Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Prepuna zraka, a ne podriguje

  1. #1
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno Prepuna zraka, a ne podriguje

    Evo, nalazim se u situaciji u kojoj mi moje trogodišnje dojiljačko iskustvo ne pomaže, pa vas molim za pomoć, savjet, bilo što...

    Dakle, beba ima 6 tjedana, i velikih problema s gutanjem zraka. Jako se naguta zraka tijekom podoja, a nakon toga teško podrigne, nekada uspije podrignuti odmah nakon podoja, ponekad nam treba 20-ak minuta nošenja, a najčešće neće pa neće.
    Uglavnom, kad i podrigne, i dalje je muči zrak, grči se, nemirna je na cici, teško zaspe i budi se svakih 5 minuta, a stomačić joj je ko lopta!
    E sad, što učiniti...meni je jasno da bi trebalo smanjiti gutanje zraka, ali kako :?

    Isprobali smo niz položaja, i ležeći, i poluležeći i sjedeći, ali uvijek isto coktanje tijekom podoja.
    Pedijatričin savjet je bio dizati bebu više puta tijekom jednog podoja, i to sam probala, ali rijetko podrigne.

    Kad osjetim jaki LD, maknem je s cice i izdojim se , vratim je na cicu i opet čujem to coktanje i zrak u želučiću.

    Ako već ne možemo izbjeći gutanje zraka, kako najbrže izbaciti zrak osim podrigivanjem koje nama baš i ne ide?

    Zaboravih reći da ponekad i povrati cijeli obrok kad ne uspije podrignuti, ne bih rekla da je to bljuckanje, već povraćanje.

  2. #2
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    i nas dvije smo imale sličnih problema, coktanje i gutanje zraka.
    Nije htjela cijelu bradavicu u usta nego bi se uvijek odmicala tako da bradavica bude nategnuta.
    Ja sa približim, ona vuče glavicu unatrag.
    probaj doijti tako da ju postaviš potrbuške na sebe, a ti u neki poluležeći položaj.
    Nama je pomoglo, a coktanje i gutanje zraka je prestalo sa oko dva mjeseca.
    Sada normalno doji u svim položajima

  3. #3
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    I da, coktanje može biti i pokazatelj soora, jel pedijatrica isklljučila gljivice?

  4. #4
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Nema soor.

    makka, da li je nju mučio taj nagutani zrak? Utješno je to što je kod vas prestalo s 2 mjeseca, baš sam se pitala kad bebe počinju manje gutati zrak.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    50

    Početno

    Evo i mi smo stari 6 tjedana i isto tako - cokće na cici i nateže bradavicu jer se izvija prema natrag. Identična situacija.
    Skužila sam da se tako ponaša po danu kad je "pun doživljaja" , dok po noći doji "školski". Ja ga u polusnu prištekam na cicu , on se napapa, podrigne, još povuče koji put i pljune bradavicu van.
    Ali po danu :/ - kao prvo; uopće neće spavati, nekada cijeli dan više od 10 min u komadu, ono - zaspi i samo se naglo trgne, osvrne oko sebe, kao da provjerava jesu svi na broju i gotovo sa snom. E, tada nastaje i problem sa dojenjem !! Izgleda kao da je prenervozan i preumoran da bi cicao, pa nateže bradavicu, trese glavom lijevo desno.
    Ne znam kako to riješiti??

  6. #6
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Nema soor.

    makka, da li je nju mučio taj nagutani zrak? Utješno je to što je kod vas prestalo s 2 mjeseca, baš sam se pitala kad bebe počinju manje gutati zrak.
    da, mučio ju je zrak.
    još uvijek ju malo zaza probava iako se više ne nagutava zraka dok doji.
    čuje se kako joj rondaju crijeva

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    10

    Početno Re: Prepuna zraka, a ne podriguje

    Nebi se htjela praviti pametna ja imam dijete od 3 mj.Dosta sam toga prošla sa dojenjem i u prvoj trudnoći ako dijete cokće nije dobro prihvatiloo cicu,tako su bar mene učili da mora cijela aureola biti u ustima ne samo bradavica,a što se tiće podrigivanja i moj sin isto neće podrigniti ali nemamo problema sa grčevima ali sa povračanjem ajme,u mlazovima,razgovarala sam sa pedijatrem kaže da se to dešava zato što nepodrigne,mi se isto nosimo po pola sat.Ja ga stavim na stomačić i brzo podrigne.

  8. #8
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Zadnja 2 dana imamo problema s prehladom i začepljenim nosićem, pa se u kombinaciji s nagutanim zrakom, baš mučimo. To me prisililo da poduzmem sve što mogu da joj olakšam dojenje i evo, ipak je mrvicu bolje.
    Zaključila sam da imam prejaki let down, i svaki, ali baš svaki put kad osjetim da se muči, maknem je s dojke, izdojim se i onda je vratim na dojku. Svaki put kad skužim da se nagutala zraka je dignem da podrigne, i čak je počela malo bolje podrigivati i to nas spašava.
    Ležeći i poluležeći položaji nam nikako ne odgovaraju, u tim položajima se previše naguta zraka, pa na njih ne smijem ni pomisliti. Onaj položaj koji je makka predložila, kad beba leži na meni je dobar, ali ne mogu je usred noću dizati, to mi je malo prekomplicirano.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    kaj napravite ako beba za vrijeme dojenja zaspi? Da li ju onda treba probuditi da se podrigne ili samo staviti spavati?

  10. #10
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    kaj napravite ako beba za vrijeme dojenja zaspi? Da li ju onda treba probuditi da se podrigne ili samo staviti spavati?
    a zasto bi ju trebalo buditi da bi podrignula?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Pa da izbaci zrak ili da se ne zagrcne u snu?

  12. #12
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    pa mozes ju drzati na ramenu i dok spava, zar ne? ali ako ne podrigne, stvarno nije neki bed.

  13. #13
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja ju noću ne dižem, osim ako čujem da ju muči zrak, ali to se desilo svega par puta.
    Po noći dojimo ležeći, obje, doji mirno i pravilno, i spava cijelu noć bez problema (kuc kuc)

  14. #14
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    ne znam jel imim isti problem, meni je beba stara 20 dana, i danas je pocela coktati, otimati se na sisi, zagrcava se nakon dva tri gutljaja i pocne se daviti. place nece sisati a gladna je, danas je uopce ne mogu nahraniti, evo budne smo a prosla su dva sata

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja svojeg ako je budan nakon hranjenja i neće podrignuti, a pun je zraka stavim malo na trbuh. Uvijek podrigne, ali nažalost tako zna i malo hrane izletiti van, a ako spava, malo ga dignem na rame i ako za neko vrijeme ne podrigne spustim ga spavati. Nama se javio drugi problem. Svrbe ga desni i gura rukice u usta, žvaće ih i sisa i pri tome se pošteno naguta zraka. Imam osjećaj da cijeli dan samo podrigujemo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    ne znam jel imim isti problem, meni je beba stara 20 dana, i danas je pocela coktati, otimati se na sisi, zagrcava se nakon dva tri gutljaja i pocne se daviti. place nece sisati a gladna je, danas je uopce ne mogu nahraniti, evo budne smo a prosla su dva sata
    Meni se O tako ponašao kad su mu krenuli grčevi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    I meni ili kad ne bi dobro primila sisu pa bi gutala zrak.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    I meni ili kad ne bi dobro primila sisu pa bi gutala zrak.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Rhea, da li bi ti možda mogli pomoći šeširići za dojenje, oni silikonski što se kupe u ljekarnama i sl.? Nemam pojma, samo mi je to palo na pamet.
    Za začepljeni nos je jako dobro rješenje nosni aspirator (evo ga, na vrhu stranice se reklamira). Mi mu podižemo spomenik

    nebo 22 možda bi tvojoj bebici pomoglo da ju umotaš malo čvršće u dekicu (ili ručnik ako bi joj bilo prevruće) i staviš je spavati ne na leđa nego na blagi bočni, da nije skroz na boku, znači podmetneš joj pod leđa jastuk ili zarolanu dekicu. Mislim da bi to pomoglo da se ne trza pri spavanju, jer to oponaša skučenost u maternici i umiruje bebe. Onako kako su bili umotani u bolnici, samo sa ručicama unutra.
    To preporučuje jedan strani pediajtar u svojoj knjizi "Najsretnija beba u kvartu".

    mina 30, možda je bebi zaštopan nosić, pa teško diše i zato teško sisa?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    moja bi se nagutala zraka ko http://www.topnews.in/files/Puffer-Fish-25637.jpg

    i podrigivanje je bio "science fiction" podvig

    onda sam rekla: na spavanje ideš odmah nakon papanja. i kad se u snu probudi znači podriganac je stigao "na naplatu" i onda bi je digla na podriganac. i od onda mi je bilo 3X lakše jer više nije bilo uzaludnog višesatnog nanašanja. (osim što se znala razbudit i plakat al to je ionako kad su tako mali "defaultno stanje")

  21. #21
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo to na kraju rješavali cueingom, kao i ostale tjelesne potrebe. Koliko je zraka se lijepo čuje kad se jagodicom kažiprsta kucka bebi između lopatica na leđima, a to nam je bio cue. To je išlo ovako: kuc kuc prstom, "Oooo pa tu je puno zraka, hajde daj kva!" ("kva" nam je bio znak za podrigivanje)
    Vjerojatno zvuči smiješno, ali cueing funkcionira

  22. #22
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mi smo to na kraju rješavali cueingom, kao i ostale tjelesne potrebe. Koliko je zraka se lijepo čuje kad se jagodicom kažiprsta kucka bebi između lopatica na leđima, a to nam je bio cue. To je išlo ovako: kuc kuc prstom, "Oooo pa tu je puno zraka, hajde daj kva!" ("kva" nam je bio znak za podrigivanje)Vjerojatno zvuči smiješno, ali cueing funkcionira
    Između lopatica u projekciji prema straga nalaze se pluća (koja su puna zraka), a želučić je niže. Tako da to što si kuckao i čuo jest zvuk zraka iz pluća, ne iz želučića. Kuckanje srednjim prstom (ne kažiprstom) u gornjem dijelu leđa je dijagnostika liječnika za neka stanja u plućima.



    Što se tiče podrigivanja i mi imamo vrlo sličnih problema. Dva mjeseca stara beba i već dva tjedna (možda i više) cokće dok sisa. Budući da sam prije imala problema s bolovima dok dojim i da su oni u međuvremenu stali, ja sam nekako išla linijom manjeg otpora prema tom coktanju i pustim neka bude... dokle god kaka i piški uredno, kaka zlatnožuto, napreduje na očigled, jako je narastao u zadnjih mjesec dana... ne znam... razmišljam dosta često što da napravim da to promijenim, ali evo nisam ništa... iako bih i ja voljela da je sve školski! Što se podrigivanja tiče, ako od, recimo, 7 podoja 1 podrigne mi šokirano sretni. Preko noći mu dam cice, spava s nama na bračnom krevetu, on papa deset minuta i zaspe na cici ili je ispusti pa zaspe bez problema... s prduckanjem nema problema, ali podrigivanje... :/ no, ne buni se on pa smo se onda i mi, u međuvremenu, primirili sa zabrinutošću...

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hajde prvo isprobaj pa javi kako ti se čini i koliko ti je uputa korisna :trept:

    Ovako iz helikoptera dalo bi se zaključiti da se kuckanjem ne može baš ništa zaključiti, a u stvarnosti se radi o velikoj i jako primjetnoj razlici. Gornji primjer je iz prakse 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    I ja imam "coktalo". Prvo dvoje nije imalo s tim problema, ali on cokta sto na sat. Mi se tokom hranjenja podrigujemo i do tri puta, dakle prekinemo hranjenje (on prestane jesti jer je pun zraka) i podrigivanje. Što ga višlje uspijem podignuti to zrak lakše izađe, ali ima dana...

  25. #25
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Hajde prvo isprobaj pa javi kako ti se čini i koliko ti je uputa korisna :trept: Ovako iz helikoptera dalo bi se zaključiti da se kuckanjem ne može baš ništa zaključiti, a u stvarnosti se radi o velikoj i jako primjetnoj razlici. Gornji primjer je iz prakse 8)
    Nitko ne kaže da se u predjelu između lopatica ne može čuti zrak. Slažem se s tobom da u tom predjelu kuckanjem kažiprsta čuješ zrak. Samo što se razlikuje tvoje i moje tumačenje gdje se taj zrak nalazi. Ne možeš čuti zrak u želučiću (koji je sprijeda na tijelu) odostraga gore između lopatica, kako si ti mislio da čuješ.

    Hoću reći, da kuckam po tvojoj uputi između bebinih lopatica čula bih zrak ako su mi sluh/prst dovoljno izvježbani (nije to lako). No, taj plućni zvuk nije zrak vezan uz ovu temu. Ti si kuckao i čuo zrak iz pluća svog djeteta. Zato nemam potrebe isprobavati, kako ti sugeriraš, jer sa zrakom u plućicama nemamo problema. Mene zanima zrak u drugom dijelu tijela...

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, u tom slučaju se kod male djece strašno poveća kapacitet pluća kad je želučić pun zraka

    Fakat, probaj kucnuti prije i nakon podrigivanja i sve će ti biti jasno 8)

  27. #27
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Mi imamo nekoliko načina podrigavanja . Ako ne ide na uobičajen način (podizanje na rame), onda u tom položaju malko skakućemo na pilates lopti koja u tom sl. čuda čini , a ako ni tako ne ide - ubacim je u sling (prsa o prsa) i šetamo po kući. Sad kad je veća, ne opterećujem se više toliko oko podrigavanja. Često uopće ne podrigne.

  28. #28
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    i kod nas slicna prica - samo kaj jos ima i vjetrove
    zbilja ne mogu vjerovat da tako malo stvorenje more tak smrdljivo prdnnut

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •