Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: x nogice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno x nogice

    Cao svima.
    Ja sam trazila ovu temu, nisam nasla pa molim moderatore ako vec postoji neka spoje.

    Mateo ima 2 godine, i nedavno sam primjetila slucaj. poslije kupanja onako kao golac, poceo da trci po kuci i zaustavi se pred tv-om. Preplasila sam se prizorom. Nogiice su bile skupljene od kukova do koljena a dole rasirene. dali se to uopce zove x nogice?! Prohodao je sa 15 mj. i onako dobar je, prilicno cvrst. Na zadnjoj kontroli rekli su da je sve ok, mada mu hod nisu kontrolisali.
    Da napomenem da je kao beba,2 mj. imao vjezbice zbog torikolisa.

    Da se hiitno javim pedijatru ( koji je spec. za neuropedijariju) ili da sacekam sljedecu kontrolu za nekih 2 mj???

    molim savjet i iskustva

    hvala

  2. #2
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    otidji kod ortopeda , vjerojatno ce trebat uloske ili cipele ort. jer ima valgus stopala pa koljena idu unutra.. to treba ispravljat jer ce inace polako ici na kukove, i kicmu problemi. ulosci i vvjezbe to ispravljaju i drze stopala u pravilnom polozaju..

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    hvala ti na brzom odgovoru.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nama ortoped reko da je to normalno kod klinaca do cca 4-5 godina, mi nosimo ortopedske cipele i bolje je. Inače to smo primjetili prije cca 2 godine ( s njezine 2 godine), ortopedskenosi od 14 mjeseci, imala je i remenčiće za kukove!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    svako saznanje da to moze biti normalno, puno mi znaci. hvala

  6. #6
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Nama je jedan dr.rekao samo reduciranje tjel.težine(imala jaka bedra),vježbe(turski sjed,vožnja bicikla "po muški"-raširenih koljena i sl,zabranu spavanja na trbuhu) i visoku obučnu na vezanje ( i oprao me da di sam bila do sada :/ ),
    a drugi nam je dao uloške bez puno objašnjenja (kad smo se uspjeli naručit-ali to je priča za sebe )...
    Sada se držimo sredine.
    Idi ipak ortopedu,pa javi šta ti je rekao(brw.za dj.do 3 god.hzzo,navodno, nešo zeza za uloške).
    Sretno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Mi smo ljetos radi istog razloga posjetili ortopeda koji je rekao je ima spustena stopala, dijagnoza pes planovalgus, dodite nakon 3 godine.
    privatno smo otisli kod vise fizioterapeutice u nekoliko navrata koja nam je pokazala vjezbe koje radimo svaki dan. curka nosi valek visoke cipele na vezanje s pojacanim medijalnim jastucicem.
    kad smo pitali zasto sto smo u bolnici kod otropeda bili tako lagano otepeni dobili smo odgovor da do trece godine hzzo ne odobrava uloske.

  8. #8
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    odobrava hzzo i uloske i icpele prije 3 godine no ortopedi ih ne zele prepisivat. mi smo jedva nasli jednog koji je htio tako da od 12 mj ih nosimo na doznaku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    zaboravih napisati curka je sad 30 mj

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    odobrava hzzo i uloske i icpele prije 3 godine no ortopedi ih ne zele prepisivat. mi smo jedva nasli jednog koji je htio tako da od 12 mj ih nosimo na doznaku.
    Mi doznaku dobivamo kod dr.Bojića u Klaićevoj već skoro 3 godine.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    ah sto reci za os ortopede

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    nije mi bitno financiranje, bitno mi je da sve bude ok i da nije nista strasno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    zar nema jos netko iskustva?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Mi imamo isti problem kod jedne curice i upravo smo u traženju rješenja. Mi imamo svoju fizijatricu kod koje smo išli na vježbe i ona kaže da će najvjerovatnije trebat na vježbe ali ne sada u ovoj dobi jer je to dob kada se s njima teško vježba (ne surađuju) nego u predškolskoj dobi. Sada u utorak idemo na dogovor što da radimo do tada. Pokazala nam je isto da treba sjediti u turski sjed, skače na balunu, kupili smo i ono autić koji kad vozi ima raširene nogice...
    Ja često vani i kod pozanika vidim tako djecu njene dobi s x nogicama pa mi kažu da se nepotrebno zabrinjavam da je to normalno do nekih 4-5 godina ali eto ja nemam mira.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •