Ne znam jesam li na pravom mjestu, valjda je ovdje ok.

Naime, u petak sam bila na predstavljanju metoda liječenja kroničnih biolesti dr. Đure Despota. Riječ je o alergijama, astmi, upalama crijeva (Chronova bolest, ulicerozni kolitis, valjda dobro napisah), upale mokraćnih kanala, ugl. bolesti kojima medicina liječi posljedicu ali ne i uzrok.
Predavač je bio sin od dotičnog dr.(također liječnik).
Liječenje se sastoji u uzimanju eliksira koji se izrađuje u njihovom laboratoriju u Rijeci i odobren je od Ministarstva zdravstva, nema nikakvih nuspojava jer je na bazi trava. Uz taj eliksir preporučuju prehranu koja je ugl. ono što se svima preporuča - svježe voće i povrće, ničeg se posebno ne odricati, osim mlijeka i slatkiša.
Inače, dr. Đuro je bio astmatičar, uspio je sam sebe izliječiti (da ne prepričavam, bio je u Indiji, na Tibetu), bavio se kristaloterapijom, ima izdate knjige, već 17 godina nema astmu (inače je bolovao od nje od 13 godine)....

Tvrde da je, uz eliksir i prehranu, moguće izlječenje od ovih bolesti (u kojem roku je individualno), ugl. mjesečno poboljšanje je 5-10% (dakle, za manje od godinu dana - izlječenje).
Ja sam jako skeptična prema ovim 'čudotvornim' izlječenjima.
Pa ipak, u naš grad ga je doveo čovjek čije je dijete počelo s terapijom u dobi od 2 godine (zbog astmatičnih napada) i kažu da je izliječen, da više nema astmu?
Muči me još što na eliksiru piše sastav: pobrojane trave i čini mi se 45% etanola (onda to nije za djecu?). Ja sam prvenstveno išla zbog S. jer je sklon bronhoopstrukcijama (muž je imao kao mali), zasad držimo pod kontrolom, ali nam je stalno nad glavom strah od opstrukcija i astme.

Je li itko čuo, ima li netko iskustva??