivu terapiju. A do nesporazuma je doslo zato sto otpusno pismo pise na hrvatskom koji i ne zna pa radi copy paste. No u tom slucaju je vazno da pazite da vam hormonalna terapija mora biti minimalno ISTA kao sto je bila prije postupka sto znaci da minimalno morate imati istu dozu Estrofema i Utrogestana, a da vam mogu dodati neki lijek ako smatraju da je to potrebno (npr. Prednizon).
    Naravno da je taj dio vazan, ali vas uvijek pitaju na kraju da li je sve jasno pa odmah pitas ako treba i 5x sto dalje trebas napraviti. A tu je i Danica koja vec i sama zna koje su uobicajene doze hormona nakon transfera.

    I vazno je da se nakon transfera ne kupate u vrucoj vodi u kadi (samo kratka tusiranja), nema saune, barem 7 dana nema sexa, nema dizanja teskih stvari (vise od 2 kg), nema saginjanja, usisavanja....znaci samo pedikura, manikura, frizer, kavica, setnjica i sl....))

  27. #527

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj mia prvotno napisa Vidi poruku
    Eto kad ste me povukle za jezik (a bilo je jakkoooooo tesko ) objavljujem da sam cekalica bete i da je 16.3. dan D!!!
    ... ma genijalno! S posebnim uživanjem sam pročitala tvoj post i hvala što si sve podijelila s nama.
    Draga, želim ti ß do neba!!!

  28. #528
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Dobra si mia.... Držim ti fige onda da ti uspije....i da dođete do svoje bebice.....lijepo je čuti kad je netko toliko optimističan...tako i treba-....,.Meni jedino koliko čitam malo smeta što doktora Mardesica nema baš često ...htjela bi da on sudjeluje više u svemu tome...ali dobro....nadam se i da ostali znaju svoj posao raditi kako treba.....I to se nebi trebalo događati da griješe s takvim stvarima kao što je terapija...ili nedaj Bože nešto gore....Ali uvijek moraš dodatno paziti i sama...to tako ide...i dobro da si skužila i reagirala....Ja idem na oplodnju donirom...jel suprug ima azoospermiju....Neznam jel kakvu terapiju i ja budem morala koristiti poslije ET....a sve i da mi da nešto krivo...nebudem znala jel mi je ovo prvi IVF

  29. #529

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Zvijezdice 2, poslala sam ti PP

  30. #530
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    mia sretno do neba

    hvala na podjeljenim iskustvima....ja još prikupljam informacije i spremam se za pohod na Prag,jutros smo pisali danici za narucivanje,išli bi tek u 5om mj zbog obaveza,mm ide na tesu....i dalje sve u Božje ruke

  31. #531
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Da,i meni je drago na podjeljenim iskustvima,,,,i samo se javljajte što više...nekako slabo to ide....Svakome neko iskustvo dobro dođe...a i lakše nam je kad znamo unaprijed neke stvari.....SUPER STE SVE.....PUSEeeee

  32. #532

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Hej cure drage! Što smo se danas raspisale ; krasno! Ja sam danas u komi ; bila sam na dogovoru u petrovoj da mi tu kod nas daju stimulacije pošto i mi idemo u Prag na donaciju spermići ali sam naišla na ogroman ZID!! ! Zapravo odbila sam se od njega , doktor me doslovno ponizio i kao što si ja zamišljam . Nije mu se nimalo svidjelo što se spremamo u Prag a kamoli da mi oni daju stimulaciju. Inače meni i mm su to prve pripreme za mpo jer smo se nažalost do sad šest godina borili s njegovim karcinomom. Hvala Bogu sada je konačno dobro.

  33. #533
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Kika84,zato mm i ja nismo ni pokušavali ići kod nas na pripreme....nego u Maribor.....tamo nam je doktor sam preporučio Prag.....za dalje...I nama su ovo prve pripreme za IVF....MM je imao tumor...zbog toga ima azoospermiju...pa idemo na oplodnju donorom u Prag......I jedva čekamo da odemo .....

  34. #534

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj kika84 prvotno napisa Vidi poruku
    ...ZID!! ! Zapravo odbila sam se od njega , doktor me doslovno ponizio i kao što si ja zamišljam . Nije mu se nimalo svidjelo što se spremamo u Prag a kamoli da mi oni daju stimulaciju. ....

    Nemam komentara! Pregrozno! Tim više što se u Hr još ne provode postupci s doniranim stanicama (iako su zakonom omogućeni) zbog radi objektivno tehničkih okolnosti (baza donora, banke spolnih stanica, registri, ... itd) ...
    A da pokušaš u nekoj drugoj ustanovi?

  35. #535
    anđeo sa neba avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Kika84 stvarno nemam više riječi na postupke pojedinih doktora, ali ima i izuzetaka. Mi isto idemo u Prag. Stimulaciju i sve pripreme mi radi doktor na Vuk Vrhovcu koji je bez riječi prihvatio, čak i pohvalio moju inicijativu za Prag. Javi se na pp ako nešto trebaš! Uglavnom sredinom 2. mjeseca sam bila na VV i u postupak u Prag idemo u 4. mjesecu. Dakle, nema čekanja!!!!

  36. #536

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    15

    Početno novi IVF

    Radila sam IVF (tj. ICSI) u Pronatalu pocetkom decembra 2009. godine - kratki protokol. Htela bih ponovo da pokusam. Koliko minimum vremena treba da prodje do ponovnog pokusaja?

  37. #537

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj dir prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam IVF (tj. ICSI) u Pronatalu pocetkom decembra 2009. godine - kratki protokol. Htela bih ponovo da pokusam. Koliko minimum vremena treba da prodje do ponovnog pokusaja?
    općenito, 6 mjeseci, ali sve to je individualno. Zavisi koliko imaš godina i kako ti se organizam oporavlja/oporavio od prethodne stimulacije

  38. #538

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Cure,
    kakva ste iskustva imali s Cetrotide i da li ste prvu inekciju primili pod stručnim nadzorom (doktora)?

    Sretno svima

  39. #539

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Cvjetic m prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    kakva ste iskustva imali s Cetrotide i da li ste prvu inekciju primili pod stručnim nadzorom (doktora)?

    Sretno svima
    Cetrotide se daje na sličan način kao i Gonal F. Ja ga sama sebi dajem. Izmučkam prema uputstvu za uporabu i piknem se bez problema.

  40. #540

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Fatamorgana,
    hvala na brzom odgovoru
    Gledala sam na Internetu na www.fertilitylifelines.com kako se administrira Cetrodite i fakat vrlo sliči na Gonal F. Super stranica sa uputama (slike i video) za sve one koje planiraju same sebi davati inekcije

  41. #541
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ok,evo novog cjenika,dobila jutros mailom od Danice:

    Donacija jane stanice 4.500 EUR
    (Uključuje eventualni ICSI i kryokonzervaciju
    preostalih embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima
    primatelja. UTZ (ultrazvuk), praćenje levela hormona
    i medikamenti nisu uključeni.)

    Standardni IVF ciklus 1.500 EUR
    (Medikamenti i kryokonzervacija preostalih embija nisu
    uključeni, monitoring (ultrazvuk i nivo hormona)
    nije uključen)

    Kompletni IVF ciklus 2.200 EUR
    (kompletni monitoring uključen, medikamenti nisu uključeni)

    Transfer doniranih embrija 1.450 EUR

    Kryokonzervacija 220 EUR
    (sperme, embrija, jajnih stanica)

    Transfer zamrznutih embrija 450 EUR
    (koristeći Transfercatether-Echotip)

    MESA/TESE 1000 EUR
    (anestezija uključena)

    Histerosokpija (bez anestezije) 200 EUR
    Histeroskopija (sa anestezijom) 300 EUR

    ICSI 300 EUR
    (do 10 oocyta, svako dodatno 20 EUR/USD)

    Asistirani hatching 250 EUR
    Inseminacija 200 EUR
    FISH (Spermiji) 800 EUR
    Donacija sperme 200 EUR
    Redukcija 320 EUR
    Medikamenti prema indikaciji 800-1.500 EUR

    Trensfer blastocista
    (Produžena kultivacija) 300 EUR
    (korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
    IVF ciklus nije uključen)

    PGD pomoću FISH metode, biopsija 2.000 EUR
    i laboratorijski postupci, produžena kultivacija
    (ISCI nije uključen, punkcija i anestezija i
    Transfer embrija nisu uključeni)

    Cijene (EUR→USD) bit će automatski izračunate prema tečajnoj listi

    boldirala sam ono sto znam da je poskupilo,nemama vremena ostalo uporedivati.
    cura koja je meni skrenula paznju da je poskupilo je na drugom forumu,isla na FET(inace,ranije donacija js) i pitala,sasvim slucajno,rekli joj tad 19.02.,kad je tamo bila,da je donacija js,sa 3800e,poskupila na 4500e.Tad se vec znalo!!!!
    eh,sad,zapitajte se zasto niko nikad nama nije pomenuo,bilo kojoj od cura koja je u pripremi postupka tamo,recimo u pola stimulacije sad,ili pred samu punkciju,
    da,ima i takvih,cura koje su za koji dan na punkciji,a ne znaju da je poskupilo 400e(samo IVF postupak)!
    to nije mala svota novca!

    dovoljno korektno je bilo da je danica,koja se svaki dan cuje sa tim curama,spomenula da je cjenovnik promijenjen i da znaju koliko vise para moraju da imaju.

  42. #542
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    tuzna, hvala za info o novi cijenama
    Ja sam valjda krenula u postupak, ali kao da do sada nisam bila u cetiri IVF-a, potpuno sam zbunjena i sluđenaaaaaaaaa. Jedva sam uspjela naći ginekologicu u Beogradu da me odradi UVZ i folikulometriju i krajem februara sam dobila protokol od dr. Mardešića i nisam sigurna da mi je sve jasno, pa ću biti precizna sa danima ciklusa i moooooooooliiiiiiiiiim pomoć u tumačenju. Ovo je copy paste maila koji mi je dr. poslao mailom. Ja sam krenula s suprefact sprejom 22. feb jer sam trebala dobiti 28. feb, ali sam dobila dva dana ranije. Sta mene muci da li sad 16-og dana ciklusa ovog krecem s Menopurom ????? i kad je onda punkcija...
    potpuno sam luda!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Vjerujem da netko na forumu ima iskustava s ovim tipom "dugog" protokola?! Tuzna je cini mi se imala nesto slicno?! hvala vam do neba i zanima me da kad je najbolje zvati Danicu i da li je moguće telefonski dobiti dokotora, ima li neka shema zvanja, koji dio dana je najbolji za uhvatiti ih?

    I ja bih predložio stimulaciju "dugim" protokolom, i to:
    7 dana prije očekivane menstruacije početi sa sprejom Suprefact
    posle 16 dana uzimanja spreja mora se uraditi kontrola ultrazvukom, da-li je već došlo do downregulacije
    ako da, onda se mora nastaviti sa Suprefactom i početi stimulirati se Menopurom i to: prva tri dana 4 amp.s.c. a onda dalje 3 amp.s.c. svaki dan
    kontrolu ultrazvukom uraditi 8. dan stimulacije

  43. #543
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    "POSLIJE 16 dana uzimanja spreja..."-dakle, 16 dana od 1 dana uzimanja suprefacta ides na uzv. ako bude ook sa downregulacijom(dakle,da jajnici nemaju folikularne aktivnosti, tanak endo),ja bih na tvom mjestu to javila njima mailom odmah,cim odradim uzv, pozivajuci se na protokol koji ti je dao, i mislim da taj dan trebas primiti prve injekcije menopura. tako je bar meni bilo.
    ujutro sam odradila uzv,poslije podne primila prvu injekciju.

    za svaki slucaj,planiraj rano ujutro uzv,pa odmah mail njemu(ja sam taj dan kad sam odradila uzv, trebala javiti danici,veze nisu bile ok,nisam ju mogla nazvati,poslala sam onda mail mardesicu,nije odgovarao do 21h navece,a ja u meduvremenu sebi piknula prvu injekciju,nisam mogla cekati da mi neko potvrdi).

    sretno

  44. #544
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hvala ti draga tako sam i ja nekako shvatila, ali mi je skroz nepoznata ta kombinacija stimulacije da se kreće s Menopurom 12 dan ciklusa!? Znači totalno mi je nepoznata ova kombinacija!

  45. #545
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da,i meni nije bilo najjasnije da to ide tako.mislila sam da su to oni nesto pogrijesili....samo se opusti i uzivaj!
    sretno da bude dobitni.

  46. #546
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    talia, probaj još točno provjeriti 1. dan stimulacije, po zadanom, ako sam dobro brojala-1. dan menopura bi ti bio 9.dan ciklusa, a ne 12., mislim da moraš uračunat to da ti je M došla 2 dana prije, mislim da bi bilo pametno da provjeriš

  47. #547
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    meni je opet nekako puno srce, kad skužim koliko divnih žena je na ovom forumu i koliko je iskrene i nesebične pomoći.... tek sad vidim koliko mi je nedostajao ovaj tako dobar osjećaj

  48. #548
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    talia, velika

  49. #549

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    15

    Početno novi ICSI

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa Vidi poruku
    općenito, 6 mjeseci, ali sve to je individualno. Zavisi koliko imaš godina i kako ti se organizam oporavlja/oporavio od prethodne stimulacije
    Hvala Fatamorgana. Punim sledece nedelje 44. Pokusacu jos jednom ove godine u junu (to je plan) i to bi bilo to, pa kako bude. Nadam se uspehu, naravno. Imala sam do sada dve menstruacije posle poslednjeg ICSIja u decembru. Prva OK, a druga bogami 12 dana (prvi put u zivotu). Cekam sledecu u martu, pa idem ovde u Beogradu kod ginekologa na redovan pregled. Oslabila 5 kg (BMI sad 23). Zakazacu ovih dana kod Mardesica novi ICSI u junu. (prosli put me je on pregledao pre zakazivanja ICSIja, ali mi nije on radio, nego neki Ceh. Mardesic je odredio protokol. Danica je uvek bila tu za sve informacije; ona je tu kao neka dobra vila). Sto se tice teme smestaja, mene je pocetkom decembra smestaj u Pronatall Inn kostao 60 ili 70 Eur za prvo vece, a 50 ili 60 Eur za svako vece posle toga (bila sam tamo 4 dana od punkcije folikula do ET). Ne znam da li su u medjuvremenu promenili cene.

  50. #550

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    drage moje rodice ja sam ovdje padobraac sletila sam sa vv mene zanima jedna informacija ,
    Možete li mi koja od vas reči koliko košta jedan ivf od a do ž,zadnja stimulacija mi je bila na menopure i reagram odlično,inače mi smo idiopati ,sve u redu ali ne dolazi do trudnoče ,zanima ma me makar okvirna cijena jednog postupka ,eto hvala i sretno svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •