Stranica 111 od 122 PrviPrvi ... 1161101109110111112113121 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,501 do 5,550 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5501

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    DalmaIB vidim da ti se to popravio AMH. Baš mi je to drago vidjeti

  2. #5502

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    DalmaIB vidim da ti se to popravio AMH. Baš mi je to drago vidjeti
    Hvala ,al...
    Ma nije se popravio, može se samo možda na kvalitetu jajnih stanica utjecati, al ne mogu stvorit nove. Dr.je rekao da je vjerojatno korona utjecala na prikaz rezultata. Niti mjesec nakon preboljenja mi je pokazalo 0.90 što je bio šok jer je godinu prije bio 6.8, pa sam ga ponovila jedno 2 ili 3 miseca nakon preboljenja i tada je bio 2.6. Računala sam to je to valjda. Ali očito je i tada još korona činila svoje i remetila rezultate. Godinu nakon korone kaže ovo. Mislim da je to sad stvarno to. Dr L kaže da to nije tako loše pa ćemo vidit kako ćemo sa stimulacijom, oćemo sad ić na jaču...
    Al da mi nije lakše sad sa ovom brojkom, je hehe

    Inače šta se same korone tiče prošla sam lišo skroz..malo leđa i to je to...nakon 5 dana ko da je nikad ni imala nisam. Nakon 7 miseci antitjela ko u priči (tako da se na kraju nisan ni cijepila)
    Moji dobili nedavno po drugi put, ja bila s njima 3 dana dok nismo pomislili da bi se mogli možda i testirat i nisan pokupila

  3. #5503

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ma računam i ja da je to sve prikaz korone kod tebe ali drago mi je da ti se tijelo oporavlja polako. Očito ti je možda trebalo malo više vremena da nadođeš.
    Nadam se da ti je ova stimulacija zadnja i da ćeš doći do cilja.
    Reci jeste se već dogovorili koja će biti stimulacija?
    Ja trebam u srijedu početi s Decapeptyl -om pa me sada hvata malo nervozan, neznam zašto. Čitala sam negdje da peče.

  4. #5504

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Hvala ti puno
    Nismo još dogovorili stimulaciju.
    Nemam iskustva sa Decapeptylom pa ti ne mogu uputit nikakvu utjehu. Al ništa je sve to ako nakon 9 miseci u naručju bide beba
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 06.09.2022. at 15:02

  5. #5505

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Bok cure, nova sam ovdje i trenutno sam u procesu traženja odobrenja od strane HZZO-a. Zanima me koliko se čeka na odgovor, i da li je bolje slati papire direktno na adresu u Zagrebu, ili da predam ovdje u Splitu, pa neka oni proslijede?
    Hvalaaaa na pomoći ☺️☺️

  6. #5506

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Pap ne znam za situaciju ako nosiš u HZZO u Splitu pa oni šalju za ZG. Ja sam direktno slala za ZG i ako je sve ok trebalo je cca 3 tjedna da dobijem Rješenje
    Posljednje uređivanje od Afrodita06 : 10.09.2022. at 16:19

  7. #5507

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Hvalaaa, svakako ću slati direktno za Zagreb, mislim da mi je tako bolje

  8. #5508

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! Imam 39 godina i sama sam s velikom željom da dobijem dijete. Do nedavno sam bula sigurna da sam našla muškarca koji bi htio obitelj samnom i sada više nemam snage za to, a imam financijsku mogućnosti i potporu obitelji da bebu podižem i sama. AMH mi je bio prije 4 mjeseca 1,16 što ginekolog kaže da je nisko normalno i da ne brinem još, ali ja sam u užasnom stresu. Ginekolog mi je predložio Pregnacare tablete, a čitajući postove počela sam koristiti prošli i Maca prah. Koliko sam vidjela, postupak oplodnje s doniranom spermom bi bio 8000Eura, ali nikako ne mogu pronaći gdje bih se trebala javiti u poliklinici u Makedoniji i što moram sve od nalaza napraviti da budem spremna. Ima li neki mail na koji mogu dobiti termin i upute?
    Oprostite ako ponavljam nešto što ste već pisali i zahvaljujem unaprijed!

  9. #5509

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav, imam jedno pitanje za cure koje su u Petrovoj.
    Kakva je tamo procedura kod uzimanja Decapeptyl injekcija? Kome se trebam javiti, da li daju na temelju maila dr. L ili traže još nešto dodatno?
    Daju li unaprijed ili treba doći baš prvi dan ciklusa?
    Hvala

  10. #5510

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Cure, imam pitanje vezano uz mirovanje, tj. bolovanje od transfera do bete - to mi dole u Mk doktor mora napisati na povijest bolesti, i onda mi u Hr doktorica mora otvoriti bolovanje? Ili ne mora ako neće? Ne idem preko Hzzo-a pa ne znam što očekivati...

  11. #5511

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Spremna za bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Imam 39 godina i sama sam s velikom željom da dobijem dijete. Do nedavno sam bula sigurna da sam našla muškarca koji bi htio obitelj samnom i sada više nemam snage za to, a imam financijsku mogućnosti i potporu obitelji da bebu podižem i sama. AMH mi je bio prije 4 mjeseca 1,16 što ginekolog kaže da je nisko normalno i da ne brinem još, ali ja sam u užasnom stresu. Ginekolog mi je predložio Pregnacare tablete, a čitajući postove počela sam koristiti prošli i Maca prah. Koliko sam vidjela, postupak oplodnje s doniranom spermom bi bio 8000Eura, ali nikako ne mogu pronaći gdje bih se trebala javiti u poliklinici u Makedoniji i što moram sve od nalaza napraviti da budem spremna. Ima li neki mail na koji mogu dobiti termin i upute?
    Oprostite ako ponavljam nešto što ste već pisali i zahvaljujem unaprijed!
    Javi se na mailove boban.janevski@acibademsistina.mk i slobodan.lazarevski@acibademsistina.mk

  12. #5512

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Spremna za bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Imam 39 godina i sama sam s velikom željom da dobijem dijete. Do nedavno sam bula sigurna da sam našla muškarca koji bi htio obitelj samnom i sada više nemam snage za to, a imam financijsku mogućnosti i potporu obitelji da bebu podižem i sama. AMH mi je bio prije 4 mjeseca 1,16 što ginekolog kaže da je nisko normalno i da ne brinem još, ali ja sam u užasnom stresu. Ginekolog mi je predložio Pregnacare tablete, a čitajući postove počela sam koristiti prošli i Maca prah. Koliko sam vidjela, postupak oplodnje s doniranom spermom bi bio 8000Eura, ali nikako ne mogu pronaći gdje bih se trebala javiti u poliklinici u Makedoniji i što moram sve od nalaza napraviti da budem spremna. Ima li neki mail na koji mogu dobiti termin i upute?
    Oprostite ako ponavljam nešto što ste već pisali i zahvaljujem unaprijed!
    Pozdrav.
    Domaćica ti je već napisala mailove. Dr Lazarevski će ti reći koje bi eventualno nalaze trebala napraviti iako ja mislim da za prvi odlazak dole nije ništa nužno. Dr.će te dole pregledati i viditi stanje na licu mjesta. Boban je embriolog i on će ti dati termin i organizirati da svu papirologiju središ u jednom danu.

    Htjela sam te pitati u kojim jedinicama ti je izražen AMH? Ako je ng/mL onda to nije strašno, moj je 0.60ng/mL (4.32pmol/L) i dr.Lazarevski je rekao da to nije tako loše.

  13. #5513

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Alisa, ne znam ti odgovoriti na pitanje mora li ti il ne mora dr.otvorit bolovanje, al mislim da će bilo koji razumni doktor otvorit bolovanje. Iako oni u Makedoniji ne zahtjevaju mirovanje. Samo smanjit fizičke aktivnosti, ne dizat teško i sl. Ja osobno nisam bila na bolovanju nakon transfera. Vraćala sam se na posa dan dva iza. Osim jednom kada me pogodio vikend.
    Bolovanje za odlazak u Makedoniju sam normalno otvarala kod svog ginekologa, samo bih rekla da idem na postupak potpomognute oplodnje.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 20.09.2022. at 14:08

  14. #5514

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Dalma, dala ti je bolovanje i za odlazak dole? Wow! Kako su neusuglašeni oko takvih stvari. A sad bih uzela bolovanje nakon transfera ker mijenjam politiku nakon 2 neuspjeha.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 20.09.2022. at 14:32

  15. #5515

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Pozz cure,u problemu sam,pa ako netko bio u sličnoj situaciji.
    Uglavnom dr. L. mi propisao cikloproginovu ili femoston 20 mg.
    Do cikloproginove nisam došla, zvala ljekarne Filipović u Zagorskoj ulici u Zg,nemaju.
    Moja ginekologica mi stavi na recept Femoston,i dns podignem,kutija je 10 mg. Kaže u ljekarni da 20 mg ne postoji. Dal bi sada trebala piti duplu dozu,odnosno uzeti dvije kutije. Dal neko koristi Femoston i na koji način? Šta da napravim?

    Da napomenem, u ljekarni mi žena rekla da su spomenuti ljekovi iste namjene,no sastavi nisu ipak isti. Što misliti!?
    Hvala vam

  16. #5516

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,u problemu sam,pa ako netko bio u sličnoj situaciji.
    Uglavnom dr. L. mi propisao cikloproginovu ili femoston 20 mg.
    Do cikloproginove nisam došla, zvala ljekarne Filipović u Zagorskoj ulici u Zg,nemaju.
    Moja ginekologica mi stavi na recept Femoston,i dns podignem,kutija je 10 mg. Kaže u ljekarni da 20 mg ne postoji. Dal bi sada trebala piti duplu dozu,odnosno uzeti dvije kutije. Dal neko koristi Femoston i na koji način? Šta da napravim?

    Da napomenem, u ljekarni mi žena rekla da su spomenuti ljekovi iste namjene,no sastavi nisu ipak isti. Što misliti!?
    Hvala vam
    Mislim da ti je najlakše poslati dr L mail i pitati ga da li može dupla doza ovog lijeka.

  17. #5517

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Pretpostavljam da Dot pita nas jer dr L na godišnjem do kraja tjedna. Ako je on rekao 20mg...a valjda onda dupla doza al potpuno razumim nedoumicu, ja isto sve provjeravam 5 puta.
    Da, bilo bi najzgodnije njega pitat pa da potvrdi, al znam da je nezgodno pisat mu ako znamo da je na godišnjem. I ja bi ga najrađe pitala za protokol jer trebam dobit krajem tjedna pa se opet suzdržavam.
    Al možda bi ti Dot i mogla poslat mail. Tebi ne treba ništa provjeravat, kombinirat, slagat protokol...samo ti potvrdit da uzimaš duplu dozu il reć da ne. Ako već moraš krenuti moraš znat.

    Alisa ja ni ne spominjem gdje idem na postupak, samo kažem da mi treba bolovanje zbog postupka. Pa da idem i za ZG defonitivno ne bi putovala gore dole nego bi taj tjedan bila u ZG. Možda i zato ne prave problem sa bolovanjem jer mi koji smo južnije baš nemamo izbora nego otputovat na postupak.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 21.09.2022. at 14:20

  18. #5518

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Cure vi koje se dvoumite da napišete mail u vezi bilo čega nemojte se dvoumiti. Oni znaju kakav posao rade i da dobijaju mailove na dnevnoj bazi, bio vikend ili godišnji.
    Prvo to je velika odgovornost nekome propisati lijek i još u kojoj dozi i isto tako složiti protokol koji košta puno novaca ako se ide o svom trošku.
    Slobodno pišite. Boban npr kad ne radi isključi sve pa ipak u toku dana pogleda whats app i viber.....
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 21.09.2022. at 15:16

  19. #5519

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    DalmalB sretno u novom postupku i vidi s dr. L možda da te stavi u standardni protokol od 2 dc s gonalima (dozu nek odluči naravno) bez ikakvih klomifema i femare jer si to već imala.
    Smiješ ga sve pitati slobodno u vezi toga.
    Ja sam svoj drugi protokol tražila da bude drugačiji već prvi jer nije mi se dalo 6 gonala dnevno opet uzimati a i koštao je 2000 eura, pa je predložio tako meni nekakav smiješan protokol. Morala bi pogledati točno jer sam zaboravila pa da ne pišem na pamet...možda ima čak na temi protokoli ili onoj koliko js smo dobile.
    Pogledam svakako.

    Ostale cure naravno sretno svima i nadam se lijepim vijestima

  20. #5520

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...mrzlica/page10

    Evo ga ovdje...od 5 dc sam tek krenula.
    Pročitaj!

  21. #5521

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ja sam trenutno u stimulaciji i nemam opcija nego javljati mu se mailom i slati nalaze uzv. Znam da je na GO ali tako mi je sam namjestio stimulaciju. Odgovori svaki put bez problema.
    Ja na te lijekove gledam kao na nešto s čime se ne treba zezati. Tko pita ne skita. Najgore što ti se može dogoditi je da ti ne odgovori ali mislim da se to neće dogoditi.

  22. #5522

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...mrzlica/page10

    Evo ga ovdje...od 5 dc sam tek krenula.
    Pročitaj!
    Hvala ti LaraLana.
    To je slično ko moji protokoli. Samo šta sam ja od 2.dc uzimala klomifen da potaknemo ovulaciju (pod pretpostavkom da je AMH 2,6 što se vodilo kao dosta nisko i nije davalo puno nade da će se dobit kvalitetne stanice). I s tim da smo zadnji postupak (kad je bila vanmaternična) prešli sa gonala na menopur. Sada kada znamo da je AMH dosta veći možda bude bez klomifena, a ostalo mi je nešto menopura tako ako i krenem od drugog dana imam za početak. Vidit ćemo. Javin mu se kad dobijem. Sad sam i mirnija i nisam pod tolikim pritiskom vremena kad znam da stanje nije toliko loše k'o što smo mislili kad sam tek počela sa svime.

    Ma da Afrodita, ako su u sred stimulacije nema druge nego javljat se redovito.
    Ja isto smatram da će svakome odgovoriti na mail bez obzira što je na godišnjem.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 21.09.2022. at 17:32

  23. #5523

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    Cure molila bi vas za pomoć. Poslala sam svu dokumentaciju zavodu i oni su mi vratili formular “zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo “ da je netočno ispunjen.
    Pišu da nije dobro ispunjen pod točkom 7. A to je očekivano trajanje liječenja u inozemstvu u danima.
    Doktorica mi je zaokružila 10 dana, međutim oni su mi napisali da Stavim da će liječenje biti u dva dolaska, prvi dolazak pregled i konzultacije i drugi dolazak postupak IVF/Eat uz donaciju jajnih stanica, te da moram napisati koliko dana će trajati liječenje u prvom i u drugom dolasku.
    Poslala sam upit Bistri, čekam odgovor. Ali eto dok čekam njen odgovor da pitam i vas koje ste popunjavale taj formular šta ste i kako napisale pod tom stavkom?
    Imam vremena za ispraviti 15 dana.

  24. #5524

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Lucius prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molila bi vas za pomoć. Poslala sam svu dokumentaciju zavodu i oni su mi vratili formular “zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo “ da je netočno ispunjen.
    Pišu da nije dobro ispunjen pod točkom 7. A to je očekivano trajanje liječenja u inozemstvu u danima.
    Doktorica mi je zaokružila 10 dana, međutim oni su mi napisali da Stavim da će liječenje biti u dva dolaska, prvi dolazak pregled i konzultacije i drugi dolazak postupak IVF/Eat uz donaciju jajnih stanica, te da moram napisati koliko dana će trajati liječenje u prvom i u drugom dolasku.
    Poslala sam upit Bistri, čekam odgovor. Ali eto dok čekam njen odgovor da pitam i vas koje ste popunjavale taj formular šta ste i kako napisale pod tom stavkom?
    Imam vremena za ispraviti 15 dana.
    Meni su prvi puta vratili zbog istog razloga i doslovno sam otišla kod mpo dr u bolnicu i ona je rukom sa strane pisala doslovno dva odlaska: 1. Odlazak toliko dana, 2. Odlazak toliko dana. Problem je vjerojatno što je broj dana za oba odlaska zbrojen kod tebe a tako ne smije biti. Tako je barem bilo kod mene i tako su mi rekli iz HZZO-a

  25. #5525

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala puno na odgovoru ja se bojim da moja doktorica to ne znam. Mozda tocnije podatke dobijem od klinike. Nadam se da ce Bistra brzo odgovoriti.

  26. #5526

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ista stvar i kod mene bila, dokt mi rukom morala napisati dva odlaska, prvi put na 1 dan i drugi odlazak na 7 dana. To neka ti napise

  27. #5527

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,u problemu sam,pa ako netko bio u sličnoj situaciji.
    Uglavnom dr. L. mi propisao cikloproginovu ili femoston 20 mg.
    Do cikloproginove nisam došla, zvala ljekarne Filipović u Zagorskoj ulici u Zg,nemaju.
    Moja ginekologica mi stavi na recept Femoston,i dns podignem,kutija je 10 mg. Kaže u ljekarni da 20 mg ne postoji. Dal bi sada trebala piti duplu dozu,odnosno uzeti dvije kutije. Dal neko koristi Femoston i na koji način? Šta da napravim?

    Da napomenem, u ljekarni mi žena rekla da su spomenuti ljekovi iste namjene,no sastavi nisu ipak isti. Što misliti!?
    Hvala vam
    Postoji Femoston 2/10 ja ga pijem vec 3 godine

  28. #5528

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    Mora baš doktorica ili mogu sama? Doktorica mi nije bas blizu. Ona je zaokruzila 10 dana, sigurno cu morat ici ponovno da mi ispuni novi formular

  29. #5529

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Lucius prvotno napisa Vidi poruku
    Mora baš doktorica ili mogu sama? Doktorica mi nije bas blizu. Ona je zaokruzila 10 dana, sigurno cu morat ici ponovno da mi ispuni novi formular
    Bolje provjeri za novi formular jer meni su iz HZZO-A vratili onaj koji sam ja poslala i izričito rekli da mora korigirati taj stari a ne novi, zašto je to tako nemam pojma. Ja se nisam usudila sama prepravljati iako je to stvarno trošenje i tvog vremena i od dr što odlazimo na takve konzultacije da bi se samo prepravilo nešto što realno možeš i sama.

  30. #5530

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Lucius prvotno napisa Vidi poruku
    Mora baš doktorica ili mogu sama? Doktorica mi nije bas blizu. Ona je zaokruzila 10 dana, sigurno cu morat ici ponovno da mi ispuni novi formular
    Dokt ti baš mora prepravit i pored toga lupi žig i svoj potpis i da mora taj korigirat a ne novi formular.

  31. #5531
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,u problemu sam,pa ako netko bio u sličnoj situaciji.
    Uglavnom dr. L. mi propisao cikloproginovu ili femoston 20 mg.
    Do cikloproginove nisam došla, zvala ljekarne Filipović u Zagorskoj ulici u Zg,nemaju.
    Moja ginekologica mi stavi na recept Femoston,i dns podignem,kutija je 10 mg. Kaže u ljekarni da 20 mg ne postoji. Dal bi sada trebala piti duplu dozu,odnosno uzeti dvije kutije. Dal neko koristi Femoston i na koji način? Šta da napravim?

    Da napomenem, u ljekarni mi žena rekla da su spomenuti ljekovi iste namjene,no sastavi nisu ipak isti. Što misliti!?
    Hvala vam
    Cycloprogynovu možeš nabaviti bilo gdje u Sloveniji - ja već 7-8 godina idem iz Zagreba u Brežice po nju. Dovoljan ti je recept iz Hr i možeš uzeti zalihu za 12 mjeseci ako ti je toliko potrebno (tako ja radim jer ju pijem kao nadomjesnu terapiju).
    Cijena joj je OK - 10 eura po kutiji...
    Meni su to jedine tablete koje su mi odgovarale u smislu minimalnih ili nikakvih nuspojava (oticanje, promjena raspoloženje i sl.)...i dalje mi nije jasno zašto ih više nema u Hr.

  32. #5532
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su prvi puta vratili zbog istog razloga i doslovno sam otišla kod mpo dr u bolnicu i ona je rukom sa strane pisala doslovno dva odlaska: 1. Odlazak toliko dana, 2. Odlazak toliko dana. Problem je vjerojatno što je broj dana za oba odlaska zbrojen kod tebe a tako ne smije biti. Tako je barem bilo kod mene i tako su mi rekli iz HZZO-a
    Tako je. Uz napomenu da HZZO uopće ne gleda trajanje odlaska i broj dana - njima je svejedno što piše jer ne plaćaju smještaj, samo subvencioniraju putne troškove. Zato inzistiraju da na zahtjevu (i njihovom rješenju) pišu 2 odlaska - jer će po tome nadoknaditi putne troškove.
    Dakle, broj dana nije bitan, nego je bitno da bilo gdje na zahtjevu piše napomena da se mora putovati u 2 navrata - na konzultacije i na postupak...

  33. #5533
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Uostalom, ni ne možete unaprijed znati točan broj dana za postupak - kod nekoga je to 4 ako se ide na trodnevne embrije, kod nekoga 6 ako se čekaju petodnevni, a kod žena koje idu na donaciju spermija može biti i duže.

    Nama su u zahtjev napisali za prvi odlazak 2 dana, za drugi 7 dana, ali mi je u HZZO rečeno da im taj broj ne igra neku ulogu, kao što sam pojasnila u prethodnom postu

  34. #5534

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Cure ima Cikloproginova kod nas na Dolcu ljekarna,čak imaju na lageru,ne moraju ni naručivati, oko 100kn ali MORAŠ imati recept.
    U Zagorskoj Filipović ne traži recept i moraju naručiti ali brzo dođe.
    Isto oko 100 kn.
    U Mak.jedna kutija je 15 kn, smešnata cenata i ne treba recept.

  35. #5535
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Ima Cycloprogynova na Dolcu, ali to je njemačka verzija, s drugačijim sastavom od slovenske...proizvođač (Bayer) i kutija su isti... I dalje ne razumijem zašto je sastav drugačiji (druge djelatne tvari su u tabletama koliko se sjećam, ili je drugačije doziranje) i kako je to moguće. Moj mpo liječnik me usmjerio ipak na slovensku verziju...pa rađe provjerite s vašim liječnikom.

    Bilo bi super da netko tko će ići u MK uskoro pofotka sastav verzije Cycloprogynove koja se prodaje u Makedoniji
    Posljednje uređivanje od sushi : 25.09.2022. at 13:04

  36. #5536

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Meni piše sastav Bayer Cyclo-Prigynova
    2mg Estradioli valeras+0.5 mg Norgestrelum.
    Ovo je pak češko,kupljeno u Filipoviću,za vrijeme korone bilo iz Njemačke,isti sastav bio i izgled tabletica.

  37. #5537

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Progynova
    Prsti sami lete.

  38. #5538
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Postoji i njemačka verzija s drugačijim sastavom, pogledaj na google-u... Čudno, ne razumijem. Tu sam bila naručila na Dolcu prije koju godinu...

  39. #5539

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Pozz cure,uredno vas pratim koliko mogu i drago mi je da vidim ( citam),da neodustajete,da ste ustrajne,ma koliko god vam je tesko..takve i ostanite ,ustrajne i borite se..
    Bambina1,tebi cestitam od srca
    Moji andjeli imaju vec 4mj,ljubim vas sve

  40. #5540

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Cyclo-Progynova ima od Bayera i Jenapharma.
    Ja sam ispočetka pila od Jenapharma, iskreno nisam ni znala da postoji više verzija. Dr. L dao terapiju, moja ginekologica napisala recept, u ljekarni dobila tablete Jenapharma.
    Nakon nekoliko mjeseci opet naručim u ljekarni i dobijem Bayer. Vidjela sam da je malo drugačiji sastav pa sam pitala dr.L. Rekao je da mogu piti i jedne i druge, da je razlika samo u količini tog progesteronskog dijela.
    Bayerove su malo jeftinije nego ove druge.
    U Mk mi nisu u ljekarni dali kupiti bez recepta,a recept nisam imala..
    Koje se prodaju u Sloveniji?
    Jedno vrijeme su mi ih naručivali kod mene u ljekarni, pa onda nešto nisu mogli ali kod Filipovića sam bez problema naručila, trebala sam samo poslikati recept i poslati im...

  41. #5541

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Cure, ako netko treba Decapeptyl 0.1 mg u terapiji neka mi se javi u privatnoj poruci.
    Naime,do sada sam uvijek tih 7 kom injekcija morala uzimati sa 1.danom ciklusa.
    Sada mi to dr.Laz.izbacio iz terapije pa mi kutija stoji u frižideru.

  42. #5542

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav žene
    Trenutno sam u Skopju I sutra se vraćam.
    Zanima me za HZZO. Što sve treba I kome slati dokumentaciju?

  43. #5543

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav zene
    Kakav je postupak za HZZO? Sto sve treba I kome to slati?

  44. #5544

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Danas punkcija 5 oocita. Sad nam preostaje samo čekanje.

  45. #5545

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Pozdrav curke,
    nova sam ovdje, ja imam 42.g, iz Dalmacije sam, zena bez partnera . Pratim vas vec neko vrijeme, tako da sam preko svih vasih informacija dogovorila termin s dr. Bobanom 12.10. u 9:00 na prvi pregled kod dr. Slobodana.

    Da li mozda neka od vas ima isti termin, imali mozda koja od vas preporuku kojom avio kompanijom do Skopja, hotel ili privatni smjestaj ?
    Hvala vam unaprijed na odgovorima

  46. #5546

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Sretno Afrodita!!!

  47. #5547

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Mia1122 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav zene
    Kakav je postupak za HZZO? Sto sve treba I kome to slati?
    Pozdrav Mia,

    HZZO-u moraš poslati nalaz iz klinike u roku od 15 dana nakon što si bila tamo. I šalješ zahtjev za povratom putnih troškova, koliko znam za to nema vremenskog ograničenja.

  48. #5548

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Podrav,
    Mia1122, ako moze info, s cime si putovala , koliko pregled i sve ostalo traje, mani je zakazan prvi pregled 12.10. u 9:00

  49. #5549

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj bibinsvijet prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke,
    nova sam ovdje, ja imam 42.g, iz Dalmacije sam, zena bez partnera . Pratim vas vec neko vrijeme, tako da sam preko svih vasih informacija dogovorila termin s dr. Bobanom 12.10. u 9:00 na prvi pregled kod dr. Slobodana.

    Da li mozda neka od vas ima isti termin, imali mozda koja od vas preporuku kojom avio kompanijom do Skopja, hotel ili privatni smjestaj ?
    Hvala vam unaprijed na odgovorima
    Pozdrav
    Ja sam isto iz Dalmacije i singl hehe. E sad zavisi koji si dio Dalmacije. Ja ti putujem sa Croatia Airlinesom, relacija Split-Zagreb-Skopje. Samo sam jednom išla preko Beča sa drugom kompanijom jer je CA bio popunjen. Kakva je povezanost iz Zadra ili Dubrovnika ne znam, al iz Splita sad ima let skoro svaki dan.
    Većina nas ti odsjeda u Portalu koji je tik do klinike. I to je zapravo glavni razlog. Klinika je daleko od samog centra grada (sad da govorin na kojoj strani vjer bi falila hahaha, sjeverozapadni kraj grada rekla bi ) i zato je Portal, bar meni, glavni izbor jer mogu doslovno 5 min prije dogovorenog termina izać iz sobe i ne brinuti za taksi, gužvu i sl.

    Ja idem krajem 10.ako Bog da (ovaj ciklus mi je uranio pa smo ga priakočili jer ne bi stigla terapiju nabaviti pošto me uhvatio vikend).

    Afrodita javljaj nam novosti

  50. #5550

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    DalmaIb,
    bas ti hvala na odgovoru , s otoka , evo icu i ja iz Splita , takoder namjeravam prenociti u hotelu Portal, iskreno nervozna sam i pod velikim stresom , zamisljala sam drugacije ostvariti svoju obitelj, sad je tako kako je , puno mi znace sve ove poruke koje ovdje cure pisu ...cijelo ljeto sam pratila sve i pokusavala skupiti sto vise informacija i naravno hrabrosti .
    Nije lako pogotovo kad si iz male sredine , al imam neprocijenjivu podrsku svoje obitelji a i veeelikuuu zelju bit mama !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •