Stranica 106 od 122 PrviPrvi ... 65696104105106107108116 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,251 do 5,300 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5251

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Dalma odlično, čestitam! Duplanje će biti savršeno sigurna sam!

    Dot99 nikad nije kasno! Ja ti mogu reći kako sam ja napravila ali nisam iz ZG.
    Ja sam se javila u Acibadem Bobanu i dok sam čekala njihove papire dogovoriti termin kod svog MPO dr. Ona mi ispisala zahtjev za inozemno liječenje, kad je stigao predračun i potvrda iz Acibadema sve sam zajedno sa svojim i suprugovim nalazima poslala u HZZO.
    U HZZO je sve skupa trajalo mj dana s tim da su meni ivf odbili i poslali me na inseminaciju prvo. Kad sam dobila rješenje iz HZZO-A doslovno sam ga u ponedjeljak mailom poslala u Makedoniju i u četvrtak smo već bili tamo na prvim konzultacijama i pregledu.

  2. #5252

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Hvala cure
    Dr.L kaže da je dobra beta za 12dnt i za 10 dana uzv.
    Al ja ću za svoj mir ponovit u petak betu

  3. #5253

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    DalmalB

  4. #5254

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    E procvjetam kad čujem da je nekome uspjelo jer me onda uhvati totalno pozitivna vibra da će i nama uspjeti. Sad sam trenutno u fazi da sam izbedirana i mislim da nikad kraja ovome.

    Dalma veselim se ko da sam ja trudna.
    Alisa jedva čekam tvoju pozitivnu betu.

  5. #5255

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage cure!

    Pretraživala sam forum i pročitala hrpu postova, ali nekako ne nalazim informacije koje bi mi trebale. Imam 39 godina i odlučila sam otići na potpomognutu kao samica. Život mi se totalno izokrenuo u zadnjih par mjeseci, veza mi se raspala i sada sam odlučila da ne želim više ništa čekti. Da li bi neka od vas bila tako dobra da mi napiše što gdje i kako?
    Definitivno bih išla u Sistinu, ali trenutno mi je glava puna svega i baš sam se izgubila. Kome bih se trebala javiti (na službeni mail od klinike ili nekom od doktora koje ovdje spominjete), koliko se čeka termin, kako ide postupak, koliko puta bi trebala ići tamo, koja je cijena, da li trebam neke pretrage napraviti prije nego krenem u to?

    Hvala na svakoj informaciji.

  6. #5256
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Dalma držim fige za dobar rast bete sutra

  7. #5257

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Curke bok, danas sam bila na prvom uzv...dr. kaže da je danas 5+2 (transfer je bio 6.5. dva trodnevna) i na uzv se vidi GV 0.67x0.60 u maternici, ne vidi ŽV i EO...pitala sam jel to normalno, rekla je da je i da je rano...a ja sad paničarim ko luda jel je prije pregleda pitala kad je bio transfer i komentirala da ćemo danas sve vidjet...
    Dalma jesi radila betu danas?

  8. #5258

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    47sati nakon prve bete ova druga je više nego dupla. Došli smo na troznamenkasti broj -> 105
    Ne mogu opisat osjećaj...al znate i same

    Ezster možda je bila kasnija implantacija, ne brini. Sve je ok

  9. #5259

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Dalma, divnooo, čestitam. ❤️

  10. #5260

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Dalma čestitam...

  11. #5261

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    DalmaIB čestitam

    Moja beta očekivano 0.
    Idemo u druge pobjede.

  12. #5262

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Dalmaaa čestitam, baš sam sretna zbog tebe, kao da je moja beta

  13. #5263

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    47sati nakon prve bete ova druga je više nego dupla. Došli smo na troznamenkasti broj -> 105
    Ne mogu opisat osjećaj...al znate i same

    Ezster možda je bila kasnija implantacija, ne brini. Sve je ok
    Dalmal čestitam
    Kad ideš na uzv?

  14. #5264

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Eszter1 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke bok, danas sam bila na prvom uzv...dr. kaže da je danas 5+2 (transfer je bio 6.5. dva trodnevna) i na uzv se vidi GV 0.67x0.60 u maternici, ne vidi ŽV i EO...pitala sam jel to normalno, rekla je da je i da je rano...a ja sad paničarim ko luda jel je prije pregleda pitala kad je bio transfer i komentirala da ćemo danas sve vidjet...
    Dalma jesi radila betu danas?
    Bitno je da je GV pravilnog oblika i veličine i na dobrom mjestu. Rano je još i dobro ti je dr rekla.
    Tako od 6 punih tjedana se može očekivati da se čuje srce.
    Kod nekoga čak i koji dan kasnije.

  15. #5265

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Dalma čestitam!!!
    Danas sam 10 dnt i beta 0. Nema smisla čekati do utorka, prekinut ću terapiju, osjećam se grozno od nje...

  16. #5266

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Alisa žao mi je
    Baš sam se nadala da će biti to to.
    Ne odustajemo.
    Jel ti ovo prvi puta ili fet? Sorry nisam popamtila!

  17. #5267

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Alisa❤️

  18. #5268

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ovo mi je fet. Odlučila sam da ću se ipak loviti za slamke i nastaviti do utorka....znam, znam...ah..ako ništa, nastavljam dok ne potrošim sve što imam, a to su još 2 slamke sjemena.

  19. #5269

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Alisa, pa može ti beta možda porasti za par dana, malo si uranila.
    A koliko Estrofema dnevno piješ?
    Koliki je bio endo prije FETa?

  20. #5270

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Kaja, a bila sam nestrpljiva čekati do utorka jer bi se trebala bar nekakva brojka vidjeti.....Čitala sam sad da je ipak moguće ( u malom postotku krajnje uspješnosti) da se još ne očitava beta na 10.dan, pa nastavljam s terapijom...kao, fet je bio u 13 h, mjerila danas ujutro, to je kao 9 i pol dana

  21. #5271

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Smijem se sama sebi, al kaj da radim he he
    6 mg estrofema dnevno,
    endo bio 8, 1 6 dana prije
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 28.05.2022. at 19:46

  22. #5272

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Ma kako 6 dana prije,ako je 16 onda sve normalno,a i 3 komada Estrofema dnevno nije puno,ne kužim. . .
    Meni je bio prošli FET 4X2mg Estrofema i sve uobičajeno bilo.

  23. #5273

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    10 dana prije uzv-a sam počela piti Estrofem, na uzv je endo bio 8,1, a 6 dana nakon uzv-a je bio FET. Znači 16 dana estrofema prije FETa. To je bio jedini UZV.

  24. #5274

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Alisa i Afrodita žao mi je zbog negativnih beta...što reći pametno sad :/

    Alisa realno gledano i ruku na srce na 10 dnt trodnevnih embrija bi se pokazala bar nekakva beta, bojim se da se od 0 tu ipak ne može očekivati pozitivno. Po meni nije rano vađena beta. Ipak se u ovakvim situacijama sve puno brže odvija već kod inseminacije i prirodnih začeća jer je embrij već u maternici.

    Zato sam vam još prije ostavila link od kolika beta na koji dan čisto da vidite, iznimka od toliko cura na forumu su Inesz i Ginger gdje je se iz iznimno niske bete u startu razvile ipak uredne trudnoće. Al to je toliko mal broj u odnosu na ovoliko cura na forumu.
    Obično se treća beta pokaže ok i znatno skoči što kod Inesz nije bio slučaj već nešto drugo pa pročitajte da sad sve ne pišem tu.

    P.S. Inesz oprosti što sam te uzela kao primjer, nadam se da nećeš zamjeriti

  25. #5275

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    LaraLana, znam....ne nadam se nešto, ali nisam se osjećala baš dobro sa sobom da na svoju ruku prestanem s terapijom na 10.dan...
    Cure, kakva su iskustva s novim krugom stimulacije odmah nakon neuspjelog FET-a? Znam da se između 2 stimulacije preporuča neka pauza od 3 mjeseca, ali između ova dva postupka? Ako bih željela na stimulaciju u 7.mj, znači da bih odmah s ovom menstruacijom (koja će početi čim prestanem s terapijom) trebala krenuti s pilulama (oba ova puta sam išla s dugim protokolima). Jel bio tko u takvoj situaciji?

  26. #5276

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Hvala cure Nadam se da ću nastavit sa dobrim vijestima

    Alisa žao mi je
    Ja sam iza svakog postupka pauzirala dva ciklusa. Nisam imala neku strašnu stimulaciju - clomifen i 3-5 gonala (menopura) 150ij.
    Za iza FETa ti ne znam ništa reć, nisam nikad imala šta zamrznuti. Potrošila sam sve slamčice tako da je ova pozitivna beta još slađa.

    Šta se simptoma tiče....ima tri dana mi se malo manta..čitala sam da je to jer se krvotok proširuje da bi bolje opskrbivao maternicu... Svaki novi simptom me veseli ahahaha.
    LaraLana na UZV ću u drugi ponediljak.

  27. #5277

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Sretno Dalma!!!!
    Alisa, drži se,možda se čudo dogodi.
    Ako ne,u nove akcije,do pobjede!!!
    Afrodita, žao mi zbog neuspjeha.
    Ideš dalje na inseminacije ili IVF?
    Branca,gdje si,kako si?

  28. #5278

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Dalma odlično, čestitam! Duplanje će biti savršeno sigurna sam!

    Dot99 nikad nije kasno! Ja ti mogu reći kako sam ja napravila ali nisam iz ZG.
    Ja sam se javila u Acibadem Bobanu i dok sam čekala njihove papire dogovoriti termin kod svog MPO dr. Ona mi ispisala zahtjev za inozemno liječenje, kad je stigao predračun i potvrda iz Acibadema sve sam zajedno sa svojim i suprugovim nalazima poslala u HZZO.
    U HZZO je sve skupa trajalo mj dana s tim da su meni ivf odbili i poslali me na inseminaciju prvo. Kad sam dobila rješenje iz HZZO-A doslovno sam ga u ponedjeljak mailom poslala u Makedoniju i u četvrtak smo već bili tamo na prvim konzultacijama i pregledu.
    Poslati ću mail sa svim nalazima koje imam,najbolje,jel? Na službeni mail,ili ima mail od Bobana? Lp

  29. #5279

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Poslati ću mail sa svim nalazima koje imam,najbolje,jel? Na službeni mail,ili ima mail od Bobana? Lp
    Ja sam čak slala mail bez nalaza. Direktno Bobanu. Samo sam u mailu napisala kakva nam je dijagnoza i za što smo zainteresirani i da li oni to rade i mogu, i to je to.

  30. #5280

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno Dalma!!!!
    Alisa, drži se,možda se čudo dogodi.
    Ako ne,u nove akcije,do pobjede!!!
    Afrodita, žao mi zbog neuspjeha.
    Ideš dalje na inseminacije ili IVF?
    Branca,gdje si,kako si?
    Nadam se da će sada biti ivf. Dr. L je definitivno za ivf. Moram slomiti moju MPO dr i da, moram dobiti od HZZO odobrenje.

    Jel netko ima situacija da je potrošio sve slamke donora i da je morao ponovno "naručiti". U slučaju da ni ovaj put ne uspije mi bi istog donora. ne želim se coprati sada ali baš me zanima da li je itko imao takvu situaciju.

  31. #5281

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Afrodita koliko je meni ostalo u sjećanju kad sam prvi put razgovarala s Bobanom da jedna osoba/par jedan donor bez obzira što nije uspjelo. Znači ako se potroše sve tri slamke naručuje se novi donor jer je takav zakon da jedna osoba ima pravo naručiti samo jednom jednog te istog donora. Nije potrebno obavljati svu onu proceduru kao prvi put...psiholog, odobrenje ministarstva.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.05.2022. at 09:57

  32. #5282

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Cure,ja sam za novu donoricu morala sve ponovo,psiholog,javni bilježnik. . .Vozio nas Blagoje,tako oni rade.
    Mene zanima da li se sam dan embriotransfera računa kao 1.dan poslije transfera ili nulti kao kod oplodnje?

  33. #5283

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,ja sam za novu donoricu morala sve ponovo,psiholog,javni bilježnik. . .Vozio nas Blagoje,tako oni rade.
    Mene zanima da li se sam dan embriotransfera računa kao 1.dan poslije transfera ili nulti kao kod oplodnje?
    Aha vidiš ti to. Gotovo sam sigurna da mi je Boban rekao ovako kako sam gore napisala. Možda nije isto za spermatozoide i js ili je se promjenilo jer ipak sam ja bila prije punih već 8 godina.

    Ne bi me iznenadilo da se to razlikuje kao što se razlikuju i plaćanja FET-a i zamrzavanja kod donacije js i spermatozoida.

    Dosta im je to ne definirano u zadnje vrijeme i još je bilo da je Boban Ivi rekao da ne plaća prvu godinu čuvanja spermatozoida (ja nisam plaćala) a na kraju je morala platiti i kad mu je rekla da je rekao da se ne plaća im je rekao da su sigurno pogrešno razumjeli i ništa mu nemožeš već si osuđen na licu mjesta imati nekoliko stotina eura viška što nije u redu.

    Tako da je najbolje da pitate neke stvari mailom ili whatsapp porukom i da imate to što je rekao napismeno!

    P.S. Transfer je nulti dan!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.05.2022. at 11:22

  34. #5284

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Cure drage, moja beta danas 10.dan od fet-a blasti, 0.
    Sve bilo dobro i ovaj put, endo 9,5 jedna od dve blaste "expanded" , i opet ništa.
    Znam da traže da beta ide 14.dan ali pošto su blaste, htela sam da uradim danas da se ne bockam dalje bez potrebe.
    Za nas se ovaj put nažalost ovde završava, iscrpljeni smo i fizički, emotivno i finansijski.
    Svima želimo lepe bete i školske trudnoće.
    I naravno, hvala svima, na savetima, pomoći, podršci. Bez vas ne bih mogla pregurati sve ovo. Grlim vas sve.

  35. #5285

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Lucy jako mi je žao
    Sigurna sam da ćeš znati iskoristiti sve prednosti života!
    Zapravo nikad ne znaš što ti život nosi.
    Želim vam mir, puno ljubavi, zdravlja i sreće

  36. #5286

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Sunchek prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure!

    Pretraživala sam forum i pročitala hrpu postova, ali nekako ne nalazim informacije koje bi mi trebale. Imam 39 godina i odlučila sam otići na potpomognutu kao samica. Život mi se totalno izokrenuo u zadnjih par mjeseci, veza mi se raspala i sada sam odlučila da ne želim više ništa čekti. Da li bi neka od vas bila tako dobra da mi napiše što gdje i kako?
    Definitivno bih išla u Sistinu, ali trenutno mi je glava puna svega i baš sam se izgubila. Kome bih se trebala javiti (na službeni mail od klinike ili nekom od doktora koje ovdje spominjete), koliko se čeka termin, kako ide postupak, koliko puta bi trebala ići tamo, koja je cijena, da li trebam neke pretrage napraviti prije nego krenem u to?

    Hvala na svakoj informaciji.
    Dobro nam došla!
    Na početku ove teme na sigurno prve tri stranice imaju sve potrebne informacije. Mailovi, što koliko košta, doduše sad malo skuplje, gdje smo odsjeli, o Blagoji koji je čovjek od povjerenja i vozila te.
    Pa pročitaj tu pliz.
    Trebala bi napraviti hormone od 2 do 5 dc da se vidi stanje. Štitnjaču hormone obavezno. D vitamin.
    Papu briseve možda možeš i kasnije da ti ne bi bilo starije od 6 mj jer ćeš svejedno čekati dok kreneš u postupak.
    Dole trebaš otići na uzv i odabir donora i sve obaviti što treba. Donor za 3 pokušaja je oko 3000 eura.

    Termin za prvi susret je relativno brzo ali za postupak i do naručivanje donora se čeka oko 3 mj.

    Protokol ćeš dobiti ovisno o tvom stanju hormona.
    Neke uzv ćeš moći obaviti u mjestu stanovanja a dole ideš recimo na stop injekciju i transfer....pa ovisno i o tome koje embrije i koji dan vraćaju. Do jedno 7, 8 dana biti dole ako su blastice u pitanju.

  37. #5287

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Meni je Boban isto rekao da je prva godina čuvanja sperme besplatna (ne sjećam se koliko je reka da je svaka sljedeća). Sad ne znam, ne sićam se kad je Iva platila čuvanje? Jel prva godina podrazumijeva od kad materijal stigne pa dok ne prođe godina ili? Mislin ja nisan plaćala ništa pa mi nije jasno od kad godinu računaju. Meni je od prvog do zadnjeg postupka prošlo pola godine.
    Sad sam cila zbunjena
    Meni je isto bzvze da ne može isti par izabrat opet istpg donora. Nije to kao da donor ide na dvi različite strane.
    Ja sam isto planirala pitati mogu li istog donora, al evo nadam se da će sve teći kako treba i da se neću morati time baviti.

  38. #5288

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Sunchek prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure!

    Pretraživala sam forum i pročitala hrpu postova, ali nekako ne nalazim informacije koje bi mi trebale. Imam 39 godina i odlučila sam otići na potpomognutu kao samica. Život mi se totalno izokrenuo u zadnjih par mjeseci, veza mi se raspala i sada sam odlučila da ne želim više ništa čekti. Da li bi neka od vas bila tako dobra da mi napiše što gdje i kako?
    Definitivno bih išla u Sistinu, ali trenutno mi je glava puna svega i baš sam se izgubila. Kome bih se trebala javiti (na službeni mail od klinike ili nekom od doktora koje ovdje spominjete), koliko se čeka termin, kako ide postupak, koliko puta bi trebala ići tamo, koja je cijena, da li trebam neke pretrage napraviti prije nego krenem u to?

    Hvala na svakoj informaciji.
    Pozdrav Sunchek.
    Žao mi je što ti se odvilo sve tako kako je.
    Ja sam isto samica.
    Ja sam se javila dr.Lazarevskom i poslala nalaze koje sam imala, al mislim da nije nužno imati nalaze. Možda ipak AMH i hormonsku sliku da donekle znaju kakvo je stanje. Meni je dr.L rekao kad je u klinici i da se samo javim 10tak dana prije nego ću doć i uputio me da se javim Bobanu za detalje. Boban mi je poslao mail od kilometra sa cijenama i kako ide taj prvi dan i sve
    Ugl.prvi put ideš na ginekološki pregled i tad će ti dr reć šta još od nalaza moraš vaditi (mislim da nije potreba prije tog tako dok dođe materijal da ti nalazi budu svi friški). Ideš kod Bobana na odabir donora i sa taksistom Blagojom kod javnog bilježnika i psihologa. To sve stigneš odraditi u jedan dan.
    Kad dođe materijal Boban će ti se javiti i onda se javljaš dr.L koji šalje protokol. Sve uzv (folikulometrije) možeš raditi doma i u Skopje ideš dan, dva, tri prije punkcije, zavisi kako putuješ, ako si avionom kad imaš let i sl. Koliko ćeš taj dan biti dole ovisi o tome koji dan će ti dan biti transfer i naravno opet i o tome kad imaš let nazad.
    Ukratko...ideš dva puta - za papirologiju i na sam postupak.
    Za cijene će ti sve reći Boban.
    Ovo su ti njihovi mailovi:
    boban.janevski@acibademsistina.mk
    slobodan.lazarevski@acibademsistina.mk

    Sretno
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 30.05.2022. at 13:06

  39. #5289

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Lucy10 jako mi je žao. Nadam se da će se za vas stvari posložiti onako kako vi želite prije ili kasnije.

    Baš ću morati Bobana pitati ovo za istog donora. Ja sam to shvatila ako mi izaberemo tog donora da je on samo naš i da ga možemo naručivati nekoliko puta. Ionako tih donora nema baš na bacanje pa mi je logično da ti daju dva puta istoga.
    Kao primjer, Dalma se odluči za drugo dijete za dvije do tri godine i želi da to drugo bude od istog donora kao i prvo dijete. Što mi je nekako realna situacija da se može dogoditi. Glupo mi da ne može samo zato što je potrošila sve slamke sada.
    Oprosti Dalma što sam tebe uzela kao primjer, ne mislim ništa loše, samo si mi ti najsviježija sada.

    Kad saznam od Bobana javim.

  40. #5290

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Afrodita06 i Sunchek,evo svježe javljam.
    Uglavno poslala Bobanu mail,čovjek je sve detaljno napisao,postupa,kome se javite, sve što treba obaviti.
    Uglavnom odgovorio je jako brzo,svega za sat vremena,i to mi je baš bilo woow i ulilo odmah nadu za kvalitetnu suradnju.

    Samo evo sad me zbunilo da ćemo trebati vjenčani list (to imamo) i preslike putovnica. E putovnice nemamo. Može preslike osobne,kad njima možemo i ući u Mk ili moramo vaditi putovnice?

    Bojala sam se kako ću to sve pohvatati zapravo brzo ide u čet kod svoje mpo u Petrovu. Još se javiti dr Lazarevskom jer kaže Boban da će me on voditi i pregledati.

    I da koliko ste čekale djevojke,odobrenje od HZZO? I nakon prvog pregleda,koliko ste čekale donoricu i oplodnju?

    Uglavnom da spomenem opet ,idem sa doniranom js.

    Dalma ,sretno ti dalje želim,i da bude sve ok. Lucy nema predaje,samo hrabro dalje

  41. #5291

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    I veliko hvala svim ženama ovdje koje su me uputile i olakšale mi ovaj početak <3
    Posljednje uređivanje od Dot99 : 30.05.2022. at 16:05

  42. #5292

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Gledajte cure najbolje je da pitate direkt njih pa ste onda na čisto. Ja prvu godinu nisam platila a za Ivu se jako dobro sjećam i ostala sam neugodno iznenađena!

    A i oni su malo olabavili što se dolazaka tiče jer su se žene žalile da ne mogu toliko biti odsutne.
    Od mene je dr. L zahtjevao da 6 dc budem kod njih na prvom uzv kad sam krenula s terapijom i svaka dva dana sam išla na uzv. Da sam u Srbiji naporno bi mi bilo vozikat se i truskat svako malo.
    I tako sve do 14 dc kad je bila stop pa 16 dc punkcija pa 18 dc transfer.
    Inzistirao je isključivo da dolazim navečer u 21 h kod njih na i.m. terapiju i isključivo je tražio da od strane osoblja dobijem stop injekciju koju trebaju potpisati i dati u točno vrijeme.

    Očito su i oni u tome popustili pa sad i stop same sebi možete dati u trbuh....ja sam ju dobila i.m. i to od 10 000 i.j.

  43. #5293

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Nisam odgovorila da se godina (bar u mom slučaju) računa kad materijal stigne i čuvanje sam plaćala 650 eura. Iva je više platila al se točne cifre ne sjećam sad.

    Mislim ovo je totalno bezveze da se opet mora sve proći kad se naručuje novi materijal ili js pa opet plaćaj sve.
    Po meni to nije u redu.
    Ja sam imala sreću da mi je odmah uspjelo jer da nije od 3 puta više ne bi išla, tako sam si složila u glavi i mislim da je to jako bitno.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.05.2022. at 17:09

  44. #5294

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Afrodita06 i Sunchek,evo svježe javljam.
    Uglavno poslala Bobanu mail,čovjek je sve detaljno napisao,postupa,kome se javite, sve što treba obaviti.
    Uglavnom odgovorio je jako brzo,svega za sat vremena,i to mi je baš bilo woow i ulilo odmah nadu za kvalitetnu suradnju.

    Samo evo sad me zbunilo da ćemo trebati vjenčani list (to imamo) i preslike putovnica. E putovnice nemamo. Može preslike osobne,kad njima možemo i ući u Mk ili moramo vaditi putovnice?

    Bojala sam se kako ću to sve pohvatati zapravo brzo ide u čet kod svoje mpo u Petrovu. Još se javiti dr Lazarevskom jer kaže Boban da će me on voditi i pregledati.

    I da koliko ste čekale djevojke,odobrenje od HZZO? I nakon prvog pregleda,koliko ste čekale donoricu i oplodnju?

    Uglavnom da spomenem opet ,idem sa doniranom js.

    Dalma ,sretno ti dalje želim,i da bude sve ok. Lucy nema predaje,samo hrabro dalje

    Mogu ti napisati koliko je trajalo s HZZO meni prvi puta. Mjesec dana sve skupa, ali u tih mjesec dana su mi poslali zaključak da mi MPO dr nije dobro ispunila zahtjev i da ga dopunim. Zvala me žena direkt iz HZZO-A i objasnila što mi je krivo na zahtjevu ali sam morala čekati da mi oni vrate taj zahtjev poštom i da s tim istim idem kod svoje mpo dr koja je onda križala to što je prvi put napisala i sa strane pisala ispravno. Nakon što sam to ponovno dostavila u HZZO dobila sam odbijenicu za ivf uz obrazloženje da tražimo inseminaciju. Poslala sam novi zahtjev za inseminaciju i doslovno su ga zaprimili u ponedjeljak a u srijedu mi napisali rješenje da odobravaju. ALI (za sve koji nisu shvatili kod mene ima uvijek ali, :D) ja sam iz Slavonije a Direkcija HZZO-A je u ZG i Rješenje putuje ni manje ni više nego tjedan dana.

    Od sada (pošto znam tko me vodi u HZZO) nakon tjedan dana zovem i pitam kakvo Rješenje piše a ono onda nek i na konju dolazi u Slavoniju ako treba.

    Od posjeta Sistini pa dok se nisu javili da je stigao materijal prošlo je dva mjeseca.

    To je moje iskustvo.

  45. #5295

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam odgovorila da se godina (bar u mom slučaju) računa kad materijal stigne i čuvanje sam plaćala 650 eura. Iva je više platila al se točne cifre ne sjećam sad.

    Mislim ovo je totalno bezveze da se opet mora sve proći kad se naručuje novi materijal ili js pa opet plaćaj sve.
    Po meni to nije u redu.
    Ja sam imala sreću da mi je odmah uspjelo jer da nije od 3 puta više ne bi išla, tako sam si složila u glavi i mislim da je to jako bitno.
    Evo da se nadovežem i ja na ovo plaćanje. Nama je Boban rekao da se prva godina ne plaća. Naš materijal je kod njih u klinici već 6 mjeseci i nismo ništa platili.

    Slažem se s LaraLana da nije fer da se ponovno mora plaćati psihologa i javnog bilježnika. Mi kada smo bili kod bilježnika ona nam je pročitala što potpisujemo jer ja ćirilicu čitati ne znam a suprug natuca. Sve što je tamo pisalo je bilo da poznajemo njihov zakon o MPO i da se s njim slažemo i da smo svjesni da će to djete biti naše i da ga ne možemo vratiti (tako se mi zezamo, nije pisalo doslovno tako). I zbilja ne vidim razloga da to ponovno potpisuješ i plaćaš. A što se tiče psihologa, manje više je pokušala objasniti mom mužu da su žene na hormonima kao PMS x 10. Ali mislim da ni jedan psiholog ne može pripremiti ni jednog muškarca na to što ga čeka.

  46. #5296

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Ja sam bila u 2. mj, stop možeš dobiti kod njih na hitnoj ako si ne želiš sam davati. Tako i sve ostale inekcije, koje do 16 h možeš dobiti kod njih na odjelu, nakon toga na hitnoj. Dakle doneseš inekciju, sestra ju spiči Ja imam strah od igala tako da sam koristila te mogućnosti.
    Vezano za čuvanje sjemena, meni to nisu naplatili. Plaća se čuvanje embrija na period od 1 godine. Ukoliko u međuvremenu bude još postupaka i dobiju se novi embriji, njihova kriopohrana se ne naplaćuje dodatno, ulazi u već plaćenu 1.godinu.
    Vezano za ultrazvukove.... ja sam direkt s aviona morala doc na ultrazvuk, a tu kod nas me slao da svaki dan idem na uzv i onda bi mu slala nalaz i slike mejlom.

  47. #5297

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Znam biba ja to sve, i naravno da ima žena koje imaju strah od toga, ali ja nemam i 8 godina je jako dug period.
    Sad im je svejedno dal ćeš ti sama sebi dati injekciju ili ćeš doći kod njih bilo na odjel ili hitnu.
    Vjerujem da malo i nisu imali povjerenja u žene da će ispravno dozu dati pa zato je u moje vrijeme bilo puno njih dole zajedno samnom na hitnoj.

    Svašta je se znalo dogoditi ženama...da im pukne ampula, pa na penu ne namjeste dobro dozu ili nisu sigurne uopće dal su i koliko dale, onda vjerovale ili ne čak si je ženska stop injekciju dala umjesto terapije i tak. Svašta se događalo i oni su toga svjesni al sad su popustili pa će biti kak bude.
    Al uredno naplaćuju svaku svoju uslugu i mene je jako smetalo da pored svih visokih cijena koje imaju da ja kao njihov pacijent koji sam sve u kešu platila moram plaćati da mi netko daje terapiju i stop injekciju a mogu sama (5 eura)
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.05.2022. at 22:11

  48. #5298

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Činjenica je da su nama ovi postupci nešto što mi jako uzimamo srcu. A njima je to nešto što rade svaki dan i rutina.

    A u današnjem svijetu pravljenje djece je postao jedan jako unosan biznis. Nažalost.

  49. #5299

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Činjenica je da su nama ovi postupci nešto što mi jako uzimamo srcu. A njima je to nešto što rade svaki dan i rutina.

    A u današnjem svijetu pravljenje djece je postao jedan jako unosan biznis. Nažalost.
    Apsolutno se slažem s tobom.
    Ja nisam imala puno izbora i za žene samice je bilo jako malo informacija i na forumu i uopće ovako.
    Mislim mogla sam ići Cipar, Španjolska itd al mi je ovo bilo prihvatljivije i plus dr. Radončić poznaje dr. L.

  50. #5300
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Boban isto rekao da je prva godina čuvanja sperme besplatna (ne sjećam se koliko je reka da je svaka sljedeća). Sad ne znam, ne sićam se kad je Iva platila čuvanje? Jel prva godina podrazumijeva od kad materijal stigne pa dok ne prođe godina ili? Mislin ja nisan plaćala ništa pa mi nije jasno od kad godinu računaju. Meni je od prvog do zadnjeg postupka prošlo pola godine.
    Sad sam cila zbunjena
    Nama je rečeno da se prva godina čuvanja zametaka ne plaća samo u slučaju ako se ide preko HZZO...a u ostalim slučajevima se plaća. Samo je zanimljivo da cijene variraju, nekome su rekli jednu cijenu, nekome drugu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •