Stranica 102 od 122 PrviPrvi ... 25292100101102103104112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,051 do 5,100 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5051

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Rikku želim da te od sada prate samo dobre vijesti. Tvom dječaku želim svu sreću ovoga svijeta.
    Svaka čast hrabra ženo!

  2. #5052

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Hvala cure, sad kad čitam svoj post, ni sama ne vjerujem što se sve izdogađalo, a cilj je bio, osim terapeutike , da svima kažem da često zna biti loših stvari, uspona i padova, ali koliko god isfucano zvuči, vrijedi se boriti do kraja, do samog kraja jer to malo biće učini da se sve loše i patnja zaboravi.

    I na primjeru Koke također se vidi da treba ustrajnost, koliko god frustrirajuće bilo. Imala je svaki put savršene embrije i ništa. Onda odjednom uspjelo. Zašto baš tada, nitko ne zna. Znam da za sve treba i novaca nažalost, ali borite se sve dok osjetite da možete.

    Stvarno želim svima koji se bore da budu majke da u tome uspiju. Pratim vas i veselim se svakoj pozitivnoj beti i novim hrabrim pokušajima!

    Pozdrav od mene i mog malog veseljka

  3. #5053

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Drage sve, evo da se i ja javim konačno. Nisam pisala jer je moja priča bila poprilično neizvjesna i teška do kraja, no sad sam spremna sve napisati. Tko me se sjeća, zna da sam samica koja boluje od endoemtrioze i ostala bez jajovoda i da sam 2020. godine uspjela iz prvog pokušaja zatrudniti u Makedoniji s doniranim materijalom, no trudnoća je završila bolnim pobačajem (prvo neuspjelo tabletama pa još dodatno kiretažom).

    Tko ima strpljenja čitati... sada kreće moja filmska priča:

    U 3. mjesecu 2021. otišla sam na drugi pokušaj i beta je bila skoro 1000 Uredno se duplala i mislila sam da su blizanci, no ipak se primio samo jedan embrij (dva su mi vratili). Jedva sam čekala prvi uzv da konačno čujem bebino srce i čula sam ga. Ali doktorovo lice je bilo zabrinuto i rekao je: "Nažalost, čini mi se da se radi o rijetkoj vrsti izvanmaternične trunoće - u rogu maternice. I dvije su opcije - čekati da se plod uredno razvije i da rog prsne, ali ako prokrvarite doma, a stignete prekasno na hitnu, možete iskrvariti i umrijeti. A druga je opcija vađenje cijele maternice zajedno s plodom". Ne moram vam ni reći svoje stanje uma u tom trenutku.

    Držalo me to što doktor nije bio sto posto siguran pa me uputio u Petrovu da me i oni pogledaju - tamo također nisu bili skroz sigurni rekli su mi da odem doma i za dva tjedna dođem opet, a ako počnem krvariti, odmah na hitnu jer se radi o mom životu. I sad zamislite biti doma i razmišljati si hoću li prokrvariti i umrijeti. Otišla sam potom svojoj primarnoj ginekologici i ona je također bila mišljenja da je to tzv. kornualna trudnoća i samo je rekla da joj je žao. Zatim sam po preporuci otišla po još jedno mišljenje privatno, no ni tamo nisu bili sigurni, jedna je doktorica rekla da se njoj to čini ok, druga da se radi o trudnoći u rogu maternice. Poslali su me tada na Sv. Duh na hospitalizaciju, da ležim i da kada se krene nešto događati, da me hitno operiraju. No kad sam došla, dvije doktorice su me pregledale i rekle da je to sve ok i da se ne brinem, nego da uživam u trudnoći.

    Ništa, ja sam se tada malo opustila i stvarno počela uživati, prvi anatomy scan u 12. tjednu prošao odlično, Nifty plus čist ko suza, čekam jednog malog dječaka <3 Radila redovne pretrage, sve super, svaki uzv super i došlo je vrijeme drugog anatomy scana u 20. tjednu. Tada sam čula vijesti koje nitko ne želi čuti - vaše dijete ima tešku i kompleksnu srčanu manu, jednu od najrjeđih uopće, nespojivu sa životom.

    Samo sam se pitala pa zašto... pa kako... zašto...

    Rješenje - čim se rodi, mora hitno na Rebro (ili inozemstvo) na operaciju da mu se omogući život.

    I tako sam ja pola trudnoće bila u strahu, nisam se htjela previše povezati s djetetom koje se ritalo u meni jer... što ako ne preživi. Teško je sad opisati sve te osjećaje, ne može se to niti izreći.

    I kad bi čovjek pomislio da je to to, na sljedećim pregledima otkrilo se da, uz ovu kompleksnu manu, ima i ogromnu rupu na srcu, skoro pa pola srca rupa.

    Da ubrzam stvari, mali je rođen 8.12. nakon 12-satnog induciranog poroda, gdje sam popucala s više od 30 šavova, gdje sam izgubila toliko krvi da sam 5 sati primala transfuziju, gdje su mi se mjehur i maternica spustili potpuno dolje i još me čeka barem 6 mjeseci oporavka, gdje su mi se razvile neobjašnjivo bolne analne fisure... ali... moj dječak se rodio.

    Nakon kratkog primanja u ruke, odvode ga na Rebro i jedine informacije sve te dane u bolnici sam imala putem telefona gdje bi mi samo kratko rekli: "Stabilno je". Dok su druge žene imale svoje bebice kraj sebe, ja sam samo čekala taj sat kad ću moći nazvati Rebro i pitati kako je. Jedva sam čekala izaći iz Petrove i otići na Rebro da vidim dijete i kad se to konačno dogodilo, bila sam sretna što ću ga vidjeti. Bilo je teško gledati sve te žice na njemu, to malo tijelo u inkubatoru, no uspjela sam. Međutim... kad su mi 8. dan njegova života (dan operacije) kirurzi rekli da se odem oprostiti s djetetom prije operacije, to nisam mogla. Sve sam mogla, ali to nisam. Dan operacije je dugo trajao, tri kirurga su ga operirala 8 sati i onda je stigao poziv - "Mama, preživio je!". Budući da sam čitala sve o toj mani, znala sam da je zapravo oporavak ključan i da su tu najviše komplikacije, no moj se dječak snažno borio i izborio i nakon tri tjedna bolnice, došao je doma, prvi put u moje ruke.

    Čeka ga neizvjesnost života, kao i sve nas, ali svi zahvati koji ga možda čekaju ne bi trebali biti smrtonosni, no opasnost uvijek postoji. Ipak, uživam potpuno u njemu i majčinstvu i da me netko pita, sve bih opet ponovila. Dapače, iz Makedonije su me zvali hoću li doći na još jedan preostali pokušaj, rekla sam i platila da mi sačuvaju materijal pa tko zna...

    I da, još jedna dobra vijest - Koka je također uspjela, za dva mjeseca treba roditi u 43. godini Nakon tri neuspješna transfera uvijek s odličnim 8-staničnim embrijima, uspjelo joj četvrti put iz FET-a.

    Čitam vas i sretno svima neka bude, u Makedoniji znaju što rade!
    Čitam i plačem...svaka čast na borbi, želim vam puno ljubavi i duuug život u zdravlju

  4. #5054
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Rikku

  5. #5055
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Riba245 imam pitanje, koji ti je to postupak bio? Sad ce me možda druge zene kritizirat ali evo ja cu biti iskrena sada, ja isto nisam bas zadovoljna, meni moja ginekologinja rekla da je idealan endometrij za trudnocu 10/12 mm debljine, meni je bio i 15mm. Oni to nista ne kontroliraju, samo mjerim 8 dan ciklusa javim njima i to je to. Meni to cak smeta, ja isla prije toga kod svoje kaze cak i predebel prvi put. Nitko ne provjerava moje hormone, dali ih imam dovoljno, mozda mi ova terapija ne odgovara, mislim da mi koji idemo preko HZZO-a da nam se ne gleda tako kao ovima što sami plaćaju. Ne znam evo možda griješim al' takav sam dojam ja stekla.
    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Mogli bi otvoriti temu debljina endometrija na 8/9 dan ciklusa i tko je imao kakvu terapiju 4×2 mg ili 3×2 mg estrofem.

    Ne slažem se s ovim.
    Kako u zadnjih godinu dana intenzivno pratim Sistinu, ovaj forum, ali i komuniciram s nizom drugih cura koje su tamo u postupcima a nisu na forumu, nisam dobila dojam o ikakvoj razlici između onih koji idu preko HZZO ili sami plaćaju. To nema ni logike, jer klinika dobije identičnu količinu novca u oba slučaja.

    Što se pripreme i pretraga tiče, tu je najveći faktor kako se ti postaviš. U MPO općenito najbolje prolaze aktivni pacijenti, koji se informiraju o svemu, prouče postupke, čitaju i pitaju o tome...i onda znaju postaviti puno smislenih pitanja liječnicima i sudjelovati s vlastitim odlukama u postupku.
    Ja sam zbog vlastitog osjećaja sigurnosti i temeljem informacija koje sam imala, smatrala da je bolje da me u Hr priprema MPO liječnik kojem vjerujem i s kojim sam mogla prokomentirati upute iz Sistine i napraviti eventualne dodatne pretrage (smatram da kompletna obrada pretragama koje nisu direktno vezane uz sam postupak ni nije odgovornost Sistine, nego moja).
    U Zg sam u ciklusu postupka napravila 3 uzv prije puta (na 2dc, 7dc i 10dc), MPO liječnik u Hr mi je prilagodio dozu estrofema s obzirom na debljanje endometrija. U Sistini mi je odmah nakon dolaska napravljen uzv na 13dc, već idući dan smo išli u oplodnju. Na transferu na 17dc endometrij mi je bio preko 14mm.
    Mislim da nisam nimalo zakinuta nekim zanemarivanjem ili propustom na pregledima u Sistini, a išla sam preko HZZO. Atmosfera je kao na traci u dosta momenata - da, ali mislim da svi imamo isti tretman.

    Što se debljine endometrija tiče, ovo je istraživanje Europskog društva liječnika humane reprodukcije ESHRE (znači radi se o najtočnijim informacijama koje možemo dobiti):
    https://www.focusonreproduction.eu/a...rial-thickness
    Ukratko, i s manjim debljinama endometrija (već od 8mm) su rezultati postupaka uspješni, a maksimalna debljina endometrija koja bi bila cutt-off vrijednost nije pronađena - po tome endometrij ne može biti predebeo

  6. #5056
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Još nešto - smatra se da na implantaciju jako utječe tzv. "implantacijski prozor" ili receptivnost endometrija...za što misle da je puno bitniji faktor za začeće od same debljine.
    Stvar je u tome što je implantacijski prozor, odnosno idealni kratki period za uspješnu implantaciju, vrlo individualan, kod svakog drugačiji. Zato će nekima odgovarati raniji, a nekome kasniji transfer.
    Kako se to ne može znati unaprijed, obično se krene u prvi postupak s nekom pretpostavkom, temeljem debljine endometrija ili procjeni po iskustvu, a ako nije došlo do implantacije, u nekim od idućih postupaka se pokušava varirati termin transfera, baš zato da bi se pogodio najbolji mogući trenutak.
    Nažalost jako je puno faktora bitnih za uspješnost postupaka, a ne mogu se točno znati unaprijed.

  7. #5057

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bravo Sushi i hvala na odgovorima u ime sviju nas.
    Temeljito si iznijela svoja saznanja.
    Slažem se skroz da nema razlike u pristupu plaćala privatno ili preko HZZO.
    Dapače,ja sam dvaput bila u postupku,privatno plaćam i nisam imala UZV endometrija kod njih u Sistini,sama sam u Petrovoj bila to obavila još prije puta.
    A vađenje hormona isto nisam radila ni tu ni tamo jer je don.jaj.st.pa valjda nije bitno,nemam pojma.
    Svaki put uspjelo ali se nije održalo.
    Uza sve pretrage koje uopće postoje mislim da je najveći faktor naša psiha i ono perce sreće.
    Kako si nam ti sushi inače?

  8. #5058

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja po tome razmišljam drugačije.. npr. ne živim u Zg iako mi dok. L. iz Petrove vodi pripremu za Makedoniju. Nisam u mogućnosti ići u Petrovu na preglede jer mi je Zg dalek. Što se tiče mjerenja endometrija moja doktorica ovdje kod mene mi je rekla da mi je endometrij malo predebel za taj dan ciklusa, u Sistini mi nisu nijednom pregledali endometrij, samo sam im morala javit 8 dan ciklusa na što mi je povecao dozu svakih 6h, a taj 8 dan ciklusa mi je edno bio trolinijski 8,4 mm. I oba puta sam imala transfer na 19 dan ciklusa (embrio stari 3 dana) i to samo zato što mi se potrefi vikend 17 dan ciklusa a moja prijateljica je u Hrv išla na transfer u nedjelju da bi se sve potrefilo i uspjelo joj je. Koliko sam skužila oni ne rade transfere subotom i nedjeljom. Također znam još 2 žene koje ne pišu ovdje, nijednom im nije uspjelo i nažalost više nisu u mogućnosti ići preko HZZO-a ispucali sve. E sad za psihu također imam nešto za reći (JA pricam isključivo u svoje ime) kad mi se otkrila bolest, stalno sam negativno razmišljala, plakala zbog kose, itd. da skratim) svi su mi tada govorili ne smiješ tako razmišljati moraš pozitivno misliti itd. Uglavnom hvala dragom Bogu za sada je sve pod kontrolom s mojom bolesti ali ima jedna žena koja bila cijelo vrijeme pozitivna, vedra, nasmijana itd. I žena umre a ja s mojom negativom uspjela se izvući, tako da ja mislim da psiha nema veze s time (to je samo moje mišljenje). Što se tice Sistine neke stvari mi jesu zasmetale što nema nekih detaljnijih pregleda, kad sam poslala mail pitala dali trebam obaviti neke preglede, nisu mi odgovorili na to, samo vezano za terapiju estrofem kako da dalje pijem i mislim da je to sve od osobe do osobe, nekome ta terapija odgovora a nekome ne ali ako nekome ne odogovara treba tražit drugo riješenje a ne ostati na istome. To ja mislim, ne mislim ništa loše, čak su mi dokt preljubazni tamo, sve 5 što se tice njih samo eto mislim da trebaju nekim ljudima tražit uzrok zašto ne uspijeva i promijenit možda terapiju. U svakom slučaju kad krenem na novu donorku sve to planiram reći dok.L da želim neke detaljnije preglede itd. Ovo je samo moje mišljenje i eto mišljenje tih dviju žena koje su također tako prošle a ne pišu ovdje, ne želim nikome ništa loše prenijeti, ja u Sistinu idem jer nemam mogućnosti zbog donacije js ali svakako planiram njima reci da zelim neke detaljnije preglede kad krenem na novi postupak sa novom donorkom, da mi kažu šta bi bilo dobro odradit ovdje u Hr. možda meni zbilja ne odgovara ova doza terapije koju ja dobivam.
    Svima želim puno sreće i nadam se da će uspjeti, da nitko ne mora prolaziti tugu zbog ne uspjelih pokušaja.

  9. #5059

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ovo sam sve brzinski napisala, na poslu pa ono sto brze...
    Još sam htjela reći ovo u prvom postupku sam baš bila pala u depru kad je beta bila negativna, uvjerena bila da je uspjelo. Sad za ovaj FET ništa ne očekujem, bit će kako bude.. a na drugi postupak cu zahtjevat neke preglede.

  10. #5060

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    I još ovo da kažem, samo sam htjela podijelit svoje iskustvo s vama, možda sam krivo shvacena ali ne mislim nista loše, samo eto da ne odgovara sva ova terapija svima jednako jer nismo svi isti...

  11. #5061

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne slažem se s ovim.
    Kako u zadnjih godinu dana intenzivno pratim Sistinu, ovaj forum, ali i komuniciram s nizom drugih cura koje su tamo u postupcima a nisu na forumu, nisam dobila dojam o ikakvoj razlici između onih koji idu preko HZZO ili sami plaćaju. To nema ni logike, jer klinika dobije identičnu količinu novca u oba slučaja.

    Što se pripreme i pretraga tiče, tu je najveći faktor kako se ti postaviš. U MPO općenito najbolje prolaze aktivni pacijenti, koji se informiraju o svemu, prouče postupke, čitaju i pitaju o tome...i onda znaju postaviti puno smislenih pitanja liječnicima i sudjelovati s vlastitim odlukama u postupku.
    Ja sam zbog vlastitog osjećaja sigurnosti i temeljem informacija koje sam imala, smatrala da je bolje da me u Hr priprema MPO liječnik kojem vjerujem i s kojim sam mogla prokomentirati upute iz Sistine i napraviti eventualne dodatne pretrage (smatram da kompletna obrada pretragama koje nisu direktno vezane uz sam postupak ni nije odgovornost Sistine, nego moja).
    U Zg sam u ciklusu postupka napravila 3 uzv prije puta (na 2dc, 7dc i 10dc), MPO liječnik u Hr mi je prilagodio dozu estrofema s obzirom na debljanje endometrija. U Sistini mi je odmah nakon dolaska napravljen uzv na 13dc, već idući dan smo išli u oplodnju. Na transferu na 17dc endometrij mi je bio preko 14mm.
    Mislim da nisam nimalo zakinuta nekim zanemarivanjem ili propustom na pregledima u Sistini, a išla sam preko HZZO. Atmosfera je kao na traci u dosta momenata - da, ali mislim da svi imamo isti tretman.

    Što se debljine endometrija tiče, ovo je istraživanje Europskog društva liječnika humane reprodukcije ESHRE (znači radi se o najtočnijim informacijama koje možemo dobiti):
    https://www.focusonreproduction.eu/a...rial-thickness
    Ukratko, i s manjim debljinama endometrija (već od 8mm) su rezultati postupaka uspješni, a maksimalna debljina endometrija koja bi bila cutt-off vrijednost nije pronađena - po tome endometrij ne može biti predebeo
    Ja bi se složila. Dodala bi da odluke o promjenama/prilagodbama u terapiji koje donose doktori u Sistini ovi se o tome koliko strucno i precizno se napravi napravi pregled u HR jer nas doktor fizički ne vidi i to mu je jedini izvor informacija. Mene je pratila docentica sa IVF odjela Sv. Duha koja ima i svoju privatnu ordinaciju, uz veliku stručnost, iznimno je ugodna i susretljiva.

    Iz osobnog iskustva:
    1. Bila sam na višegodišnjoj terapiji prije postupka zbog koje mi je maternica bila manja - dr je cekala da mi se maternica vrati u optimalnu velicinu prije nego sam isla u Sistinu prvi put
    2. Jedan pregled koji je dr. L tražio, moja doktorica nije mogla ujutro pa sam otišla kod nekog drugog, a kod nje popodne - drugi doktor nije precizno izmjerio, a temeljem pregleda moje doktorice dr. L je skratio stimulaciju za jedan dan
    3. na zadnju folikulometriju prije puta sam išla vikendom i primila stop u nedjelju - na punkciji mi je dr. L rekao da je bilo u pravo vrijeme, s folikulometrijom u ponedjeljak bi zakasnili jer je krenula ovulacija

    U postupku je puno faktora koji se moraju poklopiti, želim svima puno sreće

  12. #5062
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam sve brzinski napisala, na poslu pa ono sto brze...
    Još sam htjela reći ovo u prvom postupku sam baš bila pala u depru kad je beta bila negativna, uvjerena bila da je uspjelo. Sad za ovaj FET ništa ne očekujem, bit će kako bude.. a na drugi postupak cu zahtjevat neke preglede.

    Sve je ok mala85, nisi ti ništa krivo napisala, nego iznijela svoje mišljenje.

    No, ono što mislim je da nećeš (nažalost) dobiti sve odgovore i kompletnu obradu od Sistine. Kod njih plaćaš (i preko HZZO plaćaš iz doprinosa svoje plaće, nije to ništa besplatno) postupak DONACIJE....ne kompletnu MPO obradu koja može trajati mjesecima prije. Na primjer, mislim da ti dr.Lazarevski neće godinu dana ranije kontrolirati štitnjaču i propisivati terapiju za hormone štitnjače koji su isto bitni za začešće - ovo se očekuje da je već riješeno kad dolaziš u Makedoniju na donaciju... Hoću reći, mislim da previše očekuješ od njih i da se za dovođenje svog organizma u optimalno stanje treba pobrinuti svatko od nas dok smo u Hr. Zato je bitno i tko te u Hr prati dugoročno, ne mora biti u Zagrebu iako ih je tu najviše nažalost.

    Biti ok psihički u MPO nije toliko bitno za začeće koliko za same nas. Mene je ta MPO depra godinama ubijala, tek sam se poslije naučila tražiti pomoć i postavljati vlastite misli sasvim drugačije, ali svatko to prođe nažalost, netko drži u sebi, netko priča o tome...

  13. #5063

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Sushi slažem se sa svime ovime sto si napisala. E sad ovako, imam jedno pitanje, moram ići na pregled (sistematski) zbog posla, i to mi spada taman na 10 dan ciklusa, dali je rano da tada izvadim i betu kad vec svakako moram vadit krv? Sta vi mislite? Inace vena nemam nikakvih od terapija pa se svi uvijek izmuce i izbodu me nekoliko puta da ni nasli jedva neku malu koju moraju bosti s leptiricem (za djecu, tako je i sad u Sistini bilo) pa da izbjegnem to cesto bockanje jel rano 10 dc za betu?

  14. #5064

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    10 dan od transfera* toliko brzam da ne mogu vjerovat kasnije šta pišem kad pročitam.

  15. #5065

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Rikku - čestitke i žao mi je što si imala napornu trudnoći i izazovan porod. Bitno da si bebica dobro, a tebi držim palčeve da se brzo oporaviš.

    Inače, mislim da ništa ne ide na silu i da svatko zna kada i dokle može gurati.

  16. #5066
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Riba245 je dobila opomenu i ban zbog pokušaja prodaje lijekova na forumu.

    Ovaj put neće dobiti ban one koje su pokušale kupiti, ali za buduće ni to nećemo tolerirati:
    Prodaja/kupnja lijekova je najstrože zabranjena, kako na Rodinu forumu, tako i na ovom podforumu.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 20.03.2022. at 18:10

  17. #5067

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Evo cure nakon ponovne kontrole AMH on je sada 6,2 pmol/l.
    Šta reći više od ovoga.
    Čula sam se s Bistrom, odluka dr L je da probamo s još jednom inseminacijom (po meni samo zato što moja MPO dr tvrdi da mi HZZO neće odobriti IVF prije 4 inseminacije, ali s tim ću se boriti kad završim s ovom inseminacijom).
    E sad jedino pitanje. Nakon što potrošimo ove tri slamke donorskog materijala hoće li mi HZZO odobriti nabavu novog? Ako netko zna. Glupo mi je da mi odobre donora samo jednom a šalju me na inseminaciju.

  18. #5068

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    11

    Početno

    Hahaha jao, evo posipam se pepelom!!!

  19. #5069

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    11

    Početno

    Iako ja nisam ovdje ništa prodavala, napisala sam da imam viška prolutexa i clexana. Jedna članica pitala me jel poklanjam, ja sam rekla da ne. Druga članica napisala je da misli da je ovdje zabranjena prodaja, napisala sam ok, ništa onda. I to je to.
    Nevezano za to, Mala85 je javila da mi ne može napisati privatnu poruku, skužila sam da nemam tu opciju, pa sam joj ostavila svoj mail (nisam znala da je i to zabranjeno, pošto ste obrisali post). Mala85 je pretpostavljam imala neka pitanja vezana za postupak u Sistini.

  20. #5070

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Rikku ❤ tesko je nesto tako i procitati ,a kamoli to sve dozivjeti.Al usprkos svemu,borila si se,nisi odustala , tvoja sreca je kraj tebe..zelim ti sto brzi oporavak,a maloj srecici dugo i bezbrizno djetinjstvo..stvarno si ZENA,MAJKA,KRALJICA..
    Naklon do poda ❤❤

  21. #5071

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi slažem se sa svime ovime sto si napisala. E sad ovako, imam jedno pitanje, moram ići na pregled (sistematski) zbog posla, i to mi spada taman na 10 dan ciklusa, dali je rano da tada izvadim i betu kad vec svakako moram vadit krv? Sta vi mislite? Inace vena nemam nikakvih od terapija pa se svi uvijek izmuce i izbodu me nekoliko puta da ni nasli jedva neku malu koju moraju bosti s leptiricem (za djecu, tako je i sad u Sistini bilo) pa da izbjegnem to cesto bockanje jel rano 10 dc za betu?
    Mala jesi vadila betu? Sorry kasno vidim i nemam baš puno vremena. U pravilu si mogla vaditi betu pogotovo kad ti je takva situacija, to su trodnevni embriji i već bi se trebalo pokazati ako je došlo do trudnoće.

  22. #5072

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    LaraLana nisam još, tek mi je u četvrtak 10 dan od transfera pa ću onda izvadit betu.

  23. #5073

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Ima netko da je trenutno u Skopju? Sutra sam u Sistini pa da popijemo kavu

  24. #5074

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Cure jedno pitanje,
    Da li je koja koristila Embrio Blue u svojim postupcima?
    Da li je to uopće u ponudi u Sistini ako koja zna?

  25. #5075

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 ja ne znam ni šta je to.

  26. #5076

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Embrio Glue, ne Blue

  27. #5077

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Mala85, ja sam to sebi objasnila na ovaj način. To je doslovno ljepilo kojim ti prilikom transfera zalijepe stanice za maternicu kako bi se što brže "primile".
    (Molim da se nitko ne uvrijedi na moj izbor riječi, nike mi namjera ništa loše reći).
    Nama su to nudili po drugim klinikama u Českoj doduše kada smo se raspitivali.
    Kažu da to pospješuje implataciju jer doslovno nema lutanja po maternici pa gdje se uhvati već je na ovaj način "zalijepljeno".

  28. #5078

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 hm sviđa mi se ovo. Hehehe sad i mene to zanima.

  29. #5079
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    U Češkoj koriste redovito i puno tih "dodataka" ivf-u koji često nisu dokazani...ali se nude i dodatno naplaćuju

    Embryo Glue po nekim istraživanjima ima smisla, po drugima nema nikakvog...pa nikad nije ušao u standardnu praksu.

    Evo dobrog linka gdje je prikazano koji od tih dodataka ima smisla, koji ne: https://www.hfea.gov.uk/treatments/treatment-add-ons/

  30. #5080
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana nisam još, tek mi je u četvrtak 10 dan od transfera pa ću onda izvadit betu.
    Sretno! Tad bi već sigurno trebala biti vidljiva ako je došlo do implantacije... I ja sam vadila prvu betu na 10dpt trodnevnih, kućni test je bio pozitivan i dan prije.
    Držim fige mala!

  31. #5081

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Neznam da li još netko ima iste probleme kao ja ali evo već skoro 3 tjedna čekam ponudu i potvrdu od Biste. Čule smo se prošli četvrtak i rekla mi je da će mi taj dan poslati i naravno to se nije dogodilo.
    Jel i ostali toliko čekaju? Prošla dva puta sam čekala preko mjesec dana ali mi je onda rekla da oni nešto kasne pa sam mislila da to nije tako svaki put.
    Kad god pitam jel ima neki problem, sve je kao uredu.
    Želim samo znati ako je to uobičajeno da ne zovem ženu ko debil i ne šaljem joj mailove za bezveze.

  32. #5082

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Afrodita06 ja bi joj ponovo poslala mail. Predugo ti to čekaš.

  33. #5083

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Mala85 ma poslala sam joj par mailova.
    Baš se osjećam kao budala od tolikog raspitivanja i zvanja. Bed mi je više.

  34. #5084

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Nema ti šta biti bed, budi uporna, ovo se radi o tvojoj oplodnji (pa neces ju cekat dovijeka) prolaze ti godine.

  35. #5085

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Pa valda je klinici u interesu da postupak realizira i dobije novce (trebalo bi im biti u interesu), zato mi je čudno da se tako dugo gospodja Bistra ne javlja.
    Svakako ne bi trebalo biti na pacientima da ih kume i mole za nešto što je njihov posao.

  36. #5086

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Afrodita06, tako sam i ja cekala, preko mjesec dana. Uporno sam ju zvala, mailove slala, poruke preko vibera, ali bez uspjeha. Probala sam preko Bobana, isto ništa. Tek kad sam zamolila dr. L da provjeri onda se javila. Razlog nejavljanja je bio da im nije bilo pravnice koja mora to sastaviti. Nesto u tom stilu, koliko se sjecam.

  37. #5087

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Mala85 jesi vadila danas betu?

  38. #5088

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Da ali nalaz tek sutra.

  39. #5089

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Držim fige i nadam se da je to sad to

  40. #5090

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Iskreno ja se ne nadam nicemu ovaj put jer js imaju fragmentaciju i mislim da i od ovog pokušaja ništa tako da... još uvijek čekam mail da mi pošalju nalaz.

  41. #5091

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Beta 0

  42. #5092

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Dali zna netko kako sad na novu donoricu? Jel trebam sad opet sve ispočetka, prikupit sve nalaze? Hormone,spermiogram itd. Kako to sad ide?

  43. #5093

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Mala85 žao mi je!
    Kad sam ja pričala s HZZO vezano za nove zahtjev za inseminaciju žena mi je tamo rekla da moram priložiti sve važeće nalaze (u smislu hormonske slike ne stariji od 6mj). Ali mi idemo na donaciju spermatozoida pa zato moramo priložiti moje hormonske. Neznam kako je sa donacijom jajnih stanica.

  44. #5094

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Kaze mi dok da produzim jos 2 dana terapiju pa da u onda izvadim ponovo krv? Sta vi mislite? Ja mislim da nebi trebala, 10 dan ciklusa ako je beta 0 nece narasti za još 2 dana.

  45. #5095

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja uporno pišem 10 dan ciklusa umjesto 10 dan od transfera. Ja to privatno vadim, placam i jos nalaz dobijem tek 2 dan. Sad da se bzvz pikam i kljukam hormonima mislim da nema smisla jer je vikend i mogu vadit betu tek u pon opet a u utorak tek dobit nalaz.

  46. #5096

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Mala žao mi je, ja mislim da ne trebaš ponavljati betu jer bi bilo bar nešto da je došlo do trudnoće. 10 dan je 13 dan od oplodnje jer su trodnevni embriji.
    Možeš jedino sutra i prekosutra eventualno test napraviti ako ti savjest nije čista pa da budeš na čisto u glavi da te ne kopka.
    Meni je 12 dan dvodnevnih beta bila 139. Pa i tvoja bi na 10 dan trodnevnih trebala biti bar od 40 do 60 da je trudnoća u pitanju.

    Za ovo drugo što pitaš za zahtjev i novu donorku to ti ne bi znala al javit će se cure.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.03.2022. at 17:19

  47. #5097

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Imam pitanje za one koje su radile postupak kod dr Lazarevskog.
    Kakav stav dr ima prema skrečingu endometrijuma pre transfera, da li je nekoj preporučio, da li ste radile pa je bilo uspešno?

  48. #5098

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citam forum i drzim nam svima fige da osvarimo ono sto zelimo. Kod mene su se zakomplicirale neke stvari pa sam morala odgoditi odlazak u Sistinu. Zanima me znate li kada dr Lazarevski i Janevski idu na godisnji? Ja planiram u Sistinu u 5.ili 6.mjesecu.

  49. #5099
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali zna netko kako sad na novu donoricu? Jel trebam sad opet sve ispočetka, prikupit sve nalaze? Hormone,spermiogram itd. Kako to sad ide?
    Mala žao mi je... Mislim da ti je ovo najbolje provjeriti prvo s dr.L, a zatim i s HZZO-om, tako ćeš biti najsigurnija...koliko sam shvatila, neke cure su ponavljale sve nalaze, a neke nisu trebale, po dogovoru s dr.L.
    Ja bih na tvom mjestu, zbog sebe, sigurno ponovila briseve, da budu friški i da na tom polju nemaš nekih peripetija kad postigneš trudnoću, jer mogu jako zakomplicirati život.

  50. #5100

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Sushi kakve briseve? To nisam ni prvi put morala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •