Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: neobičan osip

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno neobičan osip

    tražila sam na forumu slične teme, ali nisam nigdje našla sljedeću situaciju:
    -curica (18 mjeseci) je imala upalu krajnika, pa je dobila antibiotik. jučer ga je ispila i popratna reakcija na to je bila naravno proljevasta kaka. međuti, jutros je ustala sa osipom po UNTRAŠNJOJ strani velikih usmina. radi se o nekih 7 aknica, od kojih jedna ima bijeli vrhić. guza je bez ikakvog osipa. ona je raspoložena, vesela, jede super.
    čime da tretiram osip???

  2. #2
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pa ne bi se štela mešati u porijeklo osipa,ali koji god da je mislim da ne možeš pogriješiti sa nekim protuupalnim kremama za početak,npr aloe vera gel,bepanten,uriage za pelenski osip ili sl.ako ostane duže javi se pedici.i možeš joj malo probiotika dati sada par dana nakon antibiotika da joj popravi floru i faunu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    vjerojatno gljivice kao posljedica uzimanja antibiotika :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    još uvijek se nisu povukle. strah me mazati svakavim kremama, da joj ne narušim prirodnu ph vrijednost :? :? :?

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Selim na Zdravlje djece.

  6. #6
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa
    još uvijek se nisu povukle. strah me mazati svakavim kremama, da joj ne narušim prirodnu ph vrijednost :? :? :?

    Plimicol krema,ja sam svojoj L.mazala s njom jer smo imale isti problem nakon antibiotika

  7. #7
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Moja curica ima 17 mjeseci, atopijski dermatitis o 4 mj., sada su joj se pojavile infekcija gljivicama na nogicama i rukicama, i zlatnim stafilokokom po licu. Stafilokok liječim Betrion kremom, gljivice Plymicolom uz Exomegu za AD. Jutros sam vidila da je i ona dobila ovakve prištiće na usminama. Jučer smo bile u doktorice i nije ih bilo , slijedeći pregled je tek za 10 dana. Što da radim?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    vodila sam curicu doktorici i ona je rekla da je to najvjerovatnije reakcija na antibiotik, a može biti i nedovoljna higijena nakon čega me je odmjerila glupim pogledom. bila sam u iskušinju da joj mnogo toga saspem u lice, ali sam se zaustavila i zapitala da je možda u pravu-šta ako je bejbi siterka zaista ne pere dobro??? :? :? :? ipak ona se njoj kaki ujutro.
    nije nam dala nikakvu terapiju, samo je rekla da je češće perem mlakom vodom i to je sve.
    izgleda da je upalilo. :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •